Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kulabácsi


kulabácsi
csendes tag

Nagyon sokan bírálják a vistát. Reménykedjünk hogy nem mostanában csinálnak lassító patch-et az xp-re.

Helló belló!

(#2) ronaldo


ronaldo
őstag

A magam részéről is elég szkeptikus vagyok a Vistát illetően. Láttam már pár gépen futni és az volt az első benyomásom, hogy szép. Pár ügyes megoldás van bent. Második látásra odáig jutottam, hogy leginkább az MS termékeket szereti maga körül így egy egységes imidzset elérve (office, live messenger stb.) mintha az Apple megoldására hajazna. Harmadik hórukkra meg rájöttem, hogy elcseszett egy erős vas kell neki, hogy hasonlóan lehessen terhelni, mint az XP-t.

Emlékszem még az XP megjelenésére, sokáig a 98-at használtam utána is, mert az XP nem volt stabil. Mára mondhatni kiforrott rendszer lett (persze az alapvető betegségekkel). A Vista is lesz még ilyen, de egy éven belül nem. Majd jövő ilyenkor talán beszélhetünk róla, hogy én is használom. Előbb nem. És ezzel nagyon sok felhasználó így van. :)

(#3) erdoke válasza ronaldo (#2) üzenetére


erdoke
titán

Én szeptember eleje óta használom, és ez év elején már csak a nyomtatómhoz nem volt driver. A tavasz óta semmi gondom vele.
Nem kell hozzá a mai átlagnál erősebb proci, viszont 2 GB RAM nem árt. Kb. ez, ami fontos.

A legjobb aláírás a héten

(#4) ftc


ftc
nagyúr

Jó dolog a Vista csak az OEM eléggé megkötné a kezem alaplapok szempontjábol de még spórolást is hozhat nekem:) Lehet a nyár végén beujjitok egyet.....(még keresem az ideális alaplapot :) )

(#5) ronaldo válasza erdoke (#3) üzenetére


ronaldo
őstag

Én fél giga ramot használok, nem is szánok rá egy fillért sem a közeljövőben. :)



[Szerkesztve]

(#6) kulabácsi


kulabácsi
csendes tag

Mondjuk az teljesen kiment a fejemből hogy itt az OS-X-et kéne hogy behozza a vista, ami elég fura összehasonlítási alap. Miért nem mindjárt a c64-gyel hasonlítgatjuk?

Helló belló!

(#7) dr faustus válasza kulabácsi (#6) üzenetére


dr faustus
senior tag

Miért lenne furcsa? A Mac OS részesedése a cikk szerint 6% (szerintem ez kissé optimista), a Vistáé pedig 4,5% körül van, és növekszik. Összevethető számok.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#8) kulabácsi válasza dr faustus (#7) üzenetére


kulabácsi
csendes tag

A Mac OS már kihalt, gondolom az OS-X-re gondolsz, meg a cikk írója is.
Vessük össze akkor az ecetes hering gyöngyhagyma-arányának változásával is össze jó?
Amúgy meg az OS-X sosem volt annyira elterjedt mint pl. az XP, a microsoftnak most megint saját régebbi szoftverével kell megküzdenie, mint anno a win2000-XP átállásnál.
Ha két év múlva az Apple kitalálja hogy na jó, adjuk el külön az oprendszert, fejlesszünk inkább drivert ahhoz a pár inkompatibilis alkatrészhez, igencsak megnövekedhet az OS-X felhasználók száma.

Helló belló!

(#9) #61666560 válasza dr faustus (#7) üzenetére


#61666560
törölt tag

ha jól tudom az USA-ban eleggé sok helyen használnak OS X-et gondolom onnan van az a bizonyos 6%

(#10) dr faustus válasza kulabácsi (#8) üzenetére


dr faustus
senior tag

A Mac OS már kihalt, gondolom az OS-X-re gondolsz, meg a cikk írója is.

A fenéket kukacoskodsz már ennyit ezen. A Mac OS-be az OS X ( ejtsd: ''OS ten'' ) is beletartozhat. Hogy ez a statisztika mit számít Mac OS-nek, azt nem tudom.

Vessük össze akkor az ecetes hering gyöngyhagyma-arányának változásával is össze jó?

Jó, vesd össze, de engem kímélj meg tőle.

Warning: Explicit Content

(#11) kulabácsi válasza dr faustus (#10) üzenetére


kulabácsi
csendes tag

Jóvan, csak egyél rostosat.

Helló belló!

(#12) dr faustus válasza #61666560 (#9) üzenetére


dr faustus
senior tag

Világviszonylatban akkor is soknak tűnik ez a 6%. Szerintem azért lett ez ennyi, mert többségében .com-os, főként amerikaiak által látogatott oldalakról vették a látogatottsági statisztikákat.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#13) kulabácsi válasza dr faustus (#12) üzenetére


kulabácsi
csendes tag

Viszont akkor jó hír ez az applenek. Hogy egyáltalán 6%.

Helló belló!

(#14) FTeR válasza ftc (#4) üzenetére


FTeR
addikt

pedig itt enyhített az ms. eddig 5 fő komponens közül 2 cseréjét nézte (3-nak változatlannak kellett maradnia), most meg csak az alaplapot.

//
ebben a felmérésbe ezer helyen lehet belekötni. egyrészt egy netes felmérés sohasem tükrözheti rendesen az os-ek elterjedtségét. ráadásul a felmérés eredménye sincs szinkronban az eladott vista licenszekkel (utóbbi szerint már februárban bőven lekörözte). másrészt gyak csak az osx %-ból derül ki, h usa stat. ezt a felmérés sehol nem említi. osx részesedése vhol 3 és 4 százalék között van globálisan.
egyébkétn is értelmetlen összehasonlítás. az ms piaci részesedése nem változik, csak egy új verzió jött ki az os-ből. (90% fölött már nem nagyon lehet növelni). már tavaly is megmondták, h a vista legfőbb ellenfele az xp lesz...

érdekes ez az acer ügy. utálom ismételni magam, de mit lehet tenni :)
korábbi wineknél mindenki azon rinyált, h új gépet kell venni hozzá, aminek természetesen a hw gyártok nagyon is örültek. ezért várták megváltóként az új wint, mert az eddigi 2 éves ciklus helyett már 6 éve nem volt semmi kiugrás. tehát rinyál az acer, h nem dobta meg az eladásokat, amivel sűrűn egyetért mindenki, hiszen ms-t fikázunk. közben meg minden második komment az, h a vista hw igényes. a kettő egyszerre nem megy.
a vista jól fogy, annyira, h ms bevétele rekordokat döntöget, még az xbox fiaskó ellenére is. még ha a piac arányait nézve nem is fogy sokkal jobban, mint az xp, semmiképp nem teljesít rosszabbul. ráadásul akárhogy nézzük,darabszámra akkor is 2x annyi kelt el.

(#15) ftc válasza FTeR (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem pont az alaplap a fájó pontom :O több alaplap fordult meg gépeimben mint CPU meg VGA minden együttvéve :)

(#16) FTeR válasza ftc (#15) üzenetére


FTeR
addikt

ha az ember új alaplapot vesz, akkor már a proci és a ramok szinte biztos cserélődnek, de többnyire új vga is jön hozzá. míg fordítva ez nem mondható el egyik esetben sem. a winnyó cseréről nem is beszélve.

mintha azonos típusnál észre sem venné. de elméletileg garis cserénél is van vmi opció. utóbbiak erős spekulációk. vhol olyat is olvastam, h usb kamera felismerésnél is újra aktiválást kért (bugra vagy user errora gyanakszom)...

egyébként én úgy számoltam, h ha 1x (vagy egyes kiadásoknál akár 2x is) újat kell venni, még akkor is olcsóbban jövök ki, mint egy dobozost venni.

(#17) kulabácsi válasza FTeR (#16) üzenetére


kulabácsi
csendes tag

Akkor ennyi erővel mac is lehetne, csak arra meg macerás az office. Idén még legalábbis csak rosettás ms office 2004 van.

Helló belló!

(#18) FTeR válasza kulabácsi (#17) üzenetére


FTeR
addikt

he?

nem a pc mac-es, hanem a mac == pc. semmi sincs, ami megkülönböztetné egy rendes dell vagy hp géptől. max annyi, h utóbbiaknál változatosabb a hw.

szerk: max EFI, de az legyen a legnagyobb örömük :)

[Szerkesztve]

(#19) kulabácsi válasza FTeR (#18) üzenetére


kulabácsi
csendes tag

Ez az. Annyira kicsi a különbség hogy már az oprendszert is árulhatná az apple. Mondjuk úgyis lopnák. Mint most. Csak az a baj hogy kompatibilis laptop - ami hajlandó lenne elaludni meg felébredni is - nem nagyon van.

Helló belló!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.