Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Adi


Adi
senior tag

Szerintem az Intel keze van benne.

ldm start-reconf primary

(#2) standbye


standbye
csendes tag

Szerintem meg ez kamu kell, hogy legyen.
Ha nem az, akkor az INTEL tényleg nagyon csúnyán játszik. Ezzel most egyszerre raknak alá a VIA-nak, meg az AMD-nek. De nagyon...

(#3) Parci válasza standbye (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az Intel keze van benne, persze. Nyomast gyakorol, tole fugg a legtobb alaplapot gyarto ceg (AMD-bol NEM tudnak 100%-osan megelni :(). Masreszt tenyleg kasztralta a P4-esek arait, es kozben a hatterben nyilvan meggyozott mindenkit az RDRAM-rol. Raadasul a P4 + RDRAM tenyleg nagyon jo, tehat az i820-szal ellentetben nem nehez meggyozni senkit :(. Ha kijon a Northwood, es tenyleg visszapakoljak bele a kivett egysegeket (2. FPU pipeline, nagyobb trace cache, stb), akkor az AMD nagyon-nagyon remenytelen helyzetbe kerulhet.

DE: az AMD es a VIA is nagyon megerosodott halistennek, nem kell oket temetni.

Mint minden, idovel ez is kiderul...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) Adi


Adi
senior tag

Ilyenkor tudjatok csak azt sajnalom, hogy pont ez a lepra IA32 platform terjedt el, amikor voltak/vannak ennel sokkal jobb procik is. :D

Meg az ARM is, bar az inkabb a fogyasztasban siraly es FPU-ja se nagyon akad neki.

ldm start-reconf primary

(#5) Kosh Naranek


Kosh Naranek
tag

Szerintem várjunk még, hiszen pl. a RAMBUS elleni per nem lefutott. Mivel a RAMBUS csak licenszdíjakból él, ha minden gyártó megtagadja a fizetést, az a cég halálát jelenti. Nem beszélve az esetleges kártérítési igényekről. Másrészt nem csak az Itelt kell hibáztatni, hanem kedvenc memória gyártóink profit éhségét is. Igen, igen... nem kell a szemeket meresztgetni. Pont olyan aljasok ők is mint az Intel. Mert ugye, az extraprofit miatt be kell vasalni minél gyorsabban a fejlesztési költségeket. Megthették volna, hogy már a kezdetektől jóval olcsóbban adják a DDR-t...de nem, élből 100% árréssel kell dolgozni. Ami még így is jóval kevesebb, mint az RDRAM esetén, azonban a minimális többlet teljesítményért túl sok. Most pedig, az Intel marketing gépezet beindulásával (memória az alaplapok és a procik mellé, méghozzá nem is kevés) futhatnak a pénzük után. Falhoz kellene állítani és tarkónlőni mindet!!!

(#6) standbye válasza Kosh Naranek (#5) üzenetére


standbye
csendes tag

Modjuk ez a profitéhség nem csak a memóriagyártókra jellemző (lsd. pl. GF3). Sőt, az új dolgokat mindíg drágán kell adni, úgyis lesz, aki megveszi...

RAMBUS:
Kezd a következő furcsa érzésem kialakulni:
Egy processzor és chipset gyártó frigyre lép egy szépnek tűnő memóriagyártóval, ám az aráról idővel kiderül, hogy nem is olyan szép, ráadásul meglehetősen szeleburdi. Ebből baj lesz, mert a társaságból elkezdik kinézni a nő miatt. Mit tesz erre a befürdött férj? Bebizonyítja mindenki másnak, hogy a többi nő sem jobb egy szállat se, aki meg ezt nem hiszi el, onnantól nem lesz meghívva egy buliba se. És erre a többiek nyelnek egy nagyot, és elkezdenek magyaros módon sírva vígadni...
Asszem sikerült elég szemléletesnek lennem...

Ja, még egy apró kötekedés: Ha valakit falhoz állítanak, azt nem tarkón szokás lőni...:)

(#7) karib


karib
addikt

Emberek, reménykedjünk a legjobbakban!

Aki esetleg megnézte az eredeti cikket (ocworkbench, illetve az ő forrásuk: digitimes), EGY SZÓVAL SEM EMLÍTETTEK AMD-t vagy ATHLONt.

Szerintem, és őszintén remélem, igazam van, csak az Intel-alapú DDR cuccokkal hagytak fel, ami teljesen értelmes dolog. Az AMD platformon szerintem nem fogják eldobni, mert egyre olcsóbb megoldás lesz, így ha van RAM, chipset, akkor minek nem gyártani?

No, majd meglássuk :)

P4 nem rossz, de az kicsit zavar, hogy jelenleg a "Pentium 60" korszakát éljük még csak, tehát migyá itt az új széria, ami abszolúte inkompatibilis lesz minden eddigi P4 cuccal. Még kicsit várni kell :)

Department of Redundancy Department

(#8) Parci válasza Kosh Naranek (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

No, ezzel a tarkónlövéssel csak csínján, nem szeretnék moderálni :D.

Amúgy karibé a pont, én tegnap a nagy rohanásban nem mentem tovább az OCWorkbench-nél, pedig tényleg valószínű, hogy csak a Pro266-os chipsetről (illetve SiS 635) van szó. Azaz az Intel platformról (aminek tényleg kevés értelme van... P4+DDR már jobb lenne).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Lord Tom


Lord Tom
csendes tag

Nem is olyan regen felroppent egy hir, hogy a P4 alaplapok gyartasat allitottak le. Ugyan mar, az, hogy nem fejlesztenek uj alaplapokat, az az jelenti, hogy a kozeljovoben nem lesz uj DDR chipset. A jelenlegiek meg jok lesznek egy darabig nem ?

We are Borg. Resistance is futile.

(#10) Parci válasza Lord Tom (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A Socket 423-as P4-es lapokat nem gyártják már, és ez igaz. De ez azért van, mert mindenki az új foglalatot, a Socket 478-at várja, ami már a Northwoodhoz készül. Amint megjön a Northwood, iszonyatos tempóban lökik majd az új alaplapokat.

Egy esetleges full DDR leállítás egész más tészta :(. Az mindenesetre biztos, hogy nyafognak a gyártók, hogy alig fogy a DDR - összességében. Se RAM, se lap nem kell "senkinek".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

(Elnézést :)

egyéb állatfajták

(#12) Máté mester


Máté mester
csendes tag

Ha leállítják ott az AMD64 és lassan elérhető az ára is a lapoknak meg a procinak!!!

Gazda Máté

(#13) HiperG válasza kamikaze boci (#11) üzenetére


HiperG
addikt

Huhh ilyen hír is volt...

Ki gondolta volna akkor, hogy nemsokára Rambus végleg temetve lesz :DDD

(#14) HiperG válasza Máté mester (#12) üzenetére


HiperG
addikt

Vedd észre, hogy ez majdnem 3 éves hír :DDD

(#15) klepto


klepto
addikt

Hát az ütő megállt bennem, amikor ezt a címet elolvastam a bal oszlopban :DDD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16) n@p@lm


n@p@lm
őstag

huhhh...
nagy gáz lenne ha a fentebb lévő hír nyomán járnánk.....
rambus forever....or not?;))

napalm

(#17) Cathfaern válasza kamikaze boci (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Rám is rámhoztad a szívinfarktust :) Először a #10-nél kezdtem el gyanakodni, hogy itt valami nem OK, s akkor néztem meg a dátumot. Btw. jó öltet volt a hírt felhozni, ebből is látszik, hogy az ilyen ''katasztrófák'' mennyire nem valósulnak meg :Pű

n@p@lm:
Itt a PH!-n nem szokás aláírásba gépleírást rakni. Sőt, sokan ellenzik is.

[Szerkesztve]

(#18) Esmein válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

Majdnem be*tam ... Ne ilyesztgessetek ien dolgokkal mert nem birja szivem :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hát én is ilyedős vagyok:))

(#20) n@p@lm válasza Cathfaern (#17) üzenetére


n@p@lm
őstag

?
mégis mennyi emberkének a konfigja van aláírás helyett leírva, vagy tévedek?
javíts ki ha nem így van...
bocs ha off volt..

napalm

(#21) klepto


klepto
addikt

Most, hogy már egy páran szívrohamot kaptunk, és túlvagyok esti fürdőzésemen, tiszta testetemet egy gondolat szállta meg.

OFF
Elnézést, ha kicsit OFF leszek :(((
A VGA piacon örülünk, ha új versenyző kicsit moderálja a piacot, CPU terén is van verseny, viszont a ramok tekintetében egy fajta uralja a a teljes piacot. Itt miért nincs árharc, konkurencia, vetélytárs, stb.? :(

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#22) ptiboy


ptiboy
senior tag

na én is beszivtam :)
elolvastam és persze dátum nélkül :DDD

boci-nak annyi!
készülj a levágásra ! ;]

:)

(#23) VladimirR válasza klepto (#21) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ram teren is van arharc szerintemmegpedig a tobb gyarto miatt, csak nem olyan latvanyos mint a vga/proci teren
de lehet hulyeseget mondtam

(#24) Cathfaern válasza n@p@lm (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OFF

Relatív kevésnek. Igaz, újabban (3 hónapja kezdődött, azelőtt senkinek sem volt gyakorlatilag) megszaporodtak, de még mindig kevés van (szerencsére) pl. a HWSW-hez képest. Persze nyugodtan berakhatod aláírásnak a konfigodat, ha akarod.

ON

[Szerkesztve]

(#25) n@p@lm válasza Cathfaern (#24) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi a válaszod.
maradok így ;)

napalm

(#26) steveetm


steveetm
őstag

uhhh, bazzeg, hát ezt nagyon becumiztam, én csak bocinál olvastam el a dátumot.
azért lol:)
Üdv.: steveetm

(#27) llax


llax
senior tag

A dátum..... éngem is jól beetetett...

(#28) ptiboy válasza llax (#27) üzenetére


ptiboy
senior tag

ne izgulj lesz-nek még áldozatok :)

:)

(#29) ptiboy válasza llax (#27) üzenetére


ptiboy
senior tag

ne izgulj lesz-nek még áldozatok :)

:)

(#30) kamikaze boci válasza klepto (#21) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Az RD RAM a magas licensz díjak miatt volt drága.

A DDR nyílt ipari szabvány, vagyis nem egy kézben vannak a jogok. Így a verseny szabad, az gyárt aki akar. (A szereplők számát csak az optimális üzemméret határozza meg).

(A DDR is SD, nem?)

Jó poén volt, elnézést mindenki :DDD

egyéb állatfajták

(#31) PaladiN válasza ptiboy (#29) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Íme egy újabb, bár én a cikkel kezdtem. :DDD
Jó volt az5let ;]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#32) Viktor77 válasza ptiboy (#29) üzenetére


Viktor77
titán

Pl. Én. Ezt becumiztam! Melyik volt az??? :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) [ Error ]


[ Error ]
csendes tag

Baromsag...
Ugyes pletykakeltes. :C

I'm in, everyone of machines...

(#34) Cathfaern válasza [ Error ] (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem te is megnézted mind a dátumot, mind a topicot :D

(#35) anulu


anulu
félisten

Ezt a cumit... Felkelek vasárnap kora reggel, és mit olvasok? Szívbaj rámjön, dátum megnéz, vigyorog. A cikk felhozása poén volt :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) strike-force


strike-force
őstag

b@nyeg, én is ráparáztam.....

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#37) Viktor77


Viktor77
titán

Sztem lesz még pár embernek durva vasárnap reggele.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38) Ploszi


Ploszi
senior tag

a harmadik hozzászólásig jutottam! mondom jön a DDR3??? :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#39) shtml válasza kamikaze boci (#11) üzenetére


shtml
őstag

Idióta :DDD

Elsőként az eredeti cikket kerestem az OCWorkbenchen, aztán mivel ott nem találtam, gyanút fogta,.

Az efféle barom vicceket azért nem kellene...:( Csak hiszed, hogy humoros vagy:(

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#40) anaqer válasza shtml (#39) üzenetére


anaqer
veterán

Hagyjad már lógva szegényt, csak felhozott egy régi hírt, nem baltát rakott a hátadba ( ''hát viccnek kicsit durva lenne'' ). Én szeretem az ilyen retrohíreket, nem árt néha egy kicsit perspektívába tenni a dolgokat. Ez meg konkrétan olyan blőd volt, hogy szerintem már a cím is árulkodott az időpontról ( nekem pl. a VIA DDR-es P3 lapjai ugrottak be róla ).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41) Niquis


Niquis
aktív tag

Maj' félrenyeltem a reggelit!:) Első meghökkenés legyőz, gondolkoz : nem lehet igaz, benéz, lát tényleg nem igaz:) Az ilyen egységes iparági cselekvések hálistennek nem jellemzők, egy cégnek sincs ekkora befolyása(csak konvergálnak hozzá).

Még valami: látszik, hogy az elmúlt 2 év alatt sokat fejlődött a PH színvonalban. 2 éve még simán berakott Parci egy ilyen hírt, ma viszont már nem látni hasonló pletykákat, vagy ha igen, akkor kellő szkepticizmussal kezelve.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#42) atus


atus
senior tag

shtml: Szerintem jó tréfa volt, legközelebb legalább megnézed mikori a topik/hír. Még régebben benyeltem egy ilyen felélesztést, azóta figyelek, úgyhogy most is résen voltam. De minden elismerésem boci, csak nehogy tömeges szívrohamhullámról szóljanak az esti hírek... :DDD

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#43) botye válasza atus (#42) üzenetére


botye
tag

Szerintem meg qrva rossz vicc volt....

Ez az idei első PH-s ''benézésem'', és ilyen hír fogad... Mondjuk a dátumot azonnal megnéztem... De akkor is... Csatlakozom a ''zombik'' közé... Nemek is megállt a szívem...

Követelem a bélszínemet... ;]

[Szerkesztve]

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#44) szepi79 válasza botye (#43) üzenetére


szepi79
őstag

Szerintem jó volt (bár az ütő bennem is megállt).

Amúgy meg azok, akik beírnak a topikba, hogy milyen szar vicc volt, csak azt segítik elő, hogy még többen beszopják...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#45) PaladiN válasza szepi79 (#44) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Pont ez a lényege ;]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#46) Scorpion


Scorpion
tag

Január bolondjai lettünk. Ezt igazából ápr.1-én kellett volna bevetni, de így is jó volt:))):C

(#47) anulu válasza Scorpion (#46) üzenetére


anulu
félisten

Előre félek, ápr 1-én milyen antik hírek kerülnek elő :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) kamikaze boci válasza anulu (#47) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Á, akkor mindenki számít rá :)

egyéb állatfajták

(#49) anulu válasza kamikaze boci (#48) üzenetére


anulu
félisten

Hmmm, akkor csak nosztalgiából :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#50) faster válasza kamikaze boci (#11) üzenetére


faster
nagyúr

A frászt hoztad rám ezzel a topiccal! :DDD

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.