Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anaqer


anaqer
veterán

Nem szokásom nyelvészkedni, de azért ezt már a x87-es korszakban is társprocesszornak hívták... :P

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Gondolom a szerverpiac hamar reagalni fog erre a koprocesszorra.

(#3) TommyGun


TommyGun
őstag

Azért bevenne a gyomrom egy ilyen cuccost :))

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#4) biga válasza TommyGun (#3) üzenetére


biga
senior tag

Na ja, én is gondoltam már arra, hogy ki kellene számolni a szomszéd galaxisok és csillagaik egymáshoz viszonyított mozgását itthon. Végre mostmár PC-n is megtehetem! :DD :DD

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5) Cefa


Cefa
senior tag

Hogy jött ki a 600 gigaflop?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#6) TommyGun


TommyGun
őstag

Ha jól értelmezem csak PCI foglalat kell nekije........szóval sima PCből is tudna tán mini SILICON gépet faragni.......jólenne ha lehetne valami ilyesmit akpni a gépekhez ezis egy fejlesztés nem procit veszel nagyobb órajelűt hanem veszel társprocit ami besegít persze nem 25ezer dolcsiért valami egyszerűbb kivtelt :B

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#7) L3zl13 válasza Cefa (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Chipenként 25.
Egy kártyán 4 csipp. (Kártyánként 100)
És 6 PCI zsuga-> 25x4x6=600

Aki hülye, haljon meg!

(#8) twollah válasza TommyGun (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Es ugyan mire hasznalnad?

Quake3 vagy UT2004?

(#9) eper-fa


eper-fa
aktív tag

ÁÁÁÁÁÁÁ. hát ez nagyon durva...

az a legszarabb az egészben, h ha akarnák, 1-2 éven belül ez elérhető áron lenne, d emivel nem akarják, ezért még 10évig csak a nyálunkat fogjuk csorgatni, akkora meg már szar lesz...

milyen spec utasításokatképes elvégezni? mert ugye az nem mind1... minnyá utánanézek...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#10) Yutani


Yutani
nagyúr

A cikk elején még reméltem, hogy valami otthoni felhasználásra szánt dologról van szó... :O

#tarcsad

(#11) Yutani


Yutani
nagyúr

Basszus, videótömörítésre milyen jól lehetne használni...

#tarcsad

(#12) aDamker


aDamker
aktív tag

Ezt nem igazan vagom, akkor mivel kommunikalna a processzorral ,PCI sinen at??

Mert ha jol tudjuk itt tobb gigabajt/s -os sebessegel kene tarsalogniuk.

(#13) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ugyan már 25k$ ezért a sz@rért, mikor a PS3 1 Teraflopot tud majd ezer dolcsi alatt? (Már ha igaz.) :)))
Csak valahogy fel kell majd törni, rányomni egy linuxot és lehet videót szerkeszteni. :DD

Aki hülye, haljon meg!

(#14) L3zl13 válasza aDamker (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=26433[/L]
Nézz bele ebbe a topicba. Ott a nálam hozzáértőbbek már elmondták hogy is van ez.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Power válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Power
senior tag

Márha igaz. :)
Másrészt ez vagy 2 évvel korábban elérhető.

Power

(#16) L3zl13 válasza Power (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

eper-fa 9-es üzenetére gondoltam, miszerint 1-2 éven belül elérhető áron kaphatóvá válhatna a cucc.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) crab


crab
senior tag

Ezzel már lehetne nyomni a Seti-t!;]

(#18) nap


nap
addikt

Na, ezzel mar lehetne szoftveresen nyomni a dx9 emulaciot! :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19) Lars


Lars
őstag

Én azért kicsit szkeptikus vagyok, mert volt már ilyesmire példa, hogy az alaplapon lévő slot-ba lehetett ilyesmit berakni, csak akkor sem volt igazán nyerő.
Gondolok itt az isa-s memóriabővítőkre. Igen lassúak voltak, és egyéb problémák is voltak vele. Ezt is csak bizonyos rétegek fogják használni, és ezért nem lesz igazán olcsó.

(#20) mozso válasza Lars (#19) üzenetére


mozso
senior tag

Gondolom neked akkor kimaradt a 386-os melle rakhato 387-es tarsprocesszor...meg hogy nem volt nyero, eleg volt egy kis 3D Studio-t futtatni, vagy esetleg Vivid-et, minimum megduplazta a teljesitmenyt ilyen esetekben. Tudom, mert nekem is volt. :D

(#21) Jaq válasza Lars (#19) üzenetére


Jaq
tag

Pedig nagyot dobtak am a teljesitmenyen.
Az elso co-procim meg a 12MHz-s 286-om mellett egy 20MHz 287 volt, es hat nem volt felesleges. Kesobb a Heretic nem futott a 386dx33-on, rogton kapott egy co-procit, es voila... :)
Tehat vagy nincs tapasztalatod ezzel kapcsolatosan, vagy rosszul emlexel. :P

(#22) eper-fa válasza Lars (#19) üzenetére


eper-fa
aktív tag

mondjuk egy isa slotba szerelhető memóriabővítő az nem csoda h szarul teljesített. persze ma is szarul szerepelne egy pcios memóriabővítő, de ez főleg a kevés adattal sok számítást igénylő feladatokat végzi...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#23) Bgs válasza anaqer (#1) üzenetére


Bgs
senior tag

Hat ... en meg az eletemben nem mondtam annak es egy-ket elvetemult nyelvujitgato cikket leszamitva nem is talalkoztam a tarsprocesszor nevvel. Egyebkent eleg faramuci hangzasa van nekem a hibrid, felig leforditott kifejezeseknek...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#24) supercow


supercow
őstag

és ehhez lesz valami driver-féleség, vagy csak bedugom a gépbe és megy? BIOS felismeri? kiírja hogy ''...PnP FPU Detected'' ? :D
Vagy írnak és adnak mellé valamiféle 3dsmax plugint vagy valamit, amitől az adott program azt a chipet kihasználja?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#25) eper-fa válasza supercow (#24) üzenetére


eper-fa
aktív tag

nem mind1? úgyse lesz alkalmunk kipróbálni... :D / :O

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#26) supercow válasza eper-fa (#25) üzenetére


supercow
őstag

Ebben sajnos igazad van, de most nem erről van szó. Ha pl. én kitalálom, hog csinálok egy chipet, aminek kizárólagos rendeltetése a hőtermelés ( :DDD ) és én ezt PCI kártya formájában szeretném forgalmazni, akkor:
1. a chipet kell úgy tervezni, hogy menjen PCI kártyára ültetve (lábkiosztás, adat-, címbusz, földek stb.)
_vagy_
2. a PCI kártyát kell olyanná tervezni (a fő-chipem fáradalmas megtervezése után)
_vagy_
3. a fentiek közül mindegy, melyikkel kezdek?

Másképpen fogalmazva: egy eszköz megtervezésekor előre kell eldönteni, hogy az milyen formában kerül majd forgalomba (isa, pci, agp, rs232 stb.), vagy ráér később?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#27) supercow


supercow
őstag

Közben utánanéztem, adnak hozzá egy C alapú SDK-t, debuggert stb., amivel meg lehet írni a hozzá illeszkedő szoftvereket. Kíváncsi lennék egy ilyen koproci tervezési menetére. Ezt is HDL-ben csinálják?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#28) eper-fa válasza supercow (#26) üzenetére


eper-fa
aktív tag

mivel ez egy páruzamosítható koproci, ezért viszonylag bonyolult (kéne legyen elméletben, amit mondjuk cáfol a hőtermelése...). sztem ez úg ymegy, h eldöntik h akkor most ilyen coprocit csináluk, és úgy tervezik, h a PCI szabvánnyal ne legyen gondja, de nem kifejezetten a PCIhoz igazítják

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#29) eddie303 válasza supercow (#26) üzenetére


eddie303
őstag

Ja, sa windoze kiirja, mikor elinditod: New hardware found, searching for drivers.
PCI Plug and play Futotest :))

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#30) erdoke válasza L3zl13 (#14) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom Emvy #7-es hozzászólására gondolsz. Szerintem az még mindig nem magyarázza, hogyan mozogna annyi adat a SB és a NB között megfelelő sebességgel. Ma 266 MB/s-1 GB/s-ig skálázódik a SB-NB kapcsolat sebessége egy PC-ben (általános az 533 MB/s), amin a PCI-os koprocesszor felé és -tól adatokon kívül még sok más is szaladgál.

A legjobb aláírás a héten

(#31) L3zl13 válasza erdoke (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem viszont megmagyarázza.
Hogy egy való életbeli példát hozzak:
Megkérdik tőled mennyi 4951111456 osztva 68464156-rel.
Elmodnani a feladatot és az adatokat elég egyszerű, de neked segédeszköz nélkül sokkal tovább tartana kiszámolni.

Ebben a példában lehetne pl egy zsebszámológép a coprocesszor. Bár esetleg némi időbe telik elővenni, bekapcsolni bepötyögni a számot..., de az eredményt még mindig gyorsabban megkapod.

Számítástechnikában persze egészen így van, de ott is vannak bizonyos gyakran használt műveletek, amelyeknek a kiszámítása sokkal több időbe telik mint a kiinduló adatok elküldése és a végeredmény visszaolvasása egy akár sokkal lassabb csatornán.

Ha jól néztem egy ilyen 4 csipes kártyának a teljesítménye 20x annyi lesz mint a jelenlegi top P4 FPU-jáé (SSE2 optimalizációval, nélküle majd 40x).
Nem tudom, hogy ezt ki tudnád-e használni mondjuk Quake3 közben, de biztos vagyok benne hogy vannak területek ahol ez igencsak számít.

Aki hülye, haljon meg!

(#32) erdoke válasza L3zl13 (#31) üzenetére


erdoke
titán

Nagyjából értettem már az Emvy-féle magyarázatot is, de a tiéd már közérthető. :)
Még így is szkeptikus vagyok, hogy elég-e a PCI és a NB2SB sávszélessége egy ilyen koprocesszoros rendszernek a meglévő eszközök használata mellett. Persze egy szimpla HDD-vel felvértezett, hálókártya, hangkártya, stb. használatát mellőző gépnél beleférhet.
Az is igaz, hogy egy ilyen kiegészítő rendszernek nem sok lehetősége van, ahol bekapcsolódhat egy meglévő PC adatfolyamaiba.

A legjobb aláírás a héten

(#33) L3zl13 válasza erdoke (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Figyelj, az a PCI se PCI szerintem.
Mostanság már kezd elterjedni a PCI-X. Ami már nagyobb sebességet biztosít. És ennek kiszolgálására egyre gyorsabb a NB-SB közti kapcsolat is.
Ezt figyelembe véve működőképes lehet a dolog.

Aki hülye, haljon meg!

(#34) LukE válasza erdoke (#32) üzenetére


LukE
veterán

lásd SETI@home work unitok, egy kb. 350k, gondolom tömörítve, de így is 2-3 órát elcsámcsog rajta egy mai jó gép is.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.