Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Nőnek a CPU árak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Biaggio


Biaggio
őstag

Beindult a processzortőzsde :)

Ki vesz 200-ért AMD Athlon XP 2000+ (Palonimo)-t?

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Csökkenő keresletre áremelés? Bölcs döntés. Ettől majd biztos jobban veszik :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Lunatic válasza pilóta (#2) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Nem olyan rossz ötlet ám az!
:)
Pszichológia!

Ma még megveheted ennyiért, de holnap már nem!
Aztán mindenki rohan bevásárolni.
De persze minden marad ugyanúgy....ki van ez találva...:D

Egyébként nemcsoda, minden user arra vár,
hogy száz forintért kapjon 3Ghz procit, mert már úgyis elvault.
És tényleg.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#4) Matr x


Matr x
aktív tag

Jajjjjjj!

Pont most akartam venni egy 1,8 Athlon Xp-t, most várhatok, mi lesz majd...

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#5) anulu válasza Matr x (#4) üzenetére


anulu
félisten

Vagy kövér gázzal irány a bolt, és lehet még most megvenni ! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Juliuska válasza Lunatic (#3) üzenetére


Juliuska
senior tag

EZÉRT nem szabad, hogy valamelyik gyártó monopolhelyzetbe kerüljön. Mert abban a pillában a vevő van a gyártóért és nem fordítva! -Egyoldalú és önkényes árszabályozás!

Én azért ha az AMD helyében lennék, pontosan AZZAL tudnám növelni a piaci részesedésem, ha az eddigi árakat tartanám, vagy épp azokat kisebb mértékben ugyan de csökkenteném!

Mert a juzer NEM hülye, ha látja, hogy van 1 cég, ami ŐÉRTE van, akkor kitart mellette akkoris, ha netán később az a gyártó nehéz helyzetbe kerül... (mint most az AMD)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#7) KIP


KIP
csendes tag

durván 3000 ft áremelkedés még nem a világ :D :D ebben az iparágban a kereslet úgy is meghatározza a piacot vagy nem :D :D

(#8) J.J. András válasza Juliuska (#6) üzenetére


J.J. András
őstag

tökéletesen egyetértek veled Julius!!
lenne egy cég, vagy bolt, ahol látom,hogy mindent megtesznek kevemért, az érdekemben, biztos ragaszkodnék hozzájuk, ha később esetleg valami drágább is lesz náluk!
amúgy volt ilyen boltom,de eljátszották azon megtiszteltetést, hogy náluk vásároljak!
csőváz ---most már csak mindent kéz alatt veszek

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#9) J.J. András válasza KIP (#7) üzenetére


J.J. András
őstag

te KIP, épp erről van szó!
csökken a kereslet, és erre ők úgy reagálnak,hogy árat emelnek? !
hát akkor szerinted nőni fog így az az uminózus keresleti rátájuk?
bevehetik bőnyállal !

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#10) Balint válasza Juliuska (#6) üzenetére


Balint
tag

Az egyetlen probléma az, hogy az AMDnek is igencsak fontos, hogy minél profitábilisabban adja el a procijait. És nem azért adja olcsóbban az Athlont, mint az intel a P4et, mert az AMD jó fej cég, hanem mert a piaci pozíciója erre kényszeríti, csak így tud versenyben maradni.
Szóval ha az intel feljebb megy, akkor neki sem kell olyan nyomottan tartania az árait. A piaci részesedése meg nem ugrana meg az alatt a 2 hét alatt amíg lenyugszik a helyzet.

(#11) WN31RD válasza Juliuska (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

No, azért ne legyünk már ennyire naívak. :)
''hogy van 1 cég, ami ŐÉRTE van''
Egy cég addig van ''értünk'', amíg az érdekei azt diktálják. Nagyon kétlem, hogyha az AMD lenne hasonló pozícióban, mint az Intel, akkor lényegesen eltérően viselkedne.
Természetesen a jelenlegi helyzetben én is az AMD-t támogatom elvi okokból is és gyakorlatiakból is, nem azért, mert ''AMD'', hanem egyrészt, hogy a piac kiegyensúlyozottabb legyen, másrészt pedig, mert anyagilag jobban megéri (olcsóbb).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) Juliuska válasza Balint (#10) üzenetére


Juliuska
senior tag

Ez mind igaz!! Csakhogy az AMD leginkább az alacsony áraival (most a többi fontos tényezőt mellőzném) nyerte + a juzerek bizalmát!
Az is igaz, hogy a piaci részesedése nem ugrana + jelentősen e pár hét alatt, DE hogy a potenciális vásárlókör felfigyelne erre a húzására az is biztos!

Gongolj csak bele: adva 1 cég, ami fittyet hány a mondva csinált áremelésekre. TE nem kapnád fel a fejed, hogy hű azannnyááát ez igen!

Tul.képpen így lehetne extra befektetés nélküli (mert az árak nem emelkednének) hatékony PR-tevékenységet folytatni (mert mégis mindenki erről beszélne...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#13) Juliuska válasza WN31RD (#11) üzenetére


Juliuska
senior tag

Na, pont ERRŐL beszéltem én is csak 1 kicsit sarkosítva. Hisz' már én sem hiszek a mesékben - a piac kül. szegmenseiből nyerhető profit mindenek felett!

De tény az is, hogy 1 hátrányban lévő gyártó ( a piacon) fokozottabban figyeli a vevőköréből érkező visszajelzéseket,s ezáltal a sok* hülyének nézett júzer ezúttal jobban érezheti, hogy a gyártó az ő elképzeléseit is figyelembe veszi...! (ld. Intel legújabb húzása a procihúzás terén... ők is MENNIRE a szívükön viselik, hogy a júzert +védjék attól a mindenre elszánt kapzsi kereskedőtől, háááát nem?! )

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#14) marcee


marcee
addikt

Le a háborúval!!!

Na mostmá' én is kimegyek az uccára! :D

\m/

(#15) marcee


marcee
addikt

Egyébként meg ha már az árcsökkentés sem szokott begyűrűzni ide a kárpát-gödörbe, akkor talán az emelkedés sem fog.

Én csak azt nem értem miért hiszi el mindenki, hogy ''csak pár hétig fog tartani''.

\m/

(#16) Flashback


Flashback
addikt

Az gáz lessz mert én most akarok venni egy 2100+XP-t de csak lefele megy az ára nemsoká' :t

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Nőnek a CPU árak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.