Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reac^


Reac^
őstag

Az én 2800+os newcastle magosom 89w os maximummal megy passzivon...

x2 4800+ passziv hűtéssel :C :C :Y

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2) orbano


orbano
félisten

mit jelent az, hogy small form factor proci? :F

ha jóval drágább, mint a sima, szerintem olyan kelendő nem lesz. kíváncsi vagyok viszont, hogy mennyire sikerül majd az AMDnek megbírkózni a core procikkal

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) janpotocki válasza Reac^ (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

SFF gépekbe való, csak így rövidítik a körülírást

az új árlista itt található: [link]

(#4) vedini


vedini
őstag

hm...

''az Intel hatékony Conroe processzorai által jelentett kihívásnak kívánnak elébe menni''

teljesítménybe is elmarad am2, meg a tdp-be is csúnyán, (yonah fogyasztása 6w és 24w (idle, full) )

workworkwork...

(#5) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Conroe pánik az AMD-nél? Több technikai újitás vagy drasztikus árcsökkentéssel szükségeltetik, különben a Conroe -knak nem lesz ellenfele az X2.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#6) vedini válasza CriticalHit (#5) üzenetére


vedini
őstag

lehet most teljesen fordul a kocka hogy vége a netburstnek :D

intel alacsonyabb órajelű mint amd, amd alacsonyabb ár ;)

amd-nek nincs sok választása, annyi maradt hogy reagál az eseményekre

workworkwork...

(#7) kovsol


kovsol
titán

gondolom ezt szimplán a fesz csökkentésével érik el
menyi elsz akkor ? 1,2-1,3 V ?
ez kb olyan mint a DTR es mobil procik s754 be nem ?

May the Force be with you!

(#8) kovsol válasza vedini (#6) üzenetére


kovsol
titán

''intel alacsonyabb órajelű mint amd, amd alacsonyabb ár''

nem az órajel hanem a teljesitmény a döntő ezt már megtanulhattuk korábról is

May the Force be with you!

(#9) CriticalHit válasza vedini (#6) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az X2 ára nem alacsony. Ha az AMD nem csökkent árat, a Conroe-k olcsóbbak lehetnek már a piacra kerülés pillantában, jóval nagyobb teljesitmény és kisebb fogyasztás mellett.
A verseny nekünk jó, a Conroe-t is a verseny szülte.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#10) erdoke válasza kovsol (#8) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom úgy értette, hogy kb. azonos teljesítmény mellett az eddigi helyzet fordulhat, mert az Intel lesz alacsonyabb órajellel, az AMD pedig olcsóbban.

A legjobb aláírás a héten

(#11) vedini válasza kovsol (#8) üzenetére


vedini
őstag

kicsit pontosabban kellett volna fogalmaznom, intel alacsonyabb órajellel éri ugyanazt el mint amd, míg netburstnél totál fordítva volt

workworkwork...

(#12) kovsol válasza vedini (#11) üzenetére


kovsol
titán

okés ;) csak kicsit hiányos volt és lehetett több dologra is gondolni azért

May the Force be with you!

(#13) vedini válasza CriticalHit (#9) üzenetére


vedini
őstag

azé amd se hülye, passzióból nem fogja elveszteni a piaci részesedését
kevés az olyan fanatikus aki drágábban vesz gyengébb procit, raktárra nem fog termelni azt elhiheted, eddig amd előnye a jobb procik voltak kis tdp-vel, sajna mind kettőt elveszítette, szal árat kell csökkentenie

workworkwork...

(#14) Petya25


Petya25
addikt

Addig úgysem lesz versenyképes, amíg árban nem enged.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#15) VargaI válasza vedini (#4) üzenetére


VargaI
senior tag

a yonah az mobil proci, ezek meg aztaliak ;), tudtommal a conroe széria Intelnél 50-70 W TDP lesz, ami ott ugye csak az átlag, míg AMD-nél a 65 W, meg a 35 W az max TDP

14# szerintem AMD simán csinálhat olyat mint most Intel a 9xx-es szériában (30-40%os árcsökkentés), mivel kb 1-2 éve majdnem ugyanazon az áron adja a procijait, szóval elég nagy haszon lehet még azokon, amiből szerintem tud engedni, ha a piac úgy kívánja, tök jó lenne 40k körül x2 3800+ :D, amúgy conroe nem csak nyár végén jön? :F

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#16) vedini válasza Petya25 (#14) üzenetére


vedini
őstag

ez olyan mint a forma 1 , már snassz volt hogy a ferrari nyer mindig :D
ha lenne pénzem tutira szétrángatnék egy core duo-t ;]

workworkwork...

(#17) vedini válasza VargaI (#15) üzenetére


vedini
őstag

innen lestem, de itt mintha desktopot írnának:

[link]

workworkwork...

(#18) Mackósajt válasza vedini (#17) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Since this CPU was initially designed for mobile platforms, it boasts much lower heat dissipation and power consumption than any of the desktop processors.

(#19) VargaI válasza vedini (#17) üzenetére


VargaI
senior tag

''So, thanks to ASUS N4L-VM DH mainboard we have just got acquainted with one of Intel Viiv platforms based on the mobile Core Duo CPU.'' :U
amúgy ez socket 479-es mobil procit fogadó lap, olyan mint annó AMD-nél a mobil barton hajtása asztali lapban passzív hűtéssel :D

Mackósajt: gyorsabb voltál :R



[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#20) pschio


pschio
őstag

na mostmar egyre inkabb felkeltette az erdeklodesemet ez a conroe. mikor is fog megjelenni?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#21) orbano válasza VargaI (#19) üzenetére


orbano
félisten

jajj istenem, egy hét és én is acquaintelni fogok :B naon várom

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) CriticalHit válasza VargaI (#15) üzenetére


CriticalHit
őstag

Logikusan ez kell, hogy legyen az AMD következő lépése. Hacsak nincs valami titkos fegyvere, de az meg már kiszivárgott volna,

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#23) Goose-T válasza VargaI (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Na igen, viszont Conroe-nál az 50-70W lesz az alap, addig az AMD-nél a 65W-os lesz a kődrága változat. A 35W-os szóra sem érdemes - leggyengébb X2, egymagos A64 és Sempron nem rúg labdába teljesítmény-szinten.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

NA az opteron he meegjelent asztaliban is , szep, vegul is ideje vot mar, /ha igy haladunk lassan a vegre laccik az alagut vege es lassan huteni fogunk a proicikkal:- ))) /

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) Senior tag válasza CriticalHit (#22) üzenetére


Senior tag
aktív tag

A fegyver nem titkos, csak később jön, amikor ők is csíkszélességet váltanak. Fél év előny az Intelnél, meglátjuk, mire mennek vele.

Ugorgyunk!

(#26) orbano válasza Goose-T (#23) üzenetére


orbano
félisten

Senior Tag azért rávilágított egy lényeges dologra. Ne feledjük, hogy az AMD procijai 90nm-esek, az Intelé 65 lesz. Szóval nehéz dolga van helytállni, szerintem a körülményekhez mérten sikerülni fog. Nyilván nem 2006 második felében fog az AMD felvirágozni, de nem nem vágja majd a földhöz az Intel (hópszó)

A vér nem válik VAZZE!™

(#27) VargaI válasza Senior tag (#25) üzenetére


VargaI
senior tag

jaja, én mondjuk arra várok :), AM2 65 nm-en 3. gen SOI-val, 30-40%-kal gyorsabb tranyókkal (IMB-es közös fejlesztés eredménye), remélem 3 GHz környékén kezdenek ;), mert az a minimum lesz, én sajnálom mondjuk, hogy AMD elcseszte az idejét a gyatra DDR2-re ahelyett, hogy idén lépték volna meg a 65 nm-es váltást akár DDR1-el, mert ott pl megint újítottak CL1.5-ös késletetésű modulokkal, vagy akár lehetne 288-as/300-as FSB is AMD-nél 566-os/600-as RAM-okhoz :D, persze mondjuk lejjebb állítható lenne mezei 400-as RAM-okhoz, így viszont a késleltetés érzékeny beépített memvezérlő előnye elveszik a DDR2 magas 4-es 5-ös késleltetései miatt :(

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#28) Mackósajt válasza VargaI (#27) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Szerintem a kisebb csíkszélességnek nincs ilyen közvetlen köze architektúrához. Az AMD nem a kisebb csíkszélességre váltás rovására hozta előre a DDR2-t. A DDR2 tervezés, a csíkszélesség inkább gyártósor/gyártástechnológia kérdése. Valszeg nem ugyanazok az emberek és erőforrások szolgálják őket.
(Ez persze leegyszerűsítés, de remélem azért átjön mit akarok mondani :U )

[Szerkesztve]

(#29) VargaI válasza Mackósajt (#28) üzenetére


VargaI
senior tag

igen, átjött :U, csak furcsa, hogy most több mint 1 évvel elmarad AMD a csíkszélesség váltással :F
''DDR2 tervezés'' hát ja, ez sajnos ilyen muszályból tervezés volt, de szerintem akkora nyomás még nincsen DDR2 szempontjából a piacon, hogy ez feltétlenül kellett volna, mobil prociknál még ok, hogy a DDR2 kevesebbet fogyaszt, de asztali prociknál DDR1-gyel simán kihúzhatott volna még 1 évet AMD, bár ki tudja, milyen érdekek fűződhetnek még itt is a DDR2-höz :F

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#30) Mackósajt válasza VargaI (#29) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Leginkább az, hogy egy memóriamodul leglátványosabb, a vásárlónak leginkább szemet szúró technikai paramétere a freki, és average joe, ha ránézett egy Intel konfigra, és egy AMD konfigra, azt látta, hogy az intelesben kétszer olyan ''gyors'' memória van...

(#31) VargaI válasza Mackósajt (#30) üzenetére


VargaI
senior tag

sajnos a marketinget nagyon bekajálja az átlag user :(, viszont lehetne olyan számozást kitalálni DDR1-nél, mint AMD-nél a +-ozás (habár állítja, hogy a saját egyik athlon procija az alapja az egésznek, valahogy mégis mindig egybe esett az Intel P4-esekkel sebességben :U)

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#32) Mackósajt válasza VargaI (#31) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Ez meglehetősen fura lenne, mivel a memóriákat nem az AMD gyártja, és a más elvű vezérlés miatt a frekvencia másképp esik latba a két fő processzortípusnál. Elég groteszk, zavaros, és védhetetlen lenne, ha a memóragyártók külön az AMD-hez alternatív (és meglehetősen megfoghatatlan, ellenőrizhetetlen) jelöléssel adnák ki a modulokat.
+ itt aztán végképp nem lehetne megmondani, hogy mi legyen az etalon teljesítmény.

(#33) vedini válasza VargaI (#19) üzenetére


vedini
őstag

uhh, jól benéztem ezt srácok :B

workworkwork...

(#34) dokar válasza VargaI (#31) üzenetére


dokar
addikt

vajon lesz ++ is? :DDD

extra - SEXRay

(#35) VargaI


VargaI
senior tag

32#,34# na ezt jól megkaptam :DDD, pedig csak egy kósza felvetés volt :U

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#36) LordX válasza VargaI (#29) üzenetére


LordX
veterán

Van, csak max te nem érzed. A legnagyobb piac a nagy OEMek kezében van, és ha ők le tudnak faragni 20 dolcsit valamin, akkor le is fogják. És a DDR2 már régóta olcsóbb, mint a DDR1.

Ezek után menjen oda az eddig Inteles céghez, és mondja meg neki, hogy itt van a kurvajó procink, apróság, hogy drágább memóriát kell használnotok hozzá.. Nah, ezért váltott az AMD, hogy ilyen ne legyen.

(#37) Kissj99


Kissj99
csendes tag



Tudja valaki, hogy pontosan mikortól lehet majd itt nálunk kapni ilyen alaplapokat amibe már DDR2-es memóriát tudok tenni és mondjuk egy S939-es 3200+ os procit?

(#38) LordX válasza Kissj99 (#37) üzenetére


LordX
veterán

Soha. DDR2-höz AM2 foglalat való.

(#39) joghurt válasza Kissj99 (#37) üzenetére


joghurt
addikt

Semmikor. Nesze nektek lelkes AMD-támogatók, akik elhittétek, hogy az S754-hez képest az S939 lesz az időtállóbb... :(

A tej élet, erő, egészség.

(#40) #65675776 válasza VargaI (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt az apróságot most ne is vegyük figyelembe, hogy az AMD mindig később váltott csíkszélességet, mert mindig később kényszerült rá.

(#41) #95561216 válasza Goose-T (#23) üzenetére


#95561216
törölt tag

Viszont a 65W az a kategórián belüli legerősebb procira vonatkozik, ami az órajel csökkenésével együtt csökken, a 35 wattos kategóriáig.

(#42) LordX válasza joghurt (#39) üzenetére


LordX
veterán

Szörnyű. De asszem még mindig az S939-be lehet majd a gyorsabb procikat belerakni mégmiután ki is hal.. S754-be nem lesz 4800+

(#43) Goose-T válasza #95561216 (#41) üzenetére


Goose-T
veterán

A lényegen nem változtat, így is-úgy is prémium árkategóriásak lesznek az AMD EE procijai.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44) Pipó


Pipó
őstag

Hagyjuk az Intel vs. AMD-t, mivel a Conroe is még a jövő és ha ismeritek az Intelt, nem egy gavallér az újdonságok árával, pláne ha teljesítmény előnyben van. Ez egy nagyon jó húzás az AMD-től és jelen pillanatban még elég is.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#45) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Amíg az AMD nem tud áttérni egy jobb gyártástechológiára, addig mindenképp nagy bajban van. Drágábban, rosszabb tulajdonságokkal tud rosszabb kihozatali aránnyal gyártani, mint az Intel, ráadásul pont rosszkor jön neki az új fejlesztésű architektúra, amivel meg kéne birkóznia..

Igazából ott bukta el, hogy nem volt képes a 65nm-t épész időben bevezetni.. Most meg kapaszkodik.. Reméljük nyomott árakkal átvészeli a most következő nehezebb időszakot...

(#46) Fooler89 válasza Cs_Laci (#45) üzenetére


Fooler89
őstag

Vagy te vagy én el vagyok tévedve!

''Amíg az AMD nem tud áttérni egy jobb gyártástechológiára, addig mindenképp nagy bajban van. Drágábban, rosszabb tulajdonságokkal tud rosszabb kihozatali aránnyal gyártani, mint az Intel''

ez hogy is van???
szerintem pont fordítva!

Csíkszélességet nem a rossz gyártási technológia miatt nem tud váltani!

[Szerkesztve]

(#47) hobizoli válasza Cs_Laci (#45) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Bla-bla-bla, mindig is kesobb valtott, mint az Intel....nem tunt meg fel?



hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.