Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AngelH


AngelH
aktív tag

nem vagyok karorvendo, de ez varhato volt :t

(#2) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Érdekes módon a Tomshardware-nek egy 2600+@133-as T-bred simán ment 2.8Ghz valós órajelen 180Mhz fsb-n.
[L]http://www.tomshardware.com/cpu/02q3/020821/index.html[L]
Valszeg a tuningbajnok oroszok nem ismerik a szorzólock-ot így aztán 200-as Fsb-ket próbálnak kihozni szegény prociból.
Egy hátránya van az új procinak az hogy csak 2003-ban lesz kapható.

(#3) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Link mégegyszer:
[L]http://www.tomshardware.com/cpu/02q3/020821/index.html[/L]

(#4) Parci válasza Flashcash (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Érdekes módon a hardver oldalaknak kiküldött ''tesztpéldányok'' mindig marha jól teljesítenek. Tomnál ráadásul valami brutál vízhűtő van, ha jól emléxem.

Én nem tenném rá a fejem, hogy az lesz az átlageredmény, amit ott láttál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) marcee válasza Parci (#4) üzenetére


marcee
addikt

Aha, 2600+ -> 3000+ vizhűtéssel (''best on the market''= biztosan ingyen van)
és ugyanaz a 2600+ (2.2V) 3400+on, de -41 fokra hűtve (ilyen hűtést nyilván venni sem lehet), de azt írja, hogy marha jó nekik, mert még így is baromi stabil volt: Kössz!

\m/

(#6) Flashcash válasza marcee (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Csak be kell vágódni a helyi folyékony nitrogén gyárnál és nincs gond. :)

(#7) Turmoil válasza Flashcash (#6) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nemrég vágtam be egy linket, valami hűtőszekrényszerű házról.
Igaz, hogy valami 130K HUF, de -40 körül tartja a procit!:D

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#8) Spensers válasza Turmoil (#7) üzenetére


Spensers
aktív tag

Hali

Na igen az ijjen procikhoz vagy legalább is a huzásához ez lessz a minimum :))

(#9) CsendPenge válasza Parci (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ne haragudj Parci, de kicsit úgy hangzott a hír, mitnha az AMD várhatóan év végéig biztosan bejelentené a csődöt. Szerintem azért ennyire nem rossz a helyzet. Esnek a részvények? Mindenhol recesszióról hallani. (Intel részvények is esnek) Késések vannak? Ez már gázosabb, de meg kéne várni, amíg valami konkrét info is lesz, mert lehet, hogy csak nem akarnak bugos (mármint nagyon, és nem kicsit) procit kizavarni. Az egészben az zavart leginkább, hogy nagyon gyászos hangulatban szinte temetted az AMD-t. Ne érts félre légyszíves, csak mint AMD fannak ez rosszul esik.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) Bozz


Bozz
tag

Szerintem sem kell félteni az AMD-t. Teljesen partiban van az intellel. Bár a közeljövőre nézve van egy kis hátránya, de én szurkolok nekik...

(#11) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Pedig gyászolni kell az AMD-t.
Milyen szomorú hogy az új proci 74W-ot eszik 2250Mhz-en ez pont az 1400Mhz-es Thunderbird fogyasztásával egyezik meg. Hú mekkora visszalépés. :)
Ráadásul ez a fogyasztás 166-Mhz-es teljesítmény mellett van.
A memória sávszélesség 5300Mb/sec DDR 333Mhz rammal míg egy P4-es a PC800 Rdrammal nyom 6500Mb/sec-et ez azért nem nagy különbség.
Csak az a gond hogy nincs megfelelő gyártókapacitás és tőke a termékek, fejlesztések jönnének. :(
Ár telj. viszonyban az Intel még most is le van maradva, szerintem sokkal rosszabb helyzetben is volt már az AMD.

(#12) Don Vittorio válasza Flashcash (#6) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Én bevágódtam, de olyan hideg volt a lötty, hogy majdnem leesett az állam... :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#13) Petya


Petya
tag

Ja, elég jó vizhűtő cuccuk van, egy cikkben közzétették milyen elemekből áll régebben. Az ottani piac legjobb cuccaiból van összerakva.

erre a Flashcat ''általi'' cikkre is emlékszem és az messze nem fér össze az oroszokéval. Ez az orosz cikk nagyon gagyiszagú... :(

Szegény AMD, nem valami reményteljes a helyzetük... :(

(#14) igi


igi
aktív tag

Bakker!

Tönkremegy az AMD? :DD

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#15) Bgs válasza Flashcash (#11) üzenetére


Bgs
senior tag

Mar megint egy kis csolatas :)

Analog:

''A 2.26-os P4 hivatalosan 72W-ot eszik. Az 1.6-os P4 (423) hivatalosan 83.5 W-ot. Akkor milyen siralmas, hogy micsoda visszafejlodesen megy keresztul az Intel! Az AMD-hez kepest kesz elohalott ! :D''


Konyorgom, nem lehetne mar abbahagyni ezt az _esznelkuli_ AMD vs. Intel flame-ezest !

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#16) casenoid


casenoid
tag

Gyanús az AMD körüli csönd.
AMD 1800+-om van, de nem tuningolok, mert elegem lett, 54 fok alapból, 58-60 körül kapásból fagy...
Imádok tuningolni, de nem sok értelme van jelenleg. a P4 1.6 volt az utolsó amit mások is javasolnak. Pont.
Lásd laptop kérdés. Lassan minden megjelenő laptop bőven elegendő teljesítményt nyújt bármihez. Persze nagyon speciálishoz nem, de 1Ghz felett, valami normális grafikus kártyával (ATI :)),usb,irda,stb elég!
333Mhz-et volt értelme 500-ra felhúzni, vagy 1Gh-t 1.5-re, de AMD 1.53-at 1.6xGhz-re minek?

(#17) Flashcash válasza Bgs (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mi köze van annak az Intelhez hogy leírtam azt hogy az új AMD procik kevesebbet fogyasztanak.
Magyarul lefordítom neked a mondat értelmét: = nem tetszett hogy a cikk csak a negatív dolgokat emeli ki az új procival kapcsolatban.
Te szítod itt a vitát én egyszer sem szóltam hozzá az intel vs. amd topichoz és itt is csak a tényeket írtam le. (mem sávszél,FSB,ár/telj=) Egy rossz szót nem szóltam az intel prociról.
Szal legközelebb olvasd el figyelmesen és értelmezd a mondatot mielőtt másokat lecsőlátózól közben meg magad vagy az.

(#18) Flashcash válasza Bgs (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A szövegértésedet meg fejleszd egy picit a :) jel sem véletlenül van ott a mondat végén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.