Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Több szálon futó Itanium 2 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kaktusztea


kaktusztea
tag

Ezen már biztos akadásmentes lenne a Doom3 :))

(#2) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Mondjuk egy TNT2 mellett?

(#3) Cirkumflex válasza kaktusztea (#1) üzenetére


Cirkumflex
csendes tag

Ne viccelődjünk, kérem, komoly dolgokon... Az igazság az, hogy ezen akár már 2 Doom 3 is akadásmentes lenne!

(#4) Erasmus válasza Cirkumflex (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

Ha teszem azt, bárkinek is eszébe jutna portolni a Doom3-at Itanium 2-re. De ettől nem kell tartanunk...:t

üdv,

(#5) kaktusztea válasza Erasmus (#4) üzenetére


kaktusztea
tag

Na jó, akkor eladnám és egy csomó olyan gépet tudnék venni, amin akadásmentes lenne a Doom3 :))
(Igaz minek, mikor nem is vagyok oda a Doom3-ért :DD)

(#6) Cirkumflex válasza Erasmus (#4) üzenetére


Cirkumflex
csendes tag

Nono, van az Itanium-nak egy nagyon jó szoftveres x86 emulátora, amely akár egy P4 1.5GHz sebességét is eléri ( üres FOR ciklus végrehajtásában legalábbis), úgyhogy nem reménytelen az ügy... Persze AGP nincs, de majd arra is lesz emulátor.

(#7) kaktusztea válasza Cirkumflex (#6) üzenetére


kaktusztea
tag

Vagy PCI Express. Addigra már biztos.

(#8) kaktusztea válasza kaktusztea (#7) üzenetére


kaktusztea
tag

(Bocs a dupláért)

(#9) joghurt


joghurt
addikt

Valamivel bővebb hír ugyanebben a témában, de 3 nappal ezelőttről egy másik hardveres lapról:
[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=23634[/L]

Valahol még részletesebb cikket olvastam róla, majd linkelek, ha eszembe jut. Meg olyasmit is írtak, hogy 7-réz technológiával fogják nyomatni. Ott még arról is említést tettek, hogy persze addigra a Madison is tudni fogja a 2 virtuális procit (tehát a 2 ''egyidőben'' futó thread-et), meg hogy addigra a Madison cache-e is nagyobb lesz, meg hogy jó közelítéssel a Montecito-ba két akkori Madison mag kerül majd egy lapkára, azaz 2*2 thread-et tud majd futtatni egyszerre.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

milyen vicces nézni, ahogyan a zintel szenved a szar 64 bites szerverprocijával, és csak öli-öli bele a pénzt, teljesítmény a béka segge alatt, ár a csillagos ég, eladtak belőle 4 számjegyű mennyiséget....
A gagyi x86 p4 tartja életben az itániumot... söt még le is nyomja :))

(#12) fanatic


fanatic
aktív tag

Gondolom a két mag 3x-os árat fog jelenteni! Kezdetben biztos!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#13) Surranó


Surranó
aktív tag

Még a 90nm-t se sikerült bevezetni, és egy-másfél évre rá már a 65nm-ben bíznak, szerverprociban? IIRC eddig minden technológiát a desktopon vezettek be előbb (na jó kivéve IA64 :) meg talán L3 kess, mán amennyiben az új technológia)

(#14) Power válasza Surranó (#13) üzenetére


Power
senior tag

Sokkal valószínűbb a 90m.
2005-ben örül, ha sikerü a desktopon a 65nm, tekintve, hogy a 90nm is, csak 2004 Q1.

Power

(#15) erdoke válasza joysefke (#10) üzenetére


erdoke
titán

Valóban vicces nézni, hogy mennyire sz@rnak bele a programfejlesztők.
Szerintem maga az architektúra nagyon jó, csak kevés rá a program. Elméletben ez lenne a legjobb megoldás a jövőt tekintve, csak hát a gyakorlat nem teljesen fedi az elméletet.

A megjegyzésed kivételesen mind gazdasági, mind technológiai szempontból igen kevéssé bölcsre sikerült...;]

Megkukálnám egy 64 bites, kifejezetten Itaniumra írt progival mekkorát hasítana az x86 P4. Ne felejtsd el, hogy az Itanium csak emulálja a 32 bitet.

A legjobb aláírás a héten

(#16) erdoke válasza Surranó (#13) üzenetére


erdoke
titán

Ne felejtsd el, hogy ez erősen eltérő archiotektúra, ráadásul úgy tűnik, hogy a magas FSB melletti órajel skálázással vannak gondjai az Intelnek 90 nm-es Prescottal. Ez más tészta, mint ahogy a Dothan is más vs. Prescott.

A legjobb aláírás a héten

(#17) X-COM válasza erdoke (#15) üzenetére


X-COM
nagyúr

az itaniumos .net framework valószínűleg lendít majd a dolgon, kérdés, hogy mennyire, mindesetre a betas framework már egy ideje hozzáférhető

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#18) Surranó válasza erdoke (#16) üzenetére


Surranó
aktív tag

Ott a pont. De a cikkben 65nm-t írnak, ami akkor is súlyos. 2005 végére persze Moore szerint korrekt.

(#19) erdoke válasza X-COM (#17) üzenetére


erdoke
titán

Meglátjuk. Elméletben szép a dolog, de elég sok mindennek össze kellene jönni a gyakorlatban, hogy ez elterjedjen.
Személy szerint mást nem tehetek, szurkolok neki keményen.:D

A legjobb aláírás a héten

(#20) joysefke válasza erdoke (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

hja kicsit mintha tuloztam volna :))
P4 egy itaniumra irt progival meg se moccanna, nem jutna tul talan az elso utasitason sem...
de ne felejtsuk el, hogy olyan, hogy 'Itaniumra irt progi' nem letezik, csak az intel almaiban...
(leszamitva a neves tesztprogramokat, amiket asm-ben gyotortek ossze itaniumhoz, hogy azert valami mar fusson normalis sebesseggel) Es az itanium project eddig semmifele bevetelt nem hozott az intelnek (legalabbis azt nem $ban merik, vagy en nem tudok rola...) viszont desktop meg Xeon piacon halalra keresi magat az intel, nyilvanvalonak tartom (lehet nincs igazam :) ) hogy a desktopos penzt csoportositjak at a serverproci fejlesztesere. Es hogy lenyomja mint a belyeget (Xeon az itaniumot) szvsz igen... de csak addig amig nincs itaniumhoz korrekt compiler. es egyelore nincs, es valoszinuleg meg varni kell ra...

(#21) Surranó válasza joysefke (#20) üzenetére


Surranó
aktív tag

nincs rá semmilyen c fordító? azzal fordítsanak egy gcc-t, és már van is :)

(#22) Sanya


Sanya
nagyúr

de azt soha nem bírom megérteni, ha főleg az első szintü, és a másodszintü cache számít, akkor miért azt a cache-t növelik, ami a legkevesebbet számít?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) joghurt válasza Sanya (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Például mert minél ''kisebb számú'' cache-ről van szó, annál macerásabb. Szerinted véletlen, hogy még a mai procikban is az L1 cache mérete 64 Kszó alatt van (L0-ból meg max. 256 byte, már amelyikben van), miközben L3 cache-ből már több megát oda tudnak tenni?

A tej élet, erő, egészség.

(#24) joghurt válasza joysefke (#20) üzenetére


joghurt
addikt

A gcc-t leszámítva még egy ''kis'' cég, ami tud Itaniumra fordítani: a Microsoft. Az MSDN-ben legalábbis a különböző fordítóprogramjaiknak van IA-64-es kapcsolója. Lehet, hogy csak díszneK? ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#25) Power válasza Sanya (#22) üzenetére


Power
senior tag

Mert minnél kisebb késleltetésű annál jobban melegszik.
Lehetne továbbá L1 cache nagy késleltetésű, csak akkor meg lassú lenne. :)

Power

(#26) Power válasza erdoke (#15) üzenetére


Power
senior tag

''Valóban vicces nézni, hogy mennyire sz@rnak bele a programfejlesztők''

Nem szar bele senki, csak nincs aki fizeti a költségeket. :)

''Szerintem maga az architektúra nagyon jó, csak kevés rá a program.''

Mi az, hogy jó? :)
Ez nagyon szubjektív vélemény. Compiler írás szempontjából ennél nehezebb még nem volt.

''Elméletben ez lenne a legjobb megoldás a jövőt tekintve, csak hát a gyakorlat nem teljesen fedi az elméletet.''

Nincs bizonyítva még elméletileg sem, hogy ez a legjobb megoldás.


Teljesítményt tekintve az x86 van amiben még a natív itanium-ot is veri.

Power

(#27) Power válasza Surranó (#21) üzenetére


Power
senior tag

Ez csak linux-os portolást oldja meg. :)

Power

(#28) joghurt válasza Power (#27) üzenetére


joghurt
addikt

Rosszul tudom, hogy gcc van DOS/Win alá is?...

A tej élet, erő, egészség.

(#29) Power válasza Surranó (#18) üzenetére


Power
senior tag

Vegyük a desktop piacot:
130 nm: 2001 harmadik negyedév
90 nm: 2004 első negyedév (2,5 év)?

65 nm?: Jó esetben 2005 Q3/Q4 (s ez csak 1,5-1,75 év lenne)

De egy 2 magos 24M L3 cache-ű szörnyeteget legyártani azért nem egy bejáratós technológiával fognak gyártani :)

Power

(#30) Power válasza joghurt (#28) üzenetére


Power
senior tag

Csakhogy honnan szerzel forrást???

Power

(#31) L3zl13 válasza Power (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

90 nm-en viszont nem férne be a rackszekrénybe a proci. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#32) Power válasza L3zl13 (#31) üzenetére


Power
senior tag

Márhogyne férne be?
A szekrény a hűtőgépe lesz :)

Power

(#33) Surranó válasza Power (#29) üzenetére


Surranó
aktív tag

Harmadszor is megnéztem a cikket.

''A processzor várhatóan már 65 nanométeres gyártástechnológiával készül''

Na ez az, amiért spekuláltam a 65 nm-rel. Szerintem se hihető, csak udvarias próbáltam lenni a cikkíróhoz ;)

(#34) Dwokfur válasza joghurt (#28) üzenetére


Dwokfur
csendes tag

Van.
Cygwin kornyezet biztositja a linuxos cuccokat. Persze van nyuglodes vele.
De ennek kosoznheto, hogy van az mplayernek Win-es portja.

Hehe.

''Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe.''

(#35) tocsa válasza Dwokfur (#34) üzenetére


tocsa
senior tag

A szambol vetted ki a szot Ati.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#36) Erasmus válasza Surranó (#33) üzenetére


Erasmus
őstag

A ''várhatóan''-t azért használtam, mert a jelenlegi tervek szerint az Intel 2005-ben vezeti be 65 nanométeres technológiát. Majd lássuk... Feltehetően 90 nanón is gyártható használható kétmagos Itanium.

üdv,

(#37) Surranó válasza Erasmus (#36) üzenetére


Surranó
aktív tag

Tömör megfogalmazás, magánvélemény nélkül, ez az elfogulatlan főszerk ismérve :)

[;]]
Csak hogy belekontárkodjak: ha jól értelek, akkor én vhogy így írtam volna: ''várhatóan ..., bár kétségeink merülhetnek fel, ha a Prescott körüli hajcihőre és arra a tényre gondolunk, hogy az Itanium szerverproci.''

De minden bájt számít szegény régi szerveren.
[/;]]

(#38) joysefke válasza joghurt (#24) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

eltaláltad, annyit érnek, mint a pápa töke

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Több szálon futó Itanium 2 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.