Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Egon válasza CsendPenge (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor menjünk sorjában...:)

''Az a részesedés arány, amit említettél, kb. most van. (asszem 23% az AMD most)...'' Először is: csak ne kerekítsünk fölfelé...:D Amennyire én tudom, év elején volt annyi, azóta mintha vesztett volna pár százalékot az AMD (olyan 20% körül lehet, de lehet hogy rosszul tudom, nincs különösebb jelentősége). Igen, arra céloztam, hogy az Intel (szvsz) nem nagyon erőlteti a részesedése növelését, megelégszik a jelen helyzettel.

''Tehát árhaáború esetén az Intel (megint) az erőfölényével (piaci helyzetével) él vissza (mint pl. M$).'' Könyörgöm, ne legyünk már gyerekesek!!! :( Úgy ábrázoljuk a ''nagy'' cégeket, mint a Bibliában a gonoszt... Vésse mér bele mindenki a kicsike agyába, hogy PIACI TÖRVÉNYSZERŰSÉGEK alapján történnek a dolgok... A piacvezető cégnek más az eszköztára, mint egy feltörekvőnek - függetlenül a cég nevétől - fordított esetben az AMD vélhetőleg ugyanezt csinálná (lásd még 3dfx kontra nV, illetve nV vs Ati).

''Az, hogy a progik optimalizációja könnyebb lenne egy procira, nem egészen áll meg, mert ha valaki akarna, akkor most is tudna egy procira optimalizálni (vagyis ha most nem teszik, akkor később sem, és tedd a kezed a szívedre: most teszik?).''
Igen, ez egy utópia: kellene hozzá az ÖSSZES hardverelem monopolhelyzete (vga stb.) is, hogy foglalkozni tudjanak vele (jelenleg inkább a - lehetőségekhez képest - minél szélesebb körű kompatibilitást tartják szem előtt: minek optimalizálnának, amikor a piaci verseny minél korábbi megjelenést igényel, és piacon vannak a már-már extrémül nagy teljesítményű hardverek...). Viszont monopolhelyzet esetén más lenne a leányzó fekvése: a lassabb ütemű fejlődés miatt jobban rá lennének kényszerítve az optimalizációra (azaz két oldalú a dolog...).

''Évenkénti upgrade kényszer? Nem kényszerít senki, egy 7-800-as procin fut minden, tűrhető sebességgel (jó vidkarival még húzósabb játékok is).''
Nézőpont kérdése. 850-re húzott Celeron+GF2MX párosom volt. Ebből a proci jó másfél éves volt, a vga kb. 1 éves. Ehhez képest már a Max Payne se ment mindenhol röcögésmentesen, 800*600-ban sem (pedig nem egy mai program)... Jó, mondhatod hogy eléggé gagyi páros, de pl. a vga ár/teljesítményben olyan másfél éve a legjobb volt (nettó 30-ért vettem, akkortájt a GF1-ek nettó 40-et, a GF2-k nettó 50-55-öt kóstáltak...).

''Amúgy meg M$ hiba? Szépen elhúzták a tárgyalást egy kormányváltásig, ahol már az ő pártjukat fogták, na meg fizetett egy csomó pénzt a kormányzatnak ilyen-olyan címen, és csinálja tovább a szemétségeit.''
Amennyire én tudom, nincs az a meccs még lefutva...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.