Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

És ők garantálják, hogy azoknál a 9500-ösöknél mindegyiket át lehet alakítani ???

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) The Thing


The Thing
tag

Csak ezeket a kártyákat is 9500-as áron adják, mert hiába a tuning ha annyi az ára mint egy 9700-asnak.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#3) Szeke


Szeke
senior tag

Jó húzás volt a sapphiretől. Ezekszerint ilyen sok kártyájuk maradt raktáron a régiből? Az árán múlik a sikere...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#4) Grentsó


Grentsó
tag

Én is tegnep rendeltem egy 9500Pro-t,
két választási lehetőségem volt;Sapphire és PowerMagic,
de pont a nyák miatt a PM-et kértem.
Lehet várni kellett volna még pár hetet...:(

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#5) simbazz válasza Grentsó (#4) üzenetére


simbazz
aktív tag

9500Pro? LÓL! Ezt akarod majd 9700-ra alakítani? Kb. 568 fórumban szó van erről, hogy 9500Pro-ból ___NEM___ lehet :P
Javítsatok ki, ha nem így van...

Elektromos abakusz

(#6) Hardzsi válasza Grentsó (#4) üzenetére


Hardzsi
tag

Ne Pro-t vegyél, ha tuningolni akarsz, sezzeg! Olvasd el már először az ezzel foglalkozó kismillió cikket itt a Prohardver!-en, és utánna rendelj _sima_ 128MB-os 9500-öst!

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#7) Grentsó


Grentsó
tag

Semmilyen tuningról nem beszéltem.
A 256 bites RAMbusz miatt választottam a PM-et,
pont ahogy a cikkekben volt.
De javíts ki,ha tévedek..

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#8) Zsiba


Zsiba
senior tag

A Sapphire 9800 Proja is igen jól sikerült! 378/338-ról sikerült 427/370-ig húzni!!!

[L]http://www.vr-zone.com/reviews/Sapphire/9800Pro/[/L]

Itt van egy jó kis teszt!

''One Ring to rule them all...''

(#9) erdoke


erdoke
titán

Úgy tűnik, minden szegmensben verseny van. Kíváncsi vagyok, mennyivel lesz olcsóbb, mint az én 9700-asom, bár itt 100% az átalakítás hatékonysága... :DD
Az a Catalyst nem 3.4 véletlenül?

A legjobb aláírás a héten

(#10) DarkFater válasza erdoke (#9) üzenetére


DarkFater
tag

Ki árul Sapphire-t?
és ki a hivatalos disztribútor vajon?

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#11) simbazz válasza Grentsó (#7) üzenetére


simbazz
aktív tag

Hm.

;BEGIN kötekedés
#1: 9500/9500Pro 128 bites memvezzel megy (bár már inog a hitem, utánanézek még 1x, bár megtettem eddig vagy 101x már) :)
#2: ha meg nem tuningolni akarsz, akkor eltévesztetted a topikot ;]

Elektromos abakusz

(#12) Phobos válasza Grentsó (#7) üzenetére


Phobos
aktív tag

Látom nem vetted...
A 9500 PRO -nak nincs 256 bites RAMbusza.
Van neki 8 pipelin-e, más nincs...

A sima 9500-ösnél lehet bekapcsolni a (alapból 4 pipelin) a 8 pipelint, és csak itt lehetséges a 256 bites RAMbusut elővarázsolni. (azt is csak akkor ha a memótiák L alakban vannak a GPU körűl, tehát 9700-es nyákra épül.....

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#13) DarkFater válasza Phobos (#12) üzenetére


DarkFater
tag

Vajon érdemes erre várni vagy vegyek egy power??-et amíg legalább azok vannak?

Club3D-t lehet kapni de több helyen azt mondják, hogy erősen rizikós azokat venni, mert visszajelzésekszerint is csak kb 4-ből egyet lehet hackelni...

Powercolorban sajna egyre több a 9500-as nyákos és vadászni kell a 9700-es nyákos darabokat. Powermagic szintúgy.

Szóval Sapphire-Powermagic vagy Powercolor?

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#14) marcee


marcee
addikt

Kicsit durva lenne a 3.3 catalyst után 4.4-est kihozni: átvették az nv marketingeseit? :D

Engem a piaci részesedések mellett a bevételek/profitok érdekelnének nagyon, vagy nem nagyon különbözik?

\m/

(#15) HiperG válasza marcee (#14) üzenetére


HiperG
addikt

Ja nekem is feltűnt, kérjük korrigálni az elírási hibát :D

(#16) Phobos


Phobos
aktív tag

Szerintem elírás....
CATALYST maker one of the peeps on the CATALYST development team has posted some Hint's to what going to be in Catalyst Drivers v3.4.

Ok guys here is my attempt to answer every question that has come to me. I am being as honest as possible and have hopefully answered some questions for you.


spoon: Heres one and just one... A new color control tab, ok one more DIVX player application fullstream acceleration for R300 class cards. Oh ok one more, there will also be a multimedia center udpate


Killersneak: It is true we could not get them certified when we tried. It was not a problem with our drivers but a problem with the certification test. We could not wait for the test to be fixed so we moved on with the next natural choice (CATALYST 3.4)

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#17) Phobos válasza DarkFater (#13) üzenetére


Phobos
aktív tag

Hát éns ezen gondolkodtam.. és arra jutotam, hogy mivel nincs lehetőségem, negatyv esetban a kártyát visszavinni (hiszen 9500-ösként szuperál), azért várok még, és jövő hónapban veszek egy 9700-est (Club 3D-T) + EGY Zalman bordát rá, amit itt a prohardveren is dicsértek, (csak 5200 Ft, annyit megér, hogy halkabb legyen a gépem) is volt...

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#18) NinjaUSA válasza Phobos (#17) üzenetére


NinjaUSA
csendes tag

A 9700Pro kartyakhoz (9500->9700Pro eseteben sem) nem elegendo a Zalman hutes alkalmazasa. Tulontul felforrosodik, aktiv hutes nelkul 2-3 ora elteltevel fagyasok jonnek elo. A tuning teljes mertekben elfeledheto.

Alapjaban veve dilettans kezdemenyezes a Zalman-tol az efajta VGA hutes. Egy szerenyebb holeadassal rendelkezo kartya eseteben alkalmazhato, bar...

A legnagyobb problema, hogy az egesz kartya ''langol'', mivel a ketoldali borda miatt dunszt kotesben van. S ha az egesz kartya atlag feletti homersekleten mukodik, ugy az elettartama is csokken. Az ELKO-k fokent utaljak a meleget, a bennuk levo vezeto folyadek elparolgasat kovetoen csuf, rendellenes dolgok jonnek kepbe.

Szoval Zalman passziv VGA hutest senkinek sem ajanlom.

(#19) Phobos válasza NinjaUSA (#18) üzenetére


Phobos
aktív tag

Ezt tapasztalatból mondod?
Mert itt a prohardveres cikkben, ezzel használták, és ahogy olvastam tuningolták is.

Nekem egy Gigabyte ATI 8500-ösöm volt, na azon volt ám borda, ugye az ramokat lefedte, állítható sebességű vetni volt rajta. Még mindig fáj a szívem, hogy eladtam, de hát feljődni kell.
Egy Kérdés! A zalman chipset hűtő jó? mert olyat is akarok venni. Azt is a pixel-nél lehet venni..

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#20) Krix válasza NinjaUSA (#18) üzenetére


Krix
őstag

Ilyen hűtőt használok 1 hónapja r9700pro-n. Ezek szerint csak én nem látom, hogy fagy? :)) Sőt aktívan lehet vele játszani is órákon keresztül, szóval elég az. Mindenkinek ajánlom a Zalman hűtőjét. :)

If it is not broken then don't fix it!

(#21) carr


carr
őstag

háááát nemis tudom.
Egy cseppet nem kerül sokba ez a Sapphire 9500??Az 5.dim honlapján néztem-csak rákerestem google-n-,és 60e tréfával.
Nem jobb akkor az amit a P*xel kínál?Connect3d néven?
Nos?
Vagy ehhez képest az a kártya u.n. gagyi??

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#22) zax válasza NinjaUSA (#18) üzenetére


zax
tag

Melyik Zalman hűtőt használtad? ZM80-HP vagy ZM80A-HP?

R.I.P. Pentium 4

(#23) #21346560


#21346560
törölt tag

Én egy PowerColor 9500-ast vettem, ami 9700-as nyákon van, de nem igazán merek nekiállni tuningolni.......valahogy túl balfa**nak tartom magam hozzá :(

(#24) westlake válasza #21346560 (#23) üzenetére


westlake
félisten

szivesen segitek ebbeli elhatarozasodban, ha akarod.
ha hajlando vagy eljonni hozzam, megteszteljuk, muxik-e.
ha erdekel dobj mailt.

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.