Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hát már ideje lenne észbe kapni... :U

<< Heimdal >>

(#2) Thrawn válasza Retekegér (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Már rég ideje lett volna :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Csak nyitott fülekre talált a sok gamer siralma. Pedig már barátkoztam a gondolattal, hogy a karácsonyi roham után befektetek egy 8800 GTS-be :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Thomas1 válasza rudi (#3) üzenetére


Thomas1
őstag

Pont ezzel a gondolattal barátkoztam én is. :D

Tény, hogy most már lépni kéne valamit, mert a középosztályt jelenleg is az X1950Pro képviseli, ez a legjobb alternatíva az élvezhető játszáshoz.
Szeptembertől kezdenek majd szállingózni az igazi Dx10-es gamek, addig még van idejük összehozni valami épkézláb Dx10-es kártyát.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#5) yoogie


yoogie
aktív tag

Örömmel konstatálom a hírt....

(#6) Yaye


Yaye
őstag

Én csak egyvalamit nem értek. Miért kell a sok gamer siráma ehhez? Nincs az atinak pénze venni pár nv kártyát, és összevetni a teljesítményeket? Vagy ha már kész van a félresikerült cucc, kiadják úgy ahogy van, hátha senki nem veszi észre hogy gyenge? Vagy mi? :F

(#7) Armando_19


Armando_19
őstag

lol.
Jós lettem:
[link]

Mod: yaye, olvasd el a fenti linket. :U

[Szerkesztve]

(#8) Probiker válasza Armando_19 (#7) üzenetére


Probiker
aktív tag

Melyik külföldi oldalon olvastad előbb a hírt? :D

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#9) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

nem tudom, én attól tartok, h ezek hiú remények sajnos - asszem pont rudi írta vmelyik totyikban, h ha nincs épkézláb középkat kártya, akkor ezzel rákényszerítik a ''gémernépséget'', h drágábbat vegyen (kártyát, mármint)...
Ez nekik üzlet, nem kicsit...

Na, félre a pesszimizmust - remélem tényleg lesz jó áron korrekt teljesítményt nyújtó kártya a két csatározó(?) félnél...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) Ribi válasza rudi (#3) üzenetére


Ribi
nagyúr

En attol felek hogy elrontjak valami banalis dologgal mint marad a 32 stream proc vagy hasonlo. De remelem ez nem igy lesz.
8900-rol semmi hir ?

(#11) rocket


rocket
nagyúr

Remeljuk nem kesik fel evet ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12) venember83


venember83
nagyúr

Hiszi a fene. Ha meg jon az ATi, akkor jon az nV is. Attol meg nem felek, h tul gyorsak lesznek, szerintem ez a kozepkategoria-temetes folytatodni fog. Arrol nem is beszelve, h a zold-pirosok mennyit igergetnek... Tele van mar a tokom veluk... Igerni en is tudok :))

[Szerkesztve]

(#13) proper


proper
őstag

egyszerü marketing az egész, huzzuk le minnél jobban a vevőket

minden uj dologrol annyi bört huznak le amennyit csak lehet

(#14) Armando_19 válasza Probiker (#8) üzenetére


Armando_19
őstag

Sehol:D
De úgylátszik elég jók az érzékelőim!:D

(#15) EQMontoya


EQMontoya
veterán

asszem, ez most kivételesen nem kacsa, mert a 8600gts (ami egy szar, az árához képest), kivételével a 35k-70k intervallumban nincs vga, és ezt gyanitom, a gyártók is látják.

Same rules apply!

(#16) rudi válasza rocket (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

A rutinos ATI-s megjegyzése :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Abu85 válasza Yaye (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mind az Atinak és az nVidiának megvan az elképzelése a jövőről. A baj az, hogy nem teljesen egyezik meg, és mindkét gyártó ragaszkodik a saját maga igazához. Jelenleg az nV karik élvezhetik a helyzetet, ha ezek az elképzelések maradnak továbbra is akkor a teljesítmény is hasonlóan fog alakulni a jövőben is. Az nV baja ott kezdődik, hogy ha elmennek a fejlesztők az AMD elképzeléseinek az irányába, akkor a G8x teljesítménye drasztikusan visszaesik, mint anno az FX-nél.
Idővel okosabbak leszünk és kiderül kinek lett igaza.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Armando_19 válasza Ribi (#10) üzenetére


Armando_19
őstag

Szeritnem nem fogják ezt még1X megcsinálni. Elküldték a vezért, újitást akarnak, valszóninűleg valami nagyon nagyon jó dolgot fogunk kapn a pénzünkért(végre).

(#19) Thrawn válasza Armando_19 (#18) üzenetére


Thrawn
félisten

Legyen igazad :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20) Armando_19 válasza Thrawn (#19) üzenetére


Armando_19
őstag

Szerintem tök kézenfekvő a dolog.
Rájöttek hogy ''kicsit'' elcseszték a dolgot. Gyorsan előszednek pár jól bevállt X19xxx szériás nyákot, amin ottvan a 256bites rendszerbusz. Igaz, sokmindent át kell variálni rajta, hogy az álltaluk alkotott új nyomvonalon tudjanak haladni, de van egy kész, jól bevált rendszerük.Az kap egy új magot, valami nagyon alacsony NS ramot, és kész a néptermék, amit mindenki megvesz.
Ez igy nagyon egyszerűen hangzik tudom, de valamit kezdeniük kell magukkal. Nagy profit nagy befektetésből lesz.

(#21) Male válasza Yaye (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet, hogy hülyeség, de az jutott eszembe, hogy amit valójában alsó kategóriába szántak, ezt némi marketinggel körítve kidobta mindkét gyártó középkategóriásnak... aztán ha már elfogytak a készletek a korábbi csúcs közeli kártyákból, akkor kiadják a rendes középkategóriát is, ezek pedig már hivatalosan alsó-belépő szintű kártyák lesznek... (ki tudja mennyi X1950-hez és 7900-hoz való chip lehet még raktáron... így meg tudnak szabadulni tőlük még értelmes áron).

(#22) venember83 válasza Armando_19 (#20) üzenetére


venember83
nagyúr

Es szerinted ezt nem fogja meglepni az nV is? Hulyeseg volt eddig varni, nem nyertek semmit azzal, h megszuntettek a kozepkat-ot, meg ha idolegesen is. Esetleg ha nV nem fizetett nekik :U


Male: lehetseges, fene tudja mik folynak a hatterben.

[Szerkesztve]

(#23) Male válasza venember83 (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Jó lenne tudni, hogy gyártásban vannak e még ezek a régi chipek... ha igen, akkor dőlt az elméletem.

(#24) marcias válasza Male (#23) üzenetére


marcias
őstag

Mivel az 1950pro a legmodernebb, 80nm-es technológia, ezért az ATi ezeket még gyártja, úgy tudom. a 90nm-es 1950xt/xtx már leállt, ha minde igaz.

Steam: marcias88

(#25) Komplikato válasza rocket (#11) üzenetére


Komplikato
veterán

Remélem a PH érdekében. hogy ez nem a Fudzilla hír alapján jött le. :U
(És az is merem remélni, hogy nem tipikusan olyan forrásból, aia ''Fudzillát'' jelölte meg hírforrásnal, pl. VR-Zone és társai.)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) joshua7


joshua7
veterán

...és komolyabb ellenfelet állíthat szembe az NVIDIA középkategóriás GeForce 8-as megoldásaival.

Hacsak azoknak lesz az ellenfele, az még mindig semmi. Ha legalább 50-100%-ot ráver a hasonló árkategóriában lévőre, arra már érdemes lesz odafigyelni.

Semper Fi

(#27) Armando_19 válasza venember83 (#22) üzenetére


Armando_19
őstag

Dehogynem.
De ezt a fent linkelt kis leirásomban is mondtam. Jönnek az új NV-k is kb ugyanebben az időpontban, mint ATI. Biztos valami hatalas sunnyogás van a háttérben. Ennyire nem dolgohatnak egy szinten egy időben.

(#28) marcias


marcias
őstag

Amúgy örülök ennek a hírnek, végülis nem csinálnak semmi szokatlant. A 2400/2600 a HD-tech meg a directX10 megjelenése miatt jelent meg, és bele lehet kóstolni ezekbe a játékokba (alacsonyabb beállításokkal senki ne mondja hogy nem lehet!), teljesítményben pedig az 1650xt/7600gt teljesítményét hozzák. Sztem nem b*sznak át a pénzedért, hiszen a régi generációs kártyáknál alig drágábbak, és tudnak pluszba ezt/azt. És igen, ahogy várható volt, hamarosan jönnnek a valódi dx10-es kártyák JÁTÉKRA. Senki sem gondolhatta, hogy az 1950pro nyugdíjazása után az ati üresen hagyja azt a cirka 40-50 ezres árszakadékot? ;] Amint elfogynak a régiek a raktárból, kapunk egy teljesítményben 1950xt kártyát, jó 50-60 ezerért, full dx10-es játékokra is optimalizálva. Sztem korrekt. :P

Steam: marcias88

(#29) Ribi válasza Armando_19 (#20) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sok minden kézenfekvő. Nekünk. De hogy nekik mi az, az nagyon nem szokott egyezni :DDD
Kézenfekvő volt, hogy nagyjabol egyszerre hozza ki az Ati es az Nvidia is a kártyáit :U Osztán mégis mi lett.

[Szerkesztve]

(#30) Renwick válasza Komplikato (#25) üzenetére


Renwick
őstag

És ha igen, akkor mi lesz?

Megírtunk feltételes módban egy ''lapértesülésen'' alapuló anyagot, nem kész tényként kezeltük, amit a forrás írt. Egyébként a DailyTech a hírforrás, benne van a szövegben is és a fejlécben is. És semmi jele nincs annak, hogy ők máshonnan merítettek volna.

Így megfelel, vagy azért csak szégyelljük el magunkat?

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#31) EQMontoya válasza marcias (#28) üzenetére


EQMontoya
veterán

bocs, de kb azonos árkategóriában több mint 1 év után előrelépést várnék. nem ugyanazt a teljesitményt 1-2 ficsörrel.

Same rules apply!

(#32) (Kolombusz) válasza rudi (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én is gondolkoztam a dolgon, csak rájöttem, hogy érettségi előtt nem lesz a legszerencsésebb a gépet fejleszteni, inkább tanulni kéne. :)

(#33) venember83 válasza (Kolombusz) (#32) üzenetére


venember83
nagyúr

Erettsegi elott valtottam ATi 9500rol nV 7950GT-re, hidd el, ha odakerulsz, akkor nem az erettsegi fog donteni :P

(#34) t72killer válasza (Kolombusz) (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így igaz. Bár ha egy 2600XT-vel vagy 8600GT-vel fejleszted, akkor annyira elmegy a kedved a játéktól, h visszaülsz tanulni:DDD

Amúgy elég régóta/több fórumon csepegtetik, hogy kijön a g92 és az RV670 még az idén. Reméljük nem tévednek megint egy fél évet...

+saját szakállam: remélem a laptopgrafikákat is upgradelik, mert a jelenlegi DX10/ 8600GT kb annyit tud/ér, mint az asztali társa...

#33 hu, az egy komoly átmenet lehetett:DDD, én is hasonló dobásra készülök, cs mobilszegmensben:)) radeon9600->M8700, v inkább ennek az utódja

#35: ha más nem, legalább az nV kihoz valamit, és lesz kártya ebben a kategóriában... Másik kérdés persze, h az áraknak ez nem egészséges:(

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) rocket válasza Komplikato (#25) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem Fuad/Vrzone irta, ott a source a cikkben, rajta van a legujabb roadmapon 2007Q4-nel az rv670, persze ez nem jelent semmit r600 is sok helyen volt a roadmapon, de remenykedni azert lehet, hogy Orton nelkul vege szakad a rossz sorozatnak :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#36) radírfej válasza Armando_19 (#27) üzenetére


radírfej
senior tag

jaja, gyanús ez az összmunka...

hacsak nem arról van szó, hogy ipari kémkedés, és az egyik (nv) gyártó jóelőre tudja hol a tart a másik... és mivel némi gyártástechnológiai előnye van... könnyen reagál a várható piaci helyzetre.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#37) Doom válasza Yaye (#6) üzenetére


Doom
aktív tag

Azért szerintem ez nem ilyen egyszerű. Egy ilyen kártya gyártását súlyos előkészületek kell, hogy megelőzzék, konkrétan pl. szerintem hetekig specifikálják, hogy miből milyen mennyi és hol legyen rajta, miket tudjon stb. Ez nem úgy megy, hogy ''ó, az Nvidia kihozta a kártyáját 1 hónappal előbb és jobb, mint a mienk, nem baj, tiltsunk le kevesebb stream procit/ tegyünk rá még memóriát és akkor mi nyerünk''. Ha át akarnák alakítani a kártyát, kb kezdhetnék elölről az egész procedúrát, és csúszna fél évet, ez pedig színtiszta bevételkiesés, ezért inkább kiadják a kész kártyát, még ha nem is úgy sikerült, ahogy szerették volna.
Szerintem egszerűen az elején vagy direkt, vagy tévedésből ''kicsit'' alábecsülték az igényeket. Bár tényleg gyanús, hogy mind a két gyártó kb. ugyanúgy járt el... De lehet az is, hogy tényleg véletlen, és csak mindkettőnek nagy mázlija van, hogy a másik is ugyanúgy gondolkodott... :)

(#38) t72killer válasza Doom (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csúszott is... Erős sejtésem, h az R600 csúszásának vmi ilyesmi volt az oka...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) Raymond válasza Male (#23) üzenetére


Raymond
félisten

Abszolut minimum egy tape out -> mass production fazisra a 6 honap. Es akkor minden elsore sikerult es nem volt semmi bug. Ilyen a valo eletben nincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) Emosz


Emosz
tag

Gondoljatok csak bele...Nyárra felesleges fejleszteni mert mindenki inkább nyaral mintsem otthon játszogasson...Ősszel kezdődik a suli,inkább arra koncentrál mindenki,erre jön a tél,a karácsony és ki fognak jönni a gyártók két becsületesebb teljesítményü középkategóriás videókártyával....Szerintem ez maximálisan kiszámítható... :)

(#41) Armando_19 válasza Raymond (#39) üzenetére


Armando_19
őstag

Ebből valszeg az következik, hogy mikor kiadták pl a HD2600 sorozatot, számoltak ennek a gyártásának szükségességével, és elkezdték a munkálatokat.
:)
Ergo, tudták hogy nem túl erős kártyát adnak ki.
Ezzel megint alátámasztom a saját feltevésemet ezzel az egésszel kapcsolatban.

(#42) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Mindegy, hogy mi mit számolgatunk, mert a két gyártó q..ra elszámolta magát ezzekkel a xar szériákkal.Ők miért nem gondokodtak szerintetek?Vagy csak mi vagyunk palimadarak ha megvesszük a termékeiket, vagy bíztak a sok tudatlan vásárlóba, aki nem olva sutána semminek?Esetleg egy új driver mindent megold majd?Kétlem. :( :O
Vicc ez a hardveripar. :O

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43) fLeSs válasza rocket (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

reméljük az AMD még létezni fog... :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) rocket válasza fLeSs (#43) üzenetére


rocket
nagyúr

Megveszi oket a Google, es jon a Google Radeon hd2950pro, meg a Google Phenom :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#45) Komplikato válasza fLeSs (#43) üzenetére


Komplikato
veterán

Gonosz vagy. :DDD

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#46) Thrawn válasza rocket (#44) üzenetére


Thrawn
félisten

:DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#47) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Hát, mind a két gyártónak éppen ideje lenne már kiadnia egy normális középketegóriás kártyát. Jó lett a 8800-as és a HD 2900-as, de akinek nem ''bankigazgató a papája'' (Vagy vállalkozó), annak is kellene egy elfogatható teljesítményű kártya, amelyiket meg is lehet fizetni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#48) Doom válasza F.B.I. (#42) üzenetére


Doom
aktív tag

Miért, a szoftveripar az jobb? :)

[Szerkesztve]

(#49) F.B.I. válasza Vistaboy (#47) üzenetére


F.B.I.
veterán

És aki a papája helyett dolgozik eléggé régen már? :DDD

[Szerkesztve]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#50) Skynet258 válasza F.B.I. (#49) üzenetére


Skynet258
veterán

Az örül, ha kifizeti a csekkeket, a verdát, és a családot...és vesz egy kinai kvarcjátékot :DDD

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.