Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scae [Edgar]


Scae [Edgar]
tag

Az Athlon 64 (desktop-replacement) résznél van egy kis gond. :) Mi az az x ott?
x 138 111

(#2) ftc


ftc
nagyúr

a 3800+ X2 olcsobb mint a 4000+ A64?
Nah ez egyre jobb

(#3) janpotocki válasza Scae [Edgar] (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

pardon, 3000+

(#4) Alvin_ti4200 válasza ftc (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mivel a 4000+ a top a sima A64-eknél, azok mindig horror áron vannak, az X2 3800+ pedig a belépő kétmagos megoldás.

(#5) Vallon


Vallon
tag

Hát én mint megrögzött inteles szomorúan nézem ahogy az AMD megelőzi az intelt. Később kezdték, mégis előrébb vannak a kétmagosokat tekintetbe véve, és egyébként is főleg az új árak nagyon gusztusosak. Én csak azt sajnálom, hogy az FX szériát nem érintette a változás:(

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#6) TommyGun


TommyGun
őstag

Főleg ha januárban beindul az új üzem :C
Dúskálni fogunk a dual core csippekben is :) Most kezdődik majd csak az igaz árverseny...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#7) ftc válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


ftc
nagyúr

Belépö szintü igen :U idézőjelben :D

[Szerkesztve]
Nem tudok irni :(

[Szerkesztve]

(#8) Vallon válasza ftc (#7) üzenetére


Vallon
tag

Há ja már amennyire belépő-szintű lehet egy kétmagos.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#9) faster válasza ftc (#7) üzenetére


faster
nagyúr

Mármint belépő szintű a kétmagos AMD procik világába. :)
Egyébként egyáltalán nem belépő szintű áron van.

[Szerkesztve]

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy a magyar árképzést ismerem, még ez is 100 ezer Ft közeli árat fog jelenteni számunkra, vagyis nemhogy elterjedni nem fog az X2 még jó ideig, hanem csak a mániákusok és kőgazdagok játékszere lesz. A duálprocesszoros megoldásoknak mindíg az volt az előnye, hogy induláskor elég volt 1 procit megvenni, aztán fél év, 1 év múlva a másodikat. A duálmagos megoldásoknak nincs meg ez a nagy előnye. Nem mondom hogy bukás lesz, mert nem magyarország a világ, de nálunk még a procimániákusok többsége is max. 50 ezer Ft-t ad ki egy CPU-ért, a fősodor meg csak 30-at. Azzal nem is számolva, hogy a mai szoftverek többsége jobban fut egy olcsóbb egymagos procin. Lehet nyálat csorgatni hogy milyen finom cucc, de enni már kevesen fognak belőle.
Mondhatnánk hogy várjunk fél évet, de valószínűleg csak akkor fog beérni a duál mag, amikor a single cuccok teljesítménye kevés lesz. (ez még jópár év)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) ftc válasza faster (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

Én értem hogy DC-ben ez belépö szint:)
De teljesítményileg nem nagyon meg anyagilag sem épp belépö szint

(#12) Vallon válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Vallon
tag

Ez így van! Ráadásul az igazi gamerek még sokáig FX-ekkel fognak nyomulni!

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#13) faster válasza ftc (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem a teljesítménynél többet ér a gyors taszkváltás, és a kezelőfelületek gördülékenysége.

(#14) Gregorius válasza faster (#13) üzenetére


Gregorius
őstag

Dettó. De ha ilyen tempóban megy lefelé továbbra is az ár, akkor ősz közepére-végére megfizethető lesz az alsó szegmens.

(#15) TommyGun válasza faster (#13) üzenetére


TommyGun
őstag

Szívemből szólottál :R

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

ti csak vegyétek a dual-core procikat, hogy legyen nektek, mire lesz hozzá progi (még a 64 bithez sincs), akkorára lemegy az ára( mert ti megvettétek), és megvehetem én is...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) BobChemistry válasza Sanya (#16) üzenetére


BobChemistry
őstag

Én is arra várok:C

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#18) erdoke válasza Sanya (#16) üzenetére


erdoke
titán

''mire lesz hozzá progi''

Te tudod miről beszélsz? Ez most nem a leendő 7800Ultra témája...:DD

A legjobb aláírás a héten

(#19) aDM|RaL^ válasza Sanya (#16) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

winxp támogatja a 2 procit nem?:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#20) JagdPanther válasza aDM|RaL^ (#19) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

szerintem ugy értette h ami 2 procira/magra van írva és 200%osan használja ki... aztán ha nem igy gondolta elnézést:B

(#21) faster válasza aDM|RaL^ (#19) üzenetére


faster
nagyúr

Gondolom a multithreades alkalmazásokra gondolt. Én viszont eleve több alkalmazást szoktam futtatni egyszerre (egy böngésző mindig fut).

(#22) Sanya válasza aDM|RaL^ (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

látom vágod a témát,és nem beszélsz a levegőbe. igen a winxp kezeli a többprocesszoros gépeket. de mi a helyzet a rajtuk futó programokkal? mutass pár dual-core-t támogató játékot programot, esetleg olyat, ami kizárólag azon indul el, és életbevágóan fontos.

mutass nekem egy játékot, amit már a 2 processzoros rendszerekre terveztek. mutass egy progit, ami kihasználja a 2 procit.

és most felejtsük el a winrar+játék kapcsolatát, mert ne mondja nekem senki, hogy annyira életbevágóan fontos neki egész nap winrarozni, és nem warezol. meg amúgyis, a mai gépekkel a winrar egy dvd 50 megásra vágásával végez max 5-10 perc alatt. ha meg valaki nem bírja ki eddig játék nélkül, annak ajánlom a pszichiátria osztály addiktológiai részlegét.

mod: erdőke: a 7800 ultráról is megvan a véleményem, de azt már oda leírtam :) gondolom érzékelhető a véleményem a mostani ph-n terjedő nyálhabzásról, amit annyira túlzásbaviszenk a hozzá nemértő emberek, hogy...

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) aDM|RaL^ válasza Sanya (#22) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

jó mostmár értem pontosan mire gondoltál.

:) igen, de attólmég nekem jólfog jönni ha videót akarok nézni miközben zenéthallgatok és ut-zom.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#24) erdoke válasza Sanya (#22) üzenetére


erdoke
titán

ENgem nem érdekel a ''nyálhabzás'', mindenki olyan hardvert vegyen, amire szerinte szüksége van, vagy valami más okból jobban érzi magát tőle.
Személy szerint én meguntam a zongorázást a procira várva. Részben a 32 bites XP gyatra feladatütemezője, részben a DC és HT nélküli procik ilyen irányú alkalmatlansága az oka. A lényeg az, hogy én úgy gondolom, nekem jobb lesz az X2-vel. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#25) Sanya válasza aDM|RaL^ (#23) üzenetére


Sanya
nagyúr

videónézést és az ut-t hogy kötöd össze? az ember szeme képtelen egyszerre 2 egymástól lényegesen távol lévő pontra fókuszálni, még akkor sem, ha kancsi az illető, mert a 2 látómező igazán 1 értelmezhető képet rak össze, habár az epilepszia gyógyításában létezik egy sebészeti módsze, amikor a két agyféltekét összekötő fehérállományköteget átvágják, és akkor olyan elképzelhetetlen helyzet jön elő, hogy az ember tudatsa kettős lesz, de egyszerre. pl: a feleségedet az egyik kezeddel meg akarod verni, a másikkal meg megfogod az egyiket, hogy ne üsse meg. (megtörtént leírás). de remélem nálad ez a helyzet nem áll fenn

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) aDM|RaL^ válasza Sanya (#25) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

:)

és ha fent áll?:D

najó nem. de attólmég a zene és az ut meg a teamspeak összeköthető. és ezen a gyengusz gépen néha nem igazan szerencses futtatni ezeket mind egyszerre...:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#27) JagdPanther válasza Sanya (#25) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

az epilepszia gyógyításában létezik egy sebészeti módsze, amikor a két agyféltekét összekötő fehérállományköteget átvágják, és akkor olyan elképzelhetetlen helyzet jön elő, hogy az ember tudatsa kettős lesz, de egyszerre. pl: a feleségedet az egyik kezeddel meg akarod verni, a másikkal meg megfogod az egyiket, hogy ne üsse meg

ez most ugye nem volt komoly...

(#28) faster válasza JagdPanther (#27) üzenetére


faster
nagyúr

Na most képzeld el, ha ugyanezt a műtétet megcsinálják két processzormaggal, ott mekkora lesz a káosz! ;)

(#29) aDM|RaL^ válasza JagdPanther (#27) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

de ez komoly, totálisan:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#30) Sanya válasza JagdPanther (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

nos, nem teljesen ebbe a topikba tartozik, de:

műtéti eljárások:

a)..
b)..
c)..
d).. a callosectomia a corpus callosum első kétharmadának átmetszését jelenti, elsősorban az atoniás és a tonusos-clonusos rohamok kezelésében használatos eljárás. Teljes corpus callosum átmetszést akkor végeznek, ha másként nem kezelhető rohamok miatt a gyermek a fejlődésben elmarad.



igaz, ez nem tér ki a teljes corpus callosum átvágásának mellékhatásaira, de te is el tudod képzelni, hogy esetleg mi történhet két nagyon hasonló funkciókkal rendelkező, egymást kiegészítő, de különböző agyféltekéket elválasztasz egymástól, akkor mi lesz. kb, mint a válás :)

ja, forrás: Szirmai Imre: Neurológia 2001, MEDICINA kiadó. Budapest

faster: mintha két egymással nem kommunikáló mag egy foglalatban. működésképtelen. de az agynak nagyobb a hibatűrő képessége

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) JagdPanther válasza Sanya (#30) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

vazze! mik vannak... ELDOBOM AZ AGYAM!!!:Y:Y:)

(#32) bujdyka válasza JagdPanther (#31) üzenetére


bujdyka
tag

De csak az egyik felét! ;)

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#33) arty válasza Vallon (#5) üzenetére


arty
veterán

tudtommal a dual core opteron volt ez alső DC processzor, azaz nem indult hátrányból az AMD .... ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34) Vallon


Vallon
tag

Nektek bejött a PH úgy fél kilenckor? Minden más webhelyt behozott, de a PH-t nem.:((

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#35) Scae [Edgar] válasza Vallon (#34) üzenetére


Scae [Edgar]
tag

Nekem ma 22-23 körül nem ment.

(#36) torogyuri


torogyuri
aktív tag

És szerintetek ez az árváltozás mikor fog jelentkezni a magyar kereskedelemben?:F

(#37) nRu3


nRu3
addikt

nálunk egyenlöre az ár különbség +50-100ezer ft. kb enyit kaszálnak a othoni kereskedök:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#38) Guruka


Guruka
senior tag

Még lejebb mehetnének az árakkal, kellene valami jobb proci a 2. gépembe, a 650-es Duron már nem a legjobb.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.