Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Arab "Szilícium Völgy" Dubaiban (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) KisMarci


KisMarci
csendes tag

Ha abból indulok ki, hogy Dubaiban a világon talán legolcsóbban lehet aranyat vásárolni, akkor a szilícium sem lehet drága... :)

(#2) ftc válasza KisMarci (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Aranynak mimköze van az SI-hoz?Nem lesz olcsóbb.Bár sok a homok...

(#3) Atrox válasza ftc (#2) üzenetére


Atrox
tag

Télleg arra felé van a sivatag. :))

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#4) Juliuska válasza ftc (#2) üzenetére


Juliuska
senior tag

Hááát, kisMarci úgy érti, ha egy marék aranyat ócsóé tudsz venni, akko' egy zsák homokot, meg mégócsóbban...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#5) kevin.1


kevin.1
csendes tag

Nem értitek a hír lényegét.
Eddig csak hol volt szilicium völgy? Az Usa-ban.
Ez pedig azt jelentette hogy a számitástechnika fejlődése kizárólag az Amerikaiaktól függött.Ők határozták meg az iparág fejlődését, irányát ...eddig.
Azáltal hogy Németországban és Dubai-ban is lesz ilyen, a vezető szerepe az Usa-nak csökkenni fog és Európa legerősebb gazdasággal rendelkező országa Németország is befojásolhatja a számtech ipar fejlődését.
Elegem van már abból hogy az Amcsik az összes értelmes európait ''elrabolják'' és Amerikába csábitják, mert olcsó és jól képzett munkaerőt jelentünk nekik.
A hangsúj az olcsóságon van, az Európaiak a pénz töredékéért dolgoznak az Usa-nak, mint az ott született Amerikaiak.

(#6) kevin.1


kevin.1
csendes tag

*A hangsúj az olcsóságon van, az Európaiak a pénz töredékéért dolgoznak az Usa-nak, nem úgy mint az ott született Amerikaiak.

(#7) Alan válasza kevin.1 (#6) üzenetére


Alan
aktív tag

Csak az esztétika kedvéért helyesen:

''*A hangsúly az olcsóságon van, az európaiak a pénz töredékéért dolgoznak az USA-nak, nem úgy, mint az ott született amerikaiak.''

(#8) ftc válasza kevin.1 (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

Miért szerinted itt nem fognak olaránylag olcsón dolgozni?

(#9) Den válasza ftc (#8) üzenetére


Den
veterán

nem, ugyanis ha nem fizetik meg őket akkor nem maradnak ott.

www.simson4t.hu

(#10) ftc válasza Den (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

Úgy gondoltam,hogy nem fognak ott többet kapni,mint az USAban.Elvégre amcsi cégek mennek oda.

(#11) Den válasza ftc (#10) üzenetére


Den
veterán

szvsz többet fognak. meg kell azt fizetni hogy egy komoly kaliberű szakember, a nagy preziszű munkahely helyett jóval alacsonyabb presztizsű helyre menjen dolgozni. Pénz az van rá elég.

www.simson4t.hu

(#12) ftc válasza Den (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

Lehet,hogy többet fognak keresni,de egy olyan szakember,akinek megvan a tuti helye egy cégnél az nem megy oda.Szerintem

(#13) freya


freya
aktív tag

''*A hangsúly az olcsóságon van, az európaiak a pénz töredékéért dolgoznak az USA-nak, nem úgy, mint az ott született amerikaiak.''

Ekkora hülyeséget :D

(#14) esteban


esteban
senior tag

Egyszeruen - szerintem - keresik a tovabblepes lehetoseget az olaj utan. Ami kezenfekvo es szerencses, hogy megtori az USA hegemoniajat. Egyebkent Dubai - es a tobbi Arab allam is - inkabb EU parti mint USA :)) ... szoval: hajra! varom az uj procikat :))

iBook + RedBull :)

(#15) pilóta


pilóta
nagyúr

Már látom az új arab processzort:
11 és délután 3 között stand-by módba kapcsol, és ledől az árnyékba egy kicsit pihennni :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) esteban


esteban
senior tag

Na hat akkor kepzelj el egy fekete-afrikai cpu-t ... folosleges legyartani :)

iBook + RedBull :)

(#17) utax válasza kevin.1 (#5) üzenetére


utax
aktív tag

akkor hadd emlékeztesselek, hogy a két legnagyobb procigyártónak hol van a legfejlettebb üzeme:
Intel: Írország
AMD: Drezda
...
:)
szerintem is az arabok valami értelmesbe akarják fektetni a pénzüket arra az esetre, ha elfogy az olaj

Use the force, Dude !

(#18) kevin.1 válasza freya (#13) üzenetére


kevin.1
csendes tag

''*A hangsúly az olcsóságon van, az európaiak a pénz töredékéért dolgoznak az USA-nak, nem úgy, mint az ott született amerikaiak.''

''Ekkora hülyeséget''

Nincs ebben semmi hülyeség.
Te vagy nagyon fiatal, vagy nagyon tudatlan lehetsz.
Európa évtizedek óta az olcsó munkaerőt jelenti az Egyesült Államoknak.
Vannak jól képzett szakemberek dögivel az Usa-ban is hidd el, csakhogy jóval többért hajlandóak csak dolgozni szemben egy Indiából vagy Magyarországról ''importált'' szakemberrel aki kevesebb pénzért elvállalja azt, amit egy született amerikai nem.

(#19) beeboy


beeboy
addikt

Húha indulnak a B52 bombázók..

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Arab "Szilícium Völgy" Dubaiban (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.