Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

:Y

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2) Bird


Bird
addikt

Nem semmi.... Grat a cikkhez! :B

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#3) MZperX75


MZperX75
addikt

Az igen,én azt hittem ,hogy egy modulban visszaküldi a szonda a filmet,egy jeladóval,amit megkeresnek és kiértékelnek,de nem így van !
:C

(#4) whiteman0524 válasza MZperX75 (#3) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Becélozta volna a földet és tűz! :D Mondjuk oldal szél biztos nem lett volna :DDD

(#5) BiP válasza MZperX75 (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy túl nagy sugárzást kapott volna útközben, vagy túl nagy hőhatást/ütést az érkezésnél. Biztos elég nagy volt a sérülés kockázata.

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Érdekes...

(#7) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

:Y nemrossz:)Szeressük az ilyen cikkeket:)

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#8) kerelo


kerelo
senior tag

Köszi.Érdekes volt.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#9) MZperX75 válasza BiP (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

Hát maga a szonda is ki van téve ennek a sugárzás dolognak,persze a légköbe érés az persze más szitú,+3000-4000 celsius!

(#10) BiP válasza MZperX75 (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, csak ott a szondán belül jobban le lehet árnyékolni, mint egy utazó kapszulában, meg minél előbb elő van hívva, annál rövidebb ideig kapja a dózist.

(#11) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) MZperX75


MZperX75
addikt

1960-as évek,durva szerkezeteket építettek,felszerelték egy rakétára,és önnálóan vagy rádió irányítással real time vezérelték! Hú bakker!
Előhívja! szkennereli azt meg ,hogy mit is nézzen gondolom a földröl"pisti" nyomkodja(gondolom nincs tárolva az adat,hanem azzaonnal küldi adatként,jelként a föld felé)persze az egész rendszer analóg! :C
(hát én már semmin sem csodálkozom 1943-ban rakétával lőtték Londont(németországból)
V-2 -es rakétával,mely a magaságát,és élesítését és zuhanását i :Y ,teljesen mehanikus zerkezet végezte ,pontossága kb londont találja el!
tudták a távolságot ,a rakéta sebességét,így beálították irányba,és távolság sebességből megvolt az idő,és bummm! :Y

[ Szerkesztve ]

(#13) #95590400


#95590400
törölt tag

nagyon szeretem ezeket a cikkeket, és tényleg nem bántásból írom, de tudtommal ez így nem teljesen igaz. ez az első olyan fénykép, amelyen a föld és a hold együtt szerepel.
szerk:
de az is lehet, h keverem valamivel. sőt, szinte biztos. de most már nem szerkesztem ki a hülyeségemet.

[ Szerkesztve ]

(#14) Mr.Csizmás válasza MZperX75 (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most szombaton láttam a müncheni Deutsches Museumban egy V-2-t.

műszakilag gyönyörű konstrukció, pl. a vezérsíkok lánchajtással vannak mozgatva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) Watchdog válasza MZperX75 (#12) üzenetére


Watchdog
aktív tag

V2-vel is készítettek űrfelvételt az amerikaiak a háború után közvetlenül, egy zsákmányolt példányra szereltek kamerát és felküldték egy űrugrásra.

(#16) MZperX75


MZperX75
addikt

1944 V-2

[ Szerkesztve ]

(#17) dabadab válasza MZperX75 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Igazából ez volt az alap eljárás akkoriban (mármint hogy a filmet visszadobták a Földre), talán a videóból kiderül, hogy miért nem ezt választották itt.

(#14) Mr.Csizmás: én meg két hete jártam ott, hihetetlen az a múzem :Y

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) Mr.Csizmás válasza dabadab (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt hittem hogy Sisnsheimbe ki kell mennem, de ehelyett az Isarnál találkoztam a legendákkal... :R

Me-262, Me-163, 109, Natter (Ba-349), V-2, Rheintochter, Storch....

a múzeum többi részét fel se fogtam, mint üveggyártás, és stb. annyira a hatása alá kerültem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) MZperX75 válasza dabadab (#17) üzenetére


MZperX75
addikt

Valószínüleg ezt a rakétát nem tudták volna visszairányítani a föld felé,és igy esélytelen volt a fotó modul visszaküldése a földre.
Ha a föld körül megy ,nem túl messze a földtől ,mondjuk max 1-2ezer kilóméterre,akkor még megoldható volt,
de ez valószínü itt ennél a sztorinál nem volt aktuális mert vagy , vagy 300ezer km tett meg a hold fotózása miatt!(így amit visszafelé kilött volna,az még moszt is földkörül keringene,de lehet kering is egy kettő :) ennek az elődje!

(#20) duke válasza MZperX75 (#3) üzenetére


duke
aktív tag

"Az igen,én azt hittem ,hogy egy modulban visszaküldi a szonda a filmet,egy jeladóval,amit megkeresnek és kiértékelnek"

Az 50 -es evekben meg ezt csinaltak. A ruszkik felett fenykepezett a szonda, az amcsik felett meg ledobta a kepeket.

(#21) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Azt ne felejtsük el, hogy bármennyire is kicsi, de a Holdnak is van gravitációja. Tehát ahhoz, hogy egy Holdkörül keringő szonda visszajöjjön (vagy akár csak egy modult visszalőjön) plusz energia kell. Ha a teljes szonda 1/3-át csak a fényképező rész foglalta el (ami önmagában is nem kevés energiát elfogyasztott valószínűleg), akkor nem biztos, hogy volt üzemanyag arra, hogy el lehessen szakítani a Holdtól a szondát, irányba lehessen állítani, illetve az esetleges plusz manőverekre is legyen üzemanyag.

(#22) Srodney válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


Srodney
senior tag

ohhh de szerencsések vagytok,ilyen páratlan dolgokat látni,nademajdegyszerénis.... :K :R

(#23) Mr.Csizmás válasza Cathfaern (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehetseges olyan palyara allitani egy eszkozt, ami kis ferditessel egy nyolcasnak foghato fel, aminek egyik hurkajaban van a fold, masikban a hold (korlatozott haromtest-problema

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) wody21


wody21
tag

Köszönjük, nagyon jók az ilyen cikkek!

(#25) #82729984


#82729984
törölt tag

A v-2-es rakétáról érdemes megnézni ezt a szines videót:
http://www.youtube.com/watch?v=zrihvIU_54s

3:35-nél kezdődik (de amúgy az egész videó érdekes)

(#26) tibz03 válasza Mr.Csizmás (#23) üzenetére


tibz03
őstag

A 8-as alakú pályának van hurkája? :DDD

(#27) Real_Necro válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kb. 11 évvel ezelőtt voltam a múzeumban. Sajnos azóta sem sikerült eljutni oda, pedig páromnak már megígértem. Kihagyhatatlan élmény tárul az ember szeme elé. Nekem mondjuk a tengeralattjáró és a bányák jobban tetszettek. :)

Egyébként nem elérhetetlen. Vonattal viszonylag gyorsan ki lehet érni, közelben van diákszálló (ha még üzemel). Metrotól kb 5-10 perc gyalog a múzeum.
Persze Münchenbe érdemes több napra menni. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28) Mr.Csizmás válasza Real_Necro (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mindenképpen, mielőbb vissza szeretnék menni, mivel 1 óra alatt csak a repülés+űrhajózás részleget tudtam megnézni.... :( nem beszélve a közlekedési és repüléstörténeti gyűjteményről. egy PH-s müncheni utat össze kellene hozni :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) Real_Necro válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az ötlet szerintem kiválló, főleg, hogy pl szállás csoportosan rendezve olcsóbb is lenne.
Mi anno délelőtt 10 óra körül mentünk oda, és zárásig voltunk, de nem tudtunk mindent végignézni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#30) dabadab válasza Real_Necro (#27) üzenetére


dabadab
titán

EuroNight pl. este kilenckor indul Bp-rol, reggel hatra Munchenbe van, mondjuk a muzeum csak kilenckor nyit, addig le lehet pakolni a szallodaba a cuccokat, reggelizni, meg ilyenek :)
Sogorom harom napot toltott a muzeumban, szerinte kb. egy het kell ra - ami realis, mert mi nagyjabol egy napot voltunk ott es a jo reszet nem is lattuk, a masik jo reszen atfutottunk, tulajdonkeppen csak a repulos meg az urkutatos reszt neztuk meg alaposabban.

DRM is theft

(#31) Mr.Csizmás válasza dabadab (#30) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ott vagy ülhetsz a shit DWA kocsi ortopéd ülésén egész éjjel, vagy fizethetsz a hálóért. ha többen mennénk, inkább salzburgig akciós jegy/kirándulójegy, onnan meg bayern ticket (2-5 fő, 29eur szumm) regioexpresszel münchen. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) Entryy


Entryy
aktív tag

Azóta, hogy ez a szerkezet felkerült rengeteg olyan eszköz volt az űrben és a holdon is ami vissza is jött.
Igazán összeszedhették volna és meg lennének az eredetiek.
Am tényleg elképesztő, hogy '60as évek színvonalán mire voltak képesek.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#33) whiteman0524 válasza Entryy (#32) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Engem inkább az érdekelne hogy ma mire vagyunk képesek ? De nem ám arra amiről mindeki tud, hanem arra amiről csak kevesen ;] Vajon hol tart jelenleg éppen a technológiai fejlettség? Arról beszélek amiről mi, és a világ csak évek vagy évtizedek múlva fog értesülni :)

[ Szerkesztve ]

(#34) dabadab válasza Entryy (#32) üzenetére


dabadab
titán

Ezek a muholdak a kuldetesuk vegen a Holdba csapodtak, amikor a felvetelek jo esellyel megsemmisultek, de ha esetleg tul is eltek volna a becsapodast, a felkutatasukra olyan expedicio kellett volna, ami sokkal nagyobb lenne, mint az osszes eddigi Hold-expedicio osszesen (a ket orosz Lunohod pl. osszesen kb. mintegy 40 km-t tett meg, ami baromi keves, ha belegondolsz, hogy mekkora teruleten szorodhatnak szet egy Holdba csapodott muhold darabjai ugy, hogy alacsony a gravitacio es a legellenallas sem fekezi oket).

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.