Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) vadkörte


vadkörte
addikt

Fogadd gratulációm! Az a ház... pláne a hőátadó bak... :D Meg nem mondanám, hogy kézimunka volt.
A hw szerintem jó döntés volt, bár a cikk elején kicsit túlzásnak gondoltam. Viszont legalább időtálló.

Egy ideig RPi2-t használtam NAS-nak. A feladata NAS-ként torrent (Transmission) volt. Majd kártyacsere után LibreELEC-kel médialejátszó. Ezt az állandó csereberét untam meg. Ez a post hozta meg a kedvem a vékonykliensekhez. Poénból rákerestem jófogáson és épp volt egy hirdetés HDD, talp és RAM nélkül, postával 5000 Ft-ért. Megléptem :)
Bekapcsoláskor lepődtem meg, hogy a hirdetett single core Atom 230 helyett dualcore Atom 330 van benne. Kapott 60GB SSD-t, egy 1TB-os HDD-t itthoni elfekvő készletből 4GB RAM-ot.OS-nek OMV-t telepítettem.
A melegedéssel nem vagyok kibékülve, de alapjában véve elégedett vagyok. A feladatai torrent, hálózati fájl- és médiakiszolgáló, valamit a telefonjaim mentik rá a fontosabb adataikat. Az RPi-ből meg médiaplayer lett LibreELEC-kel és Volumio-val. (erre is körvonalazódik egy project :D )

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.