Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joshua7


joshua7
veterán

Rájár a rúd a 360-ra rendesen.

Semper Fi

(#2) efi99


efi99
őstag

MS:
''...egy ilyen komplex hardvernél természetszerűen előfordulnak a kereskedelmi forgalomban hibás példányok.''
Pórnép:
Egy olyan népszerű szoftvernél, mint a windows természetszerűen előfordul, hogy egyesek nem legálisan használják.

Kb. ennyire jó magyarázat.


Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#3) klepto


klepto
addikt

Nem értem, hogy egy ekkora cég ilyen drágán, hogy adhat ki a keze közül selejt gépeket...
A régi PSX-nél volt ilyen probléma, aminek fejcsere lett a vége...
Mostmár az X is beállt a bizonytalan minőségű hardvergyártók sorába :F
Ezekszerint a legtökéletesebb, szinte zéró meghibásodást produkáló hardvereket eddig csak 2 cég volt képes előállítani, a Sega: béke poraira, és a Nintendo!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4) TommyGun


TommyGun
őstag

Nem vagyok benne hogy ez igaz lenne....Hitachi-LG nem hiszem hogy selejtes szart adna ki a kezei közül...ennyire azért nem...deha mégis akkor meg nem az MS hibája ha esetleg mégis lenne szar az olvasók között. Minden egyes darabot mégsem lehet tesztelni...de szerintem csak a sok hozzánemértő vaksegghülye amcsi kölök ide oda pakolgatja azt a szar gépet....meg amúgyis divat egyből lehájpolni manapság az MS-t...pár hülye szarrákarcolta a lemezt egyből hibás az egész MS koncepció meg MS mondjon le...tény hogy vannak hibák de ez KB olyan hogy aki egyszer lopott egy turbórágót az lop majd máskor is....sztereotípia...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#5) Tommmmka válasza klepto (#3) üzenetére


Tommmmka
senior tag

kár h. a segának annyi a legelső játékgépem az volt még 486 előtt!

Anno meg is sirattam szegényt..nagyon szerettem!
Szerintem ha piacon maradtak volna lenne még meglepi!
De sajna ezt sosem tudjuk meg :(

(#6) kovsol


kovsol
titán

ajánlom, hogy nyárig adjanak ki egy másik szériát mert ilyet akarok venni majd, de ha enyi galiba van vele akkor nem fogok

May the Force be with you!

(#7) klepto válasza Tommmmka (#5) üzenetére


klepto
addikt

Hát igen a Sega atyjának a halálával a cég is meghalt :O
Némi öröm az ürömben, hogy legalább a szoftverfejlesztéseket nem hagyták abba, és megtörtént a csoda, egy platformon játszhatsz Marioval és Sonickal :Y

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8) kovsol válasza klepto (#3) üzenetére


kovsol
titán

én régen nagyon szerettem a nintendot :D nintendo 64 elég jó volt :DDD

May the Force be with you!

(#9) klepto válasza kovsol (#6) üzenetére


klepto
addikt

Miért nem :F
Tök jó buli az egyszer használatos game ;]
Megveszed 20 ropiért, és az első lejátszás után kuka :DD

De félretéve a viccet: a redmondi óriás kifizeti a gépe álltal a lemezekben okozott kár is :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) klepto válasza kovsol (#8) üzenetére


klepto
addikt

Na igen, az volt az utolsó igazi Nintendo!
Nekem volt GameCube-om is, de az arra írt játékok nekem már nem jöttek be. Az N64-nek még meg volt az az igazi családi gép feelingje ;)
Az GameCube-nak még egy baja volt, vidéken abszolút leírtak már a megjelenés pillanatában. Itt (Dunaújvárosban) csak a Sony a menő, a többi gépre nem lehetett venni, cserélni használt gamékat :(

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) pilóta válasza klepto (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szvsz simán kicserélik a játékot. Ha nem így lenne, szénné perelnék őket a kutyátmicrobanszárítós debilek... (valszeg 100 millió $ nem vagyoni kárt ítélnének meg darabonként az elszenvedett lelki fájdalmak miatt a 120-as IQ-val rendelkező esküdtek (mármint összesen 120...)).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) Renwick válasza TommyGun (#4) üzenetére


Renwick
őstag

Részben igazad van, de azért az ügy nem ilyen egyszerű.

Tény, hogy az új Xboxok optikai meghajtója őrült módjára pörgeti a lemezeket ha kell, ha nem, ami elég egyértelműen tervezési hanyagságra, oda nem figyelésre utal. Ez sem a hardvert, sem a lemezt nem kíméli; ha egy kicsit is kiegyensúlyozatlan a lemez, vagy a mechanika (netán a konzol maga), már problémák lehetnek...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#13) gorlin válasza pilóta (#11) üzenetére


gorlin
őstag

:)

(#14) gorlin válasza Renwick (#12) üzenetére


gorlin
őstag

Ezek szerint a hangja is feleslegesen nagy lehet bármilyen állapotban?

(#15) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Ahogy szomszédom szokta mondani: Ipppari hullllladék! ;]
Azért ha ilyen méretű meghibásodási arányvan akkor lehet az M$ folytat valami vizsgálatot az ügyben.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#16) Renwick válasza gorlin (#14) üzenetére


Renwick
őstag

Igen, sok tulaj arra panaszkodik, hogy az Xbox 360 nem a ventilátora miatt hangos üzem közben, hanem a folyamatosan zúgó optikai meghajtó miatt...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#17) Allien válasza klepto (#3) üzenetére


Allien
veterán

Azért NE felejtsük el azt a NEm elhanyagolható dolgot, hogy ezek az első generációs (vagy mittomén hanyadik generáció) TV játékok KAZETTÁSOK voltak, szinte semmi mozgó alkatrész. A PS volt az elsők között, mely cd-s lett. Elő is jött pár hiba. Az én gépem még talán müxik is (3-4 éve elő sem vettem), csak a tengej elferült, és nehezen olvassa be a lemezeket.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#18) tjhooker464 válasza TommyGun (#4) üzenetére


tjhooker464
őstag

Már bocs de szerintem innen a fotelbol/sámlirol nem lehet kisilabizálni, hogy kinek a hibája. Vagy van ilyen géped? Meg tudod nézni? Miért ne lehetne az MS hibája?

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#19) _cirmos_ válasza Renwick (#16) üzenetére


_cirmos_
őstag

A konzolt gyártó Microsot +s ;)

(#20) tjhooker464 válasza Allien (#17) üzenetére


tjhooker464
őstag

Hálisten akkoriban nem voltak generációk. Volt 8 bites(NES, Sárgakazettás ami utángyártott NES volt:) ) és voltak 16bites gépek(SNES, Mega Drive). És milyen jók is voltak!

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#21) pilóta válasza tjhooker464 (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azon egyszerű oknál fogva, hogy az MS nem gyárt DVD meghajtót...

Tehát bármilyen fotelból/sámliról, sőt, még állva (vagy neadjisten fekve!) is viszonylag egyszerűen kisilabizálható :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) klepto válasza Allien (#17) üzenetére


klepto
addikt

Nana!
A Sega Saturn CD-s volt, és a PS1 előtt jött ki Jappánba!
Utána jött a Sega Dreamcast, ez már GD-t használt (nem dvd, nem cd, hanem 1 Gb-s optikai adattároló, ami saját fejlesztás volt)
A Nintendo is a GameCube-al szintén optikai disccel jött ki (mini DVD).
Tehát a Segának 2 (3), a Nintendonak 1 lemezes gépe volt eddig forgalomban!
És akkor még nem beszéltem a kishazánkban kevésbé elterjedt 3DO-ról amit a Panasonic adott ki először, és utána az GoldStar (LG) is előrukkolt egy 3DO géppel, és azok sem karcolták a lemezt.
De sorolhatnám a jóval korábbi CD-s konzolokat is, amik a PS1 előtt látták meg a napvilágot: pl.: Commodore/Amiga CD-s gépét, vagy a Sega legelső cd olvasóját, amit MEGACD-nek hívtak a Megadrive-okhoz lehetett csatlakoztatni mint kiegészítő cd-romot. Tulképp a MEGA CD volt az első cd-s gép a nálunk is elterjedt gépek között ( az Amiga előbb hozta ki a maga cd-s konzolját)

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23) bandrew válasza pilóta (#11) üzenetére


bandrew
tag

Nem lesz sok az a 10es IQ perkopp? ;]
Mellékesen, kb mennyi kódsor is lenne néha leállítani azt a qva drivet???
Ez megint tipikus MS hozzáállás, gyorsan adjunk ki vmit, aztán majd javítgatjuk :O

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#24) pilóta válasza bandrew (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát igen. Ez már inkább MS hiba, hogy furtonfurt pörgeti...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) rudi válasza TommyGun (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

A ''vaksegghülye amcsi kölök''-nek tervezett akárminek olyannak kell lennie, hogy a ''vaksegghülye amcsi kölök'' ne tudjon benne kárt tenni. Ha nem olyan, akkor tervezési/kivitelezési/minőségellenőrzési hibáról beszélünk. Az MS-nél egyszerűen nem voltak eléggé körültekintőek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Allien válasza klepto (#22) üzenetére


Allien
veterán

Nem is azt mondtam, hogy a PS volt az első cd-s, hanem az elsők között volt!;)
Külömben, kösz a kimerítő tényfeltárást!:DDD De, mint tudjuk, igaziból a PS tudott aratni nagy számban, a SegaDreamcast, illetve elődje, MEGA CD, meg Amiga nem tudott annyira elterjedni, ha jól látom, mint a PS. Itt, kishazánkban is, főleg ez terjedt, gondolom a lemezek másolhatósága miatt, és a nagyszámú játék kihozatal miatt is.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27) Rez_Grof válasza Allien (#26) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Az első cd-s gépe a Commodorenak volt meg jó régen meg is bukott..

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#28) Allien válasza rudi (#25) üzenetére


Allien
veterán

Valszeg azért, mert nem tesztelték jól, pl.: ''vaksegghülye amcsi kölök'' tömegekkel.:DDD Nem öntöttek bele kólát, nem akartak pattogatott kukoricát készíteni vele, meg hasonlóak.;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29) Zenty


Zenty
őstag

Gamecubal voltak problémák?
Ugytudom nem mégis dvd-és( mini)
Szal nintendot mindenbe lehet szidni ,de megbizhatósági téről nem :D!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#30) burgatshow válasza bandrew (#23) üzenetére


burgatshow
veterán

Az, hogy a lemezt folyamatosan b@sztatja a drive, az egyértelműen vezérlési hiba tehát M$.

Tényleg nem kéne sok sor kód ahhoz, hogy amikor nincs használva a drive (mert fogadok, hogy nem kevés memória van a 360-ban) így ne mondja nekem azt senki, hogy a menüt állandóan a lemezről olvassa, mert az életemet teszem rá, hogy behúzza a membe és onnan olvassa.

Ugyanakkor a karcok, akár a drive-ra is foghatóak, elég ha a tengely ferde, de fogható még a lemezre is teszem azt nagyon nincs kiegyensúlyozva a lemez, de a gép felépítési konstrukciójára is fogható, hogy nincs a drive rész rendesen kiegyensúlyozva és alátámasztva, de foghatjuk a júzerekre is, mert állandóan pakolgatják a cumót működés közben.

Pl.: gyerek jáccik, anyuka porszívóz, és hát alatta is ki kell színni a port. :DDD

Szimplán nézőpont kérdése btw.

[Szerkesztve]

(#31) Macc


Macc
aktív tag

Szerintem egy konzolnak ki kellene birnia azt hogy kicsit mozgatjak mukodes kozben. Ha emiatt karcolni kezd, az kontrukcios hiba. Lehet hogy ez a drive egy sima gepbe szerelve tokeletesen mukodik, de azt ritkan dontogeti az ember mukodes kozben. Szoval az MS valaszthatott volna olyan drive-ot, aminel max a lemez szele er ilyenkor a talcahoz, es nem a fej femteste. Es egyaltalan miert egy OEM optikai egyseg van benne? konzolon ilyet meg nem lattam:) Mondjuk sima XBOX-ot se neztem sokaig, lehet az is ilyen?

(#32) Efbialy


Efbialy
tag

Vagy ha tényleg van ilyen probléma akkor mért nem irják rá hogy ''hülye gyerek müködés közbe nem mozgasd'' :DDD

(#33) burgatshow válasza Efbialy (#32) üzenetére


burgatshow
veterán

Ez kábé olyan filing mint a meki meg a forró tea esete... :DDD

(#34) pilóta válasza Macc (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

Es egyaltalan miert egy OEM optikai egyseg van benne?
Mert milyen legyen? Dobozos? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) Allien


Allien
veterán

Én anno a PS gépet néha más pozícióba kellett, hogy rakjam, mert (szem)tengely ferülést kapott. Mindezt akár működés közben is, de persze óvatossan. Elvileg, 3 csapágygolyó szerüség rögzitette a lemezt, és bizony ezekkel megfogta még fejjel lefele is (bár nem szerette, képes volt berezonálni ilyenkor)! Sőt! Úgy kellett elindítani néha, hogy kivolt nyitva a gép fedele, és közben kellett trükközni, majd a fedelet gyorsan lecsapni, és oldalára fordítani a gépet, és ezt mind kibírta, meg a másolt gagyi lemezek is, tehát semmi karc!:DDD
Ezen kívül, hiába van leírva mondjuk egy kézi könyvbe a használati utasítás, ettől függetlenül meg kellene oldani, hogy a lüke teljessen analfabéta amerikaiak is tudják kezelni gond nélkül! Anno, dohánygyárakat is pereltek be sikeressen írni-, olvasni- egyáltalán nem tudó amcsi emberek. Ergó, úgy kell ilyen eszközöket gyártani, hogy egy tankkal is át lehessen menni rajta, majd ugyan úgy használni lehessen, mint elötte, max a külső része sérüljön.;)
Ezen felül, bele kellene gondolni, hogy mi a rák ami így meg tudja karcolni a lemezt, mert ugye, ehez szerintem valami extra cucc kell! Valami fém alkatrész, ami bizonyos mozgást rosszul végez, de ilyenkor sem, hiszen a lemez másik oldalát ellen kellene tartani. Kivéve, ha felülről nyomják lefele. Tehát, ezt én is megoldottam a PS-n, hogy nyitott fedél melett is induljon a forgás, elég, ha van 2-3 lüke amcsi, akik amikor elkezd forogni a lemez, még trükköznek valahogyan! Minden esetre, nehezen tudom elképzelni, hogyan lehet így megkarcolni lemezeket.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#36) Eperfa


Eperfa
tag

#34: :))

egyébként végre 100% indokolt és reális a ''biztonsági másolatot készítek magamnak'' kijelentés :)

(#37) Allien válasza Eperfa (#36) üzenetére


Allien
veterán

Igen, de ehez feltétlenül kell egy eredeti is ám!;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#38) Shabranigdo válasza Allien (#35) üzenetére


Shabranigdo
tag

én egyszer véletlen a ps2-t rántottam le a tv állványról,működés közben,mert beleakadt a lábam a gamepad zsinórjába.meg is ijedtem,mert elég nagyot csattant.de se a gépnek,se a lemeznek nem lett semmi baja.

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#39) sdrahos válasza Shabranigdo (#38) üzenetére


sdrahos
csendes tag

szerencsés eset :F

de ez az xbox 360 eslő szériája. biztosan javítják majd a bugokat, és akkor egy jó kis gép lesz az.

Ha nincs gatyád, nincs mit felkötnöd

(#40) Gregorius válasza efi99 (#2) üzenetére


Gregorius
őstag

Egy olyan népszerű szoftvernél, mint a windows természetszerűen előfordul, hogy egyesek nem legálisan használják.
Kapaszkodj meg, amit nem lopnak el az vagy ingyen van, vagy nem is érdemes ellopni. Természetszerűleg.

Tény, hogy az új Xboxok optikai meghajtója őrült módjára pörgeti a lemezeket ha kell, ha nem, ami elég egyértelműen tervezési hanyagságra, oda nem figyelésre utal.
Tervezési hanyagság? A gyorsan pörgő lemez kevésbé érzékeny a rázkódásra. Ez legalább annyira feature, mint a WMF bug.

(#41) Kriza


Kriza
őstag

Jó lenne, ha ezek a gyártók leszoknának arról, hogy sz@rt adjanak drága pénzért. Mert ha egy meghajtó karcolja azért a méregdrága lemezeket, mert megmozdítod, akkor az sz@r, főleg ha abból a tervezési hiányosságból ered, hogy a meghajtó állandóan pörgeti a lemezt, ami ráadásul még zajszennyezést is eredményez.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#42) dabadab válasza burgatshow (#33) üzenetére


dabadab
titán

Ami egyebkent egy teljesen normalis kimenetelu per volt - csak nyilvan a Blikkben jobban mutatott a zanzasitott verzio arrol, hogy hulyek az amerikaiak, de ha erdekel az egesz, akkor itt pl elolvashatod: [link]

DRM is theft

(#43) Den válasza burgatshow (#30) üzenetére


Den
veterán

mivel a program a lemezről fut, és csak kis része fér a memóriába, ezért célszerű állandóan forgatni, hogy ha vmi kell a remezről akkor ne kelljen várni míg felpörög.
Vagy gondolod hogy azért forog állandóan, mert az ms mérnökei nem tudták megoldani, hogy leálljon a lemez?:)

www.simson4t.hu

(#44) L3zl13 válasza dabadab (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elolvastam de semmit nem változott a véleményem... :F
A hülye vén tyúk forró kávét akart inni, és utánna beperelte a céget, mert az tényleg forró volt! És mindezért jutalomként kapott pár millát... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#45) L3zl13 válasza Den (#43) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Vagy gondolod hogy azért forog állandóan, mert az ms mérnökei nem tudták megoldani, hogy leálljon a lemez?''

Lehet, hogy nem tudják, mert tudtommal egyetlen optikai meghajtó sem állítja le a lemezt, tehát könnyen lehet, hogy nem csak szoftveres vezérlés kérdése, hanem a meghajtókat nem lehet normális vezérléssel leállítani, mert firmwareből nem képesek erre.

Aki hülye, haljon meg!

(#46) klepto válasza L3zl13 (#45) üzenetére


klepto
addikt

''tudtommal egyetlen optikai meghajtó sem állítja le a lemezt...''

NEm akarok kötözködni, és igaz, az nem is számtek/konzol, de egy mezei noname gagyi kínai rázkódásvédelemmel ellátott discman is leállítja alemezt lejátszás közben!
A lemez felpörög (kb 2x sebességre), telepakol a memória, majd leáll, és a zene a memóriából szól....

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#47) prmcsk


prmcsk
addikt

Namost akkor nem értem....... :F :F

A MS mielőtt kiadja forgalomba a konzolt, nem tesztelteti a segghülye amcsi, vagy más nációjú gyerkőcökkel ? Pedig tudnia kéne IQ szintjüket és ebből kiindulva azt is, hogy ha
őket kibírja, akkor gond sehol sem lehet.

Szerintem tudatos a hiba. Majd kiadja rá az SP2-őt ! :D ;]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#48) Den válasza klepto (#46) üzenetére


Den
veterán

csak a zene az egy szekvenciális dolog...

www.simson4t.hu

(#49) Kraptor válasza kovsol (#8) üzenetére


Kraptor
őstag

Igen, Zelda a N64re nagyon faintos kis játék volt és nagyon hangulatos is:)):

(#50) Kraptor válasza klepto (#10) üzenetére


Kraptor
őstag

Azt nem csak vidéken írták le, hanem az egész világon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.