Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Igényesnek néz ki. Szivesen kipróbálnám hogy szól.

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Marshal


Marshal
csendes tag

LANpartykon tényleg hasznos a jó füles. Nekem is van egy 5.1-es fülesem persze nem ennyire profi. Nagy előnyt lehet vele szerezni a lanokon ahol nagy a zaj és az emberek nagyrésze hangszórón játszik (Legalább is ahol én szoktam lenni) . PL COD2-ben EAX-al nagyon szépen hallani hogy milyen irányból lőttek az emberre és így hamar lehet viszonozni a lövést ha nem találtak el :).

(#3) Allien válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Allien
veterán

Nem nehéz pedig rájönni, ugyan úgy, mint eddig!:DDD Nem sokat tudnak változtattni alapban. Illetve, azért ez ebben a formában nem teljessen fedi a valóságot. Itt azt értem, hogy maga a felépítés, a hangszórók elhejezése adott. Pl. az én Ozaki-mban volt kettő (egy oldalon nézve, a másik oldal értelemszerüen tükörképe ennek az oldalnak), tehát volt kettő ''közép'' egymás melett, de egymástól kissé kifelé forgattva. Alatta, vagy inkább a kettő között a ''magas'' nagyon kicsi kis hangkeltője, és ezek alatt van maga a bass része. Az ujdonság egy külső kütyü, egy dekóder (már gondolom én, mert a képen PONT a lényeg nem látszik). Eddig csak sima erősitő volt (jobb esetben) mellékelve (kivéve pl. Zalman), de most bele integrálják a dekódert (már az erősitőbe), mint pl. a Creative HQ 2300-D termékénél, ami mellékessen sterejjó, de a dekóderrel virtuálissan generálják a térhangzást, és volt képük a Dolby Digital, DTS, Dolby Pro logic jelzéseket ennek ellenére (már hogy ez mégis CSAK egy nyomi kis szterejó füles:((( ) ráírni. persze, ez MIND kitaláció, és előfordulhat, hogy tényleg tudnak valamit ''alkotni'', bár én kétlem.:B Ami tényleg jó, az a miki leszedhetőssége, és hogy ha ténylegessen támogatja a Dolby-s hangzásokat, akkor SOKKAL jobb élményt nyújthat, mint eddig a konkurencia, vagy a saját termkékeik! Csak az ár, az nem mindegy!
Volt ''szerencsém'' letesztelni a Creative fent említett termékét, és bizony, annak ellenére, hogy virtuálissan állítja elő a hangképet (illetve, hogy ''csak'' sztereo), meglepően jól teszi. Ha ezt TÉNYLEGESSEN 5.1-s felépitésben tette volna, akkor NEM vittem volna vissza reklamálva.:(((

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4) Allien válasza Marshal (#2) üzenetére


Allien
veterán

Igen, csatlakozom, az 5.1-s füles ÉLETEKET menthet!;) Én is tapasztalatból mondom, bár én otthon használom. A nagy előnye, hogy ha tényleg relative jó minőségü, akkor halálpontossan meg lehet találni a zaj forrását, még ha az mondjuk fedve is van a ''szem'' elől. Ami pedig a másik félnek ROSSZ hír! :C Nem beszélve arról a nem elhanyagolható tényről, hogy ha az ellenfél mögédlopódzik, akkor azt is meghallhatod, ami szintén nagyon előnyös, és mondanom sem kell, hogy okoztam én is meglepetést már, amikor a ''kedves'' ellenfél le akart késsel szurkálni hátulról, amíg én a háztetőn lapulva snipáztam a társait. Aztán meghalottam a neszt, és ugye egy késsel szemben nem ''kaland'' ledurrantani az ellenfelet.:B Max ''kicsit'' mozogni kell, kitérve a szurkálások elől.;)
Igaz, én speciel a BF2-ről beszélek. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#5) killahdrums


killahdrums
senior tag

Tudom, hogy off a hsz-em, de
MIKOR LESZ MÁR VEZETÉKNÉLKÜLI MIKROFONOS STEREO FÜLES???!!! :(((

[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

(#6) erdoke válasza Allien (#3) üzenetére


erdoke
titán

Miért gondodlod azt, hogy a 8 hangszórós fülessel jobb térhatású hangot tud ez elérni mint az említett 2 hangszórós? Vagy hogy nem jogosan viseli a DD és DTS jelzéseket?
Az a fontos, hogyan szól, nem pedig az, hány hangszóró van benne. :F Tény, hogy kettővel jobb meghajtás kell, de ettől még korántsem lehetetlen, hogy jobb térhatású hangja legyen egy két hangszórós fülesnek.

A legjobb aláírás a héten

(#7) HummeRC válasza killahdrums (#5) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ez engem is nagyon érdekelne!

Nincs semmi bajom a vezetékes fülesekkel, de ugye évek óta kapható vezeték nélküli fejhallgató, ami akár 30 méterre is működik az adótól, még panelházak között is. Akkor miért olyan nehéz megcsinálni mindezt egy headsettel? :F

(#8) Raymond válasza Allien (#3) üzenetére


Raymond
félisten

''...a Creative HQ 2300-D termékénél, ami mellékessen sterejjó, de a dekóderrel virtuálissan generálják a térhangzást, és volt képük a Dolby Digital, DTS, Dolby Pro logic jelzéseket ennek ellenére (már hogy ez mégis CSAK egy nyomi kis szterejó füles ) ráírni. persze, ez MIND kitaláció, és előfordulhat, hogy tényleg tudnak valamit ''alkotni'', bár én kétlem.''

A jelzesek rajta vannak, mert dekodolja a DD es DTS jelet. Egyebkent korulnezhetnel mielott valamihez hozzaszolsz :) Lasd pl. ezt: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) killahdrums válasza HummeRC (#7) üzenetére


killahdrums
senior tag

Hát ez az!!!

Ezért vagyok kiborulva én is. Ezer éve vannak vezeték nélküli fülesek, miből állna rárakni egy mikrofont is és tuti, hogy megagiga sokan vennének... egy asztali sztender/töltő hozzá és kánaán... és engem igen is zavar ezeknek a füleseknek a zsinórja!

Nem fogom fel, hogy ezt miért nem ''találják ki'' a nagy audio periféria gyártók...
Olyan drága lenne vagy mi a *aszért? :(

There is no God, just Technology...

(#10) Allien válasza erdoke (#6) üzenetére


Allien
veterán

Azért, mert hülye vagyok!:B Csak abból indulok ki, hogy vannak a szabványok. A Dolby Digital, és társai PONT arról szólnak, hogy legyen 5 egyenérétkü hangfalad, és egy mélyláda. Igazi térhangzást SOHA a büdös életbe nem fogsz tudni kicsikarni kettő hangszóróból (szvsz, de cáfolj meg)! Ez tapasztalat!;) Sajnos, a szereo fülesek, még ha nagyon jó minőségüek is, mint pl. az a Creative HQ2300-D is, hiába jók, ha nem tudom annyira pontossan behatárolni a hangforrást, mint egy kevésbé minőségi, de 5.1-s fejhallgatón. Zenére bizti jobb egy sztereó füles, még ez a creative is, még talán filmnél is, mert támogatja (elvileg) a Dolby térhangzásait. De játéknál, ahol MINIMÉTERRE pontossan meg kell tudnod állapítani a zaj forrását, már nem elég. Legalábbis, szerintem, és tapasztalatom szerint. De, ettől függetlenül, elvileg lehettne igazad, viszont én ragaszkodom, hogy ha fejhallgató 5.1-snek hírdetik, az SEMMI esetre se legyen két hangszórós! Még ha a fület be is lehet csapni ideiglenessen, de ha jól tudom, a membrán egy pontnak minősíthető, márpedig itt 5 pontot kellene imitálni, azt meg nem igazán lehetséges, mert nem tudod térben a membránt egyszerre 5 felé húzni.:B Már, ha jól gondolkodom, és nem megint zagyvaságot beszélek össze-vissza. :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11) Allien válasza Raymond (#8) üzenetére


Allien
veterán

Sajnos, a linket éppen nem tudom megnézni, de ha angolul van, nem érek vele semmit.:B Azért nem néztem pontossan utánna a Dolby-s meghatározásoknak, mert nagyon régen, még amikor indult az 5.1 (Dolby Pro logic), MINDIG arról volt szó, hogy legalább 5 hangszóró kell. Eleinte elégséges volt surround hátsó rész, ami nem teljesértékü hangszórókat jelentett. Lehet, fejlődött a technika, és lemaradtam arról, hogy két hangszórón is tudnak VALÓS 5 hangszórót imitálni TÖKÉLETESSEN.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12) erdoke válasza Allien (#10) üzenetére


erdoke
titán

Ha két fülből kicsikarja a szoftvered az ''IGAZI'' (?) térhallást, akkor miért ne lehetne két hangszóróból kicsiholni a térhangzást? Nem kell ''5 pontot imitálni'', a fülednek kell azt hallani.
Ha 5.1-nek hirdetik, akkor valóban hazudnak, de ha DD és DTS kompatibilisnek, akkor nem.

A legjobb aláírás a héten

(#13) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Én vettem egy Zalmant, de a hangfalakhoz képest bizony kevéske NEKEM.

(#14) Slax válasza G.I.JOE (#13) üzenetére


Slax
senior tag

Akkor hordd a hangfalakat lanra. ;]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#15) Allien válasza erdoke (#12) üzenetére


Allien
veterán

Hát, nem tudok angolul, ezért relative könnyű megtéveszteni. Emlegetik az 5.1-t is, meg ugye a DD, DTS, és Dolby PRO LOGIC hangzást is. De, a magyarnyelvüje az benne van a csomagolásba, ahoz viszont szét kell bar4bárkodni a csomagolást, mert le van heggesztve (műanyag). Abban le van írva, hogy ez egy sztereo füles, a dekóderrel. De, ahoz, hogy ehez az infóhoz hozzájussak ugye, szét kell barbárkodnom a csomit, és ezzel ugrik minden lehetősségem a fogyasztói jogaim érvényesitéséhez, mivel maga termék ugye NEM hibás, és csak akkor kötelessek visszavenni a cuccot, ha hibás.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#16) K G S


K G S
csendes tag

A füles nagyon hasonlít a medusa 5.1-re, csak itten mintha zárt lenne.
Kíváncsi vagyok ez hogyan szólhat összevetve a medusa-val, mert annak is nagyon jó hangja van.
Amit meg felettem szólóak írtak gámokról, az nagyon is igaz, egy ilyen fülessel sokkal előbb észre lehet venni az enemyt és meglepetéseket okozni ;]

Szidásokat pü-ben tessék

(#17) G.I.JOE válasza Slax (#14) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Jó ötlet, de akkor a házimozit viszem az erősítővel így a többiek hangfalai, meg ordibálása nem fog zavarni! :DD

(#18) deter


deter
aktív tag

Van már valakinek, ilyen fülese? Tapasztalat?

Annyi 5.1 füles van már mint égen a csillag. Habár most is azom van. (Zalman). De ennek a dinamikája, és hangminősége közelít a nullához.

üdv:
deter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.