Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Ajjha, ez azert durvan fel van szerelve stuffal :C
kivancsi leszek mennyiert fogjak osztogatni:U

(#2) PodMAN


PodMAN
senior tag

Miért nem lehet AMD-s nF4 chipsetre is ilyen szép passzív bordát rakni??? :( :( :(

(#3) LordX válasza PodMAN (#2) üzenetére


LordX
veterán

Mert az jobban melegszik. Ugye ez két darab chip, nem egy, mint az AMD-s.

(#4) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintem nagyon baba lett! Bár én inkább maradok az MSI AMD-s oldalán!;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Szép a szine, meg a tulajdonságai sem elhanyagolandóak. :)
Szvsz nem lesz valami olcsó.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#6) faster


faster
nagyúr

Nocsak, a Creative rájött, hogy lapra integrálni is lehet az olcsóbb chipjeit? Lehet, már túl késő...

(#7) Esmein


Esmein
nagyúr

Aranyos lap. Kezdek barátkozni az msivel...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Yutani válasza faster (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Miért lenne túl késő? Nem hallottam róla, hogy csődközelben járna a Creative... :DDD

#tarcsad

(#9) anulu


anulu
félisten

csak azt felejtik el mindenhova kiírni, hogy a tápnak tudnia kell a -5V-ot, különben nem szólal meg a hangchip... :O legalábbis ennek a lapnak az AMD-s változatánál fennáll ez a tény.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Dassler válasza anulu (#9) üzenetére


Dassler
őstag

Hát sztem a legtöbb ember, aki ilyen lapot vesz, az valszeg tök új konfigba veszi, vagy az a fajta, aki naponta cseréli az alkatrészeit, szal tápot is vesz :) persze attól még méreg, ha a zsír új gépben rögtön tápcserével kell indítani :D

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#11) anulu válasza Dassler (#10) üzenetére


anulu
félisten

az a fő gáz, hogy pont az újabb tápokban nincs benne a -5V :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) faster válasza Yutani (#8) üzenetére


faster
nagyúr

Azért messze van a régi fényétől. Ha nem elég ügyes, az alaplapra integrált ócsó hangchipek piacáról maradhat ki, és akkor kiszorul a professzionális kártyák mezőnyébe. Most is inkább az EAX-nek köszönheti, hogy valamennyire még a színen van, de ki tudja, meddig elég ez.

[Szerkesztve]

(#13) Male válasza faster (#12) üzenetére


Male
nagyúr

A Creative-ot ismerve... ha nem megy a hangkártya üzlet, akkor majd elkezdik lemásolni mondjuk valamelyik alaplapgyártó lapjait, aztán jót pereskednek, végül felvásárolják a pert nyert, de közben csődbe ment céget :)

Az ASUS miért ragaszkodik ahhoz a hülye kis SLI választó kártyához? Ezek a megoldások, amit pl az MSI is használ, sokkal jobbnak tűnnek.

(#14) anulu válasza Male (#13) üzenetére


anulu
félisten

az A8N-SLI Premium már BIOS-ból választós. amúgy nekem spec tetszik ez a kis kártya!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Gaby


Gaby
tag

Ez már 64 bites deszka?

XBOX One Gamertag: DEELG

(#16) janpotocki válasza Gaby (#15) üzenetére


janpotocki
senior tag

lehet bele rakni 64 bites procikat, igen

(#17) Integra


Integra
titán

az az én nagy bajom ezekkel az új sli deszkákkal, hogy gyakorlatilag megszűnnek a bővítőhelyek, egy kettő van max rajtuk:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Bazsesz válasza Integra (#17) üzenetére


Bazsesz
őstag

Mért, ennyi PCI slotot használsz?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#19) LordX válasza anulu (#11) üzenetére


LordX
veterán

Nem azért, de az ATX csatlakozó szabványban nincs és nem is volt -5V drót, szóval a régi tápok sem adnak le -5V-ot..

(#20) anaqer válasza LordX (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Sőt, ha jól látom a PCI csatlakozón sincs -5V, szóval eleve nagy bajban lenne a Creative ha a táp felől akarna ilyen feszültséget kérni... :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) Dassler válasza Integra (#17) üzenetére


Dassler
őstag

Nekem ezzel csak annyi problémám van, hogy egyáltalán minek rakják rá azokat, mivel úgyis minden rá van már integrálva a lapra, másrészt meg tényleg nem lehet használni őket, mivel vga kitakarja, vagy a laphoz kapott 3-4 hátoldali kivezetés miatt maradnak kihasználatlanok. Persze néha jól jöhetne, de így.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#22) anulu


anulu
félisten

ööö, Bővebben: link (pdf!) .4. fejezet, Power Supply connectors. ha jól vettem ki, akkor ott van, csak annyira semmi nem használja, hogy kevés tápgyártó köti be rendesen, mert minek?! ennek a kis cretaive chipnek viszont kell.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) LordX válasza anulu (#22) üzenetére


LordX
veterán

Vagy én vagyok vak, vagy.. Sehol nem látom, hogy az ATX-ben benne lenne a -5V igénye. Egyetlen egy helyen van a -5V karaktersorozat az egész PDF-ben, hogy ''Ha használva van, akkor legyen szíves a táp +-10%-os feszültséghatárokon belül szolgáltatni''. De sehol nem mondja azt, hogy kell..

A chip PCI 2.3 compilant, abban meg nincs -5V szintén, és ha kellene a chipnek, akkor meg hogyan lehetne compilant. :F

A lapnak (és a másik lapnak, amin van ez a chip) letöltöttem a maualját, és egy szó nincs róla, hogy kellene neki -5V.

Mondd már meg, honnan szedted ezt a ''kell neki -5V''-ot? :F

MOD: egyébként is technológiai öngyilkosság lenne a Creative részéről, ha olyan feszültséget igényelne, ami alapból nincs a számítógépben..

[Szerkesztve]

(#24) LordX válasza anulu (#22) üzenetére


LordX
veterán

Jah, meg hova kössék be, nézd meg, egyetlen egy ATX csatlakozón nincs meg a helye.

(#25) Integra válasza Bazsesz (#18) üzenetére


Integra
titán

jelenleg 4et

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.