Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forgonati


forgonati
őstag

Azért én nem pörögnék rá nagyon erre a Hasselblad dologra. 1+ sosem a kameráiról volt híres, most meg már arról sem híres, amiről az első 2-3 modell híres volt... Amúgy érdemes megnézni MKBHD eszmefuttatását ezekről a kamerás kollaborációkról.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#2) beyruth82 válasza forgonati (#1) üzenetére


beyruth82
veterán

Miről volt híres az első 2-3 modell?

(#3) finley válasza beyruth82 (#2) üzenetére


finley
junior tag

Az árképzéséről.

(#4) moleculez válasza beyruth82 (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Jó ár.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) ghiottone válasza forgonati (#1) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én azért megvárom mit alkottak és majd ha személyesen is lehetőségem lesz a 9 Pro kipróbálására akkor levonom a konzekvenciákat. Az OP 8 Pro is már eléggé rendben volt kamerás szempontból.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#6) #16820480 válasza ghiottone (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, de az már 850€-ról indul azért. Ennyiért van már S21+ meg i12 is bőven, és azok is eléggé rendben vannak kamerában.

(#7) ghiottone válasza #16820480 (#6) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez tény. Sajna árban is ott vannak egy szinten. :(((
Samsungot exynossal viszont nem veszek többet. i12 pedig a rendszere miatt esik ki. Pixel kamera rendszerben meg fejlődhetne végre.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#8) *RLaci* válasza ghiottone (#7) üzenetére


*RLaci*
addikt

"Samsungot exynossal viszont nem veszek többet"

Én is ezt mondtam de adtam most egy esélyt neki megint. Egy hónap Ultra, illetve pár nap sima 21 használat után azt mondom ez most elég jól sikerült, legalábbis az előző kettőhöz képest mindenképp. Persze egy jó 6-ossal a Pixel vissza tud majd téríteni.

[ Szerkesztve ]

(#9) ghiottone válasza *RLaci* (#8) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Meglátjuk. Valamelyik nap egy hírben már a Snapdragon 775-ös processzort pletykáltak a Pixel 6-os esetében. Ha újítanak a szenzoron és kap egy normál telét, akkor azt le kell majd tesztelni. :DDD

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#10) #16820480 válasza ghiottone (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pixellel nekem az a bajom, hogy nincs DS, illetve, hogy nevetségesen drágán mérik mire ide eljutna (drágább a P5 eglobaról mint egy S21, vagy akár egy Xperia 5ii).
De a P6 amúgy is csak ősszel jön majd gondolom, nem mostanában. Most majd 5a jön, ami megy nagy lapát lesz sajna :(
OP meg nagy is és drága is lett :U

(#11) juuzer


juuzer
addikt

Én azért a Hasselblad (bocs, DJI) helyében hulladék makró- és mélységérzékelő kamaerákhoz nem adnám a nevem.

Vamos a la playa.

(#12) ghiottone válasza #16820480 (#10) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem is a fizikai dual sim hiánya a gondom elsődlegesen. Igaz már a Telekom a mi cégesünknél is elérhetővé tette az e-simet, de az 5-ös hangszórói nagyon nem tetszettek azon az áron. A 4a 5G 250Hz-es PWM-es kijelzőjét a szemem nem bírta, a sima 4a pedig nekem már kevés. A leakek szerint igen, sajna az 5a kb. ugyanaz lesz, mint a 4a 5G méretre.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#13) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Túl sok telefon lesz, félek így elveszti a oneplus a specialitását, a jó szoftvert. Már a nord esetében tapasztalom...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Minden gyártó minden évben megváltja a kamerákat, mégis egyhelyben toporgunk vagy 3 éve

Kíváncsi leszek, de nem sokat várok
Az se biztos hogy a huaweit megközelítik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) #16820480 válasza ghiottone (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem "sajna" a céges az Voda, a privát meg Telenor (ráadásul kártyás), szóval esélyem sincs eSIM-re. De amilyen áron mennek, lassan egy 5a árában lesz az alap S21, ami azért nem egy rossz ajánlat úgy :U

(#16) Berti1992


Berti1992
csendes tag

Hát idei csúcskínálatból egyelőre ez lenne a befutó, nagy reményeim vannak hozzá.

Ha az a kikötésem hogy snap888-as telót vegyek, elég szűkek az opcióim, samu itthon nem azzal van, xiaomi mi11 eléggé félresikerült számomra, (főleg kamera fronton) iphone szóba se jöhet oprendszer miatt, huawei szintén a rendszer miatt kuka, LG sehol nincs mostanság, és innentől lényegében csak a kínai apraja maradt, mint oppo, vivo, meizu, amik ismét nem túl kecsegtetők, szóval... drukkolok 1+, villants valamit :D

(#17) #90305280


#90305280
törölt tag

600.000.- 500.000.- 400.000.- először,
600.000.- 500.000.- 400.000.- másodszor,
600.000.- 500.000.- 400.000.- senki többet harmadszor,
450.000.- ? :DD

(#18) juuzer válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


juuzer
addikt

"Az se biztos hogy a huaweit megközelítik"

Kétlem, hogy sikerülne nekik.

Vamos a la playa.

(#19) yuing


yuing
őstag

Valami borzasztóan fest ez a kamerasziget szerintem. A két kis szenzornak nemcsak a gyakorlati haszna csekély, de rendesen el is csúfítja a hátlapot, legalábbis ebben az elrendezésben mindenképpen.

(#20) rep3at válasza forgonati (#1) üzenetére


rep3at
őstag

Ha az OnePlus árképzésének változásáról van szó, erre lenne egy jó példám.

Képzeld el hogy "újonc" vagy egy munkahelyen. Bizonyítasz, befektetsz, imponálni akarsz. Később beletanulsz, tapasztalatot szerzel, a munkád minősége javul. Nyilván eszedbe sem jutna fizetésemelést kérni. Életszerű..

Mo., én így (nem) szeretlek.

Forward thinking. كرر

(#21) Scarabeus válasza rep3at (#20) üzenetére


Scarabeus
tag

Egyetértek, a Oneplus már abszolút csúcskategóriát nyújt csúcskategóriás áron. Csak az emberek valahogy 2014ben rekedtek, mikor a One még aktuális snapdragont adott féláron... valahogy a mobilarénán is azt érezni, hogy nem tudnak ezen a 'flagship killer' elnevezésen túljutni..

Valódi zoom kamera tényleg nem lesz a 9 Proban sem? Helyette hulladék makro és mélységszenzorok? :U Ez viszont ciki, ca. 1000 eurós árért..

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#22) ghiottone válasza Scarabeus (#21) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Most ezeket a kamera szenzorokat láttam egy leakben:

- 8MP OV08a10 telephoto
- Sony IMX789
- 50MP Sony IMX766
- 2MP GC02M1B monochrome
- 16MP Sony IMX471 selfie camera

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#23) Scarabeus válasza ghiottone (#22) üzenetére


Scarabeus
tag

Ha ezek igaznak bizonyulnak, akár még jó is lehet. Tényleg van hová fejlődni, én a 7 Proval egyszerűen nem tudok rendesen szöveget fotózni, annyira elmosódnak a szélek. Gcammal is.

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#24) juuzer válasza Scarabeus (#23) üzenetére


juuzer
addikt

Ez inkább a széles rekeszérték hibája nem?

Vamos a la playa.

(#25) Scarabeus válasza juuzer (#24) üzenetére


Scarabeus
tag

Lehetséges, őszintén nem értek hozzá, de ha júzer error akkor örülnék tippeknek, hogyan kéne szöveget fotózni. Mert a régi S7 Edgen, tesóm S9+án, barátnőm Iphone X-én semmi probléma nincs, a kép szélein is rendesen éles a szöveg.

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#26) RIC5I


RIC5I
tag

hát nekem eddigi kedvenc telefonom a one plus 3 volt olyan atom stabill softwerrel és hardwerrel amit majdnem 5 évig nyúztam , most note 10+ om van de az exynostól idegrohamot kapok valamint a samsung softweresen sem adja azt az "elégedettség" érzést mint anno a one plus nekem , ez collab remélem a 10. évfordulós készülékre kifogja forrni magát és tényleg jó megoldások lesznek akkor remélem elég jó lesz hogy a note funkciókat lecseréljem :C

már csak attól félek hogy sok verzió E től PRO ig Z től Ω ig a szoftwerek stabilitására és optimalizálására fog menni :F

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#27) mindthecrap válasza juuzer (#24) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Ez így van, tág rekesz + gyenge lencserendszer = a kép széle kómás, életlen, ami mondjuk egy portrénál nem gond, ilyenkor igen. A rendes fényképezőket is azért "le kell rekeszelni" f8 környékére, hogy faltól falig éles és tiszta legyen, ehhez képest itt f1.7 körüli fix rekeszről és egy borsó méretű lencséről beszélünk.

Scarabeus: mivel ezek már csillió megapixeles telefonok, a legjobb amit tehetsz, hogy ne vidd olyan közel a telefon, inkább csak a kép középső 60%-ában legyen a szöveg, aztán körbe vágod.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#28) ghiottone


ghiottone
nagyúr

1-2 render: [link] a sima 9-esnél lehet műanyag keret és hátlap lesz, mint az s21-nél?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#29) *RLaci* válasza ghiottone (#28) üzenetére


*RLaci*
addikt

21-nél alu a keret, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#30) ghiottone válasza *RLaci* (#29) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igaz, csak a hátlap műanyag. :B

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#31) juuzer válasza Scarabeus (#25) üzenetére


juuzer
addikt

Akkor lehet, hogy a kameramodul hibája tényleg.

F2-es rekeszérték alatt szerintem ez már simán lehet valós probléma, azért is kérdeztem.

Vamos a la playa.

(#32) juuzer válasza ghiottone (#28) üzenetére


juuzer
addikt

Én inkább támogatnám a fémkeretet és a műanyag hátlapot.

A Nordnál is inkább a keretet készítették műanyagból és üvegből a hátlapot. Előbbi szerintem sokkal masszívabb készülékházat eredményez.

Vamos a la playa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.