Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  [Re:] A Bit-től a Yottabyte-ig (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Az ''egy yottányit sem engedek belőle'' kifejezés új értelmet nyer? :D

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Érdekes ez a cikk kicsit rövidebb formában nálunk is megjelent tegnap vagy tegnap elött :)

http://xxxxxxxxxx.hq.hu

prohardver vendég

(#3) Wodka válasza guest (#2) üzenetére


Wodka
csendes tag

Most hogy mondod, tenyleg.

Na meg megjelent itt:
http://homepages.rootsweb.com/~fhcnet/fhctech/bytesize.html
meg itt:
http://www.warp2search.net/article.php?sid=5527&mode=thread&order=0
meg meg biztos par helyen. Na meg szamoltam is eleget, hogy ilyen szep kerek szamokat kapjak. :)

(#4) guest válasza guest (#2) üzenetére


guest
veterán

Fatal error: Call to undefined function: blocks_ezcms3_block() in /home/senki/public_html/includes/advblocks.php on line 106

prohardver vendég

(#5) djyangce


djyangce
tag

Hmm.
Ha azt vesszük, hogy valaki átlagosan 4 leütéssel gépel másodpercenként, akkor egy yottabyte-nyi karaktert potom 9.577136883152E+15 év alatt gépel le. :-)

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#6) McJames válasza djyangce (#5) üzenetére


McJames
senior tag

''... és Pistike, most leírod 32 trilliószor a köbön, hogy ...
Pistike! A Ctrl+C; Ctlr+V használata tilos!!!''

Brrrrr.... Füzet esetében még meggondolta volna a ''tanárnéni'', na de majd a papírmentes iskolában... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) guest


guest
veterán

Ebbol is latszik kicsi a vilag es a net

s3nki

prohardver vendég

(#8) Parci válasza guest (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

És mondd, kedves guest (#2), az ujjatokból szoptátok az infót, vagy egy külföldi oldalról vettétek? Mert ha az utóbbi, akkor marhára nem elegáns dolog ám úgy feltüntetni, mint ha tőletek csórtuk volna. Ha meg az előbbi... neeeem, azt nem hinném.

(Hidd el, hogy nem járunk magyar oldalakra lopkodni -- a ti oldalatokról ráadásul most hallok először)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) rog


rog
addikt

mekkora buta!
bár reklámnak jó, mer pl. én is megnéztem a linket :)

(#10) Wodka válasza Parci (#8) üzenetére


Wodka
csendes tag

Na meg a cikk hosszusaga es informaciotartalma sem ugyanaz.

(#11) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Elnéztem a linkelt ominózus oldalra. Egyrészt, noha az ingyenes HQ domainből jön, maga az anyag a www.qwerty.hu/~senki című fantasztikus könyvtárban van. Tehát a QWERTY által támogatott megmozdulásról van szó (ez csak érdekesség).

Másrészt viszont ott figyel egy hír a ''Máris tőlünk veszik más lapok a híreket?'' címmel, ránk linkelve, mint elrettentő példa a gonosz tolvajokra. Igaz, utólag helyesbítve.

Kedves szerkesztőség!

Ugye ezt ti sem gondoltátok komolyan? Először is, ha egyáltalán akarnánk magyar oldalról csórni, higyjétek el, hogy a Prím, a HWSW, a Supergamez mind előttetek lenne. Sőt, mindenki előttetek lenne, mivel életemben nem is hallottam az oldalatokról. Szó sincs arról, hogy olyan frankó oldalatok lenne, hogy ''máris hozzátok járnak híreket csórni''. Némileg önelégültek lehettek, ha ezt így gondoljátok.

Azt meg sem említem, hogy fel szoktuk tüntetni a híreink forrását, és ezt most is megtettük. Ha azonnali vádaskodás helyett vetted volna a fáradtságot, hogy EGYET kattints, láthattad volna, hogy a hír honnan származik (biztos ők is tőletek lopták, és fordították angolra!!!). De, nem ezt tettétek. Inkább arra vettétek a fáradtságot, hogy frankón kitegyetek egy hírt az oldalatokra, hogy lám-lám, lopkodnak tőletek.

Figyi, azért csak két éve élünk (plusabit-rio-prohardver), csak megférünk más igényes site-ok (hwsw) mellett, csak kiteszünk napról napra hasonló híreket, és csak nem vesztünk össze ezen sosem.

Ha rátok lenne szükségünk, mint forrásra, akkor mégis mi a fenét csináltunk volna az elmúlt két évben??

Alapvetően siralmas, szánalmas, komolytalan és iszonyúan nagyképű, hogy arra jutottatok az egészből, amire. Nekem erre reagálnom sem kéne, mert úgy elegáns, de UTÁLOM az igazságtalanságot. Most szépen kitörlöm a linket, mert ne így reklámozd magad a több ezer olvasónknak, hanem úgy, hogy csinálsz egy ütős hardver oldalt. És kérlek, hogy legközelebb előbb gondolkodj, aztán vádaskodj, mert mégiscsak úgy az elegánsabb.

(Igen, ne keress meg bannercsere és egyéb dolgok miatt, mert az lenne az álszentség netovábbja!)

Ui: mivel én vagyok a felelős szerkesztő, ezért véletlenül tudom, hogy KIZÁRÓLAG külföldi hírforrásokból dolgozunk, és hatalmas multikonszern cégetek ezt a fejlettségi szintet talán még nem érte el.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Szeretnélek titeket megkérni, hogy a Nap Hírét és az ominózus hírt azonnal javítsátok, ha valamit is adtok magatokra.

Köszönöm.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) guest


guest
veterán

Ott volt egy vigyor is, de latom ennek ellenere belegyalogoltam a lelketekbe. Ezert most elnezest kerek!!!!!
Nem szeretem az ellenteteket ezert termeszetesen torlom a zavaro hirt most!!!!

Megjegyzes keppen nem qwerty-s a lap, de a domain bejegyzesig itt tarolom. Tehat en s3nki kovettem el a dolgot es nem a qwerty.

Parci teged becsullek az irasaidert es ezt az oldalt mar a kezdetektol olvasom, tehat ezert meg1szer leirom ELNEZEST kerek toletek es a cikk irojatol is kulon!!!

s3nki

prohardver vendég

(#14) McJames válasza Parci (#12) üzenetére


McJames
senior tag

Az előző hozzászólásodat (#11) viszonylag túlreagáltnak véltem, de aztán én is megnéztem az ominózus szájtot.
Hát jelenleg még eléggé gyerekcipőben járnak (ez nem az eredeti mondat, az előző kissé kritkusabbra sikerül.
Az ottani cikk szerzőjének hozzászólása az ügyhöz elég korrekt volt, csak imho erőtlen.
Lehet, hogy néhányan nem fognak ezért szeretni, de ''szájbarágós'' magyarázatod indokoltnak tűnik, és egy nyíltszíni bocsánatkérést is etikusnak gondolnék a xxxxxxxxxx.hq.hu részéről - itt is és saját honlapjukon is.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#15) rog


rog
addikt

már is túl sokat beszéltünk az incidensröl.
ennyit nem ér

(#16) LordX


LordX
veterán

Csak azt nem tudom, hogy mért nem veszi észre senki az SI Konzorcium (lehet, hogy máshogy hívják, de az nem lényeg...) ajánlását, ami szerint a:
1000^n alakú váltószámok a kilo, Mega, Giga, stb. alakot kapják, az
1024^n alakú váltószámok a kibi (kilo binary), mebi(mega binary), gibi, stb. alakot

Ezek alapján a fentebb leírt mértékegységek egyesután-nagyonsok-nulla alakúak, a leírtak ugyanis... Nah, tudjátok, már 5x írnám le... :D

Elég hülyén hangzik, de az SI rendszer ezt mondja ki!

(#17) rog válasza LordX (#16) üzenetére


rog
addikt

tényleg?
:))
80perces, és 700mebibyte-os cd :D
a petabájt helyett most petibájt?! :D >:D

(#18) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

s3nki!

OK, ügy lezárva, nincs harag. :).

Parci

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) SPuD válasza LordX (#16) üzenetére


SPuD
csendes tag

es akkor 1024 byte = 1 kilo binary byte?
mert szerintem a byte miatt a binary siman elhagyhato.
masreszt, a byte vagy a bit SI mertekegyseg?

(#20) LordX válasza SPuD (#19) üzenetére


LordX
veterán

1024 byte = 1 kilo binary byte.
De itt a binary nem a byte jelzője (mert mondjuuuuk decimal byte? :D), hanem a kilonak!

Hogy melyik az SI mértékegység? Sztem a byte, különben a Kilo/Mega/Giga binary bitet erőltetnék

Bár az sem hangzana szebben...

(#21) SPuD válasza LordX (#20) üzenetére


SPuD
csendes tag

nah azt akartam irni, hogy avval hogy a byte ele irjak a giga, mega,...-t avval gyakorlatilag egyertelmunek kene lennie hogy 1024* szorzo, es felesleges ra kulon jelolest hasznalni: kilo binary...

a masik, az hogy a bit vagy byte si mertekegsyseg-e, avval meg nem azt akartam kerdezni hogy a ketto kozul melyik SI mertekegyseg, hanem azt hogy egyaltalan kozuluk legalabb az egyik az-e, mert alap SI mertekegysegek kozt nemtalatam egyiket sem, az pedig 100% hogy nem szarmaztatott mertekegyseg.

(#22) Bgs válasza SPuD (#21) üzenetére


Bgs
senior tag

Ez az egesz mar egy regi vita. A kilo, mega, giga, stb. definicio szerint 10^3, 10^6, 10^9, stb. szorzot jelent.

Szamitastechnikaban hasznalnak egy kulon bejaratu rendszert is ahol 2^10, 2^20, 2^30, stb. szorzot jelent. Ez a maga teruleten sok helyen praktikusabb. A problema csak abbol fakad, hogy ugyanazt a szot hasznaljak erre is, mint amit mar evszazadok ota a decimalis szorzokra hasznalnak.

Az egesz kibi, mebi dolog mukodne, ha keresztul lehetne vinni ...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#23) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ahhoz hogy valami elé tegyük pl. a giga prefixumot sztem annak a vminek nem kell SI mértékegységnek lennie.

Amúgy Petibyte rulez :)) )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) guest


guest
veterán

Szerintem nem Petibyte, hanem Pebibyte lesz :)
A Zebibyte és a Yobibyte jobban hangzik...

BYL

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  [Re:] A Bit-től a Yottabyte-ig (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.