Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Nem teljesen vágom ezt az AMD-ATI egyesülést. Miért volt ez jó és kinek?
Együtt lehet dolgozni akkor is ha csak valami közös gyárat hoznak létre vagy csak összedolgoznak egy konzorcium alatt pl.
Nincs túl sok pénze az AMD-nek de mégis kockáztat, ez bátor lépés.
Erre a lépésre különben egy ütős válasz lenne, ha az Intel és az nvidia keresztbe tenne nekik ahol csak lehet és ők létrehoznának egy szoros, de mégsem költséges együtműködési szerződést. Most jelenleg úgy látom az nvidia vs. ATI párharcban az nvidia, az Intel vs. AMD párharcban is az Intel van nyerő pozícióban. Ha az Intel és az nvidia most összefog könnyedén lesöpri az AMD-t és az ATI-t főleg, hogy szerintem most az egyesítésnél kicsit legyengült az AMD (hitelek meg hasonlók) és ugye árat is kellett csökentenie ami a közeljövőben szintén éreztetni fogja hatását.

Mint AMD ''drukker'' kíváncsian várom a fejleményeket......

(#2) Zenty válasza Peet (#1) üzenetére


Zenty
őstag

Intel nemostanság fogja megvenni nvidiát vagy partyzni vele ,mert nincs szüksége rá még.
Az integrált dolgaival egyedül még jól elvan,
max akkor vásárolna be ha amd-ati páros gyorsan eröltejesen elkezdene fejlödni stb.
De mindesetre az is biztos,hogy a intelnek nem jelentenne problémát ha másnap megkéne vennije az nvidiát :D

[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#3) dokar válasza Peet (#1) üzenetére


dokar
addikt

sztem minden a legnagyobb rendben zajlik, nem kell megijedni :)

extra - SEXRay

(#4) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Remélem ez nem valósul meg, mert nem tenne jót sem a piacnak, sem nekünk mezei PC felhasználóknek, gamereknek stb.
Nem lenne szimpatikus húzás. :( Tulajdonképpen mit akar ezzel elérni az AMD? Ettől behozza majd a lemaradását a Conroe-val szemben? Ettől jobb procikat fog gyártani? :F

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#5) X Factor


X Factor
addikt

Az h. az egyik elnyomná a másikat szeritnem nem nagyon történne meg, mert nem tenne neki jót üzletileg a monopol helyzet, mindig csupán egyfajta egészséges előnyre törekednek amivel vezető poziciót kívánnak maguknak biztosítani, másfelől az intelnekszvsz nincs túl sok szüksége az nvidiára szvsz, mint ahogy most se amd+ati-s rendszerek fognak születni, hanema tulajdoni viszony változik meg. Ez kb engem arra emlékeztet, ahogy a danone megvette a győri kekszet,,, a cég egy francia konozorcium tulajdona, ettől függetlenül ugyanugy mi, és ugyanazt gyártjuk benne mitn eddig, csupán nem a mienk...

mondjuk annyit látok benne h. az ati chipstes alaplapokból valőszínűleg nagyobb kínálat lesz amd procik alá, de hát ez eddig is ígyvolt.

Make things work

(#6) dshk


dshk
aktív tag

slashdot-on belinkeltek egy érdekes cikket, ami szerint az egyesülésnek semmilyen rövidtávú célja és hatása nincs. Tehát nem az Intel ellen megy (közvetve persze igen) és főleg nem az nVidia ellen. Hosszútávon viszont a két gyártó egyesülve többre jut technológiában. Pl. a sokmagos procik majdani világában a proci+alaplap+grafikus kártya funkciók egyre nagyobb része kerülhet a processzorba (ahogy a memóriavezérlő már most is bekerült az AMD processzorokba).

(#7) Savage5


Savage5
senior tag

Hogy mi lesz ebből a párosból... Most vagy tényleg tudnak ők ketten valamit, amit az Intel nem és sikerül csinálniuk valami forradalmit, vagy belebuknak és csókolom mindkettőnek, vagy marad a régi (mostani) piaci helyzet...
De még mi lett volna, ha AMD az nVidiának tesz ilyen ajánlatot (márha lenne annyi pénze)...

...

(#8) User64476 válasza dshk (#6) üzenetére


User64476
őstag

Ez érdekes hozzászólás volt, nem úgy mint a többi. Tudnál adni linket?

(#9) orbano


orbano
félisten

Nem érdeke az Intelnek megvonni a licenszet. Ha jól emlékszem, az intel abbahagyja a felsőkategóriás chipkészletek gyártását, hogy a többi vetélytársra hagyja ezt a kényelmetlen feladatot. Ezek után nem tenne jót ez a fajta vérszegénység az intel platformjának...

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) FehérHolló válasza X Factor (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha valóban ez a helyzet AMD-nél is, mint a Győri Keksz felvásárlásánál, akkor miért volt AMD-nek ilyen sietős? Azért, hogy egy nem túl sok profitot termelő cég hasznát magának szedje be? Logikátlan lenne.
Itt igenis valami nagyobb dolog van készülőben. AMD terveihez - akármik is legyenek azok - kellett/kell ATi. (Most lehet találgatni, hogy chipset kell neki, vagy integrált VGA a laptopokba, de ezek akármennyire valószínűek, csak vagdalózások lennének.)

Skynet is real. It's called Google.

(#11) P.H. válasza orbano (#9) üzenetére


P.H.
senior tag

Talán rosszul gondolom, de ez egy ingoványos talaj. Egy chipset-gyártó a megjelenés előtt egy jelentős idővel megkapja az elkészítéshez szükséges dokumentációkat, amik egy másik (a legnagyobb konkurens) CPU-gyártó kezébe kerülve azt nemkívánt többletinformációkhoz juttatnák. Nem hiszem, hogy ezt az Intel megengedné magának, hosszútávon
Az ideit meg hiába is vonná vissza, szerintem meglesznek a másolatok, aztán ember legyen a talpán, aki bizonyítja, hogy az AMD-nél nem olvasták el, vagy nem használták fel semmire.

''Év végéig szinte biztosan készíthet az AMD Intel processzorokkal kompatibilis lapkakészleteket.''
Azért nem gondoltam volna, hogy valaha is ezt olvasni fogom. Mekkorát fordult a világ 10 év - amikor még az AMD CPU-i mentek Intel-lapokban, - vagy 25 év -amikor az Intel átadta a 8086 licenszét az AMD-nek - alatt...


[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#12) FehérHolló válasza User64476 (#8) üzenetére


FehérHolló
veterán

Legutóbbi PH!-s hírben is tesznek róla említést. [link] 4dik bekezdés (''Az elemzők'' kezdetű).

Szerk: Azt hiszem, hogy linkelt hír hozzászólásaiban emlegetnek olyasvalamit, hogy AMD prociba akár a VGA is belekerülhet. De elég drasztikus méretbeli változásokat eredményezne, az biztos.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#13) P.H. válasza FehérHolló (#12) üzenetére


P.H.
senior tag

Nem hiszem (mert nem tudhom biztosan), hogy célja és haszna nem lenne. Ebből az egészen átfogó cikkből: [link], ennek a PH-s hírnek a Torrenza technológiára vonatkozó részéből: [link], nevezetesen, hogy a 4x4 2 többmagos processzort összekapcsoló Direct Connect Architecture-ra épülnének a kiegészítő coprocessor-ok, valamint, hogy a héten bejelentették a 4x4-et (ha igaz, [link]), én azon korábbi véleményemet látom megalapozottnak, hogy az AMD-nek csak akkor éri meg, ha saját berkein belül tervez(tet)i meg és gyár(tat)ja le ezeket a coprocessor-okat. Amire az ATi egészen megfelelőnek tűnik.

Ilyen coprocesszor lehet első körben egy grafikus/converter processor. Ami egy ingyenes API-val elég vonzó lehet a játékfejlesztőknek.

Szerintem.
Majd meglátjuk.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#15) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Szerintem nem döntött rosszul az AMD eddig mindenki úgy volt vele hogy úgyis az NVIDIA-val vannak ''együtt'' aztán tessék...

(#17) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nem tudom, hogy ez miért válasz a hozzászólásomra, de mindegy. Én sem hinném, hogy nincs haszna az egyesülésnek.
Másrészt nagyjából egyet tudok érteni veled a második bekezdésben. Viszont a harmadik bekezdésed csak találgatásnak tűnik - nem mintha teljesen alaptalan lenne, de akkoris csak találgatás.

Majd meglátjuk.
Kár ezen most vitatkozni, amég az AMD-ATi fúziónak is vannak buktatói, tehát ''csak'' 99%, hogy megvalósul.

Skynet is real. It's called Google.

(#18) nn687


nn687
tag

na nem kell ezen annyira spekulálni, én az alábbi cikkel értek egyet, szerintem ez a lépés oka, mint azt előttem szóló is mondta, a prociba integrált grafika:
[link]

[Szerkesztve]

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#19) LordX válasza P.H. (#11) üzenetére


LordX
veterán

Khm, az AMD-nek és az Intelnek egy jelenleg is érvényes, mindenre kiterjedő keresztliszensz-szerződése van, tehát ha akarnák, csinálhatnának a másik foglalatába való procit...

(#20) Oliverda válasza LordX (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha mindenre kiterjedő keresztliszensz-szerződése van, akkor mondjuk miért nincs még Hyper-Threading az AMD processzoraiban, vagy SS4?

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) #65675776 válasza Oliverda (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Hyper Threading értelmét vesztette a dual core processzorok megjelenésével.

SS4 tudtommal intel procikban sincs, legfeljebb SSE4. És az is csak a Conroe/Merom vonalon. Akkor hogyan is lenne benne a mai A64-ekben? :F

(#22) Balu77


Balu77
őstag

Érdemes ezt a korábbi cikket elolvasni: [link]

Nos ha megtörténik az egyesülés, akkor az intel ezen tervei dugába dőlnek másfelől az amd-nek lessz a kezében egy grafikus platform, amivel az intel egyik huzóágazatának számító integrált eljárásokban komoly konkurrens lehet. A kérdés az hogy mit lép erre az intel. Az nvidia korábban már felvásárolta a Uli-t, így marad a képben az nvidia, a via és a sys. Utóbbi kettő pedig jelen állás szerint a csúcskategóriában labdába sem rúg, tehát maradhat az intel ezek fejlesztésénél is.

izé

(#23) FehérHolló válasza #65675776 (#21) üzenetére


FehérHolló
veterán

A Core 2 Duo nem támogatja véletlen a HT-t? :F

Szerk:
Régen, amikor még nem jött ki, Intel honlapján olyanokat olvasgattam, hogy ez lesz az első dualcore, ami támogatja. De most, hogy kijött, sehol sem látom a spec-ei között.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#24) FehérHolló válasza FehérHolló (#23) üzenetére


FehérHolló
veterán

Érdekes, a propagandából csak ennyi maradt:

''And when combined with Hyper-Threading Technology (HT Technology) the Intel dual-core processor is the next step in the evolution of high-performance computing. Intel dual-core products supporting Hyper-Threading Technology can process four software threads simultaneously by more efficiently using resources that otherwise may sit idle.''

Core 2-vel már nincs semmi összefüggés... Mintha régebben nem ezt olvastam volna.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#25) orbano válasza Oliverda (#20) üzenetére


orbano
félisten

a hyper threading-nek nem csak a netburstnél volt értelme? egy eleve rövid pipelinenál nem sok hasznát lehet venni egy ilyen feature-nek szvsz

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) biga


biga
senior tag

''...a nagyobb alternatív gyártók közül januártól egyedül az NVIDIA-nak lenne joga olyan lapkakészleteket piacra dobni, melyek Intel CPU-kat kezelnek.''

És a többiek? A VIA, SIS? Vagy ők a kisebbek? Azért a VIA-t nem nevezném épp kisebb gyártónak...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#27) ftc válasza biga (#26) üzenetére


ftc
nagyúr

SIS-t sem...

(#28) simonzé válasza biga (#26) üzenetére


simonzé
addikt

Pontosan ezt akartam megkérdezni. Tudtommal a Via a legnagyobb alternatív gyártó...

I don't fit in. I fit out.

(#29) simonzé válasza dshk (#6) üzenetére


simonzé
addikt

A memóriavezérlő elejétől kezdve benne volt az XP procikban. Ez volt az egyik kulcsfontosságú előnye a P4-gyel szemben.

Különben biztos vagyok benne, hogy valami nagy durranásra készül az AMD. Valami akkorára, amit a Microsoft csinált az XBox-szal. Egyébként nem lenne értelme az egész többmilliárdos üzletnek.

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#30) Erasmus válasza LordX (#19) üzenetére


Erasmus
őstag

ez nem így van. ezeknek a megállapodásoknak a tartalma üzleti titok, de az nem, hogy az 1996-os kiegyezés óta az amd nem készíthet intel-foglalatba illeszkedő processzort és nem használja az intel mikrokódját. részben emiatt született az athlon és emiatt licencelték hozzá a digital ev6 buszát.

(#31) Obi-1 válasza simonzé (#29) üzenetére


Obi-1
őstag

Szvsz az XP-ben még nem.

Only a Sith deals in absolutes.

(#32) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Csak azt nem ertem, miert kell ilyeneket irni:

''... az év végén lejáró licencet nem újítja meg az Intel, ez esetben a nagyobb alternatív gyártók közül januártól egyedül az NVIDIA-nak lenne joga olyan lapkakészleteket piacra dobni, melyek Intel CPU-kat kezelnek.''

Ugyanis az Intel utan a VIA a 2. legnagyobb chipset gyarto (3. az ATi, 4. az nVIDIA) es tortenetesen PONTOSAN AZERT, mert a VIA-nak van (es jovore is lesz) licensze es gyart is bosegesen Intel CPU-khoz.

Az nVIDIA helyzete csak annyibol kulonleges, hogy SLI-kompatibilis chipseteket csak az nVIDIA gyarthat, illetve akinek meg megengedi, de ebbol a szempontbol az nVIDIA ugyanazt a szukkeblu politikat folytatja, mint az Intel. (Amugy nem hinnem, hogy a felhasznalok tobbsegenek feltetlenul szuksege lenne SLI-re, vagy az ATi CrossFire technologiajara. A tobbsegnek inkabb arra lenne szuksege, hogy az alaplap ne zabaljon 30-50 W-tal feleslegesen tobbet.)

(#33) Balu77


Balu77
őstag

Mint korábbi hozzászólásomban már írtam itt főként a csúcskatregóriát érintheti komolyan ez az egész. Lásd egy korábbi cikk: [link]
Ugyebár az intel arra pályázott hogy majd az nvidia és az ati egymással versengve kinyomják a jobbnál jobb high-end chipkészleteket. Nos ezzel ez így most megszűnhet. Igaz a via is gyárt chipkészleteket, de azok meg inkább az olcsóbb kategóriákhoz készülnek.
Mindenesetre várjuk ki az egész végét, hogy jóváhagyják-e az amd ati egyesülést. Mindenesetre érdekes játszma lessz!

izé

(#34) #65675776 válasza FehérHolló (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Már a Pentium D-k közül is csak az Extreme Edition-ben volt Hyper Threading.

(#35) DcsabaS válasza Balu77 (#33) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''Ugyebár az intel arra pályázott hogy majd az nvidia és az ati egymással versengve kinyomják a jobbnál jobb high-end chipkészleteket.''
Miért gondolod, hogy erre pályázott?
Az Intel szerintem mindig arra pályázott, most is arra pályázik, és ezután is arra fog pályázni, hogy az összes konkurensét kiszorítsa minden olyan helyről, amelyben érdekeltségei vannak.

Tehát alapvetően fütyül arra, hogy az ATi, vagy az nVIDIA a játékosok igényeit messze jobban kiszolgáló 3D vezérlőket csinál, amíg saját gagyi vezérlőit is könnyedén rá tudja tukmálni a piac bő 50 százalékára.
Éppen ezért alapvetően arra is fütyül, hogy saját maga (nVIDIA nélkül) nem tud csinálni SLI-t, illetve (ATi nélkül) CrossFire-t. Lényegében fütyül a ''high-end'' játékos társadalomra. Desktop és Laptop vonalon IRODAI és MULTIMÉDIA applikációkban gondolkodnak, illetve magasabb szinten még SZERVEREKBEN. Annyira buzog bennük a konkurensek kirekesztése iránti vágy, hogy képesek még akkor is megvonni a licenszeket az ATi-tól, az nVIDIA-tól (illetve korábban hosszú ideig a VIA-tól is), amikor ezzel saját maguknak is effektív károkat okoznak - a csökevényes chipseteik miatt. (A VIA-s időkben az ATA133, illetve a 133 MHz-es SDR SDRAM, majd a DDR SDRAM támogatásának hiánya, újabban pedig olyan nyalánkságok, mint pl. az ATA vezérlő teljes mellőzése.) Szerintem ezek miatt a Core 2 Duo alapú rendszerek térnyerése jelentősen le fog lassulni (örülhet az AMD).

Amúgy ezt az ATi-AMD egyesülést nagyon kockázatos dolognak érzem. Egyedül úgy látom értelmét, ha az ATi teljesen biztos _NEM_-et kapott az Intel bus licensz kiterjesztésére, ezért ők már most tudják (velünk szemben), hogy bármilyen jó dolgot is csináltak az Intel részére, nem bazírozhatnak rá, miközben nem is az nVIDIA, hanem az Intel a legfőbb konkurensük grafikai és chipset vonalon (a laptopok miatt).

Van aztán még egy olyan dolog, hogy az ATi a PhysX gyorsítóval is elbibelődött már egy ideje, amelynek az lett a vége, hogy optimális esetben egy dual GPU-s (CrossFire) rendszerhez tartozó PhysX gyorsító is igencsak megköveteli a nagy sávszélességet, vagyis ilyenkor már 3 db 16-os PCI-Express-re lenne szükség (nagy, bonyolult és drága rendszer), és hiába a méggyorsabb alaplapi CPU, túlságosan korlátoznak ezek a sávszélességek. Végül is jobb lenne az az eredeti munkamegosztás az alaplapi CPU és a 3D gyorsító között, vagyis hogy az AI-t, a fizikát, a geometriát és a megvilágítást mind a CPU számolja (miután GPU shader-ekkel is kiegészült), és a 3D alrendszer lényegében csak a texturákkal és a vetítéssel foglalkozik. (Magyarán, szerintem az nVIDIA által erőltetett T'n'T-nek nem a 3D gyorsítóban, hanem a CPU-ban lenne a helyük.)

Úgy tűnik, az ATi és az AMD szakemberei is lényegében egyetértenek ezzel, ezért a jövő AMD-s multi-core-os CPU-i átveszik a mai GPU-k funkcionalitásának jó részét (és még egyebeket). Ehhez jól jön nekik az ATi ide vágó technológiája/ismeretei (chipset, memória illesztés és GPU shader-ek). Azt azonban még mindig nem értem, hogy miért volna jó kihagyni mindebből az nVIDIA-t. Persze, ha az nVIDIA nem akar szövetkezni, akkor vele nincs mit tenni.


'' Igaz a via is gyárt chipkészleteket, de azok meg inkább az olcsóbb kategóriákhoz készülnek.''
Ez döntően azért van, mert a VIA nem akar fizetni sem a SLI, sem a CrossFire technológiáért, ezért az ilyen alaplapokra nyilván nem VIA chipset kerül. De aki nem akar dual GPU-s rendszert (márpedig ez a többség), annak ez abszolút nem probléma, főleg, hogy kisebb lehet a fogyasztás és olcsóbb is lehet.

Távlatilag pedig előfordulhat, hogy mondjuk egy 4 core-os alaplapi CPU olyan erős GPU funkcionalitással is bírni fog, hogy nem kell mellé sem PhysX kártya, sem pedig dual GPU-s SLI/CrossFire rendszer.

(#36) FehérHolló válasza #65675776 (#34) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ezzel teljesen tisztában vagyok. Ezért ''örültem'' anno, amikor körülbelül 3 hónapja intel honlapján megláttam, hogy Core2-ben lesz HT támogatás.
Különben az a vicc, hogy elolvastam az összes PH!-s hírt, tesztet és a hozzájuk tartozó hozzászólásokat is. De csak épp az előbb tudatosult bennem a HT hiánya. Valahogy elfelejtettem azóta, hogy olyet is mondtak róla régebben, hogy lesz benne.

Skynet is real. It's called Google.

(#37) rudi válasza DcsabaS (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez a VIA a második legnagyobb chipsetgyártó, ez honnan jön? Van ennek az infónak katuális és nagyjából hivatalos forrása? Azért kérdezem, mert mostanában, K8 platformon szinte egyáltalán nem látok VIA chipkészletes termékeket. Intel vonalon meg olyan erős az Intel platfomrpolitikája, hogy még az teszkógazdaságos PC-kben is Intel chipkészlet van, VIA nem nagyon.

Notebook vonalon, ami lassan agyonveri a desktop vonalat ugyanez a helyzet. Az Inteles Centrinok verhetetlenek, AMD-hez meg általában ATI van. Szerintem éppen ezzel lehet némileg magyarázni az AMD és ATI összeállásátt. Valami olyan sikereset akarnak mint a Centrinok, és ugyanazt meg akarják csinálni desktop vonalon is.

Szerintem a VIA-nak a chipkészlebizniszben nem sok keresnivalója van, tudtommal még DX9 kompatibilis IGP-jük sincs.

Úgy gondolom, az NVIDIA reakciója lesz nagyon érdekes, ugyanis a kaliforniaiak már sokszor megmutatták, hogy nagyon jól tudnak biznisz módszerekkel koperálni (lásd, 3Dfx kikészítése, rettenetes FX-be nem belepusztulás, SLI megtetése a néppel, ULI kivásárlása az ATI alól).

Még egy megjegyzés: CrossFiret tudnak az Intel high-end chipkészletei is (kérdés, hogy meddig).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) #65675776 válasza rudi (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az integrált Chrome9 már a nevében is DX9-es. [link]

(#39) rudi válasza #65675776 (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, tényleg! Bár csak PS2.0-s de DX9-es.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) Balu77


Balu77
őstag

Nemrégiben pár szervergéppel mímelődtem és így hírtelenjében tudatosult bennem hogy a még mindíg a jó öreg ati rage128-ak dolgoznak ezeken a szerveralaplapokon integrálva, vagyis most frissítették újabb ati vga-val. No asszem, az inteles alapú szerverekben lehet hogy az atit már nem sokáig fogjuk látni...

izé

(#41) Balu77 válasza rudi (#37) üzenetére


Balu77
őstag

''Szerintem a VIA-nak a chipkészlebizniszben nem sok keresnivalója van, tudtommal még DX9 kompatibilis IGP-jük sincs.''

Ezzel egyetértek! Nem is beszélve arról hogy milyen silány minőségű hálókártyákat integrálnak ezekre a via-s lapokra.
Ellenben az hogy kevésbé melegszik jó tulajdonsága. Habár anno az nvidia sem melegedett, az nforce3-ak jók voltak, de az nforce4 óta káosz az nvidia, ez az am2-es platformra készült chipkészlet meg valami szteroidos nforce4. Az tuti hogy ilyet többé nem veszek...

izé

(#42) rudi válasza Balu77 (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Az nForce 3-4 chipeknek az a bajuk, hogy még mindig 130 nm-en készülnek. Egyedül az integrált VGA-s GF6100 és GF6150 IGP 90 nm-es, az nem is melegszik. Én arra számítottam, hogy az AM2-es chipek már 90 nm-esek lesznek, de mivel így melegszenek, nem biztos, hogy azok. Utalás a csíkszélességre még nem láttam sehol. Annak alapján, hogy a GF6100 és GF6150 szinte egy az egyben ment át AM2 platformra, sejthető, hogy az nForce 500 széria alig van továbbfejlesztve a 4-esekhez képest. Gondolom a fejlesztés is inkább a 2 gigabites hálókártyát és az IDE/SATA kezelők átvariálását jelenti.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) Oliverda válasza rudi (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem volt nForce 3-as lapom is. Az nF3 szinte egyáltalán nem melgedett. Pedig szerintem az nF3 még nem is 0.13-as technológiával készült, hanem nagyobbal. Gondolom 0.18al. Az nF4 viszont kazán. Pedig elméletileg csak +2 SATA meg a PCI-E. Akkor miért melegszik ennyire? A PCI-E miatt? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Balu77 válasza Oliverda (#43) üzenetére


Balu77
őstag

Valószínű, hogy a PCI-E az oka. Azonkívül az nforce3 csak 800Mhz, míg a 4-es már 1Ghz HT-t tud, habár ez szerintem nem számít annyira.
Annyit még hozzátennék, hogy az nf3 driverek tekintetében is elég megbízható, de az nf4-nél voltak gondok....

izé

(#45) Egon válasza rudi (#37) üzenetére


Egon
nagyúr

Ott, a pont, illetve még annyiban egészíteném ki, hogy mivel az Intel (a saját bevallása szerint) nem procikban/chipsetekben, hanem komplett _platformokban_ (lásd: viiv) gondolkodik, erre lehet válasz az AMD-Ati ''házasság'' (illetve a frigyből majdan születő új platform).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) Egon válasza DcsabaS (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt tudjuk, hogy nagy VIA-drukker vagy, de azért nem kellene túlozni. Egyébként meg pl. az ISA slot (egyik) utolsó hírmondója is a VIA volt, azt kihagytad a felsorolásból...;] Ellenben belevetted a rendkívül fontos ATA133 támogatást (ha jól emlékszem a Maxtoron kívül nem sok cég csinált ATA133-as vinyókat, meg amúgy is elenyészően voltak gyorsabbak az UDMA6-os vinyók is az ilyen vezérlőkön - arról nem is beszélve, hogy a komolyabb alaplap-gyártók simán ráintegráltak vmilyen külső chippel megvalósított, RAID-et is lehetővé tevő ATA133-as támogatást, akinek az kellett, az az Intel vonalon is megkapta). A felsorolásban szereplő további tényezők (pl. DDR) meg támogatva lettek a későbbiek folyamán az Intel chipsetekben is... Sokszor nem is olyan hatalmas késéssel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) faster


faster
nagyúr

– egy június 24-én kelt, mindössze kétmondatos „hírből” indult útjára, mely a brit The Inquirer bulvárlap hasábjain látott napvilágot.

Eheheh :D Úgy kell nekik, ha hisznek az Inq-nek.

(#48) Raymond válasza rudi (#37) üzenetére


Raymond
félisten

''Ez a VIA a második legnagyobb chipsetgyártó, ez honnan jön?''

A realitasbol :) Az ember nezeteit sokszor elferditi kicsit ha egy bizonyos korokben forog allandoan es nem lep vissza hogy lassa az egesz kepet ;)

''Azért kérdezem, mert mostanában, K8 platformon szinte egyáltalán nem látok VIA chipkészletes termékeket.''

A K8 platform viszont az osszes szallitmany csak kb. 21% teszi ki meg mindig. Ezt felosztod a harom gyarto kozott, igy hiaba latsz mindenhol NV chipsetet mert jatekosoknak szant konfiguraciokkal vagy korbeveve, a maradek majd 80% a piacnak meg mindig nem-AMD platform. Es Intel platformon a mainstream az Intele, a lowend pedig a VIA es a SiS piaca. ATI jott fel highend-ben kicsit. de az ATI/NV brand messze nem olyan eros meg mint AMD platformon. Ehez hozzajon az is hogy a VIA az AMD piacon is jelen van meg. Igy ha az NV az egesz AMD-s piacot uralna, az akkor is csak a vilagpiac 21%.

Szamok itt: [link]

''Szerintem a VIA-nak a chipkészlebizniszben nem sok keresnivalója van...''

Ezt a hozzaallast mondjuk nem ertem. Miert ne lenne keresnivaloja?

''Úgy gondolom, az NVIDIA reakciója lesz nagyon érdekes,...''

Ez mar megvolt es JHH szavait olvasva rajottek hogy hosszutavon szarban vannak.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Merész lépést tett tényleg az AMD, de csak kockázattal lehet nagyot nyerni, na meg veszíteni is. De ez utóbbi azért csak nem következik be. Remélem jó kis konfigot fognak megépíteni.

- http://pazsitz.hu -

(#50) csövi


csövi
tag

Ez szar lesz :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.