Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) DcsabaS válasza steveetm (#36) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Kedves (#36) steveetm!

Amikor adatátvitelnél a fel- és a lefutó élekre hivatkoznak (hogy ti. akkor van átvitel), akkor az az ÓRAJEL FEL-, illetve LEFUTÓ élére vonatkozik! Tehát pl. DDR400-nál az órajel 200 MHz, az átviteli frekvencia pedig 400 MHz, mert az órajel 1 periódusa alatt 2-szer is történik átvitel (az órajel fel- és lefutó éléhez szinkronizálva).

Természetesen az átviteli frekvenciánál nincs semmi olyan misztikus képesség, hogy 1 periódus alatt többször is vihetnénk át adatot, hiszen az adatátvitel legfeljebb csak a logikai szintek megváltozásának maximális frekvenciájával történhet meg!

A DDR, QDR, ODR, stb. átviteli üzemmódok lényegét jobban megérthetjük, ha az átviteli frekvenciát gondolatban fixen tartjuk, és a szinkronizáláshoz használt (és más drótokon továbbított) órajelet felezzük, negyedeljük, nyolcadoljuk, stb. Így beláthatjuk azt is, hogy a DDR, QDR, ODR, stb. üzemmódok megvalósítása egyáltalán nem különösebben nehéz, hiszen csak az órajel periódusidején belüli szinkronizálást kell megoldanunk.

Az is belátható, hogy mondjuk egy DDR200-as (100 MHz-es órajelű) és egy SDR200-as (200 MHz-es órajelű) átvitel mód ugyanazt az átviteli sebességet adja, csak eltérő órajelet kell biztosítani hozzájuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.