Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dassler


Dassler
őstag

Király, jó, hogy most vettem DVD-RW-ét :DDD

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#2) erdoke


erdoke
titán

Arról nem nagyon szól a hír, hogy az újabb és egyben gyorsabb írók tudják-e majd írni a régi, lassú (tipikusan 3-5X-nek hívott, de valójában ~2X tempóval írható) lemezeket. :F

A legjobb aláírás a héten

(#3) Renwick válasza erdoke (#2) üzenetére


Renwick
őstag

Erről nem találtam infót, de ha a CD-RW-s példánál maradunk, feltételezem igen...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#4) atus33


atus33
tag

Nem tudom, mit variálnak, a DVD-s formátumok közül a DVD-RAM-ot használják a legkevesebben (ezek is nyilván nem a formátum szélsebes írhatósága miatt), és még ezt a kis piacot is megosztják egy technológiai váltással, méghozzá a DVD utáni generáció eljövetelének küszöbén...

(Én használtam DVD-RAM-ot, de nem vagyok benne biztos, hogy egy 500 Ft-os DVD-RAM-on biztonságosabb ugyanaz az adat, vagy 2 db 100 Ft-os DVD-n.)

. o O o .

(#5) Sanya válasza atus33 (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

a válasz egyértelmű, dvd-ramon biztonságosabb az írás, főleg, ha karcolásálló bevonatút veszel. diplomamunkát sima 1x írható médián tartani drága, és felelőtlenség, inkább kifizettem 2500 forintot egy verbatim dupla oldalú dvd-ramra, és soha többé nem lesz ilyen gondom...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) erdoke válasza Sanya (#5) üzenetére


erdoke
titán

2500 Ft-ért vehetek 7-8 db 8X +RW-t (akár két fajtát is), amiből mind a nyolcat megírom, amíg te a kétoldalas RAM-ot. Melyik változat biztonságosabb? Tokban tárolva egyik se karcolódik...

A legjobb aláírás a héten

(#7) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na latom mar megitn megy a szokasos hiszti!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) Loha válasza erdoke (#6) üzenetére


Loha
veterán

És ha mind a 3 vinyómra rámosolom, meg a pendriveomra is, meg még kiírom újraírható DVD-re is? :DDD

(#9) erdoke válasza neduddki (#7) üzenetére


erdoke
titán

Nekem még soha senki nem mutatott olyan tartóssági teszteket, ahol a kb. azonos áron, kb. ugyanannyi idő alatt megírható R/RW lemezekkel hasonlítják össze a RAM-ot. Te tudsz ilyet? Én is szeretném a lehető legnagyobb biztonságban tudni a fontos adataimat.
Most 1 db egyszer írható, 1 db RW, 1 db 3,5'' HDD és egy 2,5'' HDD együttes bevetésével oldom meg, remélem a RAM ezt kiváltja. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#10) Sanya válasza erdoke (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

viszont az időigényes, és a ram lemezt senkinek nem adod oda, mivel azt mondod, hogy ram lemez, és senki írója nem olvassa. és ezt ált elhiszi mindenki, úgyhogy nem fognak könyörögni érte.plusz én ezt 2 éve vettem, amikoris a dvd+/-rw volt 1500 forint.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) erdoke válasza Sanya (#10) üzenetére


erdoke
titán

Két éve még csak olyan írók írtak RAM-ot, amivel mást nem írtam volna. :P

Időigényes? Legutóbb 7:46 alatt írtam fel 4482 MB-ot egy +RW-re, és 4:59 alatt olvasta vissza két íróm is...

A legjobb aláírás a héten

(#12) neduddki válasza erdoke (#11) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat akkor sajnalhatod hogy a pana kimaratt az eletedbol... 621-esem altal megirt -r-es joszagok minosegenek /asztali olvasok, de inkabb hagy ne soroljam meg visszolvasas/ eddig koszogethet az eddig nalam megferdult osszes josdzagmeg fw frissites nelkul is... /mert szegenyke meg nem tugya a +R-t es eyebket, es hogy mibe kerult??? hat annyiab mint elotte a 708a.../

Csak a szokaso peldamat idezem: hazavittem falura a e60-asomat meg 5 tokos-t az ott lemez ahol eppen esik kiszedes utan mod: az atlacco pana muanyag ize amibe a tokso ram csusztathato... / meg hogy tokba vissza raks aaaa dehogy/ hat szerintes hany muxik meg belole????:- )))

udv

neduddki

mod: amugy varhassuk itt a szip uj ramokat ha azzal si az lesz mitn a lg-kel vala... a ki emlexik meg ra???

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) erdoke válasza neduddki (#12) üzenetére


erdoke
titán

Nálatok a tojás is kőből van? Meg lehet ám tanulni, hogy az érzékenyebb dolgokra oda kell figyelni, nem dobálni ösze-vissza. Ha normálisan kezeled akármelyik jó minőségű DVD-t, csak az idő szab határt a tartósságának, a külső fizikai behatás nem.

A legjobb aláírás a héten

(#14) PpenoO


PpenoO
őstag

1 hete ejtettem kezemből ki 1 verba tyg02es dvd-t, pont az élére esett, lemez nem tört el, de réteg lemezben annál inkább. Valaki leejtene teszt kedvéért pl 1 panasonic dvd-ramot pls? :))

(#15) Lacix29 válasza PpenoO (#14) üzenetére


Lacix29
őstag

Ha valaki nem tudná (érdekes adatok :) ):
A DVD-RAM-ot kb 100ezerszer újra lehet írni, de RW-ket még 10-szer se igazán.
A DVD-RAM-ot úgy lehet írni mint a vinyót, tehát meg lehet változtatni rajta az adatokat, nem kell újraírni az egészet mint az RW-knél.

(#16) ttt


ttt
senior tag

[off]
kb 1.5 éve van tíz noname -rw és nem tízszer írtam őket újra :Y és még semmi bajuk :))

Persze tudom, hogy a ram-ot 100e újra lehet írni, de abban is biztos vagyok, hogy fontos adatot nem fogok egy már egy 100 újraírt ram sem tenni :DDD

Az újraírható lemezek biztonsági mentésre meg amúgy sem alkalmasak ( ha csak írás után le nem ragsztod és páncélba nem zárod), mert tévedésből könnyen ráírsz és akkor :O , sajnos jártam így :O , úgyhogy azóta erre nem használok újraírhatót. ;]

Még annyit, hogy árban még mindig nem lehet összehasonlítani a két formátumot, bár ez meg valószínűleg a gyártási/felhasználási mennyiség miatt van.

[on]

Ez megint csak $-ra irányult. :O Vegyél új írót, ha nagyobb sebességet akarsz, ill. gondolom az új lemezek is többe kerülnek majd, mint elődeik :(((


[Szerkesztve]

(#17) Lacix29 válasza ttt (#16) üzenetére


Lacix29
őstag

Igaz tévedtem a 10-el (csak volt ilyen tapasztalatom),
tehát hivatalosan az RW-ket 1000-szer lehet újraírni.

(#18) neduddki válasza erdoke (#13) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Hat sajan nevelni a bandat mar nem lehet:- (((
Amugy oket qva nem erdekli hogy mijjen gyorasan olvasak visszagepen mert nem tortenik meg:- )))

udv

neduddki

p.s. PpenoO: mar megtorpent leeset a tok vege es ennyi torpent... stiftet visszanyomtam es visszatetem aveget... jha es a galeriamrol esett le ami tesrverek koztt is ~2.2m kornyeke

TESZT: javallom mindeki eloveszi kedvenc mediumat, raragaszt az adatfeluletre /vagy az ahhzo legkozlebbi teszre egy 1cm*0.5cm-es fekte szigszalagot/ es nekiallunk tesztelni... en mar tetgnap megetettem elovettem kedvecn ram-omat raragasztottam es gond nelkul olvassa, ja hogy en tokos ramot hasznalok ez van bocsanat:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) atus33 válasza neduddki (#12) üzenetére


atus33
tag

Kifejezetten fáj a hsz-aidat olvasni, rettentően igénytelenek. Ha ennyire nem becsülöd magad, hogy megpróbáld magad normálisan megértetni, nem tudom mit vársz az olvasóidtól...

Biztos, hogy ennél többre vagy képes, sztem kár lenne érted.

. o O o .

(#20) fecoka válasza neduddki (#18) üzenetére


fecoka
aktív tag

Birom a stílusod. Teccik, hogy hosszútávon sem rontod el ezt a bikkfanyelvet.

Amúgy szerintem sokan nem tudják, hogy a DVD RAM lemez hordozórétege alapvetően eltér az R és RW lemezekétől.

(#21) L3zl13 válasza fecoka (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Amennyiben? Én úgy tudom a nagyobb megbízhatóság a jobb hibajavítás következménye.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) fecoka


fecoka
aktív tag

A DVD-RAM formátumról kevesebbet hallunk, pedig ez is a DVD Forum teljes támogatását élvező, újraírható média. Kezdeti kapacitása oldalanként 2,6 gigabájt volt, amely hamarosan az egyéb DVD-formátumoknál is megszokott 4,7 gigabájtra bővült.

A DVD-RAM igazi mostohagyerek a „mínuszos” vonalon, szerkezetében nagymértékben eltér a DVD-ROM-tól. Azért foglalták bele mégis az írható hordozók családjába, hogy legyen egy formátum, amely - feladva a legtöbb asztali DVD-lejátszóval való kompatibilitást - a lehető legrugalmasabb és legbiztonságosabb optikai adattárolást valósítja meg. A RAM-lemez (akárcsak a CD-RW és a később megjelent DVD-RW és DVD+RW) a fázisváltó technológiára épít, tartalma akár 100 000 alkalommal is újraírható. Szakítva a spirális barázdaszerkezettel, a lemezen már gyárilag kialakítják a szektorokat, ami a merevlemezekéhez hasonlóan rugalmas pozicionálást tesz lehetővé. Emellett a RAM-író nemcsak a barázdába (groove), hanem az azokat elválasztó, kiemelkedő „töltésekre” (land) is ír, aminek folytán egy jelre mintegy kétszer akkora terület jut, az adatok egy nagyságrenddel biztonságosabban felismerhetőek lesznek. Mindezt kiegészíti a beépített hibakezelés: a lemezek szervizterületet tartanak fenn, és ha egy szektor gyengélkedne, akkor logikai áthelyezésével ebből a készletből váltják ki a használatát.

Mindezek együtt igen hibatűrő, flopiszerűen használható adathordozót eredményeznek, olyannyira, hogy kifejlesztői a tokban használt lemezekre harmincéves élettartamot prognosztizálnak. A Windows XP-be már beépítették támogatását: az éppen behelyezett RAM-lemez szinte azonnal használható, csakúgy, mintha merevlemez lenne. Hátrányai, hogy előállítása drágább, mint a többi optikai tárolóé, nem túl gyors, továbbá szabványossága ellenére kevés meghajtó olvassa, és még kevesebb írja - tipikusan csak az LG és a Panasonic írói kezelik. Kritikus adatok rendszeres mentéséhez, gyűjtéséhez igencsak ajánlott, még megfizethető árú megoldás.

(#23) TeeJay


TeeJay
félisten

1250ért vettem decemberben 5x Panasonic DVD-RAM lemezem már vagy 3szor leejtettem és egy karc nincs rajta még lámpa mellett sem látszik.
egy verbatim dvd-r lemezt párszor olvasva már jelentkeztek az apró karcolatok.

azonfelül ráérek ram-ra kiírni mindent mivel nem tart sokáig meg ki az aki 4giga fontos adatot tárol ezen?

én csak 500-600-700megát max.
nekem bejött és jobban bízok benne mint a tdk +rw lemezeimben.

ennyi :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) Sanya válasza erdoke (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

biztonsági mentés számomra az tudod mi? diplomamunka, apró file-ok, amiből nem gyűlik össze naponta 1 giga, hanem napi 30-40. naponta 4-5x kell felírni az aktuális mentéseket. még mindig olyan jó az az rw?

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) DVS válasza ttt (#16) üzenetére


DVS
tag

Nekem két drájvom is támogatja a RAM -ot (LG 4166 és NEC 4551).

Szerintem is biztonságosabb a RAM. Amit még senki itt nem említett: a csupasz RAM szoftweresen a tokozott RAM fizikailag is írásvédetté tehető !!!!!

Egyébként igaza van annak aki azt mondta: 10x írta újra és már hibásodott. Én SVCD anyag teszteléséhez használtam egy RW lemezt (VERBA) és kb. a 12. ik írás után az aztali lejátszóban töredezett a kép és a hang. Adattároláshoz még elmegy mert akkor a hibajavításhoz még maradnak adatok, de próbáljátok ki: egy régebbi többször használt RW -re írjatok VCD, vagy SVCD anyagot...


[Szerkesztve]

A tények makacs dolgok! Ugyanis nem lehet őket cáfolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.