Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALI_G


ALI_G
veterán

tetszik. :C

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nem mondjátok, hogy az Asus ennyi év után rájött arra, amit eddig is mindenki tudott. Nevezetesen, hogy a GPU-nak felfele kéne néznie... :Y

Gratulálok... :U

PS: De lehet, hogy azért találták fel most, mert terjed a BTX, és így ott is állhat rossz irányba a GPU... :C

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#3) atuci


atuci
senior tag

kiváncsi vagyok, mennyivel lesz jobb hűtése egy ilyen karinak, mert az elmélet jó, de a gyakorlat számít.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#4) Dufresne


Dufresne
addikt

Nekem is és az ára sem vészes sztem.
Kezd nagyon egyértelmű kiszemelté válni az asus 7600gs karija:)

Mikor jön ez be ide vajon?

L3zl13: legalább ők csináltak egy ilyen karit..amúgy kisebb gyártóknak, akik csak referenciára dolgoznak esélyük sincs ilyesmire, amíg a referencia nem változik sajna..

[Szerkesztve]

(#5) D.Orion


D.Orion
veterán

1: Nem értem mit vagytok oda ettől a megfordított technológiától! Nem ez az első és valószínűleg nem is az utolsó kártyája.
2: Az ára meg nem vészes :F Figyú vegyük a két végletet: 250x140=35000Ft <Ez úgye ami álmainkban lehet. Most hogy is állunk egy euróval :F Segítek 1euró=274Ft Szóval ha vesszük a legdurvább esetet akkor: 274x150= 41100Ft
Ennyi pénzért kapunk egy húzott silent hűtésű 7600GS-t.
Ki az aki ennyiért nem egy Inno3D 7600GST-t vesz: 500/700Mhz(magyarul majdnem egy 7600GT, mert DDR3 ram van rajta meg a nyák is 7600GT-é.) És ez 35K. Abból az 5K különbségből meg lehet venni rá akár egy Zalman-t is. Igaz nem lesz Silent, de gyorsabb lesz jóval. 512MB meg nevettséges...
3: Ez a kártya megint egy parasztvakítás. Asus funoknak biztos kötelező darab.
Én már rég megállapítottam az Asus-ról, hogyha eltér a referenciától akkor azok a termékek 80%-a egyszerű parasztvakítás és marketing.

Sorry, hogy lehúztam a cikket, de szólásszabadság van. Bocsi mégegyszer.

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Meg ha nem is hut olyan csodalatosan akkor is ra lehet rakni a bordara egy 80mmes csendes ventilatort ami mozgatja a ''bordak'' kozott a levegot.

(#7) Dufresne válasza D.Orion (#5) üzenetére


Dufresne
addikt

Nem mindenkinek a teljesítmény a minden, legalábbis ha magamból indulok ki.
Nekem pl fontos a hangtalanság és a praktikusság.

Persze alapvetően sok igazság van abban amit írtál, de van ennek is létjogosultsága szvsz.
Ha más nem asus fanoknak tényleg kötelező darab:D

(#8) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Egy korábbi hírhez kapcsolódva: ezt kéne megcsinálni AGP csatolóval, akkor biztos megvenném... :)

Egyébként tényleg jó ötlet, csoda, hogy az ATI és az nVidia még nem jött rá, hogy csak ilyen refkártyákat kéne csinálniuk...

(#9) xlaci válasza L3zl13 (#2) üzenetére


xlaci
senior tag

Hát bakker, ja. Én sem értem hogy a kártyák hütője mi a f@szért lefelé fújja a levegőt :F Ki volt az az állat aki ezt kitalálta :F Pedig sima fizika: a meleg levegő felfelé igyekszik, nemdebár? Nemtom, de szerintem qrva nagy megerőltetés kéne hozzá biztos hogy a dolgokat úgy csinálják ahogy azokat kell csinálni. Esetleg valaki meg tudja magyarázni hogy miért van így?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#10) Dufresne válasza xlaci (#9) üzenetére


Dufresne
addikt

Biztos régen így kezdték el csinálni a karikat és kényelmesebb volt ennél maradni.

Arról nem is beszélve, hogy ha fent van a gpu és úgy rakod rá a hűtőt, akkor talán még a terhelés is normálisabb, mert nem akar kiszakadni a hűtő a kariról, hanem csak ráül, ráadásul még a venti élettartam is nő sztem, azáltal, hogy nem lóg az egész...majd megéljük, hogy ilyen is lesz...talán.

(#11) xlaci válasza Dufresne (#10) üzenetére


xlaci
senior tag

Bárcsak lenne igazad!
Pedig szerintem nem olyan bonyolult a dolog: a csatolóba a kártya ugyanúgy lenne beszúrva, csak az egész fordítva lenne megcsinálva a nyákon. Nem vagyok elektrozseni, de szerintem rohadt egyszerüen meg lehetne oldani az egészet. (ha nincs igazam, nyugodtam zúzzatok le hogy miért)

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#12) Balinov válasza xlaci (#9) üzenetére


Balinov
félisten

fekvőházra nem gondoltál még?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) Muton válasza xlaci (#9) üzenetére


Muton
addikt

szerinted milyen házban voltak az at, 286, 386-os lapok? ;]
a válasz: fekvőben, olyan monitor alá valóvan, ergo a kártya függőlegesen áll és akkor tök mindegy, h melyik oldalán van a chip.
amikor bejöttek az álló házak, akkor nem is kellett a VGAra borda, tehát akkor is mindegy volt. később peig már biztos sokba került volna az átállás, vagy lepaktáltak a hűtőgyártókkal és jól a 'rossz' oldalon maradt ;)

szerk: jól megelőztek

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#14) Dufresne válasza Balinov (#12) üzenetére


Dufresne
addikt

Sőt végülis a házat is fejre lehetne állítani éppenséggel, igaz, hogy hüléyne nézne ki, de a vinyót és az opticai driveokat fordítva is be lehet rakni a többi meg nemérdekes :C

Amúgy én akkor is erre a variációra és az álló házra szavaznék.

(#15) L3zl13 válasza Balinov (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Fekvő háznál nem mindegy, hogy jobbra, vagy balra fúj? Ez önmagában nem indok.

Gondolom még a PCI, vagy talán még azt megelőző időkből maradt így.

(ISA, VESA már nem emlékszem merre állt.)

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Male


Male
nagyúr

Korábban (talán pont itt?) volt teszt ilyen megfordított GPU-s kártyáról, és kb semmit sem ért a dolog, 1-2 fok volt a különbség, ellenben a procit fűtötte rendesen...

Ha ezt így felhajtva beteszed, akkor alúlrol és a venti felől bezárja szinte a procit a maga jókis 50-60 fokos hőmérsékletével...

(#17) Balinov válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Balinov
félisten

úgy emléxem, isa,vesalocalbus-os kariknál is balra - mint manapság- állt a ''gpu''..legalábbis anno az isás Tridentemnek,meg a VLB-s s3-asomnak így ált.
sztem ez csak általános gyakorlat,mondhatni szokvány.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) xlaci válasza Balinov (#12) üzenetére


xlaci
senior tag

Fekvő házra nem nagyon szoktam gondolni, inkább nőre :))

Amúgy nem az a lényeg, hogy mi volt régen, hanem hogy mi van most!!!
És mi van most? A hülye felépítés miatt (amit szerintem nagyonegyszerüen fordítva is lehetne csinálni) a kártyák lefelé fújják a meleg levegőt :O :O :O ennyi

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#19) Dufresne válasza xlaci (#18) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem azért a kártyára fújja a levegőt a vent és nem leszívja róla...

(#20) Muton


Muton
addikt

ja és milen jó lenne ez a fordított megoldás CF és SLI rajongóknak. ha úgy gyártanák a kártyákat, hogy egymás felé nézzenek a chipek és egy közös hűtőjük lenne, akkor lehet h halkabb lenne és nem foglalna el plusz slotot :C

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#21) Male válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Az ISA fordítva volt mint a PCI... így lehetett egy ISA/PCI slotot csinálni (az alaplapon közvetlenül egymás mellett a két slot, de csak egy kártya fért oda).

(#22) Lord Zero válasza xlaci (#9) üzenetére


Lord Zero
addikt

ha az enyém felfele nézne + a hűtő (2slotos kártya) akkor lenne kb 1 cm a vga és az ac freezerem között
biztos, h jobb lenne?
(szerk. és az acf pro távolról sem a világ legnagyobb cpu-coolere)

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#23) L3zl13 válasza Dufresne (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz ez inkább azért van, mert a ráfújás sokkal jobban irányítható, ezért jobb hatásfokú.

Aki hülye, haljon meg!

(#24) L3zl13 válasza Lord Zero (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

LOL, gondolod ha a kártyák többnyire ilyenek lennének, akkor az alaplapok nem úgy lennének tervezve, hogy beleférjen? :U

Aki hülye, haljon meg!

(#25) #65675776 válasza xlaci (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kártyákon azért van azon az oldalon a GPU amelyiken, mert ott van szabad hely. A másik oldal (ahova mest az Asus pakolta a GPU-t) az a mellette levő PCI(-E)-hez tartozik. Emiatt a lapok egy részénél mindenképpen akadályozza a mellette levő kártya behelyezését (pontosabban lehetetlenné teszi). Még mielőtt valaki azt mondaná, hogy ''mégis ki rak egy VGA mellé bármi mást'' az gondolkozzon el rajta, hogy amikor a PCI megjelent szinte semmi sem volt a lapokra integrálva a billentyűzetvezérlőn kívül, és a VGA-k sem fogyasztottak éppen sokat (és így nem is igazán melegedtek).

(#26) Dufresne válasza L3zl13 (#23) üzenetére


Dufresne
addikt

Ezért mondom :R

Amúgy valszeg nem így lennének tervezve a kártyák, akkor már talán jobb lenne, ha lenn az alaplap alján lenne a cpu és felfelétilnának el mindent...

Ha itt összefognánk biztos le tudnánk vázolni egy frankón hűthető ideális elrendezésű házat és alaplapot, de nem ez a helyzet:D

(#27) xlaci


xlaci
senior tag

Amúgy meg a legjobb megoldás akkor is csak az marad, hogy az egészgépet beledobod egy kád folyékonynitrogénbe (viszont másnapra lehet hogy megfázik)

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#28) L3zl13 válasza xlaci (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Próbáltam, de nehéz volt cserélni a CD-t. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#29) xlaci válasza #65675776 (#25) üzenetére


xlaci
senior tag

Na akkor mondok e gy példát: ha a pci exp csatoló az alaplap legalján lenne, akkor meg alatta nem lenne hely, csak fölötte, és akkor minden tökéletes, itt a mennyország, háleluja....

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#30) Lord Zero válasza L3zl13 (#24) üzenetére


Lord Zero
addikt

lol, és lám, máris megválaszoltad, h miért nincs manapság felfele néző gpuval szerelt vga-dömping
(mielőtt belekötnél: merthogy fentebb ezirányú kérdések vetődtek fel, h most nabumm, az asus megcsinálta, passzívan persze, nahát nahát, mások miért nem, stb - de kb itt a vége, a mai lapokba senki ne várjon sok ilyen kártyát)

nem, mindegy

(#31) xlaci válasza L3zl13 (#28) üzenetére


xlaci
senior tag

Hát az biztos, én sem nyúlnék bele spéci kesztyű nélkül :DDD

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#32) Lord Zero válasza Dufresne (#26) üzenetére


Lord Zero
addikt

vagy esetleg külső vga :D
gondolom, elméletieg megoldható lenne - aztán oda teszed, ahova akarod :)

nem, mindegy

(#33) #65675776 válasza xlaci (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legtöbb mai alaplapon a hosszú PCI-E csatlakozó a középső helyet foglalja el. Egyébként a kényszerhűtésű kártyák esetén tök mindegy, hogy merre néz a chip. Passzív hűtés esetén lehet minimális eltérés.

(#34) xlaci válasza Lord Zero (#32) üzenetére


xlaci
senior tag

Csak egy adatátvivő csatlakozó kábel kéne, a vga meg ott lógna a ház mellett!! Na látod, ez a legjobb megoldás, és akkor forgathatod jobbra balra, szerelheted akármikor
Csak arra kéne vigyázni hogy rá ne lépj :DDD

[Szerkesztve]

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#35) Lord Zero válasza xlaci (#34) üzenetére


Lord Zero
addikt

ugye?
magam sem értem, hogyan lehetséges, h még csak kísérleti stádiumban sincs e korszakalkotó újítás :DDD - pedig igazi reneszánsz lenne

szerk. és gyakorlalitag minden vga kaphatna passzív hűtést (mert ugye nem lenne gond az egyméteres heatpipe sem)

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#36) Male válasza Lord Zero (#35) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk a sávszélesség meg a késleltetés elég problémás lenne... de biztos nem megoldhatatlan... még időben szabadalmaztatni kéne :)

(#37) Dufresne válasza Lord Zero (#32) üzenetére


Dufresne
addikt

Mint pl a külső tv-tuner, van benne valami, esetleg lehetne monitorhoz szerelhetőt készíteni, csak valami nagyon faja adatkábelt kéne kitalálniuk rá, hogy megfelelő legyen az adattovábbítás.

(#38) Dufresne


Dufresne
addikt

Lehetne a kábel neve LordZero data cable, természetesen original trade mark bejegyzéssel mondjuk. :DD

(#39) L3zl13 válasza xlaci (#34) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz nagyobb (több tíz cm) távolságoknál gondot okozna már, hogy a jel nagyobb idő alatt teszi meg ezt a távolságot, mint az adatátviteli frekvencia, emiatt jelentős kéleltetés lépne fel olyan esetekben, ahol a PCI-E/AGP sloton nagyobb adatforgalomra van szükség.

Aki hülye, haljon meg!

(#40) AMD Power


AMD Power
titán

chip az eredeti 400 MHz helyett 550 MHz-en fut

Ez azért elég keményen meg lett húzva. Főleg úgy ,hogy passzív hűtése van a karinak! :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41) xlaci válasza Dufresne (#38) üzenetére


xlaci
senior tag

Lord zero data cable? hmmm... jól hangzik, én vennék egyet :))

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#42) Lord Zero válasza Dufresne (#38) üzenetére


Lord Zero
addikt

hm, érdekes
már elképzeltem a továbbfejlesztett változatát: wireless vga... :)

L3zl13: de ezek szerint akkor gyakorlatba ültethető, nem? :B az adatátvitelt meg gondolom nem ata66 kábellel oldanák meg

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#43) Male válasza AMD Power (#40) üzenetére


Male
nagyúr

Talán GT chip van rajta valójában.

(#44) Szabtom válasza Dufresne (#14) üzenetére


Szabtom
senior tag

Nekem 2 évig ilyen gépem volt. :DDD
Aztán vettem egy Lian Lit. :D

[Szerkesztve]

(#45) Szabtom válasza xlaci (#18) üzenetére


Szabtom
senior tag

Ezért kell olyan hűtőt tenni rájuk, ami kifújja a házból, mint az Arctic.

(#46) painkillerx


painkillerx
tag

Hello!
Magyarországon még nem kapni ilyen kártyát? Hogy-hogy?
Nálunk Szlovákiában már van az üzletekben nagyon szép áron. (4500Sk-->120€) De lehet hogy tévedek mert annak az a neve hogy ASUS GeForce EN7600GS 256MB Silencer HTD PCX ez meg ugye Top Silent :/

(#47) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Lehet hogy már mondta valaki. :U
[link] Ebben a boltban ez a kártya 36.900Ft.

"Csak úgy mondom"

(#48) Szabtom válasza painkillerx (#46) üzenetére


Szabtom
senior tag

Semmi...

[Szerkesztve]

(#49) LordX válasza Lord Zero (#42) üzenetére


LordX
veterán

PCIe-vel egész szép távolságokat lehet megtenni, pár méter megoldható lenne vele, max egy kis módosítással.

(#50) Dufresne válasza Csapi007 (#47) üzenetére


Dufresne
addikt

Neked és painkillerx kollegának: amit ti írtatok illetve linkeltetek, az nem ez a kártya, hanem a hagyományos elrendezésű kártyák. Ebből is van 256 és 512mb-os változat.
Ennek amúgy a neve top silent és a nevében ez a lényeg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.