Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

Első! :DDD

Idézet egy habzószájú kiadó halállistájáról:

Vesszenek az online rádiók is!
Vesszen mindenki, aki le meri játszani a kiadók ''tulajdonát'' képező zenáket!
Igen, te is dögölj meg, aki megvetted másolásvédett CD-n és át akarod rakni a tizedakkor MP3 lejátszódra!
Dögöljön meg mindenki, akitől akárcsak egy kicsi pénzt is kapunk!

(#2) Tithian


Tithian
őstag

De mire fogják fogni az ''alacsony bevételeiket'', ha ez a veszélyforrás is megszűnik?

Jó szalonnasütést, flame on! ;]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#3) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Bovebben: [link]

egyebkent kivancsi lennek en erre a titkositott adatfolyamra - mindegy, akkor majd felveszi a paraszt a teljes wave csatornat, pl egy goldwave-vel

(#4) luciferc


luciferc
őstag

de most komolyan, tegyük fel, hogy sikerrel járnak, akkor hagyományos rádióból joga lesz valamit felvenni az embernek, internetesről meg nem? ki az a csökött f*sz, aki ilyeneket talál ki?? :Y

egyre inkább úgy gondolom, hogy ideje lenne egy globális bojkottnak. csak úgy jelzésképp.

(#5) jerry311 válasza luciferc (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lásd #1 :DDD

Szerintem aki felvesz egy (net)rádiós műsort, az azért teszi, hogy hallgassa a műsort. Annakidején is azért volt annyira jellemző a rádiós felvétel, mert sok esetben nem is volt ''kapható'' máshogy.

Kérdem én hány millió (milliárd) rádióhallgató van a világon? Ebből mennyien rögzítik a műsorokat? Ebből mennyien rögzítenek csak külön zeneszámokat, hogy ne kelljen megvenni?
Na most akkor gondolkodjunk...

Meg mondjuk egy neten is közvetített live mixet pl melyik kiadónál lehet megvenni? Egyiknél sem, hát akkor mire föl a jogdíj?

(#6) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

lassan tényleg oda jutunk, hogy megjegyezni is tilos..mert ki venné meg a CD -t ha haverjaival akár el is dúdolhatja...

Nos Omnes Una Manet

(#7) Maranello


Maranello
tag

Kezd elharapózni ez a '' jogvédő szervek vs. általuk kitalált zenemaffia '' vita,én nagyon élvezem..

(#8) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

jahh..amúgy kotta..igaz nem ida tartozik..de ez volt a legnagyobb állatság amit csak tehettek..ha vki leszedi..elkezdi játszani nagy társaságban..stb..aki addig nem ismerte ott megismerheti és akkor meg akarja majd venni CD -n
micsoda f@szok :)

Nos Omnes Una Manet

(#9) bozont


bozont
veterán

Na meg ennyi erővel veszek egy tunerkártyát és akkor onnan veszem fel,most nem tökmind1 akkor?

(#10) Jetpilot


Jetpilot
csendes tag

Hallottátok már ember szájából a következő mondatot?:
Nem veszem meg a CD-t, inkább felveszem internetes rádióból.

Anyáám, borogass.

.:JP:.

[Szerkesztve]

(#11) Loha


Loha
veterán

Ha nem akarok vmit letölteni, hanem mondjuk fel akarom venni mindenképpen, akkor tvtunerrel felveszem a hagyományos rádiókból, és kész. Átlagos hangrendszeren senki nem mondja meg, hogy nem CD rip. Szóval...értitek...

(#12) anulu


anulu
félisten

...én már csak egy cigit kérnék... :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) anulu


anulu
félisten

btw, valaki szóljon be amiatt, hogy olyan zenét hallgatok a neten, amilyet szeretek! és nem mellesleg nagyon sok olyan zenekart ismertem meg így, akiknek vhogy be fogom szerezni az albumát/albumait, merthogy nem ''tömegtermék'', igenis értéket képvisel, és ennek megfelelően kishazánkban nem kapható... nemtudom, hogy Jorn Lande neve mond-e vkinek vmit... na, az ő egyik albumáról hallottam néhány dalt, megszereztem a full albumot, és tuti, h meg is fogom venni, mert annyira jó, hogy az nekem kell. valaki mondja meg, h ebben mi a rossz a kiadónak? minőségi, tartalmas zene, meg fogom venni. pont.

valahol nagyon eltévedtek a kiadók. valaki igazán rájuk csukhatná a koporsó fedelét... de a nagy stúdiókra is, mert az online világban az információ utat tör magának. amit ember alkotott, ember fel is töri! OK, hogy a Vistában benne lesz a PUMA, de én meg nagy ívben lesz*rom. használom az XP-t továbbra is. az legalább támogatja a DVD-ROM-om, ami nem lesz elmondható a Vistáról, így a 6éves, de tökéletesen működő DVD-ROM-om csak azért dobhatnám ki, mert olyan gyári firmware van benne, ami nem ismer olyat, mint régiókód... meg a Macrovision-t leszámítva nem tud mit kezdeni a másolásvédelmekkel (az MV-re meg DeCSS), ezért egy CloneDVD-vel azt írok át, amit akarok. nem kalózkodom, csak féltem az eredeti, nem 2forintba került DVD-im. ...és matricanélküli DVD-re írom át. de ez egy másik sztori.

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) finest


finest
őstag

A Bartók rádiónak visszamenőleg is letölthetők a műsorai. Ajjaj...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) anulu válasza finest (#14) üzenetére


anulu
félisten

könyörgöm, uszítsuk rájuk a RIAA-t! :((( mi az, h valamit nyilvánosan hozzáférhetővé tesznek? ez sérti az összes kiadó érdekét, illetve a mostani vezetők 26-od ük-unokájának lehet, h már vmicskét dolgoznia kell, de hogy addig nem, az fix, annyira szénné keresték magukat.

gyűlölöm az egész bandát! valahogy a World of Warcraft-ba be kéne csempésznem a Night Elf-ek helyett kiadóvállalat, illetve jogvédő-maffia vezetők skinjeit. az NE-ket is rühellem...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) anulu válasza VladimirR (#3) üzenetére


anulu
félisten

köszi a linket :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) anulu


anulu
félisten

amúgy meg, h a cikk címére is reagáljak... ''csak úgy'' nem gondolom. de megtalálom a módját! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) Digital


Digital
addikt

Bazze hogy mindíg az írja a törvényeket akinek ki van tömve a zsebe :F :(( :(((

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#19) anulu válasza Digital (#18) üzenetére


anulu
félisten

úgytűnik.. ez leginkább az USA-ra igaz, ahol sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy a ''nagyok'' lobbija megeszi az ésszerű törvények hozására tett javaslatokat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) joghurt válasza Digital (#18) üzenetére


joghurt
addikt

''A jog az egy olyan dolog, amit szétosztottak egymás között azok, akiknek joguk volt hozzá. Nekem már nem maradt.''

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nevetséges... ki az a hülye, aki a rádiókból szenvedi le azt a zeneszámot? Duma, duma, egyszercsak jön a szám. Ráadásul többnyire 128kbps a max minőség. Hát bazz, dc-ről pillanat alatt megvan 192-320kbps minőségben is, minek kínlódni is. De nem tartok a RIAA-tól, az összes utóbbi időben elkövetett bődületes marhaságuk már csupán a zene- és filmipar régimódi, elavult, maradi gondolkodásmódjának haláltusája, ezek már csak az utolsó rándulások, mielőtt végül szépen elterül a földön, fetreng egy kicsit habzó szájjal, és végül szépen csendben kimúlik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) anulu válasza Dilikutya (#21) üzenetére


anulu
félisten

...ámen!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.