Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Viszlát SCO, irány a /dev/null ! Persze remélem, a Microsoft érintettsége is kiderül, pontosan mit is akartak ők a SCO oldalán és a Novell-megállapodással...

https://www.coreinfinity.tech

(#2) dark100


dark100
aktív tag

MS taktika. Ha jol emlekszem, a konzolok vezerlojenek rezgofunkciojanal is eljatszotta ugyanezt az MS. Csak azert egyezett meg az Immersionnal, hogy utana az beperelhesse a Sony-t, es arra hivatkozhasson, hogy lam az MS is elismerte a kovetelest. Vegul kiderult, hogy volt valami zaradek, miszerint ha az Immersionnak sikerul leakasztani valamit a Sony-rol, akkor annak egy reszet at kell adnia az MS-nek. Nekem ilyenekhez nem lenne gyomrom...

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#3) FTeR válasza dark100 (#2) üzenetére


FTeR
addikt

azért az nem így nézett ki. de arra tökéletes, h az arra fogékonyakat megerősítse az ms utálatukban.
a dolog úgy nézett ki, h ms fizetett a licenszért mondjuk $10** és kötöttek egy olyan megállapodást, h ha a sony-t $5-ért pereli és nyer, akkor ms visszakap a pénzéből.
így máris jóval árnyaltabb a dolog.


**az összegeket illetően a hasmara ütöttem, inkább csak példa értékűek


//cikk
itt megen jól megfigyelhető a szálka/gerenda effekt. azok, akik az ms-t perelik lépten nyomon, az igazság bajnokaként vannak tisztelve. de ha véletlen az ms-nek van köze vmihez, akkor ő a megtestesült gonosz, a szabad világ mumusa.
nemtom miért nem lehet ezeket a pereket a helyükön kezelni.

[Szerkesztve]

(#4) dr faustus válasza FTeR (#3) üzenetére


dr faustus
senior tag

Már vártam a menetrend szerinti MS védőbeszédet. :)

Warning: Explicit Content

(#5) FTeR válasza dr faustus (#4) üzenetére


FTeR
addikt

remélem tudod, h ennek a beszólásnak nincs értéke... tod én érvelni szoktam. akár azt is írhatnám, h vártam, h jössz és benyomod ezt (mert újabban szokásod), de nem teszem.
inkább maradtál volna csöndben. kb azon a szinten van a dolog, mint amikor az internettel ismerkedő ifjoncok minden kommentelhető cikkhez odaírják, h ''elsőőőő'', mert azt hiszik ezzel elértek vmit.

szerk:
legközelebb kérlek kíméld meg mindkettőnk idejét, thx.

[Szerkesztve]

(#6) ngabor2 válasza FTeR (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt hívják kettős mércének. meg azt is, amit rendszeresen bemutatsz, csak a másik oldalról.

(#7) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

nem akarok nagyon mélyen belemenni a Microsoft jogi ügyeibe, de egy piacvezetőtől elvárnám, hogy értelmesen kommunikálja a dolgait. Ezen a téren példát vehetne néhány hasonló sorsú társától, mint mondjuk IBM vagy Cisco.

A hír arról szól, hogy az SCO pert veszített a Novellel szemben, az meg így van, hogy a pénteki hírre reagálva a Linux-közösség világszerte nagy örömmel üdvözölte az ítéletet. Legtöbbjük elmeditál azon, hogy vajon a tavalyi megegyezés a Microsoft és a Novell között nem azért született-e meg, mivel már jó ideje látszott, hogy a pert az SCO (akit, ahogy fogalmaznak, „a Microsoft pénzügyileg is támogatott” – értve ez alatt a kifizetett licencdíjakat; a Microsoft 16 millió, a Sun 10 millió dollárt költött erre) el fogja veszíteni.

Kérdés itt is felmerül: lesz-e MS-vélemény?

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#8) dr faustus válasza FTeR (#5) üzenetére


dr faustus
senior tag

remélem tudod, h ennek a beszólásnak nincs értéke... tod én érvelni szoktam.

A tiednek sem volt, mert érvek neked sem voltak, csak a szokásos formádat hoztad, MS-t mentegetni minden fronton. Ez volna a nagy érvelés, te szerencsétlen?

''azért az nem így nézett ki. de arra tökéletes, h az arra fogékonyakat megerősítse az ms utálatukban.''

inkább maradtál volna csöndben. kb azon a szinten van a dolog, mint amikor az internettel ismerkedő ifjoncok minden kommentelhető cikkhez odaírják, h ''elsőőőő'', mert azt hiszik ezzel elértek vmit.

Inkább te maradtál volna csöndben, minden témában felbukkansz, aztán tisztára nyalod a MS fertáját, majd ezt még érvelésnek próbálod beálítani, erre futja a szuperintelligens érveidből.

szerk:
legközelebb kérlek kíméld meg mindkettőnk idejét, thx.


Jobban tennéd, ha inkább befognád, thx.

Szerk: Nincs thx, visszavonva, neked ennyi sem jár.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#9) Rive válasza KEndre (#7) üzenetére


Rive
veterán

Kérdés itt is felmerül: lesz-e MS-vélemény?
SZVSZ erősen valószínűtlen, hogy bármi érdemi kikerülne tőlük. Max. a 'semmi közünk a dologhoz' kaliber elképzelhető.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) FTeR válasza ngabor2 (#6) üzenetére


FTeR
addikt

meg kell tartani az egyensúlyt ;)
ha jobban megnézed, akkor én nem szoktam a szabad világot rosszul érintő híreknél értelmetlenül (vagy épp jogosan) kárörvendeni.
nincs linux fóbiám, ellentében a gyakori zsigerből és nem értelemből fakadó ms gyülölettel.

vmiért én jobbnak találom azt amit és ahogy az ms csinál, ezért az ő oldalára lehet sorolni. de nem vagyok a híve. ha majd egyszer úgy látom, h az egészet nézve a linux jobb, akkor szívbaj nálkül fogom azt használni win helyett.

a termék hasznossága alapján szoktam ítélkezni és nem az alapján, h milyen eszmét képvisel vagy mennyire szimpatikus a kabalafirgurája. ellentében azokkal, akik ezek mentén alapból kizárják a szoftverek egy részét (és az anyagiakhoz még el sem jutottunk).

remélem látod a különbséget.

//
teljesen véletlenül találtam egy másik lap archívumában ezt a két cikket (ott voltak a linkjeit mostani esetről szóló végén)
[link]
[link]
a cikkekben felvázolt dolgok megint árnyalják a dologt. de mindjárt jön vki és megmondja, h akkor sincs igazuk, amikor kérdeznek.

(#11) KEndre válasza FTeR (#10) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

''Arra a kérdésre, hogy a cég, vagy egyes alkalmazottai részt vettek-e a BayStar és az SCO összehozásában, a Microsoft nem reagált.''

persze árnyalva... ;)

erről beszélek, az alaptalan vádakra reagálni kell. :O

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#12) dark100 válasza FTeR (#3) üzenetére


dark100
aktív tag

Ajaj. Te elolvasod/atgondolod amit leirsz? Ugyanis pont hogy engem erositett a lirasod... ''és nyer, akkor ms visszakap a pénzéből'' Ha veszek jegyet a buszra es Laci is vesz, akkor en visszakapok a buszjegyarambol utolag? Miert is? Vagy atverjuk a Lacit, hogy a jegyara mar 200 forint 100 helyett, es osztozunk a profiton?

Radasul ms utallatnak fogod fel ezt, kozbe egyszeruen csak leirom mit csinal. Nem erzek iranyaban semmit, ui ugyanazt csinalja amit barmely monopolium csinal. Ha valakit utallhatnek az azok, akik keptelenek normalis szabalyozast teremteni es betartatni. SCO fele nevetseges ugyek, amik eveken at huzodnak, feleslegesen.

[Szerkesztve]

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#13) FTeR válasza dark100 (#12) üzenetére


FTeR
addikt

azért lássuk a különbséget, az ms lefizet vkit, h szivassa konkurenciát és a jelenlegi eset között.
annyi történt, h megállapodtak X összegben, aazzala feltétellel, h ha a konkurenciának olcsóbban adja, akkor ms kéri vissza pénzét (vagy annak egy részét), mivel áron felül licenszelte korábban.
nincs ebben semmi botrányos.
nem hiszem, h valós képet kaphatunk, ha a dolgot leegyszerüsítjük a buszjegyek szintjére.
nem a hasznon osztoznak, hanem ms visszakap a pénzéből. szó sincs haszonról.
inkább oylan, mint amikor visszadják a letétet.

nem vettem ms utálatnak a kommentedet. egyszerűen általánosítottam.

(#14) jerry311 válasza dark100 (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

Majdnem. Tudtommal a záradék arról szólt, hogy ha a Sony-ból kevesebb pénzt sikerül kiperelni, mint amennyi license díjat az MS fizetett, akkor az MS visszakap annyit, hogy neki se kerüljön többe egy license, mint amit a Sony-ból kipréseltek. így elkerülendő, hogy az MS esetleg többet fizessen, mintha ő is perre vitte volna.

(#15) dark100 válasza jerry311 (#14) üzenetére


dark100
aktív tag

Ez tenyleg ilyen bonyolult? Vagy ennyire naivak vagyunk? Elmagyarazom akkor lepesenkent...

Egy nagymeretu uzleti vallalkozasnak jolfizetett ugyvedre is tellik. Ezek az ugyvedek el tudjak donteni, hogy az a bizonyos licensz voltakeppen mennyit is er. Ha az ugyvedek azt varjak, hogy a Sony joval kevesebbet fog fizetni (legyen egysegre vetitve), mint az MS, akkor egy tulfizetessel legfoljebb annyit ernek el, hogy a Sony is valoszinu tobbet fizet, mint amennyit a licensz legjobb esetben er. (Gondoljunk bele, egy mobilszolgaltatot ha megbirsagol a GHV, akkor az nem rohan befizetni a csekket, hanem akkor is perel, ha tudja hogy veszett az ugy. Mert neki igy eri meg) FTeR peldajabol kiindulva legyen a licensz erteke 2$, a Sony fizet 6$-t a korulmenyek miatt, az MS kezdetben fizet 10$-t, de kesobb visszakap 4$-t, tehat 4$-t tovabbra is bukik. A kerdes tehat az, hogy ilyen nezopontbol miert eri meg bukni az MS-nek, egy profitorientalt monopoliumnak? Lehet toprengeni a valaszokon...

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#16) sh4d0w válasza FTeR (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szvsz itt a kép árnyalására tett kísérleteid csak még jobban befeketítik a MS-ot, mert azokból csak az derül ki, hogy csak és kizárólag a linux ellen használták a SCO-t; látszott a bukta, megegyeztek gyorsan a Novell-el, SCO meg megy az örök vadászmezőkre...

https://www.coreinfinity.tech

(#17) FTeR válasza sh4d0w (#16) üzenetére


FTeR
addikt

akkor rosszul végzem a dologm :) az e havi prémiumot bugtam :(

nem látom, h az, h az ms-nek gyak semmi köze az SCO-hoz miben is bizoynítja, h milyen gonosz is valójában.

(#18) sh4d0w válasza FTeR (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A MS pénze nélkül a SCO már nem létezne; szvsz csak a linux elleni jogháború miatt tartották életben - ennél világosabban nem tudom elmagyarázni.

https://www.coreinfinity.tech

(#19) FTeR válasza sh4d0w (#18) üzenetére


FTeR
addikt

pedig az említett cikkekben az van, h nincs ms pénz a cégben és sosem volt. ennél világosabban nem megy :)
szal legjobb esetben is egy frissebb értesüléssel tudod cáfolni a dolgot, de akkor sem fognak az általam felhozott érvek (cikkek) az álláspontom ellen szólni.

(#20) sh4d0w válasza FTeR (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Higgy, amit akarsz, használd a két linkelt cikkben a számokat picit matematikai alapműveletek elvégzéséhez...

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.