Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fsc


fsc
tag

A cikket olvastam már kinyomtatva is és más magyar oldalon is.
A németül tudóknak az alábbi linket ajánlanám:
http://www.pcwelt.de/news/recht/106153/

Mindazonáltal szokatlan lenne, ha csak 1 cégre vonatkozna egy törvény, ráadásul Németországban, ahol a számítógépeket gyártják, miközben a konkurrensek egy jó része importtermék. Egy kicsit úgy érzem, nem lett a téma egészen körbejárva, mielőtt ide került.

(#2) Notes


Notes
senior tag

Eddig úgy tudtam, hogy a nyugati kultúrkörökben a bűnösséget kell bizonyítani a bíróságon, nem pedig az ártatlanságot. De úgy látom ez nem így van, mert eleve feltételezik, hogy mindenki illegális célokra használja a gépét. Ennyi erővel akkor a nadrágokra is ki kéne vetni némi jogdíjat, mert aki olyan nadrágot vesz aminek zsebe van, az tuti, hogy azért teszi, hogy a boltban lopjon és zsebretegye a cuccokat. :(((

Romanes eunt domus!

(#3) dabadab válasza Notes (#2) üzenetére


dabadab
titán

Ne beszelj marhasagokat.
Itt nem errol van szo, hanem arrol a gyakorlatrol (ami Europaban eleg elterjedt, nalunk is ez van), hogy a szerzoi jogvedelem ala eso anyagok szabad felhasznalasaert cserebe (aminek a feltetelei torvenyben rogzitettek) egy fix dijat szednek, amit aztan majd szetosztanak a szerzok kozott.

Erdekesseg: a VG Wort az irodalmi alkotasok jogvedelme felett orkodik - SW eseteben egyebkent nincs szabad felhasznalas.

DRM is theft

(#4) Gregorius


Gregorius
őstag

És mostantól az összes szerzőijog-védő szervezet befoghatja a száját, mert a jogdíjukat megkapták. Pont. :D

szerk.
dabadab: ha még a szerzők kapnák meg a jogdíjat, jó is lenne...

[Szerkesztve]

(#5) L3zl13 válasza Notes (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mint a cikkben is írják nem egyedi az eset. Hasonló a helyzet az Artisjus matricával, a reprográfiai díjjal, meg a DVI-os monitorokra kiszabott extra vámmal.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Notes válasza dabadab (#3) üzenetére


Notes
senior tag

Mit értünk szabad felhasználás alatt:F

Romanes eunt domus!

(#7) dabadab válasza L3zl13 (#5) üzenetére


dabadab
titán

A DVI-s monitorok az total mas kategoria, azok a szamitastechnikai cuccok vammentessegetol esnek el


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#8) dabadab válasza Notes (#6) üzenetére


dabadab
titán

Pl azt, hogy maganhasznalatra nyugodtan masolhatsz[1] es letolthetsz magadnak filmet meg zenet.

1: kiveve persze, ha van rajta masolasvedelem, mert akkor nem szabad - marpedig filmbol manapsag gyakorlatilag csak masolasvedelemmel ellatott van.

Egyebkent nem mondom azt, hogy ez igy jol van (mert szerintem baromira nincs jol), de ha egy szoba zold, akkor ne amiatt panaszkodjunk, hogy miert pirosra festettek :)

DRM is theft

(#9) Notes válasza dabadab (#8) üzenetére


Notes
senior tag

Akkor még most sem tudom mit értünk szabad felhasználás alatt? Szerintem semmit. Az, hogy csinálok egy biztonsági másolatot nem egy nagy kedvezmény. És én minek fizessek jogdíjat azért, mert a kutyám fényképeit felírom egy CD-re? Ehhez mi köze van a jogvédőknek?

Romanes eunt domus!

(#10) L3zl13 válasza dabadab (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz kicsit hasonló, bár itt nem jogdíjról van szó.

Nevezetesen kijelentették, hogy azért mert esetleg lehet majd mindenféle, (jelenleg nem is kapható) szórakoztatóelektronikai cucchoz kötni közvetlenül, ezért az nem számítástechnikai eszköz. Persze... :U
Vajon milyen %-ban használják a TFT-s moncsikat TV-zésre?

Aki hülye, haljon meg!

(#11) dabadab válasza Notes (#9) üzenetére


dabadab
titán

Itt a torveny vonatkozo resze:
Bővebben: link

Egyebkent nem biztonsagi masolatokrol van szo, hanem arrol, hogy a nepek netrol lehuzott mp3 meg avi gyujtemenye teljesen legalis.

DRM is theft

(#12) janpotocki válasza fsc (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

itt nem a törvényről van szó - amely nyilvánvalóan mindenre és mindenkire vonatkozik -, hanem a törvény alkalmazásáról. van tehát egy törvény, ami általánosságban rendelkezik a szerzői jogok védelméről, és a mostani bírósági ítélet (amely nem törvényalkotó aktus) ezt alkalmazza bizonyos módon egy konkrét esetre, vagyis a pc-re.

szerintem kézenfekvő, hogy egy német szervezet egy német székhelyű vállalatot perel, sokkal egyszerűbb és gyorsabb, mintha egy tajvani társaság ellen pereskedtek volna. az egész azonban csak precedens-értékű, a fsc nyilván fellebbezést nyújt be, és jó esélye van, hogy további vizsgálatig fel is függesztik a díjfizetési kötelezettséget. a vg wort pedig valószínűleg megpróbálja immár a többi pc-gyártót is belerángatni a dologba - ez a dolgok természetes menete.

szvsz az idézett cikkben sincs semmi, ami saját hírünknek ellentmondana...

(#13) Polarb3ar


Polarb3ar
csendes tag

Hmm, és konkrétan melyik alkatrész után szedik a jogdíjat? Vagy csak egyben vásárolt konfigokra vonatkozik ez a dolog?

Béke veled! //Ui: tüntetek, miért nincs jegesmacis képecske a júzernek?

(#14) Erasmus válasza Polarb3ar (#13) üzenetére


Erasmus
őstag

Ja, csak komplett új pc-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.