Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

kicsi, aranyos, és feltehetően bitang gyors. csak drága :( amúgy a hírben arra kaptam fel a fejem, hogy dobozos változatot is kiszállít az Intel... szerintem lehet, h egy ilyen Dothan cuccot elviselnék itthon :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Rolly


Rolly
veterán

szerintem mindenki örülne egy olyan procinak amire nem kell turbina, keveset fogyaszt és naggyon gyors

(#3) cucka


cucka
addikt

637$=127000HUF :Y
mennyire lehet gyors egy ilyen proci? ok, hogy keveset fogyaszt, 2 mega cache, de 2.1 GHz az akkor se tűnik olyan soknak.

(#4) anulu válasza Rolly (#2) üzenetére


anulu
félisten

az a baj, hogy socket 479(?) foglalata van. tehát tök más alaplap kell hozzá, és ahogy láttam eddig csak olyan lap van, ami MicroATX-es, és van rajta integrált VGA :( amúgy ez a 2,1GHz-es melyik P4-el ekvivalens?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) erdoke válasza anulu (#4) üzenetére


erdoke
titán

Átlagosan kb. a 2,8-as P4 szintje. Persze kicsit több fesszel vinné ez a 133-as FSB-t is. :D

A legjobb aláírás a héten

(#6) anulu válasza erdoke (#5) üzenetére


anulu
félisten

:D köszi :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) polika válasza anulu (#1) üzenetére


polika
senior tag

Azt meg tudná nekem valaki modnani hogy egy ilyen külföldröl rendelt cucc esetén mondjuk visa kártyáról fizetek a kiszállítás meg jön ahogy jön mi van a vámolással? ill hogy vámköteles e ez vagy nem?

(#8) anulu válasza polika (#7) üzenetére


anulu
félisten

tudtommal 2002. vagy 2003. május 1. óta nincs vám a külföldről behozott számtech termékekre, az ÁFÁ-val fogalmam sincs, h mi a helyzet. mondjuk ez engem is érdekelne, mert lehet, h ''sógoréktól'' olcsóbban lehetne S939 A64 3500+ -t szerezni, mint itthon, de ez már nagyon off...

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) csudri válasza anulu (#4) üzenetére


csudri
őstag

Ez is socket 478-as, csak máshol vannak a lábak, így nem lehet beletenni egy mostani P4 lapba. (Vagyis bele lehet rakni, de csak kalapáccsal!;])

(#10) csudri


csudri
őstag

Egyébként tök jó, hogy így fejlődik a mobil procik csoportja, de vagy jöjjenek végre a desktop lapok hozzá vagy picit foglalkozhatna az Intel a kazánokkal is!

(#11) erdoke válasza csudri (#9) üzenetére


erdoke
titán

''Az AOpen újabb keletű termékei között találunk egy micro-ATX formátumú alaplapot, amely asztali rendszerek számára is hasznosíthatóvá teszi az Intel energiatakarékos, mégis nagy teljesítményű Pentium M processzorait. Az i855GMEm-LFS jelzésű lap 400 MHz-es rendszerbusszal készülő, Banias és Dothan magos processzorokat egyaránt fogad Socket 479 foglalatában.''

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=9075[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#12) polika válasza anulu (#8) üzenetére


polika
senior tag

hát igen én is ezen töröm a fejem, hogy a tesóm kint van USA-ba és karácsonyra jön haza nekem egy 939-es 3000+ kéne az a 163dolláros fajta, csak nagyon nem akarnék illegális dógot csinálni vagy hogy öcsém szívjon miattam ill a kurvapecér magyar cégek miatt mivel pl egy 939tűs a64 3500-as 200e ft körüli áron beszerezhető itt szegeden

(#13) csudri válasza erdoke (#11) üzenetére


csudri
őstag

Ok én hiszek neked. Csak valaki a múltkor azt nyögte be itt a fórumon, amit én most és senki nem javtotta ki érte.

(#14) rgranc válasza erdoke (#5) üzenetére


rgranc
aktív tag

A HWSW fórumon anno szóba került a WinRAR beépített teljesítménytesztje. Mivel nem igazán szoktam tesztprogramokat telepítgetni a gépemre, a WinRAR viszont fenn van, kipróbáltam, és a szerint az asztali Barton magos 2.2 GHz-en futó (3200+) Athlon XP 2500+ körülbelül olyan szinten teljesít, mint a noteszemben lévő 1.6 GHz-es (!) Banias magos Pentium M... Szóval a 2.1-es Dothan szerintem jobban menne, mint a 2.8-as P4...

r.

(#15) jani0625 válasza rgranc (#14) üzenetére


jani0625
aktív tag

Sztem is jobb a 2.1es Mes proci mint a 2.8 p4.Nekem egy kereskedő srác akivel jóban vagyok azt mondta hogy az 1.7es Centrino az kb.3.0ás p4nek felel meg.

(#16) erdoke válasza rgranc (#14) üzenetére


erdoke
titán

Azt írtam, hogy átlagosan egy 2,8-as P4-nek felel meg, és természetesen ez is egy sacc. Egyetlen alkalmazás alapján nem szabad megítélni, biztosan nem lenne jobb pl. renderelésben egy 2,4C-nél.
Én is éppen egy 1,6-os Baniasról írok, és volt már 3,2-es P4-em pár hónapon át kb. fél évvel ezelőttig. Ez azért nem az a szint.:P

A legjobb aláírás a héten

(#17) LukE


LukE
veterán

fincsi: [L]http://219.113.251.125/c-board/file/PenM755_2804MHz_x20.png[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.