Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Gusztusos cuccok. Persze az áruk a felhasználásnak megfelelő kategóriába esik, otthonra egyelőre nem veszek ilyesmit...

A legjobb aláírás a héten

(#2) LordX


LordX
veterán

Nekünk egy GbE-s cucc kéne, tud valaki ilyesmit? Amit eddig láttam az vagy gagyi, vagy csak 100Mbites háló van benne..

(#3) bambano válasza erdoke (#1) üzenetére


bambano
titán

Én nem tudok fejben számolni vagy ez tényleg alulról súrolja a 900 eFt-ot?
Ha igen, kicsit mintha elszálltak volna megint az árral.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) bambano válasza LordX (#2) üzenetére


bambano
titán

Egy asus p5wdg2-ws alaplapra alapozó rendszer (lap, d930-as proc, 2g ram, videokártya) most kb. 220-240 rugó. Stacker ház, rendesebb táppal, plusz diszkhellyel kb. 60 rugó. 300-320 g körüli diszkeket 24-25 rugó körül lehet venni, belefér 12 darab. Ez eddig 600 eFt nettó, 12x300g=3.6T diszk. Azon az asus lapon két gigás ethernet van, plusz van benne két pci-x slot, amibe még fér ethernet is, sata/pata kártya is.
Jó üzlet, ilyennel akarok kereskedni, gyertek hozzám vásárolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) karib válasza LordX (#2) üzenetére


karib
addikt

Volt már korábban hír GbE csatis kivitelről is - LaCie, Buffalo, Thecus márkákra keress rá.

Sajnos még nem olcsók, ezért építettem én is inkább PC-ből storage szervert itthonra, de profibb célokra szerintem már kifizetődőbb egy ilyen célhardver.

Amúgy kicsit ellentmondásos az eszköz - az ötödik meghajtó RAID5, de méginkább RAID6 tömbhöz lenne ideális, illetve az említett hot spare funkcióra, ami valamilyen redundáns konfigban (RAID 1 vagy 5) jöhet jól.

Ezzel szemben a SATA csatlakozó azt mutatja, hogy inkább dedikált tárnak szánják a dobozt, pl. tömörítetlen videoszerkesztéshez. Tehát nem a hálózatos tárolás az elsődleges funkció, hanem hogy egy PC-hez tudjon nagy tárat nyújtani. Korábban már léteztek ilyen megoldások SCSI interfésszel (belül PATA vagy SATA diszkekkel). A RAID5 hiánya szintén azt mutatja, hogy nem annyira hálózatos használatra szánják.

Igazából a tendencia pozitív, hogy egyre több külső tároló jelenik meg, így remélhetőleg idővel otthoni felhasználásra is elérhetőbb árba kerülnek.

Department of Redundancy Department

(#6) karib válasza bambano (#4) üzenetére


karib
addikt

A sima p5wd2-e is 2x4 SATA porttal jön, így ha nem kell a PCI-X, akkor szerintem arra is lehet építeni, esetleg PCIe vezérlővel bővíteni még. Bár ilyen kontextusban végülis nem drága a WS lap sem :)

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.