Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) várnarancs válasza Thomas1 (#44) üzenetére


várnarancs
addikt

Hát igen. az én procim még a 250-es FSB-t sem bírja, akkor ez... és ebben a lapban... lehet, hogy kellene egy ilyen lap nekem is ;] vagy egy ilyen proci:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#52) Petya25 válasza Scream007 (#43) üzenetére


Petya25
addikt

Nekem folyamatosan 4 gigán jár, a 4,5 csak próba volt és nem is teszteltem a procit.
Még 4,65-ön is elindult, de nem volt szivem megkeresni a végét fesz emeléssel. :B
Most 4 gigán víz alatt IDLE 22-23 fokos, LOAD se több 38-39 foknál.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#53) Sanya


Sanya
nagyúr

hát ennek se sok értelme van.


bemegyek az amd-hez, és kérek tőle egy szorzóloockentes, e3-as venice-t, ami 1x-el szaladgál alapból, és én csak beállítom a maximális értéket, és az még működik is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#54) sdrahos


sdrahos
csendes tag

:R :C :R én is gratulálok az emberünknek így utólag:) :R :C :R

Ha nincs gatyád, nincs mit felkötnöd

(#55) fix-gen


fix-gen
tag

ööö... ez nem 297% legalábbis úgy stimmelne az 1,4 és 4,1. de most azt mondjátok meg, hogy ez hogyan lehetséges? nekem a vinyók nem bírják a túlhajtást és az újabb adja meg magát hamarabb. lehet a serial ata vezérlő a vacak, de asus a8v megdeglik, ha 230-ra húzom az fsb-t akkor a serialata-s vinyó nem mükszik. annyira, hogy az egyik particó tartalma ugrott a kukába a serialos vinyóról. 240-enen meg a másik is megnyekken, illetve bebootol csak nem megy semmi sem rendesen :O

(#56) Thomas1 válasza fix-gen (#55) üzenetére


Thomas1
őstag

Azért, mert Via-s lapod van, és az nem tudja a fix PCI/AGP frekit. Ha emeled az FSB-t emelkedik a PCI órajele is, ettől makkanak meg a vinyók. Nforce-nál és Intel chipsetnél nincs ilyen gond.

[Szerkesztve]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#57) várnarancs válasza Thomas1 (#56) üzenetére


várnarancs
addikt

Tényleg, mi van akkor ha nagyon magasra emelem a PCI/AGP órajeleket? Mert az én BIOS-omban van rá lehetőség.

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#58) Thomas1 válasza várnarancs (#57) üzenetére


Thomas1
őstag

Akkor szép lassan meghalnak a PCI-os és az AGP-s cuccaid. A vinyók, és a tv kártyák szokták kezdeni a sort, a videokártya tovább bírja.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#59) várnarancs válasza Thomas1 (#58) üzenetére


várnarancs
addikt

ok, köszike. Akkor én a legkisebben hagyom, mert auto-ra nem lehet állítani. Amúgy a régi karszom a 9600-nál ezzel csak gyorsulást értem el a 03-ban. Amúgy minek vannak ilyen beállítsáok, ha ez nem tesz nekik jót?

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#60) sdrahos válasza Thomas1 (#56) üzenetére


sdrahos
csendes tag

K8T800Pro óta a Via chipsetekben is lehet fixálni az AGP/PCI órajelet, úgyhogy ez a kijelentés nem feltétlenül helytálló.
Kétségtelen, hogy az előzőekben nem lehetett. :)

Ha nincs gatyád, nincs mit felkötnöd

(#61) Petya25


Petya25
addikt

Most egy nem válogatott Cerkával 63%-os hajtást skerült stabilan elérnünk, úgy hogy tesztek is futottak, de a gyári hűtő ennyit bírt csak. Celeron D 2,4 133@217 fsb így 3,9GHz-en futott. [link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#62) Petya25 válasza Petya25 (#61) üzenetére


Petya25
addikt

Egy jobb hűtővel ment 4 giga is prímán a cerkával, ami 67% többlet.
Ha azt vesszük, hogy ezt a procit 100-as fsb-vel mobilként adhatná az Intel 1800MHz-en, akkor így már 122% tuningnál tartunk otthoni mindennapos eszközökkel.

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#63) nap


nap
addikt

A 297% az inkabb 300%, mint 200%.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#64) westlake


westlake
félisten

200%-os tulhajtast szerintem csak - fokon lehet elerni.. a masik dolog meg az, hogy ilyen sebessegen tenyleg orulhet annak, hogy a keplopo progi hasznalata nem fekteti meg a procit..

anno ez meg gigahertz-nek (ordasi blokkok) is sikerult, mert volt nala egy fc-pgas 1.2es proci, amit felnyomott 2.4 gigara.. kicsit forraszgatni kellett az aljat, de ment ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#65) Chieftec válasza westlake (#64) üzenetére


Chieftec
őstag

600 as cerkát is járatta 1288 on.

(#66) marcee


marcee
addikt

Ha csak mobile celeron, tehár netbrust architectura, akkor ez nem igazán nagy cucc, lévén, hogy a NW mag 3.4GHz-ig skálázott gyárilag, celeron fronton meg talán 2.8-ig, ebben nem vagyok biztos. Eladtak egyet (U)LV mobile celeron 1.4-nek, ami brutál hűtéssel, meg az asztalinak is túlzás feszemeléssel beindult 4.1GHz-en. Szerintem ott a gond, hogy a gyári, illetve a dobozon/tokozáson/számlán szereplő sebességhez viszonyítják a tuningot és nem az azonos steppingű/gyártósoron készült legerősebb modellek alapórajeléhez.

Én meg azthittem celeron-m, mert az nagyon komoly lett volna. Szerintem, amin 4.1GHz-en windows és cpu-z fut, az 3.5-3.6GHz körül lehet stabil, az pedig még kiherélt dothan magtól is sebességrekord gyanus lenne. (SingelCore mezőnyben persze)

\m/

(#67) Petya25 válasza marcee (#66) üzenetére


Petya25
addikt

Na ez milyen?
Celeron D 2,4 133@228 fsb így 4,1GHz-en futott, ami már >70%.
[link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#68) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Volt annó egy 600-as duronom, ami ment 1200 felett alaplapi voltmoddinggal, mert akkor még csak az 1.7V-os procinak 1.85V volt a max, amit lehetett adni (Abit kt7). 1200-on atomstabil volt, lehetett vele játszani stb.. ;) 2V-os fesz mellett, FOP-38 hűtővel (a porszívó hangú :D, le is lett cserélve idővel FOP-32-re ;))

(#69) X@b3e válasza marcee (#66) üzenetére


X@b3e
addikt

Hát ezeaz, ennek a tudatában nem egetrengető az eredmény, itt a fórúmon is van több ilyen proci, ami ezt tudja

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#70) Alvinka


Alvinka
tag

lol ez a hír szrtem, de poéncsirkének nem rossz... Amugy meg hiába ennyi az annyi ha nem stabil másrészt kevesebb cache méret, Kb olyan mikor a szarnak adnak egy pofont :C

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#71) Deluxe00 válasza Alvinka (#70) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Ez csak egy próba volt, nem a teljesitmény itt a lényeg, hanem a százalékos tulhajtási arány.Nyilván nem játékgépben fogják használni, amikor a Word sem futna el rajta véleményem szerint.A tuningolók is nyilván tisztában voltak azzal hogy ez nem jó játékra, csak kifogtak egy válogatott procit és probálkoztak, érted ;)

(#72) Alvinka válasza Deluxe00 (#71) üzenetére


Alvinka
tag

Értem én a %os lényeget csak azt nem vágom mi a lo**** ilyenekkel foglalkozni,asszem a tunning nem ezzel foglalkozik. Stabil, gyorsabb cuccot összehozni és ez egyik kat. sem állja meg a helyét, engem nem csigáz fel hogy majdnem 200%, kit érdekel???!!

Bár azokat is megértem akiknek ez számit, legyenek boldogok vele, az emberi hülyeség határtalan :U

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#73) Deluxe00 válasza Alvinka (#72) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Ezt a véleményt is el lehet fogadni!
Nyilván értelme nincs a dolognak, magának bizonyít az ember aztán kész.
De tuningnak attól még tuning.Láttam videót amikor japán országúton teszteltek 1600 lovas Skyline-t.Annak sincs értelme, de mégse mondhatjuk h nem tuning:D
Fogadjuk el mind a ketten, hogy ezt a tuningot megcsinálták és kész :DDD

(#74) Alvinka válasza Deluxe00 (#73) üzenetére


Alvinka
tag

mondjuk auto vs szgép kicsit más.
Abban igazad van el kell fogadni az ilyen embereket is szal peace. ;)

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.