Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoz


Zoz
őstag

Jól nézem, hogy egyedül a DVD-R DL támogatás a fő különbség a 4163-ashoz képest?

(#2) L3zl13 válasza Zoz (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vagy talán az egyetlen különbség. De a lényeg, hogy mégegy bőr... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Zoz válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Zoz
őstag

CD írás/újraírás/olvasás is változott :) 4163B 40/24/40 volt, ez meg 48/32/48 (sajnos :( )

(#4) BobChemistry


BobChemistry
őstag

20000 nem sok egy kicsit érte?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#5) PPeter válasza BobChemistry (#4) üzenetére


PPeter
addikt

Minden mostani csúcsmodell ilyen áron indul, miért lenne az LG kivétel, majd lejjebb megy. Hogy nincs benne LightScribe - hát, így legyen ötösöm a lottón, mint ahogy ezt megjósoltam -, nem túl meglepő, a HP túl magas licence díjat kér, az új írókban használatos újabb generációs enkóder chipek és fejegységek árával együtt ez már túl durva lenne - főleg az LG-nek, aki mindig is igyekezett az alsó szegmensben lavírozni az áraival.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) Dassler


Dassler
őstag

Aszem továbbra is marad a jó öreg Pio 109-esem :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#7) karib válasza PPeter (#5) üzenetére


karib
addikt

Nagyon nem követem az optikai tárolók piacát, ezért van egy hülye kérdésem: mit tudnak ezek az új írók, amit a jó ideje kapható 8-16x DL írók nem tudnak?

Kicsit úgy érzem, kezdünk oda jutni a DVD írókkal, ahol a CDRW-kkel tartottunk pár éve. 32x, 48x, 52x... durr, érdektelenség.

Oké, LightScribe még egész jópofa, de más érdemleges újítás mi van? Azon túl, hogy kicsit gyorsabban ír meg egy lemezt, ami sokak számára szerintem érdektelen.

Department of Redundancy Department

(#8) L3zl13 válasza karib (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Eddig majd minden új verzióban volt valami új formátum támogatás.
(Gyakorlati haszna ennek nem sok volt az utóbbi időben, tekintve a DL-es lemezek árait.)
Lehet, hogy a jövőben még jönnek DL-es RW lemez formátumok támogatása és hasonlók, de egyébként nem sok értelme van lecserélni egy jól működő DVD írót...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) fanatic válasza L3zl13 (#8) üzenetére


fanatic
aktív tag

Lightscribe-ért talán megéri...:(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#10) Vikky válasza fanatic (#9) üzenetére


Vikky
tag

Sztem nem hiszem. AZ előbbi kollégának igaza van. Nekem az első DVD íróm csak +os lemezt írt 2,4x. A mostani 16x +/- os DL-es. Sztem a következő íróm meg nemtommiket is fog tunni. Ha mindenér lecseréled a íródat, há nemmarad egy vasad se he! ;) szerintem

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.