Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Köszönjük a tesztet, mindjárt átrágom rajta magam! :R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#2) tjb007


tjb007
nagyúr

„Ez a Krait 200-as magok köré épülő, kétmagos processzor, 28 nm-es csíkszélességgel készül, Cortex-A7-es magokat rejt, ezek 1,2 GHz-en ketyegnek”

Hogy micsoda ? :D
Egészen véletlenül nem azt szeretetted volna írni, hogy A Snapdragon 200-as családba tartozó kétmagos processzor 28 nm-es csíkszélességgel készül, Cortex-A7-es magokat rejt, ezek 1,2 GHz-en ketyegnek. ?
Mert az eredti formájában el nagy zagyvaság/sületlenség.

Amúgy a Qualcomm oldalán is 302 szerepel, persze az nincs részletezve, hogy pontosan melyikben is. A 8x10 és 8x12-ben (ez a négymagos változat) Adreno 302 van, a 8x25Q-ban pedig Adreno 203.

[ Szerkesztve ]

(#3) MuzikJunkie válasza takacsbotond (#1) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Hümm... Korrekt lenne ez, de az árat nagyon benézték. :U

Bocs, nem neked akartam válaszolni. :R

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#4) Bog válasza tjb007 (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

De, pont ezt akartam írni :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#5) MaxTorque


MaxTorque
tag

Huawei Y301 :DDD

(#6) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mintha a G510-em köszönne vissza a készülékről készült fotókról...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) NoMagix


NoMagix
addikt

Ezzel nem igazán hoztak lázba, kicsit vérszegény lett!

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vérszegény, de legalább valami van az alsóbb régiókban is. Érdekes a hardver körüli bizonytalanság.. Emiatt is kicsit lutri.

Y300-asból elég volt, az egyedi felületük nem győzött meg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) wody21


wody21
tag

Hűha, a kijelző nagyon gyalázatosnak tűnik a képek alapján (betekintési szög, színhűség, olvashatóság). Tőlem egy hatalmas NEM Tetszett plecsnit kapna. Köszönjük a tesztet.
A Hugyavej is a ZTE útját akarja követni?!

(#10) Graphics válasza wody21 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen útját?

Nézd meg milyen készülékek vannak ZTE meg Huawei háza táján...

Nem mi vagyunk a célpiac, ennyi...

ZTE Nubia / Mini / X6
Huawei Honor 3C például egy nagyon jó masina.. De nem nálunk.

Vagy pl a G730-as. Sok készülék el se jut hozzánk.. Ez a baj pl. De nem mi vagyunk a piac

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) aytukabozs válasza sh4d0w (#6) üzenetére


aytukabozs
addikt

szerintem meg c8813, de egy az egyben...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#12) C$abi


C$abi
aktív tag

Az a videó biztos, hogy HD-ban lett felvéve, mert az max. QVGA.
A telefon tetszene, ha 1GB RAM lenne benne és nem lenne ilyen rossz a kamerája, de így...
:W

[ Szerkesztve ]

(#13) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Kár azért a RAM-ért, így elszúrni, pont, mint az Alcatel az Idol Minivel. Mert amúgy szvsz egész jó és szép telefon ezen az áron, 512 MB-tal azonban...

Nem a lényeg a fontos.

(#14) Balathruin


Balathruin
veterán

A ram ezt is elrontja... Ha már képesek voltak egy jó procit belerakni, akkor több ramot miért nem lehetett?

(#15) razorka777


razorka777
veterán

1 giga ram és qHD kijelző, máris jobban tetszett volna. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#16) tjb007 válasza Graphics (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs semmiféle bizonytalanság.

(#17) The Exiled


The Exiled
tag

Nagyon zárójelben jegyzem csak meg, a cikk végéhez fűzve, hogy ha lumia 520-hoz hasonlítjuk, akkor legyen már az inkább 525 :)

(#18) halkow


halkow
őstag

inkább a galaxy trend plus-t kértem volna ki tesztre a helyedben....

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#19) che 1990


che 1990
tag

Bog!
Huawei G526 -ot nem tudnátok esetleg szerezni egy teszt erejéig?
Hiánypótló írás lenne, még külföldi oldalakon sem írnak róla igazán :(
Telekom árlistájában szerepel és szvsz. elég jó kihívója lehetne az F6-nak a specifikációk alapján...
:R

(#20) roli543


roli543
őstag

Felejtsék már el a gyártók az 512 Ramot!!!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#21) 2o1i


2o1i
senior tag

Unalmas egyszerű vacak.
De legalább a kamerája az 5 megapixelhez képest egész jó.
512 MB RAM??? Áhh... :Y :W

(#22) Bog válasza halkow (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Minek? Az ugyanaz, mint az S DuoS 2, csak egy SIM-mel...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) Bog válasza che 1990 (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát az jobbára egy G525 4G-vel, ha jól néztem... megkérdezzük azért.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#24) che 1990 válasza Bog (#23) üzenetére


che 1990
tag

Most, hogy mondod...tényleg szinte ugyanaz :K

[ Szerkesztve ]

(#25) cidalain válasza Graphics (#10) üzenetére


cidalain
veterán

Olyan útját...
Nézd meg milyen készülékek vannak a ZTE-nek ebben az árszegmensben: A Blade G pl egy rakás szar szoftver terén (és a Super sem brillírozik, bár az egyel magasabb árszint). Ha a Huawei normálisan tudta optimalizálni a vasra az androidot, akkor magasan veri a konkurenciát használati értékben a saját árkategóriájában.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#26) Napfénysüti

Jogos a konklúzió, ennyi pénért bizony több ram járna. Vagy ha már ilyen sovány lett ezen a fronton a készülék akkor ne kérjenek 40k-t érte...

Més que un club!

(#27) cidalain válasza Napfénysüti (#26) üzenetére


cidalain
veterán

Halkan megjegyzem, hogy a 40k-s telót előfizetés mellé ingyen adja kb a szolgáltató...
Mire elég 512 MB Ram? pl telefonálni, és SMS-t írni. és naponta kétszer ránézni az email/fb kliensre.
Ha az android normálisan van optimalizálva akkor kényelmesen elmegy 200 megán, és a maradék meg bőven elég az alapfunkciókra. Erre bőven jó, ezért nem kell mindjárt Nexus5-öt venni. (bár egyetértek azzal hogy nem itt kellene spórolni. legyen drágább egy ezressel, de tudja az 1024-et)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#28) dreamdancer válasza cidalain (#27) üzenetére


dreamdancer
őstag

Aha, de ha valóban csak erre kell valakinek a teló, az vehet 10K-val olcsóbban egy Ashát és még kap mellé csomó szolgáltatást.

A "Vegyél okostelefont, de ne akard okostelefonként használni, mert ahhoz kevés a vas" szvsz elég cinikus hozzáállás egy gyártótól. (Nekem egyébként ez az egyik bajom a Google-lel, hogy az Android, mint minőség egyszerűen értelmezhetetlen a sok hulladék készülék, a letojt frissítések, a rossz optimalizáció miatt.)

Nem a lényeg a fontos.

(#29) Napfénysüti válasza cidalain (#27) üzenetére

Ahogy a fórumtárs is írta ha csak arra ahsználja az ember a telefonját akkor fölösleges ilyet vennie ennyiért. Előfizetéses dolog meg azért csalóka mert megfelelő havidíjjal ennél drágább telefonok is elvihetőek szinte ingyen de nem véletlen hogy független árat szoktak a tesztekben megadni. ott lehet relevánsan két készüléket összehasonlítani.

Més que un club!

(#30) Gedeon31


Gedeon31
addikt

2014-ben jó lenne elfelejteni 512 MB RAM - ot :U

A kijelző 218 ppi :D

(#31) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

A hüvelynek a Honor 3C kellett volna elhoznia, ugyanilyen áron. Az ütött volna rendesen.

Romanes eunt domus

(#32) cidalain


cidalain
veterán

Igen vehet Ashát, de azért egy androidra kicsit bővebb az app-választék.
Aki kevesli az 512 Ramot, az úgyse veszi meg.
Egyébként meg azok az Androidos telók szarok, amelyiknél a gyártó tojik optimalizálni a vashoz a rendszert. A nem optimalizált rendszer zabálja a memóriát, ez tény. Az ha 1GB-t raknak bele nem oldja meg a problémát, csak elfedi. (Ettől függetlenül nem értem miért spórolnak vele). A legtöbb gyártó ráadásul tojik az frissítésekre, így ha egyszer kijött szarul, az jó eséllyel úgy is fog maradni. És ez a legnagyobb baj.
Tehát véleményem szerint, az 512 mega nem gáz, hanem a gyártók sw fejlesztői gázok. Ettől függetlenül biztos vagyok benne hogy van olyan célcsoport, akinek ez tökéletesen meg fog felelni.

El ne kezdjetek velem EZEN vitázni, szerintem is lehetne 1GB, de alapvetően az 512-nek is bőven elégnek kellene lennie. :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#33) Micuir_M


Micuir_M
tag

Nekem Y300-am van.
Elkezdtem olvasni a cikket: 512M RAM? Már nem is olvastam tovább. Lassú, hosszú másodpercekig sötét a kijelző, mondjuk az FB-kliens indításánál és máskor is előfordul.
Ez akkor mitől lenne jobb?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#34) dreamdancer válasza cidalain (#32) üzenetére


dreamdancer
őstag

Akinek fontos a bőséges androidos app-kínálat, az nem csak sms-re meg e-mailre akarja használni a telefonját és nagyon hamar bele fog ütközni a RAM korlátaiba. A Google-nek nem kellene ezt hagynia. De hát a szabadságnak ez az ára.

Nem a lényeg a fontos.

(#35) blueMerle


blueMerle
veterán

fél gigányi RAM-ot kapunk

Idáig olvastam a tesztet, ez egy vicc hogy 2014-ben normálisan újra trend lett Android alá fél giga ramot pakolni. Meglátjátok (és ez egy jóslat) lesz itt még idén A-brand gyártótól low-end készülék 384MB ill. 256MB RAM-al is, ebben egészen biztos vagyok. Amíg a suta vásárló megveszi, nekik nem érdekük az alsó kategóriában szintet lépni. Majd kap csilivili króm keretet és batárnagy 5 colos kijelzőt (szigorúan WVGA pixelháború, bár Samuék lehet ennél kisebb felbontást is betolnak majd ekkora méretben :D ) és viszik mint a cukrot.

(#36) internetezoo


internetezoo
senior tag

Kukatelefon mert android 4.3 van rajta és Google megmondta, hogy 4.4-nek ad frissítést 2014 február után megjelent telefonoknak. Huawei nem olvass levelet?

(#37) internetezoo


internetezoo
senior tag

Kukatelefon mert android 4.3 van rajta és Google megmondta, hogy 4.4-nek ad frissítést 2014 február után megjelent telefonoknak. Huawei nem olvass levelet?

(#38) lowlight


lowlight
tag

Nem rossz ez szerintem. Engem csak a kijelző felbontása aggaszt, ezen a méreten kell már minimálisan a qHD, és valljuk be, akkor is határeset. A kamera egyébként Huawei szinten egész jó. 40e körüli kártyafüggetlen ajánlatként ez életképes lehet... persze kérdés mennyi lesz valójában az ár. Idol Mini is inkább 50-60e-ért kellette magát a 40e helyett...

(#39) 2o1i válasza internetezoo (#37) üzenetére


2o1i
senior tag

Attól, hogy nem a legújabb rendszer van egy készüléken még bőven használható. Akinek annyira fontos a KitKat az úgyis utánanéz, hogy lesz-e frissítés a telóra. Egyébként szerintem a 4.4.2 sem váltja meg a világot, ahogy a 4.3 is sok esetben inkább még több bajt hozott, mint amennyit javított...

[ Szerkesztve ]

(#40) Juliuska válasza 2o1i (#21) üzenetére


Juliuska
senior tag

igen az, de már egy defy-nek is az volt 2010-ben... :U

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#41) internetezoo válasza 2o1i (#39) üzenetére


internetezoo
senior tag

Én úgy gondolom, hogy nem enged google alkalmazásokat letölteni ami nincs fent alapból illetve frissítés sincs.

(#42) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ajjaj, eléggé vérszegénynek hat a képek alapján azaz IPS kijelző...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#43) Graphics válasza cidalain (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A normális messze túlzás...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) gusthy


gusthy
veterán

Ennyi rammal már nem lenne szabad telefont kiadni.

(#45) Gedeon31 válasza gusthy (#44) üzenetére


Gedeon31
addikt

Amíg lesz aki megveszi, addig lesz sajnos ilyen telefon.

(#46) kezdő


kezdő
senior tag

Telenornál kártyás csomagban 29 990 Ft

Ez a cikkben említett -20%-on túlmutat, szóval megkaphatja a plecsnit :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Yooha


Yooha
aktív tag

Azért én emlékszem, amikor számítógépekben volt 512 MB RAM, és egy picit nagyobbak a kijelzők, meg fut egyszerre 10 program. Mire NEM elég egy kis kütyüben ennyi? Egy Nokia 5510-esben mennyi volt?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#48) #41133696


#41133696
törölt tag

Hát Karácsonykor már nem akartam 1 GB-nál kevesebb RAM-ot tartalmazó készüléket venni, kíváncsi voltam a Y300 utódjára, mert arra tippeltem, hogy 1 GB RAM lesz benne, de legalább 768. Nos nem így lett :)

Karácsonyi akcióban 20%-os kedvezménnyel vásároltam az LG Optimus L7 II P710-et a T-Mobiletól (LG Optimus L7 II - visszafogott fejlődés) 43 k-ért, aminél 768 MB RAM van. Akkor volt a Y300 41 körül, az LG F6 pedig még nem volt kapható a szolgáltatónál. A Y530 előnyére az Android 4.3-as verzió írható ameddig az LG nem adja ki a 4.4-et frissítésként, de akár kiadja akár nem a P710 jobb választás volt, pedig már több mint négy hónappal ezelőtt vásároltam, és maga a készülék tavaly nyáron debütált. Igaz persze, hogy most kártyásan jelenleg nem is kapható, és 51 k lenne az ára, amivel már lényegesen meghaladja a Y530-ét.

Itt írták előttem, hogy a Y530 másik szolgáltatónál 29 900 Ft. Szerintem 2014 közepe felé haladva ennyi RAM mennyiséggel is erősen kérdőjel a dolog. Nálam az LG remekül muzsikál, de mivel van Nexus 7 táblagépem is, így számos olyan alkalmazás van - vagy másként fogalmaz csak a legszükségesebbek vannak fent a telefonon -, amelyek csak az utóbbin találhatóak meg. A Huawei mint márka szerintem rendben van, magam is a terméküket használom amikor úton vagyok, hogy a telefonon és a táblagépen is legyen net (Huawei 5776 4G Mobile HotSpot)

T-Mobile Hotspot 5776 mobil wifi LTE router

Így ennek az akkumulátorát használja WiFi szórásra, pedig az LG-nek combosabb az akkumulátora is, mint a Y530-nak. Szóval egy szó mint száz, engem picit meglepett a Y530 RAM mennyisége, nem gondoltam, hogy 2014 húsvét után kiadnak egy készüléket 40 k-s áron 512 MB RAM-mal.

(#49) snipr válasza kezdő (#46) üzenetére


snipr
aktív tag

Üzleti előfiz mellé meg 20k alatt van nettóban... van ebben az árban jobb alternatíva?! (komolyan kérdem, keresek valami olcsó de használható ketyerét 20 nagyon max 30 környékén)

Köszi

(#50) Amras


Amras
tag

Üdv.

Párom kapott egy ilyen készüléket, raktam bele egy 4GB.-os SD kártyát, viszont azon kaptam magam, hogy az appokat nem lehet átrakni az sd kártyára :W
Ez most komoly? vagy ez csak a Huawei hülyeség?

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.