Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) burgatshow


burgatshow
veterán

Nem lesz egy rossz dolog, de akkor sem fogok átpártolni az Intelhez! :DDD

(#2) Angie™ válasza burgatshow (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Biztos hogy az AMD is a közeljövőben megoldja ezt a poblémát!:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#3) burgatshow válasza Angie™ (#2) üzenetére


burgatshow
veterán

Én ezt egy másodpercig sem vitattam! :))

(#4) marso


marso
tag

ehhez minek kellett műszer? kimérni azt amit idáig is tudtunk, hogy nincs pci-lock az a64 hez.

mindemellet 33 vagy36 nemtökmindegy? simán birja minden egység

(#5) marso


marso
tag

ez is valami intel finanszírozott hír lehetett

(#6) Versus


Versus
senior tag

Tehát a cikk lényege hogy amelyik chipsetben nincs PCI-lock abban tényleg nincs.
Hatalmas leleplezés! :)

Premium Vintage

(#7) burgatshow válasza Versus (#6) üzenetére


burgatshow
veterán

Valami ilyesmi! :P

(#8) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

valaki tud valami prg-t, amivel a pci és agp frekijét ki lehet íratni?

(#9) hobizoli


hobizoli
nagyúr

A ViaK8T800Pro -ban is lockolhato lesz az AGP/PCI orajel, es mar 1000MHz-s lesz a HT (8GB/sec)...egyes forrasok szerint az ilyennel szerelt deszkakon PCI-X 16x es AGP 8x-t is lehet egyszerre, leven kulon-kulon a HT-re illeszkedo vezerlo mindekettohoz van mar

:DD:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#10) karib válasza marso (#5) üzenetére


karib
addikt

Újabb iqblaster hozzászólás. Tudtommal az nForce3-ról azt rebesgették, hogy van benne lock, de nincs.

Arról ne is beszéljünk, hogy előfordult már olyan baleset, hogy azt írták, hogy valami müx, és valójában mégsem (pl. 6-os PCI osztó talán a KT333-ban?)

Department of Redundancy Department

(#11) karib válasza marso (#4) üzenetére


karib
addikt

33 v. 36 mindegy, de 33 v. 45-50 már nagyon nem. Értelem szerűen a teszthez bőven elég volt, hogy 220-as FSB-ig elmentek. Gondolkozz egy kicsit, mielőtt irogatsz, komolyan.

Department of Redundancy Department

(#12) hobizoli válasza karib (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az a KT400-ban lett volna, a KD7 legeslegelso, AE jelu BIOS-aban meg ott is az opcio, es en be is kapcsoltam :DD:U...a save&exit utan egy blank screen volt jutalmam erte, meg egy CCMOS:U

Az orajelgenerator IC egybekent meg 7:2:1-t is tudna:U...azaz 233:66:33


hobizoli


[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#13) engusz válasza hobizoli (#12) üzenetére


engusz
veterán

KT400-as AT7-MAX2-ben is volt az elején. Bár akkor még nem tudtam használni, mert nem volt hozzá procim. :) De az 5:2:1 gond nélkül ment.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Karib megelőzött, a franc :D
1ébként tudtommal az A64-es SIS-ben is van hivatalosan PCI-lock, de ezekszerint mégsincs.
ÉS az nForce3-ban nem csak talán van, hanem az összes nForce3-as alaplapnak a BIOS-áraól készített képen meg lehet nézni, hogy ott a lock (A64-es lapok tesztje 4example).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) 15000 válasza karib (#11) üzenetére


15000
tag

''33 v. 36 mindegy, de 33 v. 45-50 már nagyon nem'' - ez nem igaz. El kell olvasni az origi cikket [L]http://anandtech.com/chipsets/showdoc.html?i=1968[/L] és egy ből a második bekezdés végén oda van írva, hogy:
''Our Radeon 9800 PRO cards can rarely handle anything above about 70-72 on the AGP bus; this is typical of most current AGP cards.''
Márpedig ha jól tudom, akkor AGP freki = PCI freki x 2 (legalábbis a nem pci-lock-os lapokon)
Tehát az a 36Mhz is kicsit sok már......

- It's the one that says BAD MOTHAFUCKA' ...

(#16) fLeSs válasza 15000 (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, vannak VGA-kártyák, amik nem bírják abszolút az AGP órajelemelkedését. De a nagyobb probléma inkább a PCI-os eszközökkel van, mint pl. hangkártya, HDD, CD, LAN, stb.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) 15000 válasza fLeSs (#16) üzenetére


15000
tag

többekközt azt is le merném fogadni, hogy nem egy vinyo halált okozott már a 35mhz< pci-freki....

talán lehet ezért szidják annyira a maxtorokat (véletlen) is, mert láma user ráengedi a nagy pci-t , hagy mennyen a proc, és hdd meg kattog, hogy nemá, de mégis, majd lehal.

[Szerkesztve]

- It's the one that says BAD MOTHAFUCKA' ...

(#18) rog válasza 15000 (#17) üzenetére


rog
addikt

azért erre túl nagy összegben ne fogadj..

(#19) hobizoli válasza 15000 (#17) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akkor az en ket Maxtorm vmi tuning ready limited edition verzio lehet, mert 38mhz-t kapnak, es koszonik szepen jol megvannak:DD:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#20) 15000 válasza hobizoli (#19) üzenetére


15000
tag

nálam ''csak'' 35-öt, de dettó jól van mind2

- It's the one that says BAD MOTHAFUCKA' ...

(#21) marso válasza karib (#10) üzenetére


marso
tag

kész szerencse hogy te itt vagy és mindenhez van okos hozzászólnivalód...

(#22) fLeSs válasza marso (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ellentétben veled ugye... :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nekem meg nem tetszik a PCI-lock. Hadd tuningoljak mindent ;] Mellesleg szerintetek nincs ennek a ''nem FSB osztásos'' módszernek vmi olyan sebességbeli hátránya, mint az aszinkron járatott RAM-nak?

Egyébként nálam is volt már 39 MHz a PCI, 78 MHz az AGP, aztán senkinek nem lett baja. Még a kakas is kukorékolt tovább a szomszédban. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) VladimirR


VladimirR
nagyúr

nekem anno volt 5xAGP a gepben meg mikor a 8x-nak hire sem volt :DDD

(#25) karib válasza Panther (#23) üzenetére


karib
addikt

Az ilyen szinkronizálási gondokon én is gondolkodtam, fene tudja. Kimérni sem lenne egyszerű, mert mit mérsz és hogyan, ha összevissza állítódik minden...

Egy kis PCI emelkedés általában nem gond, bár mint az előbb említették, olyan is előfordul, hogy 1-2 MHz-től is már a falnak megy egy alkatrész.

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.