Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bobsurf


bobsurf
senior tag

De ez akkor megint csak nem terhelt állapotra igaz, nem?

(#2) g@bo válasza bobsurf (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

te vagy ez első... :DDD

(#3) #95561216 válasza bobsurf (#1) üzenetére


#95561216
törölt tag

Valszeg igen, olyasmi lehet mint a CnQ. Pár év alatt azért csak eljutottak eddig... :(

(#4) PodMAN válasza bobsurf (#1) üzenetére


PodMAN
senior tag

Ez nem csak a nem terhelt állapotra igaz, hanem az alig terhelt nem megterhelhetetlen állapotra is úgyszintén. :DDD

(#5) ngabor2 válasza PodMAN (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tehát a lényeg: ha hajtva van, ugyan annyit eszik, mint az előző stepping. ha viszont nem, akkor kevesebbet. nem rossz, most már csak azt kellene fejleszteni, hogy meghajtva is kevesebbet egyen.

(#6) bobsurf válasza ngabor2 (#5) üzenetére


bobsurf
senior tag

én is ide akartam kilukadni:)

(#7) Ősember


Ősember
őstag

ez csak azoknak jo, akik a tulméretezett ''letöltö gépükkel'' is játszani akarnak anélkülk, hogy ki-be kellene kapcsolgatniuk a masinát. akinek csak letöltésre kell, nem vesz 3 ghz-es procit és ako cask játékra az meg ugy is tuningol, errö lennyit :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#8) parandroid válasza Ősember (#7) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Aki csak letölteni akar, az eddig sem vett 3GHz-es procit, és ezután sem fog. Viszont gondolom sokan vannak, akik alkalmanként játszanak, dolgoznak a gépen, amihez kell a számítási teljesítmény, és ilyenkor annyira nem számít a hűtés hangja, viszont időnként otthagynák a gépet magában, vagy mellékesen letöltenének, esetleg megnéznének egy-egy filmet, és ilyenkor jobb, ha csendesebb. Nem is beszélve a fogyasztásról, hiszen leszabályzott állapotban jóval kevesebbet fogyaszt a gép, nemcsak hogy kevésbé melegszik.

Nem igazán értem a fanyalgást, persze jobb lenne, ha terhelten is keveset fogyasztana a gép, de azért lássuk be, hogy aránylag keveset megy teljes terhelésen - pl most is épp itt interneteztek, minek ahhoz 3GHz? ;]

Tudom miről beszélek, én már együtt élek az 'Intel's Enhanced Speedstep TM' technológiával, és hiányozna ha nem lenne.

Az más kérdés, hogy ha egyszer még veszek asztali gépet, akkor mindent el fogok követni, hogy sikerüljön összerakni egy mobil procis konfigurációt. Majd meglátjuk...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) orbano válasza parandroid (#8) üzenetére


orbano
félisten

egyetértek, örülök, hogy eljutott idáig végre az intel. notikban ez egy nagyon jó funkció, nagyon sokat lehet vele spórolni. remélem itt is lehet majd állítgatni a feszültsgéketet a különböző szorzókhoz, az jó móka :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) Ősember válasza parandroid (#8) üzenetére


Ősember
őstag

igen, ezt akartam én is leirni :)) nekem is 3.5-ön megy, mert csak 14x-esre veszi vissza a speedstep a procim szorzoját..... tényleg értelmetlen, de csak azért hogy jték elött tuningoljak ,sosem kapcsolnám le a gépet. idöhuzás :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#11) Scream007


Scream007
őstag

a 661gyel sorra fognak jönnia rekordok. :C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#12) Orc


Orc
senior tag

Nem csak terheletlen állapotban csökken majd a procik étvágya:[link]

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#13) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

Kép honnan van? Ti rajzoltátok?
(na jó, tudom hogy nem)
Akkor viszont miért nincs kredit mellette vagy miért van dummy forrás feltüntetve felül (a képtől függetlenül is kamu a Ph!, mint forrás, oké hogy mindenki tudja, de komolyan is lehetne akár venni a ''forrás'' mezőt szvsz, mivel elvileg pont azért van, hogy a plágium vádját kivédjétek vele)

Uff, szóltam, ennyi volt

(#14) macilaci78 válasza ngabor2 (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van olyan, ami kevesebbet eszik terhelten, de az agyontuningolva se ér fel ennek a teljesítményével! ;] Na jó, kimondom: nem írtad le, hogy ceteris paribus.

Amúgy csatlakozom PeterkeT-hez, szerintem ez jó irányba viszi az Intelt, de én nemcsak a 3GHz feletti procikba tennék ilyet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) erdoke válasza #95561216 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Tévedés, a SpeedStep sokkal régebbi ''találmány'' mint a CnQ. Asztali processzorokban is van már egy ideje, csak ebben a szériában nem volt, gondolom a túl gyors 65 nm-es piacra kerülés miatt.

Egyébként nem írták, hogy csak az EIS miatt fogyaszt kevesebbet, úgyhogy valamivel jobb lehet a helyzet fullra terhelve is. Ami egy 3,0-3,6 GHz-es DC procinál elég ritkán következik be átlagos körülmények között.

A legjobb aláírás a héten

(#16) Renwick válasza KőkorSzaki (#13) üzenetére


Renwick
őstag

A kép az Intel mindenki számára hozzáférhető doksijából lett kiollózva.

Ami azt illeti a forrást akkor szoktuk csak feltüntetni, ha más híroldal anyagából dolgozunk, erről jelen esetben nem volt szó...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#17) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Ez a Enhanced Intel Speedstep technologia mennyire veszi vissza az orajelet? (Valami homalyos emlekeim vannak arrol, hogy 2,8-3 GHz korulire vette volna vissza eddig.) Esetleg a feszultseget is csokkenti a szorzo allitasaval egyutt?

Ugy tudom, hogy 3 GHz feletti Prescottokat is tettek notebookba. Alkalmazzak a Pentium D processzorokat DTR notebookokban? Ha igen akkor az uj steppinggel takarekosabb DTR gepet lehet osszerakni.


[Szerkesztve]

(#18) bobsurf válasza Eszleny (#17) üzenetére


bobsurf
senior tag

3giga feletti asztali proci notiban :Y :Y :Y
Erről nem hallottam, de ha valaki tud ilyen linket, lécci ossza meg velem. Naon megnéznék magamnak egy ilyet.

(#19) Eszleny válasza bobsurf (#18) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Hosszas keresés után kaptam egyet:
[link]

(#20) #64791808 válasza bobsurf (#18) üzenetére


#64791808
törölt tag

Van bizony, apámnak van egy Clevo D900T-jel, abban egy 3,6-os asztali prescott ketyeg ;]

(#21) MUŁĐER válasza bobsurf (#18) üzenetére


MUŁĐER
addikt

volt 3,4 ghz-es p4-el szerelt clevo..most nem találom, de volt tuti

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#22) bobsurf


bobsurf
senior tag

kösz srácok!
ezt nem gondoltam volna...

(#23) #95561216 válasza erdoke (#15) üzenetére


#95561216
törölt tag

A végre eljutottak eddig a minden modellbe beépítésre vonatkozik.

(#24) Csaba_20_ válasza Renwick (#16) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerzőjogilag szerintem is aggályos a dolog, de ez nem az én problémám. Az Intel közzétett híranyagán is biztosan rajta van az Intel Copyright ;)

(#25) Menhir


Menhir
csendes tag

Ez a 6x1-es jelölés már a Cedar Mill magos procikat takarja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.