Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t-shirt


t-shirt
veterán

és még +táp is kell neki de jó,

kíváncsi vagyok melyik játék lesz az első a ''nagyobbak'' közűl amelyik támogatni (használni) fogja

egyébként meg úgy néz ki mint egy 6600-os vga kártya :)

(#2) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ez AGP-s?

(#3) _az


_az
senior tag

én az árára lennék kiváncsi...
meg a tényleges hasznára, mert ha semmi sem használja ki...
kár, hogy a grafikus kártyákat elvileg nem segíti...

az

(#4) ftc


ftc
nagyúr

Tuningolni lehet majd? :D
Amógy nem arról volt szó hogy a GPU mellé fog kerülni, nem külön slotba?

(#5) _az válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


_az
senior tag

nem sima pci?

az

(#6) Bobbacsi válasza _az (#5) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nem arról van szó hogy az AGP-s vid kártya mellé kell dugni ,és azt támogatja ?

(#7) parandroid válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''A korábbi információkat megerősíteni látszanak a Hardspell által most közreadott fotók, amelyek az Asus PCI csatolójú fizikai gyorsítókártyájának prototípusát tárják elénk.''

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) siriq válasza parandroid (#7) üzenetére


siriq
őstag

Nna akor megnyugodtam, most mar ilyenre is lehet gyujteni aztan a vegen meg a configom is maradhat.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#9) ftc válasza _az (#3) üzenetére


ftc
nagyúr

Minek segítené ki a graf kártyát?A CPU-t tehermentesíti egy kicsit..

(#10) Alvin_ti4200 válasza parandroid (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:B Figyelmetlen voltam:)

(#11) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Na aztán majd ezt is megtunningoljuk hogy a PhysicsMark06 7500 pontot nyomjon, meg több legyen az MPS (movement per second) a játékokban :DD :C

Már csak az a kár, hogy nincs A.I. gyorsítókártya. Az lenne csak a tuti, és akkor a proci mást se csinálna csak összehangolná a sok (X)PU-t :DDD

[Szerkesztve]

(#12) #64791808 válasza Hugo85 (#11) üzenetére


#64791808
törölt tag

így van, még annyit tennék hozzá, hogy sok (x)pu esetében ha az egyik gyenge, már lassú a játék :)

szal tessék több szálon futó game-eket csinálni, és mindenkinek két processzoros, procinként 2 magos, HTT-s gépet!

(#13) _cirmos_


_cirmos_
őstag

remek, még egy venti. erre is lehet majd passzív hűtőt meg vizhűtő blokkot venni egy talicska pénzért, meglátjátok ráharap a zalman meg a többi nagyon hamar.

(#14) anaqer


anaqer
veterán

PCI busz, nem kevéske az egy kicsit?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) ^Bundi^ válasza anaqer (#14) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nekem is ez volt az 1. ami a szemembe ötlött..hogy pci bus szvsz kevéske..legalább 1 pci egyszeres kéne neki, de ha segíteni akar akkor ennek is kéne a késöbbi alaplapokon vmi spec pci fül (pl 1 pci-8*) vagy hasonló

amúgy remélem ez olyan lesz mint annak idején a voodoo, hogy ideig külön kártya, de mire elterjed addigra integrálva van a vga ra...nagyobb vga -k 2 processzorral :)
ez ideális jövőkép lenne.:)

Nos Omnes Una Manet

(#16) _az válasza ftc (#9) üzenetére


_az
senior tag

hogy ne kelljen venni 7800at :))

az

(#17) Kriza


Kriza
őstag

Remélem, kihal a pi**ba, mert szerintem egyszerű parasztvakítás! Még egy chipgyártó akar meggazdagodni a gamerokon, és mivel nincs elég szürkeállományuk meg tőkéjük, hogy GPU-t fejlesszenek, és beálljanak az ATI meg az nVidia mellé, kitalálták a PPU-t.

Ez így látatlanban a véleményem, de azért kíváncsi vagyok, hogy az első gamék mekkora látható minőségjavulást hoznak ezzel (vagy minőségromlást szenvednek nélküle, mondjuk egy 386-os játék szintjére, csak mert nincs PPU)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#18) Enclave


Enclave
aktív tag

Nekem így ránézésre csak 2 dolog nem szimpi ebben a kariban...

Az első -legalábbis a képről úgy tűnik, az igen apró lapátokkal készült venti, ami valószínűleg szép kis zajt fog pluszban a gépben kelteni...
Mint vmi mai alaplapi chipset hűtő turbina

Az persze más kérdés,hogy ez a végleges nyák-e...

A másik pedig,h. eddig csak Asus márkáról esett szó. Ugyan nekem semmi bajom az Asus-sal viszont amikor az ár/érték arányt nézem egy hardware-nél akkor legfeljebb alaplapból vennék ilyen márkát. Remélhetőleg nem csak az Asus fog ilyen kártyákat kínálni mert különben biztosan szép kis ára lesz... :(
Pl. lehetne Inno vagy Abit esetleg Club3D is (ja és nem érdekel mások véleménye az utóbbi márkákról... :U )

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#19) ^Bundi^ válasza Enclave (#18) üzenetére


^Bundi^
senior tag

asus még alaplapokban sem olyan drága...de vidkarik terén iszonyatos összegeket képesek elkérni..tuti lesz más is..ahol pénz van..ott gyártó is lesz :)

Nos Omnes Una Manet

(#20) anulu


anulu
félisten

majd meglátjuk mire képes, addig felesleges felette ítélkezni, á lá R520.

néhány dolog érdekelne.
1: lesz-e PCI-E 1x-es csatolójú, mert nincs több szabad PCI slotom :U
2: mennyi a max energiafelvétele, mert nem akarok tápot cserélni. a mostani konfigom pont viszi a 420W Chieftec...
3: rövidtávon milyen játékok fogják támogatni, illetve a régiel felpatch-elhetőek-e?
4: várható ár?
5: úgy tudom, h a BFG is bejelentkezett, mint gyártó as ASUS-on kívül, de többen fognak-e? mondjuk, ha az ASUS nem lesz fertelmesen drága, akkor lehet, h majd egyszer ilyet veszek
6: 2nanos Samsung RAM-ok?? ezek 1GHz-ig mennek! mekkora számítási kapacsitása lesz a PPU-nak? :Y

egyelőre ennyi... :U:)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) arty


arty
veterán

ez elég rosszul hangzik/látsziik :(

az első voodookon nem volt még borda sem, ezek egyből egy külsőtápos durvabordás cuccal jönnek ??? :( nagyon rossz előérzetem van, ráadásul közös API-nak se híre se hamva ... az árak miatt szükség lenne konkurrenciára, de közös API nélkül ez halott ügy :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) ^Bundi^ válasza arty (#21) üzenetére


^Bundi^
senior tag

sztem ez természetes..ha most akármilyen olyan dolgot akarnak gyártani ami elősegíti a cpu -t vagy a gpu -t annak igen erős számítási kapacitásssal kell rendelkeznie...ehez meg hűtés kell..ezen nem kell csodálkozni sztem
egyelőre nincs hír..anno sem volt..idővel lehet, hogy lesz..először jelenjenek meg ezeknek az 1ső változatai rá a játkok és az igény majd eldönti hova tovább..remélhetőleg 2 processzoros vga -k lesznek 1G rammal amiből mondjuk a ppu lefoglalhat magának 256ot..(persze ez már 1 köv generációs kártya..gef8..stb)
ez korrekt dolog lenne :)

Nos Omnes Una Manet

(#23) anulu válasza ^Bundi^ (#22) üzenetére


anulu
félisten

valahogy van egy olyan sejtésem, h a G80 nem fog meglepődni egy ilyen kártyától :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) HummeRC


HummeRC
senior tag

Ha emlékeim nem csalnak, akkor ezek a PPU-k kitűnően skálázhatóak. Az eredeti hirben szó volt 1, 2, és 4 procis kártyáról is.
Mint ahogy már korábban kifejtettem, én személy szerint nagyon várom már, hogy beváltja-e a hozzá fűzött reményeket ez a gyorsitó, mivel eleggé unom már a mostani rajzfilmszerű játékokat.
Talán a fizikai modell gyorsitó után még egy lépéssel közelebb kerülünk a valósághű megjelenitéshez.

Én letöltöttem a demó videókat, javaslom mindenkinek aki még nem tette meg.
Alapvetően nem nagy szám, de ha belegondoltok, hogy a jelenlegi játékok még csak meg sem közelitik ezt, akkor már jobban néznek ki! ;)
Bővebben: link

Szerintem az 1 procis verzió csak kisebb műveletekben segit, úgymond ''tehermentesiteni'', de a több procis verziókkal már komolyabb összetettebb mozgásokat lehet modellezni. Erre most is folynak kisérletek, de ahogy egy célproci jobban és gyorsabban számol a CPU-nál, úgy itt is igaz lehet.

A végén tényleg igaza lesz az előttem szólónak, hogy a CPU majd ''csak'' összefogja a sok (x)pu-t.

Mondjon ki mit akar, én várom már nagyon. :C

(#25) HummeRC


HummeRC
senior tag

Bocsi, sikerült addig tökölnöm, hogy kicsúsztam a szerkesztési időből.

Az Ageia oldalán van egy kép, miszerint a mostani teszt verzió még dupla csatlakozós kártya, miszerint megy PCI-ben és PCIe-ben is.

Bővebben: link

(#26) Bgs válasza HummeRC (#25) üzenetére


Bgs
senior tag

A dupla csatlakozos is lenne a legjobb, igy csak egy felet kell gyartani es alaplap fuggetlenul lehet hasznalni. A normal PCI savszelesseg meg ugyis boven eleg lesz neki...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#27) Jaeger


Jaeger
tag

Hát gyerekek, ennyi negatív kisugárzást...

A nyafogóknak, aggodalmaskodóknak, parasztvakításról beszélőknek javasolnám, hogy nézzenek alaposabban utána a dolognak, megéri: egy remek - és már régóta esedékes - dolgot találtak ki a fiúk, ami legalább olyan lökést adhat a garfikának, mint a 3dfx a maga idejében. Ez egy vadállat egy proci és iszonyat fejlesztőmunka áll mögötte.
Bundihoz csatlakoznék abban, hogy egy 125 millió tarnzisztort tartalmazó procitól nem igazán várható el, hogy hűtés nélkül muzsikáljon (és valóban nem egy voodoo kártyáról van szó...)

Mivel a srácok egy szoftveres fizikai modellezést ültettek át hardverre, lehetőség nyílik arra, hogy ugyanaz a megírt szoftverkód működhessen a lapkával és anélkül is (úgyhogy nem lesz kötelező megvenni - persze ha van erős CPU-d).

A kártya bevezető ára 250-300$ körül várható.

Áááá, most látom, van végre egy pozitív reakció is: HummeRC, maximálisan egyetértek, én is alig várom...:C

(#28) Bgs válasza HummeRC (#25) üzenetére


Bgs
senior tag

Most nezem a kepet... ha a PCIe-es oldalon van a hatlap, akkor hogy megy ra a molex? :)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#29) válasza Jaeger (#27) üzenetére



addikt

Jaja, alig várom már az A(I)PU-t...

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#30) raszputyin válasza (#29) üzenetére


raszputyin
senior tag

sztem képzavar, hogy az ''AIPU''-t várjátok :P
azért jók ezek a gyorsító mifenék (grafika/hang/most fizika), mert a CPU utasításkészlete és képességei nem csengnek szépen össze az elvárásokkal ezeken a területeken. Az AI viszont sztem pont a CPU profiljába vág (kisebb lebegőpontos számításigény, sokkal nagyobb elágazási komplexitás a kódban, nagy cache-függés), ezért még jó darabig nem lesz rá specializált egység :)

szerk.: az elterjedésről: ez a tyúk vagy a tojás klasszikus esete. reméljük, nem lesz egyszerre sok lényegesen eltérő megoldás. egyébként kitekerem a nyakukat, ha nem adnak x86(-64) Posix drivereket.

[Szerkesztve]

(#31) válasza raszputyin (#30) üzenetére



addikt

Mindegy, én akkor is várom.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#32) Scae [Edgar] válasza Bgs (#28) üzenetére


Scae [Edgar]
tag

Gondolkozz. :) Én is furán néztem, aztán leesett.

(#33) afterburner_


afterburner_
őstag

dualmagos proc duplán, sli vpu, + sli Ageia PhysX :-P

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#34) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Még valami hűthető. Véleményem szerint jobb helye lenne a VGA kártyán.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) afterburner_ válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


afterburner_
őstag

jaja ha iylen karcsú a sávszélessége elférne rajta ..

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#36) Jim Tonic válasza afterburner_ (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

1. SLI VPU nincs. Ugyanis az SLI Nvidia, a VPU meg ATI név.
2. Egy rohadt játék nincs, amivel ki lehetne normálisan használni egy 4 CPU-s rendszert.
3. Ezt annyira kötelező beírni minden új hardverről szóló topikban? :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) afterburner_


afterburner_
őstag

előbb utóbb ez lesz...és ez kicsit szanalmas, bocs hogy nem érted a poént:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#38) Jim Tonic válasza afterburner_ (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

x16 mellé nagyon vidáman elfér. Sokkal vidámabban, mint egy sima PCI-ra. Úgy kb. 8x vidámabban. És talán együtt lehetne hűteni őket. Bár már így is mega méretű VGA vezérlők vannak. Mondjuk tutira lesz x1 verzió.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) Jim Tonic válasza afterburner_ (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Dehogynem értem, láttam a :-P-t a végén, de már unalmas, hogy mindig beírja valaki. Mondjuk Te legaláb poénnak szántad.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) Jim Tonic válasza Bgs (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, ezt én is most lestem meg még1x. Fura, az biztos.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) afterburner_ válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


afterburner_
őstag

azert mondjuk kivancsi elszek én is rá mit mutat fel, meg milyen periódusonként kell majd cserélni:D

meg ha esetleg mondjuk lassú ez a csiipp (későbbiekben) akkor pl az ember elzuhanasat bullett time módban fogjuk követni ami ezzel van kiszamolva, miközben a játék meg teker 60 fps-el?

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#42) Jim Tonic válasza afterburner_ (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem ez most egyenlőre bőven bírja majd a jelenlegi VGA chipek sebességét, tekintve, hogy erősen célhardver. Mire odáig fejlődnek a VGA procik/ CPU-k, hogy ez kevés lesz, már lesz ennek is utóda. De ebben pont az a jó, hogy semmivel nem lesz gyorsabb a rendszered, ha ebből gyorsabbat veszel, miközben minden más eszközöd a régi.
Magyarán ez egy sokáig haszbálható hardvernek tűnik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) afterburner_


afterburner_
őstag

remeljük:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#44) raszputyin válasza afterburner_ (#41) üzenetére


raszputyin
senior tag

sztem aki itt él és becsületesen dolgozik, annak úgysincs pénze egy prototípust megvenni :)
-- az a rohadt igazság, hogy a gyártók (hardver és kereskedelmi szoftver egyaránt) minden eszközzel azt szeretnék elérni, hogy ököllel verd a géped elkeseredésedben, ha már 3-4 éve nem upgrade-elted. ha ugyanis 10 évig is megelégedésedre menne egy gép ugyanazzal, akkor beköszöntene egy jókis recesszió, és kib...nák a managgereket az állásaikból. mivel az ipar elérte azt a szintet, a legtöbb mindennapi alapfeladatra sajnos már örökké elég lesz egy mostani konfig, mást kell kitalálni...
ennek a dícséretesebb változata a jelen témához hasonló dolgok: újabb és újabb feature-öket ötölnek ki, és keresztbe függnek a dolgok, nem nagyon lehet csak egyvalamit frissíteni.
ennél sokkal idegesítőbb viszont, hogy a hardvereket (sztem) szándékosan gyártják könnyen öregedőre általában, a szoftvereket pedig (nem csak szerintem) szándékosan lyukasra és bugosra, hogy Messiásként várd a lehetőséget, mikor végre frissíthetsz.
természetellenes az a jelenség, mikor egy gép de facto gyengébb 1-2 évvel a megvétel után, mint frissen, és csak azok az elkényeztetettek magyarázzák a megfigyelést a mások pszichológiájával, akik félévente válthatnak, ezért nincs esélyük megfigyelni a tényállást.
ez a gyakorlat a pénztárcáink szempontjából, mint mondottam, idegesítő, de a törvény ilyen értelemben nem tilt(hat)ja. én mégis állami beavatkozást sürgetek, mert környezetvédelmi szempontból viszont vérlázító ez a visszás helyzet. tudom, hogy többségben vannak azok, akik szerint semmi közünk nincs a megnyomorított harmadik világbeliekhez/saját utódainkhoz, de úgy gondolom, hogy az egyetemes erkölcs előbbre való a demokráciánál.

(#45) viharhozo válasza Jaeger (#27) üzenetére


viharhozo
addikt

A problema ott van, h a PC-s jatekplatform egyre inkabb doglodik. A szoftverek loszart sem tamogatnak, nincs 64 bites jatek, nincs ket magot kezelo jatek, es elvetve van olyan jatek, ami SM3-at vagy HDR-t tamogatna.

Ebben a helyzetben eloall vki, h vegyel meg egy kartyat egy felso-kozepkategorias vga araert. Kicsit vicces.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#46) ^Bundi^ válasza viharhozo (#45) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ezzel részben egyetértek
idővel ki lesz használva remélem
a 2 magot multitask ra találták ki :)
idővel remélhetőleg a gémek kituggyák majd használni 1 dupla sebességű proc ként :)

Nos Omnes Una Manet

(#47) Badb0y


Badb0y
addikt

Jól értelmezem, hogy ez a kártya PCI slotba lesz beletéve, és egy AGP-s kártya teljesítményét fogja segíteni?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#48) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Amikor elöször megláttam a kártyát azonnal a 3dfx ugrott be. De emlékezzünk, mi lett a 3Dfx-el ... igen igen. A problémám a következő, ha veszel egy 6800GT 7800-as kártyát egy kisebb vagyonért, vagy egy havi fizetésért, s akkor jönnek ezzel. Szevasz, inkább marad a pc az ami eredetileg volt legalábbis számomra, munkaeszköz, s médiaközpont, ha játszani akarok, akkor inkább veszek egy konzolt az legalább 3 évig nem kell fejleszteni és csak kb annyiba kerül az egész mint egy jó videókártya. Tudom, most sokan felhúzzák az orukat, hogy fúj konzól, de nekem valahogy kezd elegem lenni, hogy a T. hardvergyártók simán hülyének néznek. A másik ez a kártya medig lesz elég? Szerintem mindenképpen ki kéne várni egy kicsit, s megnézni, hogy milyen új fejlesztések jönnek még ki, mert még vannak azért. Lásd Sony....

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#49) mozso


mozso
senior tag

Nekem egy problemam van csak azon kivul ami mar itt felmerult:

Multiplayerben az egyik csokanak (X) van PPU-ja, a masiknak nincs (Y).

X-nek minden repesz es leomlo tegladarab szamolva van a pl. lovoldozos jatekban es ezek sebzese is meg minden. Y-nek ezt mar nem birja a gepe, neki butitott lesz. De akkor hol van a fairplay, hogyan tudnak egymas ellen jatszani?

Megoldasok:
1. a jatek ket verzioban keszul, a fizika mindkettoben azonos, de a CPU teljesitmeny sporolas miatt a masikban szar az AI, meg a GFX (ekkor lenyegeben 2x annyi programozas kell a jatekfejlesztoktol, ami nem egyszeru)

2. a PPU-n futo fizikat rabodjak a CPU-ra egy az egyben, es olyan fizikai modellt hasznalnak, hogy a mostani felsokategorias CPU-kal is elvezhetoen menjen a jatek teljesen azonos beallitasok mellett (fizika + AI + GFX), de ekkor meg minek a kulon PPU?

3. olyan arban adjak a PPU-t, hogy lenyegeben mindenki meg tudja venni, de az 1GHz-es ram, a kulon tapcsati + 100 millio tranzisztorbol en inkabb 200-300 dollaros arra tippelek, ami lesz vagy 60-70 rugo mire ideer.

Az elso ketto megoldas nem tul szimpi nekem. A harmadik meg....

Csak ne legyen igazam.

(#50) kovasz válasza mozso (#49) üzenetére


kovasz
senior tag

ferplej csak az angol klubokban van de ma mar ott se...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.