Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Intelék nem aprózzál el mostanában a platformtémát :) Itt a Core, Core 2, Centrino 2 meg most majd ezek az új cuccok a DX10-zel meg DDR3-mal. Lassan már csak a hivatalos SLI támogatás hiányzik belőlük meg az integrált TV-tuner (a digitális móka térhódításával tuti beépítik majd a viiv-be).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Silencer83


Silencer83
addikt

ejjha, nagyon megy a szeker :))

(#3) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

tehát egy lap tud majd kezelni DDR2-t és DDR3-mat is? ugyanolyan lesz a DDR3 tokozása mint a DDR2-é? vagy az alaplapgyártók döntik el hogy egy lapra melyik féle foglalatot teszik? :F

(#4) feka007


feka007
nagyúr

feltámadt az intel :DD

(#5) orbano válasza rudi (#1) üzenetére


orbano
félisten

mi az, hogy hivatalosan támogatja a 4 magos procikat? és az év elejére tervezett 4 magos procikat mi fogja támogatni? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) Silencer83 válasza feka007 (#4) üzenetére


Silencer83
addikt

ez nem ujdonsag, Pentium D seria ota szerzett jelentos elonyt, Core 2 meg.... :U

(#7) westlake válasza orbano (#5) üzenetére


westlake
félisten

ev vege, nem eleje.. tamogatja az rd600 az i975, az nf 590 sli ie... ez nem eleg? ;)

Play nice!

(#8) Translator


Translator
tag

::azt egyelőre nem tudni, hogy az SLI és CrossFire technológiák közül melyiket favorizálja majd

Azért a találgatással nem bukhatunk túl nagyot :))

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#9) orbano válasza westlake (#7) üzenetére


orbano
félisten

nem érted a kérdést. a hivatalosan kifejezásen akadtam fent. ha ez az első ami hivatalosan támogatja, akor az i975 hogy támogatja? hivataltalanul, titokban, illegálisan, inkognitóban, vagy hogy? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) Silencer83 válasza orbano (#9) üzenetére


Silencer83
addikt

omg :Y :C
* titokban, inkogn. --- ez a legutosebb :))

(#11) Tsunami válasza orbano (#9) üzenetére


Tsunami
senior tag

Tudod, ha mondjuk rámondanák a 975 re hogy hivatalos 4 magos támogató, akkor nem tudnák eladni az utána levőt :D

''három a kettő tizen''

(#12) wolffy válasza JagdPanther (#3) üzenetére


wolffy
aktív tag

Na ez jó kérdés. A ''tokozásra'' én is kíváncsi lennék!

(#13) orbano válasza Tsunami (#11) üzenetére


orbano
félisten

akkor én vagyok a nyerő, mert én most kijelentem hivatalosan, hogy támogatom a 4 magos procikat...

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) orbano válasza wolffy (#12) üzenetére


orbano
félisten

mint ha ez lenne az első hasonló eset: mindkettő vezérlőt tartalmazza a chip, az alaplapgyártók azt drótozzák be, amelyik nekik tetszik. ha akarják, akkor lesz ddr2 és ddr3-as foglalat is egyszerre, mint anno sd ddr váltásnál, vagy nemrég az intelnél ddr ddr2 esetében (ha valóban jól emlékszem, hogy volt ilyen)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) grabber


grabber
addikt

Remélem nem buktam azon,hogy vettem E6300-t?

(#16) emre33


emre33
addikt

PCI Express 2.0 szabvány ? :Y mivan?

Nem mondják nekem hogy 16 száll, azaz (ha jól tudom) 8GB/sec nem lenne elég egy vga kártyának.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17) bambano válasza orbano (#13) üzenetére


bambano
titán

És melyik testrészedből lóg ki az a sokszáz tű, amire rátuszkolják a procikat? :))
Hagyományos beállítottságú révén a proci foglalatot lezáró karról már nem is kérdezek;)P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Integra


Integra
titán

mind az sli-t mind a krosszfájört fogja támogatni, az intel nem ellensége a saját piacának.
ha gecizés helyett okosak akarnak lenni, akkor ezt csinálják.
egyre inkább aszondom érdemes nem most core 2-t venni meg méregdrága lapot hozzá hanem kibekkelni, addigra ott lesz a k8l is meg a hozzá tartozó új nforce is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) westlake válasza orbano (#9) üzenetére


westlake
félisten

nem egy olyan lap jelenik meg ebben az evben, aminek a dobozan (vagy legalabbis a specifikacioi) ott diszeleg a quad core support felirat.. nem hoszem, hogy barkit erdekelne az a teny, hogy az i975 hivatalosan nem tamogatja a 4 magot....

amikor a jedec meg csak pc3200-at ismert el hivatalosan, reg voltak 550-es ramok.. es sem sokkal jobb

Play nice!

(#20) westlake válasza grabber (#15) üzenetére


westlake
félisten

de bazz.. ket honap mulva 4 magos csodat kapsz majd ket bigmac menu araert :U

Play nice!

(#21) Elrood


Elrood
őstag

Engem leginkább a PCI-Ex 2.0 zavar. Nem nagyon érzem, hogy a mostanit lekéne cserélni, illetve, hogy elavult lenne.

Mik az újdonságok a PE2.0-ban? Visszafelé kompatibilis?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#22) westlake válasza Integra (#18) üzenetére


westlake
félisten

mellekesen jegyeznem meg, hogy nem az i975 nem tamogatta az sli-t (mivel nem is chipsetnek kell tamogatnia ...lasd i975 - 7950gx2)
hanem mivel az nvidianak nem fizetett az intel ''licensz'' dijat, a forceware iro siman letiltottak az i975 supportot.. valoszinuleg az intel rajott, hogy nem nagy buli, ha az nvidia ad ki intel edition chipseteket.. inkabb fizetnek minden eladott chipset utan par dollart es ezert a forceware ''tamogatni'' fogja az uj chipsetet..

Play nice!

(#23) Silencer83 válasza Elrood (#21) üzenetére


Silencer83
addikt

gondolom ez egy szokasos szanalmas marketing huzas, hogy meg tobb lovet rangassanak le a juzerrol :((

[Szerkesztve]

(#24) orbano válasza Silencer83 (#23) üzenetére


orbano
félisten

szerintem nem árt, ha előbb megjelennek az ilyen hardverelemek, mint ahogy elkezdenék használni őket. ha beindul a fizikaszámolásos, több-VGA-s biznic, jó dolog lesz ez a plusz sávszél. persze nem mondom, hogy marketing szempontból nincs jelentősége a dolognak :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) ftc


ftc
nagyúr

a PCI-E 2.0 visszafelé kompatibilis

[link]

(#26) Ősember válasza Integra (#18) üzenetére


Ősember
őstag

te ebben a város ciklusban vagy? :DDD pentoium d-nél is várni '''kellett'' mert jött a conroe, de most megint várjunk mert jön egy mégujabb :DD
amugy mi ez a pci-e 2.0 szabvány...? :F mirenm elég otthon a 16x pci-e?

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#27) orbano válasza Ősember (#26) üzenetére


orbano
félisten

mire nem elég? mondjuk 10x annyi adat áteresztésére, mint most. de nem képes ezen felül lebegőpontos számokkal számolni, kávét főzni és zenét hallgatni. a váráson kívül ez a másik tipikus hozzáállás, hogy az ember nem a várós ciklusban van, hanem a mindenelégminekújúccsincsamikihajtja ciklusban :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) marcee


marcee
addikt

Erős a késztetés, hogy visszatérjek intel paltformra és minthogy ez jelentős beruzásással járna jelenlegi konfigurációról váltva, ezért ismételten kecsegető lehetőség lenne számomra, hogy első körben integrált videókártyás alaplapot, procit és ram-ot cseréljek ''csupán'', amivel kihúzhatok kb fél évet játékok esetében is medium, vagy low beállításokkal. Egyszer már megléptem ezt egy Abit SL6-tal (i815G) és egyáltalán nem bántam meg. Ennek egyedüli akadálya az autóbbi időben az volt, hogy az integrált garfikás alaplapok - a fent említett SL6-tal szemben - mikorATX-es minimál cuccok egytől egyig, úgy intel, mint AMD vonalon sajnos! Ha ezekre az új, DX10-es chipset-ekre építenének végre fullos megoldásokat, akkor biztosan ilyenre váltanék.
Minthogy számomra a tuning elengedhetetlen ''kiegészítője'' a saját gépnek, fontos lenne, hogy ilyen értelemben is maximális támogatással bírjon a lap, ami persze az integrált kártyával való használatig nem ''él'', de az önnáló kártya behejezésével élesedik. Az SL6 ennek a kritériumnak is maximálisan megfelelt annó. (Cel633@950)

[Szerkesztve]

\m/

(#29) Komplikato válasza JagdPanther (#3) üzenetére


Komplikato
veterán

''tehát egy lap tud majd kezelni DDR2-t és DDR3-mat is?''
Ha lesz külön DDR2/DDR3 fogalalata, csak akkor.
''ugyanolyan lesz a DDR3 tokozása mint a DDR2-é?''
Igen.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) Komplikato


Komplikato
veterán

No comment ... ;] [link]
[kép]

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) Komplikato válasza wolffy (#12) üzenetére


Komplikato
veterán

Geil 1333MHz DDR3 desktop memória (felső kép): [link]
A-Data 1333MHz DDR3 desktop memória (alsó kép): [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) misuti


misuti
tag

Nagyon beindult az Intel!
Azt akarják ezek,hogy negyedévente gépet kelljen cserélni? :(

[Szerkesztve]

(#33) xlaci


xlaci
senior tag

Már épp itt az ideje az ilyen híreknek, aztán remélem a lapok is jönnek időben

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#34) DraXoN válasza bambano (#17) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A zsebébe kell rakni egyszerű becsúsztatós módszerrel ;) .
És majd mikor beindítod, megfogja mutatni, hogy milyen gyorsan fut az új CPU mert egyszerüen ''elrohan''... :))

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) Speed válasza misuti (#32) üzenetére


Speed
őstag

na igen csak ez nem ide nekünk való hanem oda amcsiba azok 1 havi fizetésből kétszer cserélhetnek és van is cucc nem úgy mint itt pl. a conroe cpu :O

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#36) Speed


Speed
őstag

''valamint 1333 MHz-es DDR3 memóriákat is támogatni fog.''-azért ez-ez :U sok ember most veszi meg a ddr2-őt a d2c miatt oszt itvan ni :O

[Szerkesztve]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#37) Speed válasza Komplikato (#31) üzenetére


Speed
őstag

Szép az a geil ram meg biztos jó is :C :DD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#38) orbano


orbano
félisten

CAS7? Rettenet? Bár szeritnem 2 hónap és lesz ott is CAS5... menni fog megint a bőrlehúzás ezerrel...

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) -FreaK- válasza orbano (#38) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem is ez jutott eszembe elsőre.. nem igaz hogy ezek a fejlesztők nem olvasnak véleményeket, fürumokat/ teszteket.. télleg rambus xdr-ről semmi hír? Korábban voltak hírek hogy esetleg az intel azt(is) fogja támogatni.
.

(#40) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Most komolyan, az Intel elmehet a f.szba a DDR2-vel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.