Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fiery


Fiery
veterán

''Még az idén megtörténik a 90 nanométeres (továbbiakban nm) gyártástechnológiára való átállás.''

Haha :) Akkor a Prescott miert nem az iden jon, hm?


Fiery

(#2) ebx


ebx
aktív tag

Hm.
Csak lehessen tartani a ritmust.
Amugy a 90 nm-es technologianal is ''novekvo nehezsegekrol'' beszeltek.

Ezek a nehezsegek majd meg nonek tovabb, ha nem csak 1 hanem tobb millio tranzisztort akarnak 1 lapkara zsufolni.

Habar, ki tudja?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#3) ebx


ebx
aktív tag

Nincs itt is valami ''minden hetre egy marketing ujdonsag a vasarloknak'' akcio-szag?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#4) HSNet


HSNet
aktív tag

Nem kötözködni akarok, de a cikkben a DNA-t javísátok légyszives, magyarul ugyanis DNS-nek hívjuk... Thx

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#5) erdoke válasza HSNet (#4) üzenetére


erdoke
titán

És mit kezdjenek a víruscellával? :)

A legjobb aláírás a héten

(#6) HSNet válasza erdoke (#5) üzenetére


HSNet
aktív tag

Jogos ;])

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#7) aDamker


aDamker
aktív tag

Hirtelen most ragondoltam ez meddig mehet tovabb????
Mi az a hatar (mar ha van) ameddig el lehet menni a miniaturizalasban???? :U

(#8) Genialis válasza HSNet (#6) üzenetére


Genialis
aktív tag

v 1.2
víus sejt -> vírus

A vírus nem sejt.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#9) xuldar válasza aDamker (#7) üzenetére


xuldar
őstag

Erről inkább a japánokat kellene kérdezni :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10) HSNet válasza Genialis (#8) üzenetére


HSNet
aktív tag

A vírus szó önmagában ebben a szövegkörnyezetben nem okés (túl általános, jelenti a fertőzést, magát a fehérjetok + D(R?)NS láncot, a számítógépes károkozót, stb...), 'vírus méretű' IMHO nem lenne túl szerencsés fordítás. Valami javaslat?

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#11) HSNet válasza Genialis (#8) üzenetére


HSNet
aktív tag

Egyébként igazad van, csak reflexből írtam, és nem gondoltam végig... Már megszoktam a amikor a cell sejtet jelent, akkor rendszeresen cellának fordítják. Ha láttad az Evoluciót, akkor ott a ezt el is lövik poénként:)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#12) HiperG


HiperG
addikt

Áramszivárgást pedig sec-pec megoldjuk;]

(#13) erdoke válasza HSNet (#6) üzenetére


erdoke
titán

:(
Én inkább a cella elhagyását javasolnám, mert a vírus még csak nem is sejt...

A legjobb aláírás a héten

(#14) erdoke válasza Genialis (#8) üzenetére


erdoke
titán

ÁÁ, megelőztél.

A legjobb aláírás a héten

(#15) HSNet válasza erdoke (#13) üzenetére


HSNet
aktív tag

Jaja, lásd korábbi hozzászólásokat. Mindössze annyi történt, hogy 'elfelejtettem sebesságbe rakni az agyamat, mielőtt beszélni kezdtem' (nem emlékszem, hogy kinek az aláírásában láttam ez ügyben a felszólítást, de nagyon igaza volt:D)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#16) shtml


shtml
őstag

Az, hogy a németek majmolják az amerikaiakat, nem lehet ok arra, hogy mi is azt tegyük. A DNS amúgy németül is DNS, mert a sav németül Säure. Ettől függetlenül a németre szinkronizált filmek többségében már régóta DNA-nak mondják.

A német eredeti szövegben is Virenzelle (vírussejt) szerepel, de ez sem ok arra, hogy a fordító átvegyen egy nyilvánvaló hülyeséget.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#17) twollah


twollah
nagyúr

Az emberi DNSbe nem akarnak transisztort ultetni?

(#18) HiperG válasza twollah (#17) üzenetére


HiperG
addikt

Miért is ne? :))

(#19) shtml válasza twollah (#17) üzenetére


shtml
őstag

Na igen, lassan már bele is férne.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#20) Cathfaern válasza twollah (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Áh, nem jó ötlet: ha beletennék, akkor hogy találnák meg utána? :DDD

(#21) bujdyka válasza Fiery (#1) üzenetére


bujdyka
tag

MEGKEZDŐDIK, nem megtörténik :)))

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#22) fakocka


fakocka
tag

Paul Otellini, az Intel elnöke szerint már 2005-ben átállnak a 65 nm-es, 2007-ben pedig a 45 nm-es gyártástechnológiára. 2007-ben az Intel már 20 nm-es példányokkal akar majd kísérletezni. 2009-ben ezeket követik majd a 32 nm-es ostyák és a 15 nm-es prototípusokat fogják vizsgálni. 2011-ben a gyártástechnológia már 22 nm-es lesz, míg elkészülnek az első 10 nm-es prototípusok.

[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=22900[/L]

Az AMD kutatói a tokiói International Conference on Solid State Devices and Materials című szakmai konferencián számoltak be eredményekről. Az általuk kifejlesztett háromkapus tranzisztor, mely mindössze 20 nanométer méretű kapuhosszal rendelkezik, akár 50 százalékkal is jobb teljesítményt nyújt, mint az eddig dokumentált hasonló megoldások. Hasonló teljesítményű tranzisztorokat a félvezetőgyártó ipar technológiai útiterve (ITRS) csupán 2009-re irányoz elő, míg az AMD megoldása akár már 2007-ben alkalmazható lehet az áramkörök gyártása során.

Ha jól olvasom az AMD 2007-ben már gyártani akar ezekkel a megoldásokkal, az Intel 2007-ben meg csak kísérletezni. Ennyire azért nem járhat előre az AMD! (vagy iszonyatosan jól megy az együttműködés az IBM-mel! :) )

(#23) HiperG válasza fakocka (#22) üzenetére


HiperG
addikt

Na ez a SOI fogja meghozni az AMD-nek a sikert ;]

(#24) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Kíváncsi leszek én erre. Egyenlőre még a 90nm-es technológiával is sok a zűr. Okos emberek szerint egyre lassula fejlődés. Tényleg meddig lehet elmenni, mekkora lesz az a csíkszélesség, aminél kisebbet nem tudnak majd előállítani? Érdekes kérdések ezek. Remélem megérem, hogy kiderül a válasz. :) Vajon az AMD mikor tér át 90nm-re? :U

(#25) Fiery válasza bujdyka (#21) üzenetére


Fiery
veterán

Amikor en neztem a hirt, az bizony me'g megtortenik volt... De szerencsere azota korrekturaztak :)


Fiery

(#26) HiperG válasza zsoltee10 (#24) üzenetére


HiperG
addikt

Jövőre :)

Szerencsére maga mögött tudhatja az IBM támogatását :)
3 nap és bejelentik az Athlon 64et;]

(#27) tocsa válasza HiperG (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

Semmi gond. Addigra már folyékony nitrogénnel lesz hűtve a titkárnői gép is. Bekapcsoláskor kicsit leterhelődik a Paksi atomerőmű egyik blokkja.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#28) tocsa válasza ebx (#2) üzenetére


tocsa
senior tag

Emberek.
Ezek tervek. Mégpedig olyan tervek, amik nagyjából (vagy teljesen) optimális körülményeket feltételeznek. Mésrsékelten nagyratörő előrejelzések. Egy tervnek ilyennek kell lenni, hiszen ha eleve késésekkel terveznének akkor kétszer annyi idő múlva jönne csak ki a technológia.

Emlékezzünk, hogy nemcsak a 90nm-el vannak a gondok, hanem a 13-al is. Lásd a legtöbb ATI CPU még 15nm pont emiatt.

Mindössze meg kell szoroznunk ezeket az évszánokat egy egészséges mérnöki hasraütéssel előállított szorzófaktorral, mondjuk 1.2-1.5-el.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#29) Power válasza tocsa (#28) üzenetére


Power
senior tag

''Ezek tervek.''

Így van.

''Emlékezzünk, hogy nemcsak a 90nm-el vannak a gondok, hanem a 13-al is. Lásd a legtöbb ATI CPU még 15nm pont emiatt.''

13 nm? :)
Azzal tényleg gondok lennének.

Ezek az intel tervei. Nulla gond a 0,13 mikronnal. 2 éve vezették be.
Az eddigi tapasztalatok alapján 2 évente vezetik be az új csíkszélességet, erre alapoznak. Így 8 év múlva pont a 22 nm-es.

Power

(#30) Obi-1 válasza Genialis (#8) üzenetére


Obi-1
őstag

Ez nekem is fájt, örülök, hogy ilyen sokan tisztában vannak a biológia alapjaival.

Only a Sith deals in absolutes.

(#31) fanatic


fanatic
aktív tag

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy tartani fogja-e az Intel az ütemtervet, vagy csak vágyálmaikat vázolták fel!!! ;] ;] ;]

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#32) beeboy válasza fanatic (#31) üzenetére


beeboy
addikt

betojtak a z A64-től

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.