Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tvamos


tvamos
nagyúr

Pont ilyen keszuleket kerestem, de attol tartok, mar Lenovo lesz helyette. Mondjuk gaz ez a hatlap.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#102) kenwood


kenwood
veterán

Az ar rendben van, en nem a kiani szemetekhez hasonlitom,hanem a samsung-lg-sony triohoz,ott pedig ennyibe kerul ez a hardver.
Szivesen lecserelnem az A5-ot,mert szar az osszes samsung,viszont ok ugyanezt a kijelzo/akksi meretet 120 gramm alatt meg tudtak oldani.
nem ertem,miert kellett 140 grammos dogot csinalni az HTC-nek.

#100 nekem az a5-re ket hete jott a frissites.
picit meg finomitottak az 5.x-en :D
Samsung valamiert normalisnak talaja,hogy uj androidnal az elso es az utolso regio kozott ilyen fel eves elteresek vannak

#95 az uj A5 mar jo ideje a piacon van,es 100k a media martkban,meg a sufnikban is 80 felett van. Az egy masik kategoria ( mar csak a full hd kijelzo miatt is)
Ez 65 korul fog futni a media martkban ,amikor annyi ideje piacon lesz,mint az a5 2016.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#103) Cilindrik válasza m1lan (#95) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ha már az A5-nek akarunk konkurenciát említeni a HTC-nél akkor inkább az A9 mint ez.
Szinte csont ugyan az a spec. és egy ideje már az áruk is nagyjából hasonló.
Más kérdés hogy az A9-et szifon ellenfélnek szánták ami hogy is mondjam elég badarság.

(#104) fornettisuti


fornettisuti
veterán

"Kimaradt az értesítési led, ha közlendője van a mobilnak, egyszerűen felvillantja a kijelzőt, nem túl elegáns megoldás"
Hogy még ezt is el kellett lopni az almától, hihetetlen...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#105) Dilikutya válasza kenwood (#102) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Samsungnál a Galaxy S4 Mini jött ki Snapdragon 400-zal. Mikor is? 3 éve. Az LG G2 Mini is hasonló korú. Ennyi pénzért nem 3 éves SoC-t kéne már adni...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106) bebuci válasza Integrale (#44) üzenetére


bebuci
tag

Németországban tényleg kapsz ajándék telefont. A 0 euró sokszor nem kamu.

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#107) kenwood válasza Dilikutya (#105) üzenetére


kenwood
veterán

Amikor mobilboltban dolgoztam 20-30bol egy olyan vevo volt,akinel a SoC szoba kerult.
Ram,kijelzofelbontas gyakran,esetleg az android verzio,a tobbi a kutyat nem erdekelte.

Igazabol nekem is annyi fontos,hogy max 120-130 gramm,es min 2 giga ram.
Azon kivul mar csak a megjelenes szamit.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#108) istnag válasza Cifu (#63) üzenetére


istnag
addikt

Igen benéztem, beégtem, nagy öngól volt, de ezt írtam már korábban is. Viszont senki ne analfabétázzon , tény nem néztem utána, mert mikor utoljára előfizetésre vettem telefont még így volt, mióta flottás vagyok, csak független telefonokat veszek, jóval olcsóbban, mint a szolgáltatós ár.

(#95) m1lan
Én az A5-t az A9 hez hasonlítottam, egyszerűen jobb telefon ez tapasztalat. Ha elolvasod a hsz.eimet láthatod, hogy nekem ez a telefon max. 25 ezret ér, de még 40-50 ért is jobb ájanlat, mint a többi gyártó hasonló kategóriás telefonja, mert itt van optimalizáció és legalább viszonylag friss rendszerrel érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#109) janeszgol válasza istnag (#108) üzenetére


janeszgol
félisten

EU-ban az A9 bruttó 200 ezer felett nyitott. (Az USA-ban 400 dollár volt nettó. Ott volt a legolcsóbb.) Aztán csökkent az ára, de idén tavasszal a vodánál pl a legkisebb előfizura is 120k volt. Az A5 (2016) pedig függetlenül nyitott ennyiért. (És 90 ezer körül el lehetett hozni.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#110) samu74


samu74
addikt

Nem rossz ez...van benne B20 meg FM rádió. :)

-----------

(#111) #06658560 válasza bebuci (#106) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyik szolgáltatónál? A voda a saját nevén futó lomokat sem hajlandó ingyé adni.

(#112) A 2. Vesztes válasza balaaazs (#88) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Ööööööö izé, HTC10?!

Vuff?!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#113) Csapoati válasza istnag (#108) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A chipset nyers ereje nem méltó már a 40-50 ezres kategóriához. Hajára kenheti az ember a sima működést, ha egy Real Racing 3 mondjuk nyökög rajta (vagy bármi kicsit is erőforrásigényesebb játék). Tudom, ennyiért ne akarjon az ember mindent, de ennél gyakorlatilag bármelyik gyártó többet ad ebben a kategóriában.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#114) Saccco válasza Csapoati (#113) üzenetére


Saccco
nagyúr

A már magyar garanciával kapható kínai telefonokról nem is beszélve. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#115) #80439296


#80439296
törölt tag

Na, 'téma' kivesézve, jöhetnek a használható dolgok. :C

Következő tesztalanyunk a LeEco Le Max 2.

(#116) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Atya ég.. ennyibe kerül a P9 lite, ami hát szóval a cikket olvasva, nem kicsivel jobb vétel..

(#117) snake1977


snake1977
őstag

Wáá ez a kamera minőség, mintha valami erősen interpolált képet néznék, a részletesség átlag alatti, a snapi 400 meg ebben az árketagóriában kész vicc, ennyiért többet vár el még az átlag user is. Elrettentő tesztnek tökéletes volt. :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#118) mrThomi


mrThomi
addikt

Most mar öszinten, ezek ilyenkor mit hisznek ? Jo, legyen benne snapin400, 2gb ram, 2200 akku, de nem ennyiert...Nagyon max 45 ezer, es szerintem ennyi karogo sem lenne, es mondhatnank hogy, na jolvan ennyiert beruhazok egy htc-mert legalabb olcso es bejon a forma vagy valami. na de igy emberek ez nagy szegeny...(ez az összes penztarcanak penzkidobas)

(#119) joey04


joey04
titán

szokásos... :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#120) dealerman


dealerman
senior tag

snapi 400 31k pöttty ? :O 17-18 körül kap,valami itt nagyon nem jó............

underground techno will never die

(#121) tatabike válasza istnag (#62) üzenetére


tatabike
őstag

Kiskutyusa? Figyelj, szépöcsém, kicsit vegyél vissza magadból, mert kapsz olyan kiskutyust, hogy két hétig egy irányba mész, megértetted? Köszi. Ha jól emlékszem, én nem sértegettelek, szóval viselkedj, ha lehet. Ha kikéred magadnak azt, hogy analfabétának neveznek, akkor merem remélni, hogy én is sérelmezhetem a kiskutyázást.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#122) snake1977 válasza mrThomi (#118) üzenetére


snake1977
őstag

Sajnos a kevésbé hozzáértők azt nézik majd hogy HTC, 4 mag, és 2Gb ram van benne, na meg hogy 5"-os, és a szolgáltatói kínálatban nem lesz túl magas az ára előfizetéssel/hosszabítással. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#123) lezuvius


lezuvius
őstag

En hulye azt hittem, hogy az M9+-nál jobb ár-èrtekū telefont nem tud csinàlni a Htc ;]

Ezek utàn ha a Nexusok nem lesznek elkèpesztõen jól sikerült kèszülèkek, akkor a Htc elkezdheti leengedni a redõnyt...

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#124) Cypresss válasza jUUh (#14) üzenetére


Cypresss
senior tag

Te már csak tudod, hiszen pont ilyet használsz a mindennapokban. Oh wait.... :U

Tény, hogy nem egy nagy eresztés ez a teló, de kérdem én, miért kell a földbe fikázni minden kommentedben?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#125) tvamos válasza Cypresss (#124) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem telefonalashoz, sms-hez, messengerhez, navigalashoz, egy kis bongeszeshez ez a hardware siman eleg lehet, sot, jol optimalizalt droiddal lehet, hogy ezeket akadas mentesen, gordulekenyen viszi. Lattam nehany kotlany osszevagott telefont, sokkal erosebb hardware-rel, ami meg akadozott. Akinek nem igenye a 3D jatek, es ez a keszulek tetszik, :Y , szerintem siman vallalhato. Engem jobban zavarna a kamera.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#126) batai15 válasza kenwood (#102) üzenetére


batai15
félisten

Most komolyan 20grammot nem birsz el ? Néha egészen vicces kritériumai vannak itt az embereknek..

(#127) kenwood válasza batai15 (#126) üzenetére


kenwood
veterán

A telora meg rajon a tok is,de amugy is 15-30 szazalekrol beszelunk.
Eg es fold a kulonbseg.
Nyilvan nem kezben,hanem zsebben.
A kulfoldi tesztekben fontos ertekelesi szempont,hogy adott kijelzo es akksi meret mellett mennyire sikerul leszoritani a sulyat.
Illetve az is,hogy a keszulek meretei hogyan aranyulnak a kijelzo meretehez (ebben az apple is nagyon rossz)
A Nokia kulon hires volt rola,hogy vasbetonbol gyartja a smartphoneokat.
A kinaiknal sem irtka ,hogy 50-60%-al nehezebbek egy normal keszuleknel.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#128) Halkow.


Halkow.
senior tag

2,5 évvel ezelőtt Bestbuy lett volna, de így ennyi pénzért ez síralmas. Röhejes a fehér hátlap a fekete pontokkal, olyan érzést keltenek mintha koszos lenne a telefon, ez által a gazdáját is leminősítheti. A koros socról ne is beszéljünk. Az egyetlen jó dolog az egyedi cserélhető műanyag hátlap darabok.

(#129) Freiherr válasza kenwood (#102) üzenetére


Freiherr
őstag

kínai szemetek
lejárt lemez már ez 2-3 éve, kb. mint ez a hardver

XXX

(#130) balaaazs válasza A 2. Vesztes (#112) üzenetére


balaaazs
senior tag

De milyen áron?

Felfoghatatlanul felmentek már az árak, ha tényleg normális telefont akarsz venni. Régen még az alma bántóan drágának számított, de ma már a többi gyártó is "felért" hozzájuk.

¯\_(ツ)_/¯

(#131) snake1977


snake1977
őstag

Az árak..már a low end kategóriában is olyan árak vannak hogy nem győzöm kapkodni a fejem.
Néha sokkal jobb választás egy kínai csodafon ha van normális support és magyarországi garancia, mint ezeknek a "márkás" gyártóknak a termékei.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#132) #06658560 válasza Cypresss (#124) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Tény, hogy nem egy nagy eresztés ez a teló, de kérdem én, miért kell a földbe fikázni minden kommentedben?"

Talán mert 2016-ban ez, ennyiért nem érdemel mást?

(#133) Scrydhan válasza #06658560 (#132) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Iphone sem érdemli meg hogy ennyien szeressék,ennyiért...

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#134) #06658560 válasza Scrydhan (#133) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az Iphone: nincs elavult hardverrel felszerelve, nincs trágya kamera benne, s tudásához és a konkurenciához mérve nincs túlárazva. Ez a csoda ellenben ezen pontokon csúnyán elbukik.

(#135) balaaazs válasza #06658560 (#134) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ezzel egyetértek és vissza is csatolok még előző kommentemhez... Mostmár minden drága, így már az almát sem lehet leszólni, hogy sznob meg drága meg nem is olyan jó. Van olyan jó mint a konkurencia és ugyanannyiba is kerül.

Kérdés, hogy ez kinek jó..

¯\_(ツ)_/¯

(#136) A 2. Vesztes válasza balaaazs (#130) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Világos. Akkor így korrekt a gondolat: "A HTC miért nem gyárt jó telefonokat ocsó pénzért az alsó árszegmensben? "

Ezzel makszimálisan egyetértek, és én is hiányolom.

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#137) istnag válasza A 2. Vesztes (#136) üzenetére


istnag
addikt

A válasz egyszerű, mert nagyon nem éri meg.

(#138) A 2. Vesztes válasza istnag (#137) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Akkor valszeg folytatódik a vergődésük. :(((

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#139) balaaazs válasza istnag (#137) üzenetére


balaaazs
senior tag

Nem éri meg? Nem tudom, maradva az almánál, elnézve az eredményüket azt látom, hogy rengeteget kaszálnak a drága termékeiken.

Szerintem megérné az elérhető árú jó telefon gyártása, de a mohóság az ami közbeszól. Ha pedig náluk tényleg nem éri meg olcsót gyártani akkor ott valami nem jó.

¯\_(ツ)_/¯

(#140) istnag válasza A 2. Vesztes (#138) üzenetére


istnag
addikt

Mindegyik gyártó(nem a kínai belpiacos csodák) aki az alsó árszegmensben próbál eladni telefont, bukik a rajtuk, ha van is nyereség az a 0-hoz közelít. Az csak arra jó, hogy piacot nyerjenek, ha bejön. Na most a HTC hiába nyerne piacot, valószínűleg nem tudna akkora mennyiségű telefont gyárta(t)ni, mint amekkora darabszámot a Samsung, Huawei, de szerintem még a felét sem.

(#139) balaaazs
Az alsókaetgóriás telefonokról van most szó, abban az Apple nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#141) balaaazs válasza istnag (#140) üzenetére


balaaazs
senior tag

OK, de nem csak alsó meg felső van. Pont a középkategóriás 100-150 körüli telefonokat kéne nyomni. Pl a sony z3 compact és társai.

Lehet, hogy a 60-70 ezres telók gyártása nem éri meg, de ma már a 100-150 nem túlzó ár egy telefonért szerintem (a 200 + az igen) és ennek már meg kellene szépen térülnie.

szerk.: sorry, látom, hogy alsó szegmensből indult ki a beszélgetés, de attól még releváns a gondolatmenet :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#142) Cilindrik válasza snake1977 (#122) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Manapság szerintem egy kevésbé hozzáértő bemegy a boltba aszongyák neki itt egy HTC, mire ő: hát inkább egy Huawei, arról legalább már hallottam.
Aki nem követi az ipart, annak fingja sincs ki az mi az a HTC.
Jó ez igy nyilván ki van sarkítva, de a médiában azon kívül hogy néha az index bemutatja az aktuális HTC flagship-et nem igen hallani ezt a három betűt igy egyben.

[ Szerkesztve ]

(#143) User64476 válasza istnag (#22) üzenetére


User64476
őstag

Nem, ezzel a HTC utóbbi években nyújtott teljesítményét akartam kifejezni. Magyarázd már el, mi tartja ezeket a piacon? Legjobb esetben is az, hogy 5 éve összelegóztak pár (túlárazott) felső-felső közepes modellt...

(#144) RaveForce válasza Cilindrik (#142) üzenetére


RaveForce
veterán

igy egyben azért lehet hallani, csak a sorrend más... :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#145) istnag válasza User64476 (#143) üzenetére


istnag
addikt

mi tartja ezeket a piacon?

Az a kevés ember, aki megveszi, tudja, hogy jó, nem okoz csalódást a közép/felső kategóriában. Az A9 -el szerintem pl nagyot taroltak, jó telefon volt, haszon is volt rajta. De tuti van még ilyen nem tudom az eladási statisztikáikat. Aztán ott vannak még a különböző szabadalmak (szinte biztos sok a kezükben van, ugyanis régebben elég nagy úttörőnek számítottak)

(#144) RaveForce
Amúgy neked néha szokott lenni értelmes hozzászólásod is? Főleg HTC -s cikkeknél?

[ Szerkesztve ]

(#146) User64476 válasza istnag (#145) üzenetére


User64476
őstag

A9, ne idétlenkedj. A szabadalmak talán hoznak némi pénzt, azt elismerem.

(#147) Csapoati válasza istnag (#137) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Eddig megérte?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#148) istnag válasza User64476 (#146) üzenetére


istnag
addikt

Nagyon sokat eladtak belőle szolgáltatón keresztül, szóval nem gondolom, hogy idétlenkedem :U

(#147) Csapoati
A HTC -nek eddig sem volt olcsó, jó, alsókategóriás mobilja...

[ Szerkesztve ]

(#149) User64476 válasza istnag (#148) üzenetére


User64476
őstag

Rendben, biztosan. A WTF árú felsőközepes A9 tarolt, meg a szabadalmak.

(#150) snake1977 válasza Cilindrik (#142) üzenetére


snake1977
őstag

Ez is igaz, bár az én ismerősi körömben eléggé ismert, ami persze megintcsak nem jelent semmit.
Azon is fog múlni sok minden, hogy mit néz a vevő, ha olcsóbb lesz mint mint egy huawei előfizuval akkor ránéz a táblázatra, összehasonlitja a paramétereket, és itt jön amit előbb is írtam, 4 mag 2gb ram, és megveszi az olcsóbbat mert kb. ugyananyit tud, az igényesebb/okosabb/rutinosabb user meg beáldoz egy kicsit többet egy jobb telefonért. Egyébként a köztudatba valamilyen szinten beivódott már a htc, kezdve a desire telefonokkal, aztán a one széria, a régebbi motorosoknak ismerősen fog csengeni a név.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.