Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Igaz, hogy az Ati mostanában nagyt változott (pl. kezdi nagyon komolyan venni a gamerek piacát), de eddig nem arról volt híres, hogy gyakran újította fel a termékpalettáját. Vajon miért kezdtek most mégis intenzív fejlesztésbe? Mit tudnak ők, amit mi nem? Talán GF5, vagy esetleg Xabre2 infóik vannak? Netán feltámad a Savage vonal?

Ááá! jobb, ha nem gondolkozom. :)

I don't fit in. I fit out.

(#2) Egon válasza simonzé (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Vagy csak addig akarja ütni a vasat (vagy az nVidiát), amíg meleg...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Turmoil válasza simonzé (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

ATI-t az nVidia kényszerítette bele a kb. évenkénti generácsióváltásba. Az R9700 még valamikor nyáron mutatkozott be, és az, hogy az arra épülő, de kicsit fejlettebb GPU készen van, az csak annyit jelent, hogy azóta is csak azzal foglalkoznak, hogy valami még jobbat csináljanak.

Szóval szerintem nem kell ahhoz semmi infó más termékekről, csak annyi, hogy felvették a tempót és jól jött ki nekik a lépés.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#4) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Szerintem pedig tudnak valamit a fiúk az FX-ről amit mi még nem (nevezetesen azt, hogy tényleg - jóval - gyorsabb lesz, mint a 9700pro, és kell a vérfrissítés, hogy megőrizzék a megszerzett piaci részesedést. Viszont azt nem értem, hogy ha egyszer a nVidia kitaposta nekik az utat a TSMC-nél a 0.13 mikoronos gyártási technológiával kapcsolatban, akkor minek ragaszkodnak a a 0.15 mikronhoz??? Annyival olcsóbb lenne? Vagy gondok vannak az ATI-nál tervező fronton? Nem hiszem.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#5) simonzé válasza Egon (#2) üzenetére


simonzé
addikt

Hé!

Én nem tudtam, hogy az NVidia ... M E L E G ... :DD :DD :DD

I don't fit in. I fit out.

(#6) simonzé válasza Turmoil (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Dárágij Turmoil!

Asszem, hogy TE, mint fanatikus tag legalább olyan jól tudod mint én, hogy ezek a HW gyártók sosem váltanak csak úgy ok nélkül. Emléxel, amikor az (általam olyannyira utált) Intel egyeduralkodó volt a procik piacán (PI - PII korszak) milyen ritkán történtek modellváltások. Még stepping is csak félévente.

Persze mióta az AMD az Athlonnal meggyújtotta az Intel máglyáját (:DD) kicsit megfingatódott az intel, és néha bebizonyította, hogy unintel tud lenni, ha valaki váralanul megkergeti. Most ez történik az NVidiával. Az Ati belejött, és nem akarja elengedni az NVidia nadrágszárát.

I don't fit in. I fit out.

(#7) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Nem értelek titeket. A chip dettó ugyanaz lesz, mint az R300, csak beletesznek ezt-azt. Ezt fél év alatt kényelmesen meg lehet csinálni, főleg, ha gyártástechnológiát sem váltasz.

Semmi köze ennek az nVidiához, egyszerűen kiadják az R300-as család új verzióját, mert kész. Ettől még a GeForce FX gyors és lassú is lehet...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Satan-Claus válasza Parci (#7) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Azért az az ''ezt-azt'' egyenlő +8 textúrázóegységgel, és egy előző cikkben mintha a DDR-II is meg lett volna pendítve. Akkor ezt írtátok a megjelenés valószínűségével kapcsolatban:

''Az R350-re épülő grafikus chipen architekturális optimalizációkat hajtanának végre a RADEON 9700 PRO-hoz képest, így magasabb órajelfrekvenciát tudnának elérni, sőt, bizonyos források szerint az R350-ben minden pipeline-ra 2 textúrázó egység kerülne, vagyis összesen 16 TMU lenne a chipen. Az említett VPU-val szerelt kártyákon DDR-II memória tanyázhat (256 bit busz-szélesség). Az ATI attól tette függővé a termék kiadását, hogy a GeForce FX képes lesz-e jelentős teljesítménytöbbletet felmutatni a RADEON 9700 PRO-val szemben. Ha ez nem történik meg, akkor valószínűleg egy darabig nem lesznek R350 VPU-val szerelt kártyák, hiszen nem lesz értelme új terméket kiadni.''

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#9) Tiggr válasza Satan-Claus (#8) üzenetére


Tiggr
tag

Igen, azt is én írtam, a mostani írásakor az jutott eszembe, hogy valamit tudhat az ATI a GeForce FX-ről, netán múltkor nem mondtak igazat (az R350 megjelentetésének feltételeiről)! De ahogy az itt is írva vagyon, az sem 100%, hogy ez az értesülés igaz.

Szerintem ki fogják adni... :)

(#10) bdav


bdav
őstag

Én őszintén szólva nem hinném, hogy az Ati tudna valamivel többet a GefFx-ről mint mi, szerintem részben egy tervezet upgraderől van szó, részben egy biztosítékkal a geffx ellen, ami az eddig megjelentek alapján kb. annyira lesz elég hogy a r9700 nál gyorsabb legyen, de nem nagyságrendekkel gyorsabb (mint pl. a ti4600-nál a r9700)... Ennek megfelel az is hogy ezek a chipek (R350, RV350) végsősoron ''csak'' az R300(?) picit ráncfelvarrt változatai lesznek (több TMU benne, jobb memóriák, ilyesmik, vagyis technológiaialag nem akkora lépés mint az R200 és az R300 között volt). Az Ati ezzel szvsz annyit akar elérni, hogy legyen piacképes chipje a high-end szegmensben is, amíg elő nem rukkol egy teljesen új cuccal (R400?). Ez már azért is lehetséges, mert elképzelhetőnek tartom, hogy az Ati mérnökeinek egy rész már egy tök új chipen dolgozik, mivel azokat a + TMU-t beletenni csak nem bonyolult annyira mint egy uj cuccot csinálni :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#11) bdav


bdav
őstag

Oppá most látom hogy majd' ugyanazt irtam mint Parci... Sorry Parci csak sajna a kommentedet nem láttam a hírben (még nem ismerem full ezt a fórumrendszert) sorry...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#12) Genialis


Genialis
aktív tag

Egy konkurrens hadver lap hasábjain az áll, hogy 13 mikronos lesz az R350. Ott persze az nem áll, hogy lesz benne 2 texturázó/cső. Nem lehet, hogy egyenlőre nem biztosak az információk?

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#13) gergoke válasza Parci (#7) üzenetére

csak keopsznak hiszem el milyen és az ut tesztjének és a csoda grafikonjainak... :))

(#14) bdav


bdav
őstag

Öööö a bizonyos konkurens hardver lap hasábjain azt is el lehet olvasni, hogy elvben dec16-án megtudjuk mit is tud a GefFX...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#15) Thom!


Thom!
veterán

A lényeg az, h majd az új chippel megmaradjon a piacvezető pozició, effelől nincsennek kétségeim. Ati legyűri az Nv-t. :))

(#16) bdav válasza Thom! (#15) üzenetére


bdav
őstag

''A lényeg az, h majd az új chippel megmaradjon a piacvezető pozició''

Én inkább azt szeretném, ha az Ati elvesztené a piacvezető pozíciót, mert így csökkennek majd a mostani Radeonok árai :)) És kb. köv nyárom lesz is pénzem venni valamit :) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#17) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Új chip ide vagy oda, a Radon 9500pro lesz az ami az Atit az egekbe emelheti, nem egy újabb méregdrága chip.

(#18) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A DDR -- DDR-II átállás nem egy nagy etwas. A +1 TMU-hoz szintén nem kell ''új'' chipet tervezni. Az R350 egy továbbfejlesztett R300, MESSZE nem akkora ugrás, mint az R300 volt az R200 (Radeon 8500) után. Fél év alatt énekelve megcsinálják, szerintem BIZTOS, hogy megjelenik, kérdés, hogy mikor... ez utóbbi függ nagymértékben az nVidiától.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) _O|ki_ válasza JulWCZar (#17) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Tényleg,az mikortol lesz kaphato? És az áráról lehet tudni mar v.mit?

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#20) bdav válasza _O|ki_ (#19) üzenetére


bdav
őstag

Már néhány árlistán fent van, cca. netto 40 ezer forintocska, szal pont a hiányzó kategória az Ati-tól (ahova szánva van...) meglátjuk hogy mire lesz jó a ti4200-4600 ellen... Különben a leggyorsabb chip inkább marketing célokból fontos: most őszintén, ha te egy átlag amerikai/angol/német/magyar/bárki lennél, melyik gyártó cuccát veszed meg inkább? amelyiké a leggyorsabb chip... Különben a nvidia nagy bevétele az mx-ekből szok lenni, a lowend chip Atiéknál viszont a 9000 (és elég jól is teljesíti ezt)... Érdekes lenne valami piaci részesedés diagramot megnézni mondjuk 02 júliusban és most...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#21) Satan-Claus válasza Parci (#18) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ez eddig vili, de akkor mégiscsak múlik az nVidián is, nem? :) :t

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#22) _O|ki_ válasza bdav (#20) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Ja,az erdekes lenne,en is kivancsi lennek. Ez a 40ezer nagyon kellemes,lehet be is ruhazok egybe... Apropo,nem kell v.kinek egy 8500-ös? :D (275/275;64Mb 3ns DDR) Eredeti ATI. Bár ez lehet nem ide tartozik. Mindenesetre én ezutan a 8500-os utan biztos nem veszek mar Nvidiat. Olyan meggyozo volt mind a kepminosege,mind a TV-outja,mind a sebessege...

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#23) Thom!


Thom!
veterán

BBA ATi Radeon9500Pro jó-jó, de engem vhogy eddig nem igazán fogott meg. Az ára még mindig rejtély, bár No.-ban olyan 55 bruttóért hozzá lehet jutni de az No.
Azért sokat jelent az 256 memo busz alá(9700/Pro). Majd ha lesz zsé és látom értelmét venni bármilyen DX9 kártyeszt az csak nyár. Először meglátjum mit tudnak az új kártyák meg az FutureMarkban mit nyomnak, aztán lassan el lehet majd dönteni ki a jobb Nv. v. ATi. :DD

(#24) bazs


bazs
aktív tag

Na, ha ezt kiadják a sok teljesítményvadász, megint vehet új kártyát, hogy a toppon maradjon ;]

Pont most fogyott el...

(#25) bdav válasza Thom! (#23) üzenetére


bdav
őstag

Hát szvsz a r350 nem lesz jó vétel szinte soha... Mivel legesleghamarabb jövő nyáron kezdenek szálingózni kb. azok a játékok (pl. doom3 és minden ami rá épül)amik akár a 9500 lehetőségeit is kihasználnák, akkor éri majd meg venni a 9500-9700-at, ezeknek az árát viszont le fogja nyomni a GefFx és az r350... (illetve további árversenyt fog előidézni az nVidia value szegmenses kártyája, ami a GefFx-el jön majd...)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#26) Thom! válasza bdav (#25) üzenetére


Thom!
veterán

Te most nagyon kavarod az RV350 az R350-vel. Nem ugyanaz. .)

(#27) Satan-Claus válasza Thom! (#23) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Thom az ára már régen nem rejtély. Ha kell holnapra hozok neked egyet 41+áfáért. Eredeti BBA ATI. Már kb. két hete lehet kapni.:)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#28) _O|ki_ válasza Satan-Claus (#27) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Mik is annak a pontos paraméterei?

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#29) _O|ki_ válasza Satan-Claus (#27) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Ja,és v.mi linket tudnátok mondani? Mármint árlistásat,ahol lehet kapni.

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#30) e-biza


e-biza
őstag

azt nem értem mondjuk, valami olyen volt a cikk, hogy ez lesz a radeon9700 ? aza hogy olcsobb lesz, de ugyan azt a teljesitményt nyujtja mint a 9700 ? ennyire futja a +8 TMU, orajelnövekedésböl, optimalizálásból? Ha egyszerüsitett architekturája lesz, akkor miért olyan nagy kérdés, hogy hogyan készitik el 0.15-ön? a bonyolultat is elkészitették 0.15ön. Ahh sok a kérdés, nem baj jöjjön csak ki, majd megy lefelé a többinek az ára. Amúgy az nvidia besz*pta a féléves generáChiováltást, mert tavaly nyáron kelett volna a GfFX-nek megjelennie, a saját csapdájába esett bele az nvidia. De azért hajrá nvidia, hajrá bitboys, hajrá savage, hajrá ati, hajrá olcsoság.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#31) Satan-Claus válasza _O|ki_ (#28) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

ATI RADEON 9500PRO 64MB DDR TV-OUT

Linket sajna nem tudok adni, csak nagykerét, oda meg ugye csak kóddal lehet bemenni, de szvsz, ha megnézed a nagyobb kiskerek árlistáit pl.:mistral, mikland, bluefish, akkor valahol biztosan lesz.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#32) _O|ki_ válasza Satan-Claus (#31) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

THX :)

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.