Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Támadás minden fronton? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Hát igen, az AMD a legjobbabb :)
Kéne még 1-2 nagyobb procigyártó, és akkor milyen olcsóság lenne... :DD

(#2) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Viszont engem az érdekelne, hogy ez az árcsökkentés mikor lesz érezhető a hazai piacon is?

(#3) Hacked_3891 válasza Ahhoj (#1) üzenetére


Hacked_3891
tag

Nem kell ennek annyira örülni. Az Intel olyan árversenybe kényszeríti bele az AMD-t, amelyben az AMD tönkre fog menni.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#4) Den válasza Hacked_3891 (#3) üzenetére


Den
veterán

én is ettől félek. A vinyóknál is hogy örült mindenki hogy milyen olcsók... meg is lett a böjtje..

www.simson4t.hu

(#5) Ahhoj válasza Hacked_3891 (#3) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Az lehet... :(
szóval azt nem lehet tudni, hogy a hazai paicon mikor lesz érezhető az árcsökkentés?

(#6) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Nos, igen. Árháború, ami nem arról szól, hogy melyik cég gyárt jobb procikat, hanem ''csak'' arról, hogy kinek van több pénze, erőforrás tartaléka.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Hacked_4031


Hacked_4031
csendes tag

Na inkább olvasgatom a fórumot, mint a bb-t, vagy a vv-t nézzem!
Szóval az AMD-nek nem sok választása volt, a raktárak tele vannak, a leárazott procik már jó ideje a piacon vannak, az intel meg kicsit meglép közben.
Én meg már nem ezeket a procikat -1600 -2200 XP - akarom vennni.
a TB 1200-ast meghajtom 1400-on, az meg már 1,6 xp körül jár és még + 400mhz a 2200 ig sem nagyon dob fel, hogy cseréljek procit.
A magam részéről az 512-es L2-t várnám, de ha így haladunk, akkor árba meg majd 2 év múlva érem el.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#8) Satan-Claus válasza Hacked_4031 (#7) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Most ki kell, hogy ábrándítsalak, de az butaság, hogy egy 1400-on meghajtott TB egyenlő egy 1600+-os teljesítményével. Ennek az az oka, hogy az xp-ket a TB-höz képest ''plusszosítják'', tehát egy 1600+-os xp, egy 1600 Mhz órajelű Athlon-nak felelne meg. És még a TB tunningjával szerzett renszerbusz/memória órajel növekmény sem tudja kompenzálni azt a 200 Mhz difit. Meg aztán ott van az instabilitás, és az extra energia felvétel. Szóval nem olyan rosszak ezek az xp-k, és már az áruk is elég drasztikusan alacsony...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#9) petyaman válasza Satan-Claus (#8) üzenetére


petyaman
tag

MIKOR ÉRZEM ITTHON?

Bocs az ordításért, de többször is elhangzott a kérdés, én is most cserélném 900 thundert vmi XP-re.
Szal, kiskerekben látszani fog ez vmikor mostanában??

Kereskedők help....

Üdv: petyaman

...mert megérdemlem

(#10) Satan-Claus válasza petyaman (#9) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Bocsi. Szvsz optimális esetben 3-4 hét. Attól függ, hogy mennyi van raktáron a procikból a nagykereknek, meg aztán nem is mo.-ra jönnek az első szállítmányok. Az, hogy a kiskerek mikor adják olcsóbban, az pedig nagyon változó...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#11) ArchElf


ArchElf
addikt

SzVSz karácsony felé mennének le az árak (a beszerzések alapján), de mivel a Karácson a legforgalmasabb időszak, így a csökkenés bőven Január második hetére marad majd. Azt meg úgy is elviszi az év elej áremelés...
:(((
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#12) utax válasza Hacked_3891 (#3) üzenetére


utax
aktív tag

ez az ! ezt szeretem ! a ''semmisejó'' hozzáállást !
ha drága, az a baj, ha olcsó az a baj
annyira vicces, annyira magyar, annyira szomorú ...

Use the force, Dude !

(#13) Egon válasza utax (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem csak arra gondolt, hogy ez rövid távon jó ugyan az usernek, de hosszú távon nem biztos...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) utax válasza Egon (#13) üzenetére


utax
aktív tag

aha. akkor nekem most mi a jó ?
mondja meg valaki, mert én már összezavarodtam ! :)

Use the force, Dude !

(#15) Egon válasza utax (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

:)
Arra gondolok, hogy ugye most árat csökkent az AMD. Ez neked jó - olcsóbban tudsz procit venni. Viszont rossz (lehet) az AMD-nek: kevesebb bevétel (kivéve ha sokkal több procit tud ezzel a húzással eladni, mint ''régi'' áron''). Ez hosszú távon akár még nagy-nagy problémákat okozhat (szándékosan nem írom le hogy mire gondolok...:D).
De persze ezek csak találgatások. A fene se tudja, hogyan reagál majd a piac, az Intel; mikor is jelenik meg a Hammer (és ami szvsz a legfontosabb: mekkora TÉNYLEGES piaci sikere lesz...). Meglátjuk.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) utax válasza Egon (#15) üzenetére


utax
aktív tag

szóval ne törődjek semmivel, egyek zsemlét kif ... izé vegyek procit amikor olcsó, az üzletvezetést meg bízzam az AMD-re, az agyatlan jósolgatást meg az u.n. elemzőkre. ok. :)

Use the force, Dude !

(#17) Egon válasza utax (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Tudsz jobbat? :) Attól még, hogy az ember nekiáll drukkolni/aggódni/siránkozni/örülni (kinek-kinek beállítottság/vérmérséklet stb. szerint), a helyzet nem fog változni semmit...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Hacked_3891 válasza utax (#12) üzenetére


Hacked_3891
tag

Bocsáss meg, utax, de ilyen hangnemű hozzászólásra nem válaszolok. Ha flame-elni akarsz, akkor goto Fáradt gőz.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#19) Egon válasza Hacked_3891 (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem hiszem hogy erről lenne szó, szvsz félreértette a mondandódat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) tomas


tomas
tag

Utaxnak igaza van.
Én nem fogom sajnálni egy percig se az AMD-t, se az Intelt.
Pont a versenynek nem kellene különösnek lenni.
Túl jól rászoktattak minket a multik az egymás közti hallgatólagos megeggyezésre.
Utax: ''aha. akkor nekem most mi a jó ? mondja meg valaki...''
Ja persze, én kereskedő se vagyok...

(#21) Hacked_4035


Hacked_4035
csendes tag

szép dolog, csak ne zabálna többet, mint a mobil P4

a Banias meg össz-vissz nem erre a szegmensre van célozva, hanem subnotebook
ott meg az ULW P3-k mennek (800Mhz körül), meg a Crusoe

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#22) Hacked_4035 válasza Hacked_4035 (#21) üzenetére


Hacked_4035
csendes tag

bocs ezt, nem ide akartam

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#23) Den válasza utax (#14) üzenetére


Den
veterán

Olcsó vinyó jó, mégolcsóbb még jobb, nagyon olcsó de 3 év gar helyett 1 év garos, sorban tönkremenő vinyó nem jó :(

www.simson4t.hu

(#24) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Nemtom - miközben az AMD piacott vesztett, az azonos teljesitményü procikat joval olcsobban(féláron) kinálta. Nehéz megemészteni, de a proci is olyan tud lenni mint az auto, mégha nem is mutogatjuk a nöknek: péniszhosszabitás! A Jaguár az utobbi években egyre menöbb(loerö+csillogás+prolinak nem lesz) és egyre ''fordabb''(minöségben klasszisokkal a Toyota és a Volvo szintje alatt), R-go: péniszhosszitás, nem auto!
Még a procikkal is ez a helyzett: irracionálisan sokat hajlandok az emberek költeni egy pár kihasználhatatlan loeröre...(a magyart meg álltalában kijozanitja ha a buxa aljára néz! - oszt AMD rulez...)
Valoszinünek tartom, hogy az árcsökkentés(mivel a vevök jorésze meg se kérdezi az AMD árfolyamát, aki meg igen, az álltalában eddig is AMD-t választott) és a sok ''AMD you!'' hirdetésnél hatékonyabb lenne, ha a juzer az ujságárusoknál az ''Athlon overclasses PIII'' jellegü föcimekbe botlana...

Utánam a kondenzcsik!

(#25) utax válasza Den (#23) üzenetére


utax
aktív tag

nem akartam én flémelni (megteszi ezt más ...), csak közöltem veletek, mi jutott eszembe a hozzászólásokról. de ez általános, ha valami ingyen lenne, akkor az lenne a baj, hogy miért nem fizetnek, hogy megvegyem ...
peace ! :)

Use the force, Dude !

(#26) Hacked_3982


Hacked_3982
csendes tag

Én is aggódom, de remélem az egyensúly fenn marad és az Intel nem tudja tönkretenni az AMD-t. Addig jó míg olcsók a procik akár inteles vagy, akár AMD-s!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#27) Loader válasza Ahhoj (#1) üzenetére


Loader
tag

Mondjak párat? IBM,Transmeta,HP...
Ezek mid gyártanak procit csak nem x86-osat (kiv. Transmeta)

''Te! Hogyis van ez?''

(#28) cookiemonster válasza Ahhoj (#5) üzenetére


cookiemonster
csendes tag

Hogy mikor? optimista becslés szerint sose. A hazai kiskerek szerintem nem arról híresek, hogy rohanvást továbbadják az árcsökkenést, inkább örülnek a karácsony előtt kis extraprofitnak.

...de van elektronikus kapcsolat!! Csak nem működik...

(#29) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Érdekesség képpen:

[L]http://www.terminal.hu/newsread.php?id=16203311025713[/L]

(#30) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Az AMD-től milyen tételben lehet vásárolni?

És az oldalukon feltüntetett árak azok az ő áraik, vagy ajánlott kiskereskedelmi ár?

(#31) Zolcsy_3298 válasza Hacked_3891 (#3) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Persze, ahogy már 20 éve folyamatosan csődbe megy...

Azért nem kell félteni az amd-t

(#32) Zolcsy_3298 válasza Ahhoj (#1) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Semekkora olcsóság nem lenne, összefognának a vevők ellen... :O

(#33) Zolcsy_3298 válasza tomas (#20) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Ott a pont...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Támadás minden fronton? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.