Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bumper


bumper
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar kapható lesz egy brd író

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

Vajh az ára mennyi lehet

(#3) DVD_2_U válasza JoeYi (#2) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Észre lehet venni egy kis anomáliát a képen... kinek tünik fel?!

you can CANON

(#4) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

azt írták a ph előző cikkében, hogy július-augusztus..ez épphogy, de megvolt.;)

Nos Omnes Una Manet

(#5) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

eddig nekem a HD DVD volt szimbatikusabb mivel úgy tudtam csak az kombatibilis a dvd-ékkel, de így látván ezt egyből azt mondom Blu-Ray Disc 4ever!(bár lehet csak az én ismereteim voltak hiányosak/hibásak a dvd kezelési lehetőséggel kapcsolatban a BRD-nél)

(#6) janpotocki válasza DVD_2_U (#3) üzenetére


janpotocki
senior tag

51x sebesség?

(#7) ftc válasza janpotocki (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

sztem is arra gondolt

(#8) ciao


ciao
senior tag

épp ideje elfelejteni a kőkorszaki CD-t a!
buffer unrerrun-t nem tmogatja?

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#9) Male válasza ciao (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Ezzel biztos egyetértenek azok is, akiknek sok cuccuk van CD-ken... esetleg olyan is, amit nem igazán lehet átírni DVD-re (pl mert eredeti CD-k másolásvédelemmel). Az még úgy-ahogy elmegy, hogy CD-t nem lehet vele írni, de hogy olvasni se...

(#10) DVD_2_U válasza janpotocki (#6) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Nem... a NeroInfoTool azt jelzi, csak az 1ik formátumot képes irni... :U és a BD-R -t nem!

you can CANON

(#11) janpotocki válasza DVD_2_U (#10) üzenetére


janpotocki
senior tag

ez elkeserít. jó lenne tudni, hogy akkor a koreaiak honnan szedték az adatokat :(

(#12) ftc válasza DVD_2_U (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Aha és a táblázatban már benne van...

(#13) dabadab


dabadab
titán

Azert az ciki, hogy tok ugyanugy nez ki ez is, mint egy 2x CD olvaso, nem? :)

DRM is theft

(#15) ArGab válasza JagdPanther (#5) üzenetére


ArGab
őstag

Az tudomásom szerint arra vonatkozik, hogy a lemezek ugyanazon a gyártósoron gyárthatók, mint a DVD-k. Így sokan ezért támogatják a HD-t, mert legalábbis kezdetben kisebb a lemezek gyártási költsége.

(#16) zfarkas


zfarkas
senior tag

Ennek venti van a hátulján?

Raw Dark Pure

(#17) pabadam


pabadam
aktív tag

Remélem lesz Plextorban, feketében is..:DD 3-4 év múlva.

"...I'll never stop looking..."

(#18) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Több ok miatt sem szimpatikus: nem olvas egyáltalán CD-t:( Ráadásul az az alig másfél megányi buffer harmatgyenge, ami a képen szerepel:F

(#19) LordX válasza dabadab (#13) üzenetére


LordX
veterán

Te láttál már Pioneer optikai meghajtót? Mert mindiegyik ugyanígy néz ki, legalább is a 107D-m, ismerős 108-ase és másik ismerős 109-ese így..

(#20) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

A BD-R írás miért nincs bepipálva a képen, ha már a táblázatban benne van?:U

(#21) LordX válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem az egész hír fake.. Egy forrásból származó információk legalább konzisztensnek kéne lennie.. Ez így kb olyan, mint a politikusok beszéde, amikor mondják, hogy ''tízmilliós károkat okoz az országnak, érti kedves képviselő, több számillió forintról van szó. Ha kifizetnénk, miből pótoljuk az így keletkezett milliárdos kiesést?''

(#22) dabadab válasza LordX (#19) üzenetére


dabadab
titán

Lattam, sot van is egy (bar az pont nem igy nez ki: slot-ines 120S :) ), es epp' erre celoztam: az elmult tiz evben nem nagyon valtozott az optikai meghajtok formaterve.

DRM is theft

(#23) PPeter


PPeter
addikt

Nem fake, a CDSpeed program fejlesztője már küldött tesztadatot is róla, illetve a Nero fejlesztőinek is van ilyen meghajtójuk - bár még csak prototípus, ami igen sok változáson átmehet, mielőtt forgaomba kerül. Amúgy már egy hete írtam róla :DDD Bővebben: link , a CDFreaks fórumon is van egy nagy beszélgetés a drive-ról. Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) vfo7 válasza PPeter (#23) üzenetére


vfo7
senior tag

Nagyon sürgős volt bemutatni a példányt, nehogy a konkurencia beelőzzön. ;]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#25) PPeter válasza vfo7 (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, fontos a jelenlét, már a tavalyi CeBIT-en is mutogattak működő modelleket zárt ajtók mögött, Blu-Ray asztali felvevő meg már több mint két éve van Japánban (az USA-ban most jelent meg az első, majdnem 4000$-os áron).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) vfo7 válasza PPeter (#25) üzenetére


vfo7
senior tag

Nagyon kíváncsi leszek a nagy verseny eredményére, mert tuti, hogy csak az egyik nyer. Nekem a műszaki vénám azt súgja, hogy a HD-DVD lesz hosszabb távon a nyerő, egyszerűen azért, mert olcsóbb a technológia.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#27) arty válasza vfo7 (#26) üzenetére


arty
veterán

a dvd is gonoszul drága volt valaha ;) és nem lehetett a cd gyártosorokat dvdre állitani ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) PPeter válasza arty (#27) üzenetére


PPeter
addikt

De lehetett, legalábbis nem kellett toálisan új gyártósor és a CD-gyártáshoz megteremtett ipari környezet (kiszolgáló egységek stb.) jók voltak a DVD-hez is. A Blu-Ray viszont nagyon sokba kerül a gyártóknak, és a tetejébe a gyártói licence is borsos. Ha a HD DVD-t patronáló cégek okosan csinálják, akkor itt nagyon-nagyon meg tudják szorítani a Blu-Rayt, tudnillik a gyors népszerűsítéshez igen nagy volumenben kell gyártani, márpedig ehhez sok gyártó kell, akikkel viszont nehéz lesz lenyeletni a Blu-Ray költségeit és szívesebben húzódhatnak inkább a HD -DVD mellé, ha annak a gyártása jelentősen kevesebb beruházást kíván meg. Mivel a következő generációs High Definition műsoros lemezeken (legyen az akár HD DVD, akár Blu-ray alapú) sokáig meg nem tört másolásvédelem lesz, vélhetően nem a hivatalosan kiadott, védett kiadványokról készülnek majd a másolatok, hanem eleve ki fog alakulni a távol-keleten egy olyan árnyék mozgalom, ami eleve kalóz kiadványokat fog masterelni, kiadni HD felbontásban. Hogy ezek az árnyék ''kiadók'', gyárak melyik formátumot fogják használni, nos, lehet hogy viccesen hangzik, de ez is sokat számíthat abban, hogy végül melyik formátum lesz a befutó hosszú távon.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) PPeter válasza arty (#27) üzenetére


PPeter
addikt

És azt se felejtsd el, hogy a DVD-nek egységes iparági és kiadói támogatása volt (tehát biztos biznisznek látszott, ha valaki beszáll a gyártásába), amit egyelőre egyik kéklézeres formátum sem mondhat magáénak jelenleg.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) TeeJay


TeeJay
félisten

a kétszeres sebesség = 9 mega / sec???

hmmm ezzel a sebességgel hány évig tart teliírni egy 50gigás BD korongot?

a másik emg hogy mi az a BD-R és BD-RE???
az első világos de a második mi?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.