Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hooshee


Hooshee
csendes tag

ajaj...

Az idő pénz, pénz beszél, kutya ugat, amelyik kutya ugat az nem harap, tehát az idő nem harap, de akkor minek van neki vasfoga?

(#2) McJames válasza Hooshee (#1) üzenetére


McJames
senior tag

bizony ajjaj... mer' ha nincs versenytárs, akkor verseny sincs... csak monopólium.
(Azért Egon véleményére kíváncsi vagyok :) )

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) Egon válasza McJames (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Most mit mondjak? :) Majd meglátjuk... Nem hiszem, hogy az Intel végleg le akarna ''számolni'' az AMD-vel: szvsz tanultak az MS hibájából - inkább egy laza 80%-os piaci részesedés (azaz ''kvázi-monopólium'') egy-két relatíve ''gyenge'' (értsd: nem túl tőkeerős) ellenféllel, mint teljes monopólium + perek sorozata (ami azért így is jellemző).
Ami viszont a monopóliummal kapcsolatos aggályaidat illeti: nem osztom őket. Szvsz összességében nem lenne olyan nagyon rossz nekükn, felhasználóknak.
1. Progik optimalizációja könnyebb lenne (egy ''vasra'' kell csak koncentrálni - lásd konzol).
2. Lassabb lenne a fejlődés - de ez a jelenlegi ütem mellett nem is lenne baj: nem lenne évenkénti ''upgrade-kényszer''.
3. A prociárak ugyan vélhetőleg magasabbak lennének a jelenleginél - de nem kellene 2-3-4K-ért elkótyavetyélned a 2-3 éves cuccaidat sem...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Parci nagyon negatívan festi le az AMD helyzetét. Szinte kezdek aggódni. Nem értem, hogy maradhatott le ennyire, ha tényleg le van mardva (én valahogy ezt véltem kiolvasni a hírből). Amúgy jól meg lesznek keveredve az átlag júzerek a proci piacon, mert nem elég, hogy p4 és p4 között különbség van (willamette ill. northwodd), hanem típus (p4), mag (northwood), stepping (d0) kell az egyértelmű azonosításhoz. Vagy én értettem valamit félre, de nagyon :DD

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) CsendPenge válasza Egon (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

Egon!
Az a részesedés arány, amit említettél, kb. most van. (asszem 23% az AMD most) Tehát árhaáború esetén az Intel (megint) az erőfölényével (piaci helyzetével) él vissza (mint pl. M$). Az, hogy a progik optimalizációja könnyebb lenne egy procira, nem egészen áll meg, mert ha valaki akarna, akkor most is tudna egy procira optimalizálni (vagyis ha most nem teszik, akkor később sem, és tedd a kezed a szívedre: most teszik?). Ez persze valamennyire meg is van (utasításkészlet szinten hallottam valami ilyesmit). Évenkénti upgrade kényszer? Nem kényszerít senki, egy 7-800-as procin fut minden, tűrhető sebességgel (jó vidkarival még húzósabb játékok is). A harmadik ponttal meg egyetértek :) Amúgy meg M$ hiba? Szépen elhúzták a tárgyalást egy kormányváltásig, ahol már az ő pártjukat fogták, na meg fizetett egy csomó pénzt a kormányzatnak ilyen-olyan címen, és csinálja tovább a szemétségeit. Pl.:böngészők harca...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) Bgs válasza CsendPenge (#5) üzenetére


Bgs
senior tag

En meg a #2-hoz annyit fuznek hozza, hogy monopol helyzetben messze nem lenne ekkora a fejlodes sebessege. Ha egyszer el tud adni akkor minek oljon penzt a fejlesztes gyorsitasaba ? Nezd csak meg, hogy mikor is indult be a jelenlegi orult fejlesztesi tempo ! Amikor az AMD elkezdett az Intel nyakaba lihegni ...



Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#7) Egon válasza CsendPenge (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor menjünk sorjában...:)

''Az a részesedés arány, amit említettél, kb. most van. (asszem 23% az AMD most)...'' Először is: csak ne kerekítsünk fölfelé...:D Amennyire én tudom, év elején volt annyi, azóta mintha vesztett volna pár százalékot az AMD (olyan 20% körül lehet, de lehet hogy rosszul tudom, nincs különösebb jelentősége). Igen, arra céloztam, hogy az Intel (szvsz) nem nagyon erőlteti a részesedése növelését, megelégszik a jelen helyzettel.

''Tehát árhaáború esetén az Intel (megint) az erőfölényével (piaci helyzetével) él vissza (mint pl. M$).'' Könyörgöm, ne legyünk már gyerekesek!!! :( Úgy ábrázoljuk a ''nagy'' cégeket, mint a Bibliában a gonoszt... Vésse mér bele mindenki a kicsike agyába, hogy PIACI TÖRVÉNYSZERŰSÉGEK alapján történnek a dolgok... A piacvezető cégnek más az eszköztára, mint egy feltörekvőnek - függetlenül a cég nevétől - fordított esetben az AMD vélhetőleg ugyanezt csinálná (lásd még 3dfx kontra nV, illetve nV vs Ati).

''Az, hogy a progik optimalizációja könnyebb lenne egy procira, nem egészen áll meg, mert ha valaki akarna, akkor most is tudna egy procira optimalizálni (vagyis ha most nem teszik, akkor később sem, és tedd a kezed a szívedre: most teszik?).''
Igen, ez egy utópia: kellene hozzá az ÖSSZES hardverelem monopolhelyzete (vga stb.) is, hogy foglalkozni tudjanak vele (jelenleg inkább a - lehetőségekhez képest - minél szélesebb körű kompatibilitást tartják szem előtt: minek optimalizálnának, amikor a piaci verseny minél korábbi megjelenést igényel, és piacon vannak a már-már extrémül nagy teljesítményű hardverek...). Viszont monopolhelyzet esetén más lenne a leányzó fekvése: a lassabb ütemű fejlődés miatt jobban rá lennének kényszerítve az optimalizációra (azaz két oldalú a dolog...).

''Évenkénti upgrade kényszer? Nem kényszerít senki, egy 7-800-as procin fut minden, tűrhető sebességgel (jó vidkarival még húzósabb játékok is).''
Nézőpont kérdése. 850-re húzott Celeron+GF2MX párosom volt. Ebből a proci jó másfél éves volt, a vga kb. 1 éves. Ehhez képest már a Max Payne se ment mindenhol röcögésmentesen, 800*600-ban sem (pedig nem egy mai program)... Jó, mondhatod hogy eléggé gagyi páros, de pl. a vga ár/teljesítményben olyan másfél éve a legjobb volt (nettó 30-ért vettem, akkortájt a GF1-ek nettó 40-et, a GF2-k nettó 50-55-öt kóstáltak...).

''Amúgy meg M$ hiba? Szépen elhúzták a tárgyalást egy kormányváltásig, ahol már az ő pártjukat fogták, na meg fizetett egy csomó pénzt a kormányzatnak ilyen-olyan címen, és csinálja tovább a szemétségeit.''
Amennyire én tudom, nincs az a meccs még lefutva...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) McJames válasza CsendPenge (#4) üzenetére


McJames
senior tag

Úgy csinálsz mintha más gyártó termékénél nem kellene/lehetne figyelni a steppinget stb. Egészséges vitában/beszélgetésben struccpolitika nem igazán rulez... :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#9) utax


utax
aktív tag

ha a K5 széria buktájából felállt az AMD akkor talán ebből is fel fog, mindig lesz pár százalék Intel-utáló, aki eltartja, mert nincs más alternatíva

Use the force, Dude !

(#10) Parci válasza CsendPenge (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem maradt le az AMD, csak átmenetileg (amennyiben nem csúszik tovább a Hammer). De, a versenyben az átmenetek elég veszélyesek. Ha az Intel most nyom egy durva árháborút, tutira sok piacot vesztenek.

Ami a részesedésüket illeti: 23% nem is volt, most asszem olyan 18% körül lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) Parci válasza utax (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A K5 volt az első proci, amit saját erőből csináltak. Akkor még a fél világ úgy gondolta, hogy az IT cégek bármennyi pénzt megérnek, volt befektetőjük. Most a befektetőknek egész egyszerűen elegük van az IT-s recesszióból és a folyamatos szívásokból.

Ez nem jelenti azt, hogy gáz lesz, de a múlt dolga nem garancia semmire!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem nagyon rosszul hatna a fejlődésre és az árakra ha csak az Intel maradna az egyetlen procigyártó.
Emlékszem még amikor ők diktálták az árakat egy Intel proci ára 1.5-2 évig is megfizethetelen volt, a fejlesztések is lomhán haladtak.
A mostani fejlett procik ill. az árverseny is az AMD-nek és a K7 Athlon procinak köszönhető, ha az Intelen múlna még mindig 733Mhz-es 80 rugós P3 procik lennének a jobb gépekben.
Most meg bárki vehet egy 1600XP-t bagóért ami simán lenyom egy dupla annyiba kerülő P4 1.6A csodát. Ár/teljesítmény viszonyban még mindíg az AMD a nyerő.

(#13) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Volt ismerősöm aki 120ezer forintért vett régen P100 procit a hozzá tartozó alaplappal, amit természetesen nem lehetett P133-as procira upgrade-elni később.
Ennyi az Intel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.