Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) emvy


emvy
nagyúr

[L]ftp://ftp.cs.utexas.edu/pub/dburger/papers/ISCA03_trips.pdf[/L]

Mindenféle kérdezősködés megelőzése érdekében tessék ezt elolvasni, legalábbis az elejét.

while (!sleep) sheep++;

(#3) emvy


emvy
nagyúr

A particionálás fontosságát/lényegét legalábbis jól bemutatja.

while (!sleep) sheep++;

(#4) Vitus válasza emvy (#3) üzenetére


Vitus
őstag

Halott a link! :U

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) WN31RD válasza Vitus (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem halott, csak http:// helyett ftp://-t kell elé írni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) engusz


engusz
veterán

Óriási technológiák vannak az Intel kezében. És biztos vagyok benne, hogy győzni is fogja pénzelni ezeket.

Hozott pár érdekes dolgot az ide IDF. Nekem legjobban a ATX utódja a BTX tetszett! Elég jó megoldásnak tűnik!
[L]http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1876[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) HiperG válasza engusz (#6) üzenetére


HiperG
addikt

És ennek a btx-nek fekvnek kell lennie?
Mer akkor nemteccik :(

(#8) engusz válasza HiperG (#7) üzenetére


engusz
veterán

Nem. Ha figyelmesen megfigyeled a cikket, akkor nem. Szép is lenne... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) e-biza


e-biza
őstag

érdekes,hogy már a kezükben van de még nem adják ki. miért?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#10) HSNet


HSNet
aktív tag

Nagyszerű. Még 10-15 év és a pc-s hardverek és operációs rendszerek is tudni fogják azt (kicsit ugyan kicsiben, meg kicsit ugyan butábban), amit az AS400 már legalább 10-15 éve tud (de szerintem a többi hasonló kaliberü nem pc cucc is, bár azokat még kevésbé ismerem). Én már csak arra lennék kiváncsi, hogy akkor az IBM/SUN/stb. hol fog tartani akkora ;]

(no flame, tényleg örülök neki, de az újdonság meglelpő erején kicsit ront, hogy máshol ez nem kiemelkedő új feature, hanem kismillió éve használt dolog)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#11) GuMipOkE válasza HiperG (#7) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

A megadott linken még képek is vannak a toronyról.
Majd jövőre kiderül, hogy befut-e...

(#12) engusz válasza e-biza (#9) üzenetére


engusz
veterán

Valószínüleg még van mit fejleszteni és tökéletesíteni. Meg egyelőre jól megy a bolt. Ezért még bent tartják ezt a terméket is. Mint ahogy lenni szokott. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) steveetm


steveetm
őstag

Őszintén szólva engem ez zavar a legjobban:

''Windows ígérte nekünk ezt a csodát elsőként''
Szóval mikor látta hogy ilyet mindenki tud rajta kívül, akkor megcsinálta ő is:)
Üdv.: steveetm

(#14) shtml válasza engusz (#6) üzenetére


shtml
őstag

Hát, a fene tudja. Végigolvastam az írást, de nekem nagyon nem tetszik, hogy a processzor hőjét simán befújja a házba. Egy 100+ wattot disszipáló processzornál ez nem éppen hasznos, főleg úgy nem, hogy ezzel az előmelegített levegővel akarják hűteni a videókártyát.

A vicces az, hogy már ma léteznek olyan megoldások (nem moddolások!), hogy a processzorra kívülről ráfújt és felmelegedett levegő egy külön légcsatornán el is hagyja a házat. Ehhez persze kellene egy újabb ventilátor a ház belsejének hűtéséhez, de ez így sokkal korrektebb lenne.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#15) HSNet válasza steveetm (#13) üzenetére


HSNet
aktív tag

És magát a csodát az IBM-mel közösen csinálta meg az MS (lásd még os/2 <--> Windows 3.x flame valamikor régről). Egyébbként kicsit nevetségesen hangzik de mind a Linux, mind az os/2 stabilabban futatja a nativ Win 16-os progikat mint a Windows 3, vagy 3.1.
Maga a multitaszk annyira újdonság volt, hogy pl az Amiga-k a kezdetektől, az Apple gépek is elég régről, tudták, sőt még az Atrari-k ra is volt multitask rendszer (MultiTOS kb 92-ből, és MiNT valamikor 89-körültől...). És most csak az otthoni/irodai felhsználásra szánt akkori cuccokat nézzük, és azokból is csak a grafikus felületű, ablakezelővel is ellátottakat....

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#16) HiperG válasza engusz (#8) üzenetére


HiperG
addikt

Ja már látom, csak épp a cikk elején tartottam mikor válaszoltam :)
Az állóról meg csak a végén van szó :)

(#17) HiperG válasza GuMipOkE (#11) üzenetére


HiperG
addikt

#16

(#18) engusz válasza shtml (#14) üzenetére


engusz
veterán

Biztos vagyok benne, hogy az Intel-nél nem hülyék ültek le tervezni ezt a rendszert. Tehát Én bízom benne, hogy jó lesz!

Én csak szerverházaknál találkoztam ilyen megoldással. De, ha jól megfigyeled az egyik képet a cikkben, akkor láthatod, hogy itt maximum két ventillátor van. Egy fújja be a levegőt a csatornába, a másik pedig a végén szívja ki. A procin csak borda van. Elég lenne a VGA-ra is. Főleg, ha heat pipe-al gondolkodunk.

Szvsz nem melegítenék egymást az eszközök, mert gyorsan cserélődne a levegő!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) CharlieDrop válasza HSNet (#15) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nagyon sok oprendszer elég réglől tudja az Idősztásos taszkezelést :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20) HiperG


HiperG
addikt

Én bevallom őszintén nem értettem a lényegét :)
Mindesetre biztos jó lesz :)

(#21) engusz válasza HiperG (#20) üzenetére


engusz
veterán

A BTX-nek vagy a virtuálisan partícionált CPU-nak nem látod a lényegét?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) Parci válasza CharlieDrop (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az időosztásos taszkkezelés arra jó, h ''összekeverjen'' neked 2 taszkot. Időt nem nyersz, párhuzamosság nincs, durván fogalmazva az összekeverés után fele olyan gyorsan fut le a két taszk ''együtt''.

Azért a HT és az új eljárások igazi párhuzamosságot biztosítanak valamilyen mértékben. Ez pedig, legalábbis PC-szinten, újdonság.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) dshk


dshk
aktív tag

hát igen, hogy a windows lett volna az első pc-s multitask rendszer, annak még a fele se igaz, valszeg inkább az utolsó volt az akkor étezők közül.

(#24) CharlieDrop válasza Parci (#22) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én csak szoftveres részről beszéltem, természetesen tudom, hogy hardveresen nincs megoldva, legalább is PC szinten sem. HT sem tökéletes, bár képes több szálú programfuttatásra, de ehhez megfelelően kell optimalizálni a programot, esetleg az OPrendszert, vagy rosszul tudom?:)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#25) HiperG válasza engusz (#21) üzenetére


HiperG
addikt

Egyiknek sem...
Bár utóbbi nemis igazán érdekel...
Inkább az érdekel, hogy a BTX megoládsa csnedes lesz-e...és kíváncsi vagyok az egész működésére...

Nekem pl az teccene hogy a videokártya nem merőleges lenne az alaplappal, hanem párhuzamos... és az egyik oldalán lennének a tűk...olyan lenne mint egy socketes proci csak picit nagyobb a memóriák miatt :) lenne rajta egy memória és a videokimenet az alaplap csatlakozóknál lenne kivezetve...

(#26) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#24) üzenetére


CharlieDrop
veterán

sem helyett nem, megártott a 12 éves 3 puttonyos Tokai Aszu :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27) engusz válasza HiperG (#25) üzenetére


engusz
veterán

A partícionálható CPU elég nagy teret tudna magának hódítani.
Például nekem is jó lenne, ha lenne egy központi gép valahol a padláson (mondjuk) és csak monitorokat, billentyűzeteket valamint egereket kéne kiosztanom a családtagjaimnak. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#28) CharlieDrop válasza engusz (#27) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ezt most is megteheted, csak nem éppen olcsó mulatság, egy többprocesszoros rendszert építeni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29) HiperG válasza engusz (#27) üzenetére


HiperG
addikt

Viszont azt magyarázd el nekem, hogy ezzel az új BTX-el a gép:
-csendesebb lesz
-jobban hűthető
-kevésbé fog-e porosodni?

Amúgy válaszolhatnátok a slotos videokártyák ötletére :DD

(#30) e-biza


e-biza
őstag

a hirröl jut eszembe egy másik oldalon az alábbi olvashato:

Az AMD kutatóinak olyan háromkapus tranzisztort sikerült kifejleszteniük, amelynek teljesítménye jelentősen meghaladja a korábban publikált megoldásokét, közölte tegnap a vállalat. A processzorgyártó silicon on insulator technológiát és nikkelszilicid kapuelektródát használt a tranzisztor kialakításakor.

Ez nem valami ösrégi hir? mint ha már lett volna errol szo itt phn

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#31) CharlieDrop válasza HiperG (#29) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha végigolvasod a cikket, akkor le van benne írva, hogy optimálisabb lesz a légáramlat és jobb a hűtés :) Csendesebb nem valószínű, a prot meg még ez sem taszítja :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32) CharlieDrop válasza e-biza (#30) üzenetére


CharlieDrop
veterán

De, relatív ''ősrégi'' :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33) e-biza válasza CharlieDrop (#32) üzenetére


e-biza
őstag

úgy értem,hogy már legalább fél éves hir :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#34) HiperG válasza CharlieDrop (#31) üzenetére


HiperG
addikt

Majd elolvasom csak most lusta vagyok hozzá és csak a képeket nézegettem meg :)

(#35) shtml válasza engusz (#18) üzenetére


shtml
őstag

Nem is arra gondolok, hogy hülyék terveznének az Intelnél. Csak hát épp elég példát láttunk épp az Inteltől arra, hogy marketing okokból késlelteti vagy megakadályozza egy fejlesztés átkerülését a ''kommersz'' szegmensbe. Elég csak arra gondolni, hogy pl. a HT már rég benne volt az alacsonyabb órajelű NW magos processzorokban is, csak éppen le volt tiltva. Nyilván azért, hogy ezzel is ''ösztönözze'' a vásárlót a 3.06 GHz-es processzor vásárlására. Szóval arra gondolok, hogy esetleg szántszándékkal nem a leghatékonyabb (noha szinte nem is drágább) megoldást alkalmazza a kommersz gépeknél, hogy a legjobbat megtarthassa a csúcsszervereknek.

Egyébként a heatpipe alkalmazása nem csökkenti a fejlődő hőt, így azt heatpipe esetén is ki kell szívni a házból. Ehhez meg CFM kell, ami zajjal jár: a légáramlásnak is hangja van, meg a ventilátornak is. Ráadásul én úgy emlékszem, hogy nem 12 centis ventilátor van a BTX ház elején.

Arra is gondolj, hogy egy jó, de nem csúcskategóriás CPU hűtőbordánál mekkora CFM-re van szükség a normális hűtéshez - még akkor is, ha egyenesen a ház oldalán keresztül szívja be a levegőt. Ugyanennyi CFM-et a BTX-nél is kell biztosítani, hacsak nem válik a heatpipe-os processzorhűtés a BTX szabvány szerves részévé...

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#36) hobizoli válasza engusz (#27) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem olvastam vegig a cikket, de ha egy ilyen particionalhato CPU-s gepet az egyik juzer fullra beterheli, akkor addig a tobbi juzer mit csinalhat? Te pl rendeleltetsz geppel vmi uberbrutal akarmit, a tesod meg jaccana Doom 3-l...


hobizoli

több drón kell ;P

(#37) hobizoli válasza shtml (#35) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Sot! A HTT benne volt mar Willematte magos P4-kben is...


hobizoli

több drón kell ;P

(#38) HiperG válasza hobizoli (#37) üzenetére


HiperG
addikt

És most aszongyák, hogy prescottban benne van a yamhill azaz a 64 bites támogatás...
Bár kétlem, hogy ez igaz lenne, az AMD-nek is évekbe került kifejleszteni az x86-64 et...megha igaz is lenne az önmagában nem hozna túl nagy sebességnövekedést...
Az Athlon 64 sebessége sem önmagában az x86-64 támogatásban rejlik

(#39) LukE válasza shtml (#35) üzenetére


LukE
veterán

nem biztos, hogy késleltetik, 'csak' szerintük az ember ne akarjon semmit tuningolni, akkor mehet a proc/vid/ram 60 fokon nem árt neki. Ehez pedig nem kell olyan rettenetes légszállítás.

Persze valószínüleg szerintük nem is akarja a drága gépét 100%-os terheléssel futtatni a user, mert úgy egy ventillátor már ma is szépen meghalna egy jobb konfig húzás nélkül is.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#40) Egon válasza hobizoli (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez egy jó kérdés. Amennyiben sikerül tovább fejleszteni a videokártyákat, és a T&L-hez hasonlóan, a képalkotás egyéb részei is a vga kompetenciájába tartoznak majd, úgy a processzorok teljesítménye nagyságrendekkel meghaladhatja a 3D-s játékok futtatásához szükséges minimális szintet (persze csak ha nem terhelik mással (pl mesterséges intelligencia) azt a szerencsétlen CPU-t...), így legalább a játék mellett mehet valami más is (ami azért eddig egy csúcsszuper game esetében nem igazán valósulhatott meg...). Persze a renderelésre ez nem nyújt megoldást, de kérdezem én: a pH-fórumozók hány százaléka rendereltet folyamatosan a géppel?!?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) hobizoli válasza HiperG (#38) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat hogyne;]...


hobizoli

több drón kell ;P

(#42) hobizoli válasza Egon (#40) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Es hany tomorit videokat...?



hobizoli

több drón kell ;P

(#43) Egon válasza hobizoli (#42) üzenetére


Egon
nagyúr

Passz. De hogy jön ez ide? Amit az Intel csinál, az mindig csak sz*r lehet, nemde?!? Videotömörítésben egyértelműen nyomja le az AMD-t, tehát akkor szóljuk le: ''senki sem tömörít videót otthon...''. Viszont az NB-SB relatíve kisebb sávszélt jól szóljuk le: elvégre otthon mindenki _egyszerre_ használja a gigabites hálókareszt, meg videót tömörít (hát mégis...), meg mondjuk a Doom3-at futtatja (az alfát persze)... Ez a cucc pont az ilyen többszálú felhasználást segítené elő, de hát ugye mostmár nemis nyerő egyszerre futtatni mindent azon a szerencsétlen gépen... Ehhh...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44) steveetm válasza hobizoli (#36) üzenetére


steveetm
őstag

Már most is szabályozható hogy egy-egy júzer mennyire terheltei meg a cput, szal már most megoldható az, hogy teszek egy központi gépet a padlásra, veszek bele pár kártyát, billnek, egérnek, monitornak, és mindenki azon dolgozna.
Üdv.: steveetm

(#45) shtml válasza LukE (#39) üzenetére


shtml
őstag

Ha csökkented a légszállítást, akkor forróbb levegő hűti (vagy fűti?) majd a videokártyát. Meg úgy általában a gép egész belsejét. Az meg nem jó.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#46) hobizoli válasza Egon (#43) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DD

hobizoli

több drón kell ;P

(#47) HiperG válasza Egon (#43) üzenetére


HiperG
addikt

Nem'ke'félni :)
Szal nem lesz gond többet az amd videokódolásával :)
Mért most van?
Izá mi olyan stresszes emberkék vagyunk, hogy mingyá rohanunk a bótba új gépet venni mert esetleg 2másodpercel tovább tartott a videokódolás mint a szomszéd srác p4-én!! JUUJ
namost ennek vége :t

(#48) steveetm válasza HiperG (#47) üzenetére


steveetm
őstag

azért nem sse2 optimalizált progikban is jobban kódol a p4, szal pusztán amiatt nem felétlen fog jobban kódolni az a64.
az a 2mp meg több s szokott lenni mint 2 mp, de ha vki a leggyorsabb videókodlást szeretné akkor p4et vesz.
Üdv.: steveetm

(#49) Egon válasza HiperG (#47) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Egy kicsit többet nézhetnél teszteredményeket ezügyben, illetve látszik, hogy nem nagyon foglalkoztál még a témával. Egy videokódolás az esetek többségében nem percekig, hanem ÓRÁKIG szokott tartani. Namost. Ha ''csak'' 50%-kal gyorsabb A gép B gépnél ezügyben, az azt jelenti, hogy mondjuk 2 óra alatt lefut adott feladat A gépen, míg B gépen ugyanez a feladat 3 órát vesz igénybe (+ 1 óra). Ez egy tipikusan a gépet fullra terhelő procedúra, tehát egy órával kevesebbet prohardverezhetsz...:t
2. A Prescottban debütál az SSE3, tehát ilyen irányban továbbra is meglesz az AMD ''lemaradása'' (már ha ezt annak lehet nevezni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) HiperG válasza steveetm (#48) üzenetére


HiperG
addikt

Naja mert GIGAHERC GIGAHERC!!!

Najó demint látjuk ezis meglesz oldva...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.