Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Egy ilyen gyakran jól jönne. Gondolom legtöbb PDA-hoz is megfelelő a csati miatt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) .mf


.mf
veterán

:C Gratulálok! Újra feltalálták a kereket! :C :U

Volt egy Creative MuvoTX mp3-lejátszóm, aminek nemcsak szabványos USB2.0-csatlakozója és UMS képessége volt, hanem tetejébe AAA-akkukkal is működött. Ha kifogyott, akkor beraktam egy újat, a lemerültet pedig otthon újra feltöltöttem -- még elektronikus hulladék sem keletkezett. (A régi CD-lejátszóm is pl. 3-4 évig ugyanazzal az egy pár AA-akkuval működött, és a végén is bírt még egy heti gimibe/egyetemrejárós időtartamra; és szerintem még most is működnek.)
Most bezzeg minden mp3-lejátszót beépített akkuval árulnak...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A Panasonic RQ-SX32 walkmanem meg olyat tud, hogy van cseréhető belső akksija, amiről tud menni kb. 4 órát, plusz rá lehet tenni még egy ceruzaelemet is (akár újratölthetőt), és így 60 óra (!!) körüli lejátszásra is képes, ha a belső akksit + a ceruzaelemet egyszerre használom.

Ahogy a kolléga írta: újra feltalálták a kereket :)

(#4) shtml


shtml
őstag

An én - már alig használt - Sony minidisk cuccom is kiegészíthető külső AA elemmel.

A cikkből nem teljesen világos, vajon ezek a rájuk kapcsolt kütyüket csak töltik vagy töltés nélkül üzemeltetik is. A töltés beiktatása a folyamatba elég pazarló lenne.

Persze az nem a Duracell hibája, hogy ahány kütyü, annyiféle akkumulátor, sőt egyes márkáknál annyiféle töltő.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5) smc válasza shtml (#4) üzenetére


smc
addikt

Ez szerintem a telefontól függ inkább. Van olyan teló ami kiszedett akkuval, közvetlenül töltőről is üzemel.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6) sipiii


sipiii
csendes tag

És most jött elő a Nokia hülyesége ugyanis azt nem lehet tölteni usb-n keresztül de javítsatok ki ha tévedek

A Windows súlyos hiba után állt helyre (úgy ahogy), hiba oka: Nem áll módunkban bizalmas információkat szolgáltatni a felhasználók részére!

(#7) Viktor0610 válasza sipiii (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, nem csak USB-töltőt mellékel a gyártó, hanem a csatlakozóra bármiylen készülék rátehető, persze, a közbeiktatott átalakítóval.

Samsung Galaxy A54

(#8) Zzenit válasza sipiii (#6) üzenetére


Zzenit
tag

A Nokiának már van erre saját cucca [link] , ill. USB-ről is lehet tölteni [link], de ez nem menti fel az alól szvsz, hogy miért nem tölthetőek a telefonjaik szabványos csatlakozókról. Azért ez nem olyan, mint a mercikben, hogy lábbal oldjuk a kéziféket, és ezért másak vagyunk. Érdekes a tankállomásokon a benzines autókba mindegyikbe belemegy a benzines csap, a dízelekbe meg a dízel. Mi történik, akkor ha mondjuk Kínában és Indiában történik telefongeneráció-csere, akkor mennyi elektronikus hulladék keletkezik a nem kompatibilis töltőkből? Amennyiben jól tudom, ezek az országok majd kényszeríteni fogják a gyártókat a közös töltő használatára.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#9) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Ez szerintem nagy ötlet, nagyon tetszik :R

(#10) Winner_hun


Winner_hun
félisten

tölthető, iggaz ehhez

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.