Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snemeth


snemeth
aktív tag

Szép munka! :)

0 3 * * 1 rclone sync /uploadable_encrypted_data remote:my_remote_name

A sync helyett inkább copy-t használj, mert ha véletlenül törölsz valamit a forrás helyen, akkor az törlődni fog a cél helyen is és akkor nem lesz honnan visszaállítani.

(#2) Hallosz


Hallosz
senior tag

Gratulálok, szép munka hardver és szoftver, oldalról is, bár utóbbiban elveszettnek érzem magam.
Az igény melyet alkotásod kielégít, abszolút létezik és egyre nagyobb rá a kereslet! :R

Mert lakni, muszáj.

(#3) Ian_x


Ian_x
csendes tag

Gratula a kiváló megvalósításhoz. :R
Megjött a kedvem hogy készítsek valami hasonlót. :)

[ Szerkesztve ]

Egy jó iPhone-t mindenkinek!.....Jaaa....és a csizma maradhat!

(#4) zsopu


zsopu
tag

Szép munka!
Nem gondolkoztál egy előlapi 16x2 LCD kijelzőn?

(#5) zsopu


zsopu
tag

Érdemes lenne kipróbálni a TV saját távirányítójával a kodit... :D
Csak CEC támogatás kell hozzá.

Szerkesztve.
meg egy adapter... ami drága... sz.val felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#6) toth_janika


toth_janika
őstag

Szép munka, gratulálok! :R
Én hasonlókat valósítottam meg RPi-vel (médiacenter, SMB megosztás és torrent), viszont ez az EncFS tökre érdekelne még. Vannak az RPi-re dugott vinyón olyan adatok, amiket szeretnék titkosítottan tárolni. Jelenleg ezt Truecrypt-el oldottam meg, de mivel az már nem fejlesztődik, meg ilyenek, így más megoldás után kell néznem. Ez az EncFS megoldás lehetne számomra? Fel tudom telepíteni az RPi-re (jelenleg OSMC fut rajta)? Ha nagyon off, akkor sorry :K

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#7) parkasz


parkasz
senior tag

Gratula, nagyon szép mukna. Jó és hasznos olvasmány volt! :R

(#8) weiss


weiss
addikt

Wow, le a kalappal! A tápegységre tudnál adni linket? TV vevő hova van csatlakoztatva?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) Patice


Patice
nagyúr

Gratula a géphez és a cikkhez! :R :C

Nem kevés meló lehetett a hardver, a szoftverezés meg láthatóan tudatos és kitartó előző próbálkozások végeredménye.

Én is régóta használok Ubuntu-t a linkelt Kodival és folyamatosan ott motoszkál a fejemben, hogy meg kellene nekem is csinálnom az otthoni mindenegybe gépemet. A hardver már adott hozzá, csak egy nagy levegővétel kellene (meg egy kis szabadidő), hogy a szoftverezésbe is bele merjek kezdeni.

Nálam is Ubuntu lenne az alap, Kodi a TV-n a többi szolgáltatás meg a háttérben. Én még hozzácsapnék egy zenelejátszós réteget is, MPD-vel, USB DAC-kal, meg hálózati lejátszással. :))

A TV-t mivel oldottad meg? belső TV-tuner kártyával, vagy USB-s változattal?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem overkill egy kicsit az i3? Bőven elég lett volna egy J1900 (vagy valamelyik utódja lap) nem? Azok ráadásul kevesebbet is esznek.

Amúgy szép munka, a ház kivitelezése nagyon szép!

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) kormoskandur


kormoskandur
tag

nagyon jó cikk és konfig
külön príma a nano-s fogyasztásmérés
alkatrészekre vonatkozóan ft kalkulációt, végösszeg csináltál? = mennyiből jött ki

(#12) Uzsito válasza snemeth (#1) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szia!

Köszi, igazad van! Már át is írtam :)

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#13) Uzsito válasza toth_janika (#6) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szia!

Nem ismerem az OSMC-t, de ha jól látom Debian alapokon nyugszik. Emiatt azt gondolom hogy semmi akadálya az EncFS használatának. :) Ám lehet hogy *rollerezni* kell vele egy kicsit. :DDD

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#14) Uzsito válasza weiss (#8) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szia!

A tápot még régebben rendeltem, azóta már eltűnt a kínálatból, ezért nem linkeltem (nem találtam meg).
Ha most kellene vennem egyet, hasonló méretűt, akkor valahogy így keresném.

A TV tunernek a hátlapon kandikál ki a vége (sima koax). Belül internal USB portra van csatlakoztatva. :)

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#15) Cifu


Cifu
nagyúr

A cikkhez és a szerverhez nagy gratula, azért ha ezt mind kéziszerszámmal csináltad, le a kalappal, némi mazochizmus lehet benned. :DDD

@nemlehet: A J1900 nem túl acélos, pláne, ha az ember komolyabb torrentmennyiséget futtat, mellette meg szeretne videót nézni, stb. Amik meg már érnek valamit (pl. J4205) azok meg már árban azért elég húzósak, abból kijön az U végű i3 is, és teljesítményben kb. ugyan az...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) gery2123


gery2123
őstag

Nagyon jó cikk lett, már bánom egy kicsit hogy eladtam én is a J1900 configot. Mondjuk maire én használom arra egyenlőre elég egy drod box Libreelec-el :) De szerintem hamarosan újra belekezdek egy építésbe X86 alapon, már csak az alap kérdéses.

-- PSN_ID: GerY2123

(#17) Uzsito válasza Patice (#9) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szia!

Igen, az a "nagy levegő" kellhet hozzá, meg az idő :)

A tuner egy alap USB-s változat, ami így "belső" tunerré változott. :)

Ám ha hasonlóan kisméretű kellene, custom beépítéshez, akkor már ezen is elgondolkodnék. Sajnos későn találtam meg. :)

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#18) Uzsito válasza nemlehet (#10) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szia!

Igen, lehet, hogy overkill. :)
Ám úgy éreztem, az idő előrehaladtával kicsit tovább lesz benne "tartalék". :)

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#19) Uzsito válasza kormoskandur (#11) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szia!

Az építés során sokszor változott ám a konfig, alkatrészek jöttek-mentek, stb. Ezért ilyen kalkulációt nem is mernék csinálni :N
Azt hiszem ez nem is erről szólt :)

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#20) Uzsito válasza Cifu (#15) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szia!

Igen, mindent kézi szerszámmal csináltam, sokáig is tartott :)

Amúgy a J1900 lépcsőt nem ugrottam át, volt olyanom is régebben, de kevésnek éreztem.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#21) weiss válasza Uzsito (#14) üzenetére


weiss
addikt

Ja, bocs, most látom, hogy az alaplap DC-s, így már értem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#22) _Smooth


_Smooth
senior tag

Szuper :)
A cikk végén említetted a lakáselektronikai terveket. Ha otthonautomatizálásra kerül a sor, szólj, tudok nagyker áron redőnymotorokat, függönymozgatót, világításvezérlőket stb.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#23) Uzsito válasza _Smooth (#22) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Heheey :)
Távol van még a dolog, de köszi :R

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#24) AxBattler


AxBattler
félisten

Pofás kis gép, grats hozzá! Majd valami hasonlót szeretnék én is, csak inkább egy Giga Brix házban.

A távirányító nagyon jó, tuti kelleni fog nekem is hozzá!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#25) TBMC


TBMC
addikt

jó cikk. jó volt olvasni.
köszi! :R

markbellus.hu 

(#26) v1rus


v1rus
tag

Remek iras es a produktum is tetszetos mind hw mind sw tekinteteben. Minden elismeresem.

(#27) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, szép munka! :R Amúgy a DVB felvétel sem nehéz, ha arra adnád a fejed.
A Certbot szerintem nekem is hasznos lesz...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Dodeszh


Dodeszh
tag

Gratula! :R
A szoftveres rész nekem már kínai nagyon.
Sorozatgyártáson nem gondolkodtál még? Igény volna rá... :K

(#29) toth_janika válasza Uzsito (#13) üzenetére


toth_janika
őstag

Igen, az OSMC Debian-on van. Köszönöm, áttolom az arcom az RPi topikba, nem szemetelem tele a Tiédet! Még egyszer gratula a munkádhoz! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#30) Uzsito válasza toth_janika (#29) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Ugyan. :)

Talán az itt elérhető guide segíthet. :)

Köszi, üdv :C

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#31) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon szép munka.

(#32) greenmeister


greenmeister
tag

Szia. Nagyon jó lett a cikk. Kellően inspiráló, hamarosan én is neki látok egy hasonlonak G4560as procival. Jelenleg egy baromi nagy Ereboss hűti passzívan a kicsikét.

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#33) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Szép munka! Gratulálok! :C
Nálam kb. 2 éve megy egy hasonló szerkezet, GA-C1037UN-EU itx lap, pico psu.
Titkosítás, felhő nincs, viszont ő a tűzfal, router, és egy 2W-os wifi hotspot. Aria2 a letöltéskezelő, és a szokásos ftp, smb, nfs, sshfs, http szerverek. Egy ideig Kodi is ment, lirc-vel távirányítva, ma már csak szerver, mert a média egy Amlogic S905 boxra költözött. 4 magos, 2 giga ramos, SATA csatolós ARM-el én is futottam egy kört, de a fiókban dekkol.

(#34) toth_janika válasza Uzsito (#30) üzenetére


toth_janika
őstag

Igen, ez alapján megcsináltam :) Csak hát el is qrtam, mert az SD-re csinálta a két könyvtárat nem pedig a rá csatlakoztatott vinyóra... Ezt még ki kell silabizálnom :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#35) Uzsito válasza toth_janika (#34) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Értem, ha a guide-ot vetted alapul, és 1:1-ben alkalmaztad az elérési utat, akkor a usered home könyvtárában keletkezett a két könytár. Ami az SD-n van ha RPi-ről van szó, ezek szerint.

Így csak az elérési utat kell megváltoztatnod ha más helyre szeretnéd a könyvtárakat.
lsblk és df -h segítségével meg tudod nézni melyik lemez micsoda, és hová van felcsatolva a vinyód.
Ha túl egyértelműeket mondtam akkor bocsi, ha pedig nem akkor privátban szívesen segítek. :)

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#36) Uzsito válasza Csicsóka (#33) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Szép! A 1037U jól muzsikál? Számításba vettem régebben.

Én is egy hasonló SATA portos (fake, valójában USB-re van bedrótozva, mint a legtöbb) ARM boardot kínoztam egy darabig, de az enyém is fiókba került. Valamit kezdeni kellene vele.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#37) helltp


helltp
aktív tag

Gratulálok, nagyon szép munka, és az írás is nagyon jól sikerült, öröm volt olvasni. Adtál pár jó ötletet, nálam egy rpi3 teljesít szolgálatot openelec-el, és abba van beleforkolva hasonló funkcionalitás, de a felhő hiányzik még róla. Nekem egyenlőre a legnagyobb problémát az jelenti, hogy nem találok megbízható tápot neki, így meg nem merem otthagyni egyedül már egy hétvégére sem, pedig jó lenne a 24/7-es üzem.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#38) arelim


arelim
tag

a gép pöpec, a szoftver része némileg overkill, de kinek a pap, kinek a paplan.

én a kore helyett a yatse-t használom egy levedlett kis androidos telefonon. teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#39) Uzsito válasza helltp (#37) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Nem tudom mi lenne az igény, de a Mean Well tápegységeiről jókat olvastam, ez jó is lehet. RPi3-hoz 2,5A-s tápot ajánlanak.
Ugyanakkor az Omronnak van 24/7 üzemre tervezett tápja, csak kicsit drágább.

De talán egy 5V/3A buta telefontöltő is megteszi, az is kapcsolóüzemű tápegység, ugyanaz a működési elv, ugyanazok az alkatrészek. Igaz földeletlen, de ez nem is lényeg mert kettős szigetelésű.

Próbáltál valami tápot és tönkrement, vagy mi a sztori? :)

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#40) toth_janika válasza Uzsito (#35) üzenetére


toth_janika
őstag

Dehogy mondtál egyértelműeket! Köszönöm a tanácsokat és a segítséget! Megnézem, amint hazaértem és, ha lesz kérdés, írok PM-et! :R :R
Szerk.:
@helltp
Nekem és egy haveromnak is az RPi egy S7 2A-s töltőről megy. Igaz, néha villámlik, hogy kevés neki a kraft, de eddig nincs baja. Én most egy ilyet rendelek, tuti ami biztos
Szerk2.:
Nahát azért Omron-nal megtámadni egy Pi-t, azért az na elég hc :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#41) Uzsito válasza toth_janika (#40) üzenetére


Uzsito
csendes tag

"Szerk2.:
Nahát azért Omron-nal megtámadni egy Pi-t, azért az na elég hc :DDD"

Á, én sosem tennék ilyet (DE). :DD

Amúgy azért mondanám a 3A (5V-15W) tápot, mert ha van rajta lemezed, akkor már csak néhány USB-s eszköz és könnyű kicsúszni a keretből. Nem baj az ha van tartalék, na :)

[ Szerkesztve ]

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#42) Csicsóka válasza Uzsito (#36) üzenetére


Csicsóka
őstag

Bőven elég a 1037U, 200-as Digi net mellett, nem tudtam még kiakasztani semmivel sem. Fájl műveleteknél, amit a HDD tud, az át is jön a hálózaton másik kliensre, igaz ezt már az elődje a D945GSEJT is tudta. 7 évvel ezelőtt sokat agyaltunk az Atom Klubban ezeken a dolgokon, amik egy része még ma is aktuális.
ARM deszkámon natív SATA van, de képtelen hozni a HDD max sebességét. A szerver, router, wifi AP feladat is sok volt neki, random fagyott.

(#43) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Szép munka, gratulálok! :R

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#44) Uzsito válasza Csicsóka (#42) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Pont ezt a BPi-t nézegettem régebben. PCDuino 3B-m is volt (A20), azon az eMMC sírta össze magát, persze már csak miután minden telepítés kész volt.

Jó ez az x86 vonal én azt mondom, ha kicsit komolyabbat szeretne az ember, de ha valami kicsi célhardvernek kell akkor az ARM is jó lehet :)

[ Szerkesztve ]

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#45) pepeno1


pepeno1
tag

Szia!

Csatlakozom egy gratulációval az előttem szólokhoz, mert ez igen szép munka lett.

Ja és így keletkezett a Cyberdyne. :D

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#46) Uzsito válasza pepeno1 (#45) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Most egy kicsit megijedtem. :DD

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#47) Csicsóka válasza Uzsito (#44) üzenetére


Csicsóka
őstag

Pillanatig nem gondoltam, hogy az M2U fogja hozni a celeron teljesítményét, már már meg is békültem volna vele, de a stabilitása nem volt megfelelő. Egyedüli előnye a fogyasztása volt, 4W vs 16W. Igaz ha azt nézem, hogy mindent megold a cerka, se router, se kábelmodem, (Digi pppoe) se switch (4 db. eth csatoló van összehidalva benne) nem fogyaszt, akkor már elfogathatóbb a dolog.

(#48) Uzsito válasza Csicsóka (#47) üzenetére


Uzsito
csendes tag

Persze, tudom hogy nem gondoltad. :)

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#49) vadkörte


vadkörte
addikt

Fogadd gratulációm! Az a ház... pláne a hőátadó bak... :D Meg nem mondanám, hogy kézimunka volt.
A hw szerintem jó döntés volt, bár a cikk elején kicsit túlzásnak gondoltam. Viszont legalább időtálló.

Egy ideig RPi2-t használtam NAS-nak. A feladata NAS-ként torrent (Transmission) volt. Majd kártyacsere után LibreELEC-kel médialejátszó. Ezt az állandó csereberét untam meg. Ez a post hozta meg a kedvem a vékonykliensekhez. Poénból rákerestem jófogáson és épp volt egy hirdetés HDD, talp és RAM nélkül, postával 5000 Ft-ért. Megléptem :)
Bekapcsoláskor lepődtem meg, hogy a hirdetett single core Atom 230 helyett dualcore Atom 330 van benne. Kapott 60GB SSD-t, egy 1TB-os HDD-t itthoni elfekvő készletből 4GB RAM-ot.OS-nek OMV-t telepítettem.
A melegedéssel nem vagyok kibékülve, de alapjában véve elégedett vagyok. A feladatai torrent, hálózati fájl- és médiakiszolgáló, valamit a telefonjaim mentik rá a fontosabb adataikat. Az RPi-ből meg médiaplayer lett LibreELEC-kel és Volumio-val. (erre is körvonalazódik egy project :D )

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#50) pet007


pet007
aktív tag

Jo kis konfig, tuti elcserelnem en nasom erre (regi dell optiplex egy e6600al meg 8gb ddr2 rammal, bar boven eleg amire nekem kell, torrent+faljkiszolgalo, de biztos tobbet eszik mint a te kis vasad). Gratula az egesz gephez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.