Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Gudella


_Gudella
senior tag

Hm... inkább abba az irányba kéne fejleszteni, hogy a vinyókat is egyre több helyen válthassal fel a flash, erre most flash helyett is vinyó jön?

Amúgy mért jó ez?
Sokkal olcsóbb mint pl egy 4 gigás CF?

(#2) Den válasza _Gudella (#1) üzenetére


Den
veterán

a gyártónak mindenképp olcsóbb. amúgy meg egy jó, kiforrott, megbízható megoldás

www.simson4t.hu

(#3) pilóta válasza _Gudella (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát figyelembe véve, hogy sony, nem hiszem, hogy bárminél olcsóbb lenne... :D
Max egy 4 gigás sony CF-nél. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Allien válasza pilóta (#3) üzenetére


Allien
veterán

Lehet, rosszul értem. Szerinted, egy 4 gigás drágább lenne ennél az 5 gigásnál?:)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#5) Obi-1 válasza pilóta (#3) üzenetére


Obi-1
őstag

Miért, gyárt egyáltalán a Sony CF-et? :F

Only a Sith deals in absolutes.

(#6) pilóta válasza Obi-1 (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem.

Leírom kicsit érthetőbben: Az volt a kérdés, hogy ez a sony vinyó miért vinyó, miért nem flash. Talán mert olcsóbb a vinyó,mint a flash? Erre írtam én, hogy a sony olyan kib@szott drága, hogy valószínűleg nála már csak egy flashes sony CF lehetne drágább...
Így már érthető?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) pilóta válasza Allien (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Rosszul érted. Egy flash-es sony 4 gigás lenne drágább...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) Rolly válasza pilóta (#7) üzenetére


Rolly
veterán

Bár szimpik a mikrodrivok, de ekkor kapacitást ekkora helyen már simán eltudnak érni flashel is így nem sok értelme van

(#9) And válasza Rolly (#8) üzenetére


And
veterán

Azt az apróságot leszámítva, hogy ha az ember nem csak Sony-ban gondolkodik, egy hasonló kapacitású (ok, csak 4GB-os) microdrive-ot alig több, mint féláron vehet meg egy ugyanakkora kapacitású CF-hez képest.

(#10) Obi-1 válasza pilóta (#6) üzenetére


Obi-1
őstag

Ja-ja, vágom. Félreérthető voltam, tulajdonképpen a hírre reagálva értetlenkedtem, hogy mióta foglalkozik a Sony CF formátumú adathordozókkal. Pláne hogy lassan kezd kiszorulni a CF, még a Canon kompaktok is SD-t használnak újabban.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11) dabadab válasza _Gudella (#1) üzenetére


dabadab
titán

''nkább abba az irányba kéne fejleszteni, hogy a vinyókat is egyre több helyen válthassal fel a flash''

Miert?


''erre most flash helyett is vinyó jön?''

Ami CF-II kartyat lattam az utobbi fel evtizedben, az mind vinyo volt, szoval nem ''jon'', hanem mar regota itt van.

DRM is theft

(#12) Pompi válasza Obi-1 (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nemhiszem, hogy egyhamar kiszorulna a CF. A DSLR gépek mind ezt használnak és a felbontás valamint a frame rate növekedése megköveteli a folyamatos gyorsulását a kártyának.

Feel Good Inc.

(#13) dabadab válasza Pompi (#12) üzenetére


dabadab
titán

A CF mar most is kiszorult egy csomo helyrol - pl nem nagyon talalni olyan kompakt fenykepezogepet v MP3 lejatszot, ami CF-et hasznalna.
Eltunni persze nem fog mostanaban, de lassankent kiszorul.

DRM is theft

(#14) zsiga667 válasza Pompi (#12) üzenetére


zsiga667
addikt

A DSLR-ekből is kezd kiszorulni a CF. A Canon 1-es sorozatú gépei már használnak SD-t is, ráadásul gyorsabbak SD-vel. A Nikon, Pentax meg az alsókategóriában nyomja az SD-t, de szerintem a 350D és a 20D utódai már csak SD-sek lesznek.

(#15) Pompi válasza zsiga667 (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Lehet, hogy igazad van, de szvsz egyelőre pont a microdrive miatt nem fog kimaradni a CF foglalat a DSLR-ekből.

Szerk: A HDD-s MP3 lejátszók nagy részében is MD van.

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#16) Den válasza Pompi (#15) üzenetére


Den
veterán

nem, a hdd-s mp3-lejátszók nagy részében 1,8 colos toshiba vinyó van. csak az ipod mini méretű 4-6 gigásokban van kivéve amelyikben cornice vagy más integrálható 1 colos vinyó

www.simson4t.hu

(#17) zsiga667 válasza Pompi (#15) üzenetére


zsiga667
addikt

Igen, valószínű kerül majd mindkettő a gépekbe. Bár ha végre megáll a megapixelháború, és a mostani ütemben fejlődnek a flashmemóriák, lehet hogy senki nem akar majd lassú és relatíve sérülékeny microdrive-ot venni, mert elég lesz bőven a 12MP-es kompakt géphez ajándékba kapott 4-8GB-os kártya. :)

(#18) Den válasza zsiga667 (#17) üzenetére


Den
veterán

én egy beépített 20gigás vinyót és wifit akarok a fényképezőmbe. ez lene a frankó

sérülékenység meg leginkább mítosz, másrészt az objektív sokkal sérülékenyebb mint a vinyó, teát nem a vnyó a kritikus sérülés szempontjából.

www.simson4t.hu

(#19) Pompi válasza Den (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezen nem fogunk össze veszni, lehet, hogy túloztam azzal, hogy a nagy részsében, lehet, hogy a nagy részükben tényleg 1.8'' HDD van, de akkor is sok lejátszóban van még MD, (talán mert mert olcsóbb, mint az 1.8'' HDD?) Pl. a Creative a MuVo-kat még mindig MD-vel szereli, a RIO-nak is vannak még MD-s lejátszói (carbon) stb.

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#20) Den válasza Pompi (#19) üzenetére


Den
veterán

a kis méret miatt szerlnek néhány mp3 lejátszt md-val.

www.simson4t.hu

(#21) zsiga667 válasza Den (#18) üzenetére


zsiga667
addikt

Én meg dupla SD-slotot, hogy már a fotózáskor elkészüljön az első biztonsági mentés. :)
WiFi most kezd beszivárogni egyébként a kompaktok közé, lásd Nikon P1 és P2.

Nem az számít hogy 20k-ból javítható sérülés keletkezik a 80k-s kompakt gép obijában, hanem az ha elveszítesz két hétnyi családi fényképet...

(#22) micro válasza Den (#2) üzenetére


micro
addikt

Csak tobbet fogyaszt mint a flash-es memoriak.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#23) Den válasza zsiga667 (#21) üzenetére


Den
veterán

ezellen a flash sem vég. az elektronikus cuccoknak sokkal rosszabb a hibastatisztikájuk mint a mechanikusoknak

www.simson4t.hu

(#24) zsiga667 válasza Den (#23) üzenetére


zsiga667
addikt

1. A mechanikai sérülést sokkal jobban bírják a flash-kártyák.

2. Honnan szedsz ilyeneket? :F Halott winyóval már találkoztam, nem is kevéssel, de halott minőségi memóriakártyával még soha, még csak nem is olvastam ilyet sehol. Persze a noname szarok döglenek rendesen, de aki olyat vesz az meg is érdemli.

3. De, a flash még ez ellen is véd. Egy microdrive-nyi helyre be lehet pakolni minimum 2 SD-kártyát, közel azonos kapacitással. Csak ugye sokkal nagyobb biztonsággal maradnak meg az adatok a két kártyán mint az egy winyón, akár számításba vesszük a kétféle eszköz megbízhatóságát akár nem.

(#25) Den válasza zsiga667 (#24) üzenetére


Den
veterán

1.azt igen de minden mást kevésbé (sztatikus pl.), környezetemben több embernek is szált el családi nyaralás spontán flashről.

2.nem az a kérdés én honnan szedem, az kérdés hogy neked ez miért nem evidens? bármerre nézel ha vegyes mechanikus elektronikus eszözök hibastatisztikáját nézed mindenhol legalább duplája az elektronikus eredetű meghibásodás.
Pc-nél nekem pl 2 videokártyám egy alaplapom, 5(!)modemem, 2 memóriám ment tönkre az elmult 9 évben és egy vinyóm sem. ez az arány általában is igaz, és a vinyó meghibásodásoknál is túlnyomó többségben az elektronika hal meg, és az adatok visszanyerhetők, de most néztem egy autós hibastatisztikát, mindössze 8% volt mechanikus eredetü hiba, és toronymagasann vezettek az elektronikai eredetüek

fölösleges tehát túlmisztifikálni a mechanikus eszközök sérülékenységét és az elektronikus eszközök biztonságosságát.

3. örök igazság, biztonsági mentést kell csinálni, legalább kétféle adathordozóra.

www.simson4t.hu

(#26) zsiga667 válasza Den (#25) üzenetére


zsiga667
addikt

1. És milyen kártyák voltak? Dzsunkaware vagy Sandisk? ;)

2. Igen, általában gyakoribbak az elektronikus eszközökben a hibák mint a mechanikusokban, amit írsz az mind igaz. Csak azt az apróságot felejted ki, hogy egy fényképezőgépben lévő memóriakártya elsősorban mechanikai sérüléseknek van kitéve, leesik, odacsapod valamihez, és ezt nem éli túl egy winyó. Mint ahogy egy autó féltengelye se éli túl ha 100-zal belehajtasz egy 10centis gödörbe.

(#27) Rolly válasza And (#9) üzenetére


Rolly
veterán

értem, de szerintem a flash kisebb és jobb ilyen célra.

(#28) Pompi válasza Rolly (#27) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''kisebb és jobb'' ?!

Ezt pár szóban fejtsd már ki, mert nem értem mire gondolsz ezekkel a jelzőkkel. :F

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.