Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stiky


Stiky
senior tag

Mintha láttam volna már ilyen kialakítású egeret. Hol is... ?! Jaaa Logitech :W

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#2) Gabás válasza Stiky (#1) üzenetére


Gabás
addikt

nehogy má. a microsoft egerek már rég használják ezt dizájnt + több gyártó is

(#3) erdoke


erdoke
titán

Áráról nincs tipp? Vagy Google? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#4) Renwick válasza erdoke (#3) üzenetére


Renwick
őstag

150 dodóról indul, ha minden igaz. Itthon még csak híre sincs (azaz most már van). ;]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) erdoke válasza Renwick (#4) üzenetére


erdoke
titán

Aszonnya 150 ojró, tehát kb. 38e Ft. Annyira nem lesz olcsó...

A legjobb aláírás a héten

(#6) Renwick válasza erdoke (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Jah, ojró, dodó, egyremegy... :D

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) shteer válasza Renwick (#6) üzenetére


shteer
titán

de csak itt Európa közepében :W

..szerintem jónak tűnik

(#8) #54715584


#54715584
törölt tag

azt irtak, hogy most mar egyutt is megvasarolhato, egy csomagban, szoval semmi uj nincs benne, csak a csomagolas es a darabszam :)

(#9) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tetszik, bár 10 évig nem szándékozom lecserélni az MX3000+600 kombómat.

(#10) Male


Male
nagyúr

Külön az egérről mit lehet tudni? Gyors és pontos? (nem játék, inkább képszerkesztő programok a célterület...) Ja, és a görgője ugye nem kattog? (az nagyon idegesít.... meg a görgő gombként való működése is... remélem ez utobbi kikapcsolható)

(#11) FTeR válasza Stiky (#1) üzenetére


FTeR
addikt

ez a ms fóbia már beteges. csak az IBMtől vegyél pc-t, undorító, h a többi hogy lemásolta.

(#12) Gabesz84 válasza Stiky (#1) üzenetére


Gabesz84
őstag

akkor írj típusszámot. Én nem találtam logitechnél még hasonlót sem, már az egérhez hasonlót.
Különben felülnézetből csalóka a kép, MM-ben volt kiállítva és eléggé meg van emelve és döntve azaz egér.

(#13) Renwick válasza #54715584 (#8) üzenetére


Renwick
őstag

Jah, de az egérről nem írtunk, amikor megjelent. Meg a klaviatúra közben wireless lett... ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#14) waterman_


waterman_
aktív tag

ezt az egert nem lehet ujj-áthelyezés nélkül megemelni, mint ahogy egy megfordított lapostányért is csak ha a körmünkkel alányúlunk. ez az egér ilyen. egyszer volt 2 napig olyan egerem, amit nem tudtam normálisan megemelni.. ha elkalandozott az egér, akkor vagy azt csináltam hogy nagy nehezen megemeltem és a számomra kellemes pozicióba letettem az egérkét, vagy áttoltam a mutatót a képernyőn, megakadt a képernyő szélén, míg a megfelelő pozicióba nem került megint az egér.. egy kínszenvedés. játékra meg így egyáltalán nem jó.
szvsz.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#15) gliskard


gliskard
senior tag


Nekem tetszik a billenytűzet csak ki káne próbálni, mert le akarom cserélni a Logitech G11-et a melós gépen (játékra amugy tökéletes)

Az egérböl a zsinornélküliek még nem gyöztek meg, kivéve a rajzáblás megoldások, de abból A3-as kisebb vagyon és nem kényelmesek nekem a hozzájuk adott egér...

...SZVSZ az egér és billentyűzet talán a leginkább ''szubjektiv'' dolog a gépen, mivel kéz méret függö, illetve az sem mindegy milyen az asztal és hol van alátámasztva a kezünk. Én speciel a nagy lapát kezemmel az MS egereket preferálom, mivel napi 6-8 orát töltök gép elött (dtp / tervezés) és ha szar az egér akkor fáj a kezem, tehát repül messzire. Nem akarom bántani az apple-t de eddig egy egere sem húzta egy hétnél tovább, lehet hogy ''szép'' de egy kalap sz*r ergonómiai szempontból, viszont lassan 8-9 éve intelli mouse generációk koptak el a kezem alatt és ezekkel nem volt bajom, söt ''vendég munka'' esetén is inkább a sajátot viszem magammal

(#16) Integra


Integra
titán

a klaviról tudok mondani lassan két év használati tapasztalatot, Renwick ha érdekel cikkhez, majd priv. (anno 13ezerért vettem több hónapos hisztizés, balhézás és utána járás után), az egérről nemtok mit mondani, mert mx518-am van még mindig.
egy biztos, a messze világ legjobb klavija annak aki 10 ujjal tud vakon gépelni.
kétség sem fér ehhez.

de az is biztos hogy azt a döntéshozót is ütném még a mentőben is aki azért felelős, hogy nincsen belőle honosított kiosztás....
irdatlan ziccert hagynak ki.

abban pedig biztos vagyok hogy az egér a logitech csúcs egereivel simán pariban van, ez a klavi szerintem legalábbis lazán veri az agyonhájpolt logitech klavikat..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) Stiky válasza Gabesz84 (#12) üzenetére


Stiky
senior tag

Sztem ez pedig hasonlít :DD :
[link]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#18) Sidaries válasza (Kolombusz) (#9) üzenetére


Sidaries
őstag

Tetszik, bár 10 évig nem szándékozom lecserélni az Enermax Aurora+Razer Copperhead kombómat.
:D
Bár igazából nem is tetszik. Túl ergonómikus.

[Szerkesztve]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) HaGii válasza Stiky (#17) üzenetére


HaGii
tag

ááá, a Microsoftosnak még a színe sem ilyen, a feliratokról ne is beszéljünk :))

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#20) Khaal válasza Stiky (#17) üzenetére


Khaal
őstag

Így párosban inkább hasonlít nem: [link]
Kérdés ki másolta kiről (ki találta fel a spanyol viaszt, mondhatnánk :P ).
Persze az emberi kéz formája elég fix dolog, szóval nem sokat lehet variálni, amikor valami beleillőt terveznek nemde? ;)

(#21) Arius


Arius
aktív tag

Jó kis klavi, kár hogy nem kanócos :(

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#22) Stiky válasza Khaal (#20) üzenetére


Stiky
senior tag

Jujj és még a bill. is szinte ugyanaz :Y Ezt nem is figyeltem

Jó én értem, hogy nem csinálhatnak Z alakú holmit mert ugye az nem illik a kéz alá...
De azért sok a ''kísésrteties'' hasonlóság. És nem csak a ezeknél a cuccoknál. Értem ezalatt a picipuha ctrl+c > ctrl+v tökéjre fejlesztett képességét. Lsd.: op sys, perifériák, és ezek mellett a mostanában nagy hírverés következtében bemutatott multi-touch-os érintőképernyőjét (amit vagy 1,5 éve valamelyik neves amcsi egyetem diákjai hoztak össze) Ezek meg reklámozzák h az övéké (lehet h megvették a jogokat, de akkor megemlíthetnék a diákok munkáját) :(((

[Szerkesztve]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#23) FTeR válasza Khaal (#20) üzenetére


FTeR
addikt

nézzétek meg jobban. az ms egere majdhogynem függőleges. a logitech meg szimplán ''csak'' egy emelt egér...


#22 majdnem minden gyártónak van ilyen billje...........


[Szerkesztve]

(#24) waverider


waverider
senior tag

egér DPI??? :R

billentyűzeten minimális megvilágítás (funkció billentyűk) ??? :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#25) Virág et. válasza Stiky (#22) üzenetére


Virág et.
senior tag

Ergonomikus billentyűt emlékeim szerint a MS csinált leghamarabb (legalábbis a közismert gyártók közül): [link]

(#26) Integra válasza Khaal (#20) üzenetére


Integra
titán

elég egyértelmű hogy a klavit a logitech másolta, de mindegy is.
már ránézésre se rúg labdába az ms mellett.
a leütésére meg van egy százasom hogy ugyanolyan trágya mint az összes logitechnek.
de hát a sok logitech hájpoló majd rácsap biztos, mert az logitech:)
mondjuk ezért az ms is felelős, aki szarik az amúgy igen csak minőségi hardvereinek megfelelő marketingelésére..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) Muton válasza Integra (#26) üzenetére


Muton
addikt

szerintem meg valamennyire labdába rúg. szebb, mint a ms, és le lehet csatolni azt a bumszli támaszt. a ms-hoz kell egy külön asztal a billnek, akkora :(
az persze más kérdés, h a logi ergonomic-jára azt mondják, h rossz :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#28) Integra válasza Muton (#27) üzenetére


Integra
titán

nagy klavi az ms. miért? mert nagynak kell lennie.
és le lehet csatolni az ms aljáról az emelést.
köszi, 2 éve koptatom naponta, tudom miről beszélek:)
és kurva jól néz ki élőben, messze veri a logitech cuccait. ki eddig élőben látta az asztalomon, ugyanezt mondta. (volt logim is, soha többet)
amíg a logitech teleszórta ''szupergombokkal'' a klaviját a lényeget felejtette csak el. normális, határozott, viszonylag halk leütésű tartós, profi klavit készíteni. ebben az ms már az első generációs natrual klavijától fogva verte mindig is ahogy a többieket is.
amúgy meg nem kell külön asztal a billnek, egyméretű a most kapható ezernyi tök felesleges gombbal teleszórt logitech klavikkal.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) #54715584 válasza Renwick (#13) üzenetére


#54715584
törölt tag

ajjaj, hamut a fejemre gyorsan :D
de latom a monster 2x is benne van az alairasodban :)

(#30) Muton válasza Integra (#28) üzenetére


Muton
addikt

nagynak kell lennie :F miért? ne viccelj már. komolyan mondom, ha ezt ráraknám a billtartómra még az asdf sor sem látszana. nem rakja ki mindenki.
azért, mert más gyűrtó is telszórja mindenféle kiegészítő gombokkal, attól ez nem lesz vékony. ez akkor lenne az igazi, ha nem lenne rajta a felső sor

lecsatolható a csuklótámasz? én a képek alapján nem úgy látom, meg a space alatti gombok miatt is fix lehet.

azt nem vitatom, h hangban, leütésfinomságban, stb. messze jobb, mint egy logitech :)
én azt mondtam, h külalakban van alternatívája, illetve ha valaki csuklótámasz nélkül szeretné használni, az felejtse el (a logitechnek meg leszedhető)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#31) lepence


lepence
tag

''Mostantól egy csomagban is megvásárolható''????
A Natural Wireless Laser Mouse 6000-et hol lehet megvásárolni?
Kb 1 éve próbálok szerezni de sehol sem kapható.

30 341 3606

(#32) Integra válasza Muton (#30) üzenetére


Integra
titán

egy kérdést szeretnék csak feltenni
van ilyen klavid vagy nincsen?:)

szerintem amúgy nem a klavi túl nagy, hanem max neked van túl kevés helyed.
de amúgy se hinném az eddigi postjaidból hogy célcsoportja lennél az ilyen klaviknak ;) :D

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) Integra válasza lepence (#31) üzenetére


Integra
titán

én végigszívtam az ms disztribútorokkal, agyrém
de beszerezhető szerintem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) Integra válasza lepence (#31) üzenetére


Integra
titán

picit több info róla
[link]
amúgy kipróbálnám én is, mert az mx518 szerintem kicsi nekem. nagyon profi egér, de ennek az ms egérnek azért jelentősen más a kialakítása, biztos nagy különbség van.
szóval letesztelném a kicsikét:)
olvasom a teszteket neten és nagyon dícsérik mindkettőt, meg 2.4 gigás átvitelt használ

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) lepence válasza Integra (#34) üzenetére


lepence
tag

Megmondhatnád hogy hol próbálkozzam...........
Kösz!

30 341 3606

(#36) Integra válasza lepence (#35) üzenetére


Integra
titán

náluk próbálkozz: [link]
én itt tudtam kisajtolni belőlük egy hónapos rendelési idővel és egy hónapos késési idővel a 4000rest. hivatalos ms disztribútorok? ezt nemtom
de ők árulnak ms hardvert.
úgyhogy sanszos, hogy tudnak amúgy nem hirdetett ms cuccokat is beszerezni

anno ők is meghirdették hogy lesz klavijuk belőle, de nemtom hogy mi lett a vége, mert addigra én már megkaptam az acomp-ban. [link]

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) adalbert1


adalbert1
veterán

Nagyon jól nézz ki a cuccos, meg ahogy olvasom a használhatóságával is meg vagytok elégedve a régebbi verziók ill. külön kiadott verziók alapján. Viszont az mennyire igaz, hogy az egér 6 hónapig bírja 2 ceruza elemmel? Mert nekem a logitech ex 110-emhez járó kb. 3 hét alatt csontra lemerül átlagos használat mellett, pedig aksival szoktam tolni.

[Szerkesztve]

(#38) Ste


Ste
addikt

jópofa, de ha tényleg annyi júró lesz :(

(#39) Integra válasza adalbert1 (#37) üzenetére


Integra
titán

passz.
nekem vezetékes a 4000rem, ez az első ebben a kategóriában ami már vezeték nélküli lesz.
de ha lenne végre magyar kiosztással, lehet, hogy lecserélném az egészet rá.
megéri. ezt így vakon merem állítani.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) nyunyu válasza Khaal (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

B+, ez a Logitech Cordless Desktop Pro billzet mar legalabb 8 eves, csak most rancfelvarrtak egy picit (mubor bevonatu csuklotamaszt kapott MS Ergo 4000 mintajara az eredeti kokemeny muanyag helyett), meg mellecsomagoltak egy MX600-at az eredeti golyos Cordless MouseMan helyett. (ez az eger '98-99 korul jelent meg az emlekeim szerint, Desktopban kb. fel-egy evvel kesobb, 2000-ben havernak mar ilyenje volt.)

Egyebkent ez a L billzet nyomaba sem er az MS Ergo4000-nek.
Fogtak egy hagyomanyos billzetet, kettetortek, es a ket total sik felet beforgattak ugy, hogy ahogyan anno a legelso, '94-es MS Natural Keyboardnal lattak, mellecsaptak a fejreallitott Ins/Del hatost, es kiadtak ''ergonomikus'' billzet cimszo alatt.
Akkor valoban az volt, de azota eljart felette az ido.

Ezzel szemben az Ergo4000 teljesen uj fejlesztes volt 2 eve, minden ivelt rajta, meg a billzetkupakok sincsenek rajta egy sikban, egyik sor sem egyenes, hanem a csuklo mozgasat koveti minden iranyban.
Arrol nem is beszelve, hogy olyan puha, hogy a Logitech kokemenynek tunik utana, pedig meg az is puhabb, mint az atlag.

(Egyebkent nekem meg Cordless Desktop Pro 2.0, akarom mondani Cordless Desktop Comfort-om volt az Ergo4000 elott, nem cserelnem vissza.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) nyunyu válasza Integra (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

Logitech is 2.4GHz-n kommunikal az MX700 ota. (gondolom azert, mert ez egy mindenfele engedely nelkul, szabadon hasznalhato frekvencia. Lasd WLAN, kekfog, azok is ennyi.)
Elotte 25MHz koruli frekvenciat hasznalt a Logitech. (mast a billzet, mast az eger)

MX1000em majdnem egy centivel magasabb, mint elotte az MX700 volt, igy nekem sokkal jobban kezreall.
MX518 meg ugye az MX500/700 karosszeriajat kapta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42) nyunyu válasza Ste (#38) üzenetére


nyunyu
félisten

''jópofa, de ha tényleg annyi júró lesz''

MS amerikai webshopjaban bezzeg csak 121$ az Ergo7000.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) nyunyu válasza Integra (#32) üzenetére


nyunyu
félisten

''szerintem amúgy nem a klavi túl nagy''

Ergo4000 50 centi szeles, csuklotamasz kozepenel 27 mely. (csuklotamasz nelkul lenne 18, de nem leveheto)
Mig egy teljesen mezei, csuklotamasz nelkuli Labtec Standard+ 45x15 alapteruletu.
(Az elazott Logitechem 48x27 csuklotamasszal, anelkul 48x20)

Szoval szelessegben nem olyan veszes az az 5 centi kulonbseg, az integralt hastamasz meg marha jol tud jonni, amikor kenyelmes borfotelben hanyattbillenve, lab a monitor mellett az asztalon, billzettel az oleben gepezik valaki, mint mondjuk en.

Multkor, amig ideiglenesen a Labtecet hasznaltam, minden bajom volt tole, egyreszt mert 50 centivel rovidebb a madzagja, mint az Ergo4000-nek (203 vs 150 :( ), igy kozelebb ragasztott a monitorhoz, masresz mindig lecsuszott a hasamig, es nem tudtam gepelni rajta.

[Szerkesztve]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) nyunyu válasza nyunyu (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

''Az elazott Logitechem 48x27 csuklotamasszal, anelkul 48x20''

Az uj verzionak behorpad a csuklotamasza, igy az saccra 48x26 lehet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45) Integra válasza nyunyu (#43) üzenetére


Integra
titán

nem nézem a logitech klavikat, aki komolyan gépel, az eleve nem fog azt venni, vicc kategória max.
én nem használom az alsó csatolható peremet mert asztalnon használom.és mivel nem ülök elég magasan hozzá nem feküdne vízszinesen a csuklóm a levegőben. ahhoz emelt szék kéne. de így is profi:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46) Muton válasza Integra (#32) üzenetére


Muton
addikt

nincs ilyenem. és tudod miért? mert én az életben nem lógatom a kezem a klavira >> nincs szükségem arra a bumszli csuklótámaszra. ezen meg van. fixen. illetve nincs szükségem egy csomó giccs-gombra. ezen meg vannak. jó sokan. sajnos. ennyi. a logteché meg szerencsére levehető. mondjuk arról meg olyan kritikákat olvastam, h azért nem fogom megvenni.

akkor örülnék ha kiadnának egy sima puritán billt ergonomikus kivitelben, mindenféle sallang nélkül. ha nem találok hamarosan, akkor marad az enermax aurora :( mondjuk az legalább szép

amúgy meg nincs kevés helyem, hanem ez nagy. de amúgy sem hinném az eddigi postjaidból, h neked fontos lenne egy bill vásárlásánál az arányosság és az esztétikum ;) :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#47) LukE válasza Muton (#46) üzenetére


LukE
veterán

''akkor örülnék ha kiadnának egy sima puritán billt ergonomikus kivitelben, mindenféle sallang nélkül.''

legelső MS natural? :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) Integra válasza Muton (#46) üzenetére


Integra
titán

nincsen? akkor mit okoskodsz?
olyan dolgokról beszélsz amihez nem értesz, ne erőltessük, butaságra meg nem vagyok kíváncsi.

vegyél magadnak enermax aurora klavit hát hajrá ki tart vissza.
de ne legyél már olyna kurva okos ennek a klavinak az ügyében, mikor nem tudsz normálisan gépelni vakon 10 ujjal..
szövegelsz itt arányosságról meg esztétikumról, aztán életedben nem fogtál ilyet a kezedben.
írsz már hülyeségeket..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) Muton válasza Integra (#48) üzenetére


Muton
addikt

mivan majom, elgurult a gyógyszer :F vegyél már vissza az arcodból :(((
a degradáló hangnemedet tartogast a családtagjaidnak


miért fáj az neked ennyire, h van aki nem ezt a bill-t értékeli a legtöbbre? még óvodában érzed magad, vagy mi?

mint naaagy hozzáértő linkelj már kérlek egy képet a hírben szereplő billről levett csuklótámasszal

illetve megtanulhatnál szöveget értelmezni (látom az nem megy, arra nem futja a zsenialitásodból), de nem baj, segítek, h felfogd: nem azt vitattam, hogy jobb az ms, mint a logi, azaz nem a tartalmi részével van bajom, hanem a formaival. ehhez meg semmi köze nincs a gépírásra való alkalmassághoz.

az, meg hogy a kinézet nálad semmilyen szerepet sem játszik a te kistílű értékrendedet bizonyítja, de kérlek fogadd el, ha valaki másképp gondolja. és képzeld el, próbáltam (akkor meg mit okoskodsz?) egy ms ergot. sokkal nehezebb leütni, mint egy átlagos billentyűzetet, és sokkal halkabb is


Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#50) Integra válasza Muton (#49) üzenetére


Integra
titán

ámen.
az hogy te nem tudsz gépelni, ez már hagy ne legyen az én bajom.
persze hogy aki nem tud gépelni rendesen, mert nem tanult meg soha, az ezt a klavit nem fogja tudni használni és kész érvágás neki rajta még csak pötyögni is..
aki meg tud, az nem fog utána mást használni mert hozzászokott és rájön pillanatokon belül, hogy a csuklói nem készülnek többet ki, bárhogy is dolgozzon rajta.
ilyen egyszerű ez.
az hogy te dafkéból is rávágod hogy.. hát vágd, nekem még egyetlen ember nem mondta rá sem azt hogy ronda, sem azt hogy aránytalan. főleg mikor megtapogatják, nyomogtaják a bőr csuklótámaszt végig simítják.
na de mindegy, hagy ne magyarázzam, felesleges

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.