Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) agent_k


agent_k
őstag

Hát igen. Nehéz kérdések ezek... az a baj vele, hogy nem lehet előre tudni semmit.
Lényegében diploma + angol nyelv kiváló ismerete + szakmai tapasztalat kell ahhoz, hogy biztosan el tudj érni valamit. Nekem ezek közül a diploma van meg és szakmai tapasztalatom biztos, hogy nem lesz, mert most egy lámpagyártással foglalkozó cégnél vagyok, ahogy a nagy cégek hívják, általános műszaki manager.

Jártam egy fél évet a SZTE-TTK-ra mint műsz infós. Az egy nagy gyár, a bme-re se mennék semmi pénzért. h211197-es elitélt voltam aztán kész. Ott is hagytam. Elmentem a GAMF-ra. Hát a nappali egy nagy suck. Már nem azért, mert nehéz lenne, hanem azért, mert ha esetleg nem lenne meg abban a félévben a pénzügyi mérleg akkor bizony baromi sok a bukás, gondolom tudjátok miért. Nappalin ott szivatnak ahol érnek, mindenféle szakmától idegen tantárggyal.
Viszont a levelező az teljesen más. Ott végeztem el az utolsó 3félévet és mondhatom, hogy már kezdettől ezt kellett volna csinálnom. Egy mondattal: amit leadnak azt kérdezik vissza.
Minden tanár tisztában van vele, hogy dolgozó emberekről van szó, akiktől ez nagy teljesítmény, hogy még suliznak is. Nappalin meg úgy vannak, fizess. Szóval a levelező sokkal humánusabb! Nem azt mondom, hogy nem kell tanulni, mert azért az túlzás, de értelmesebben, logikusabban magyaráznak, humánusabbak a vizsgák is.
Csak egy példa:
Nappalin mindenki szenvedett a mikroelektronika tárggyal. Nekem sem sikerült az egyik félévben. Aztán levelezőn első vizsgaalkalmon meglett 3-ra. És nem azért mert könnyebb volt. Ugyanaz volt nekünk is, mint a nappalisoknak. Csak maga a megelőző félévben tartott előadások voltak jobban érthetők. Meg sok plusz pontot is lehetett szerezni házikkal és azokra emlékezett is. Már mint név szerint. Hol van ilyen?

Ha választhatnék a helyedben én a Gamfra mennék, mint levelező, mert jó lesz, nem fogod magad halálra idegeskedni és a hajadat tépni, ha meg elvégzed és mellette ott van a 4-5év szakmai gyakorlat + angol nyelvvizsga, aminek a szintje a beszélőkédben is megjelenik, nem lesz gond az elhelyezkedés. Én ma már így csinálnám.

Viszont van egy kontra is: Levelezőn kimaradsz egy csomó fősulis buliból, ismerkedésből, csajozásból, ivásból, szívásból, dobásból, fekvésből, kábulásból, és kapcsolatépítésből.

Sok sikert! "Ne félj csak higgy"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.