Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ennyire alábecsül? Három év alatt megismerhetett volna.

Valami nagyon piszkálja a csőröm.
"Viszont volt egy „kis” bökkenő, ami egy párkapcsolatban fontos, de nálunk nem működött. Ez 95%-ban az én hibám. Ezért szakított, ami teljesen érthető."
Akarsz róla beszélni? No persze ha nem, hát nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#51) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A lényeg (barátság) szempontjából nincs jelentősége. A szakítás megtörtént, túlléptünk rajta, a többi pedig nem ezen múlt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#53) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Módosítottam a bejegyzést. Az okot leírtam.
Talán megtehettem volna, hogy átfogalmazom a módosításban szereplő feltételeknek megfelelően, de az írás lényege az volt, hogy kiírjam magamból a bajomat és ez, akkor megtörtént. Most más dolgok foglalkoztatnak. Talán egyszer meglesz az elmélkedős változat, de egyelőre nincs sok esély rá.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#54) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#53) üzenetére


moonlight115
tag

Jól tetted, hogy kiírtad magadból. Vonnegut szerint...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#55) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#54) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az kétségtelen, hogy miután leírtam, megkönnyebbültem. Utána nem is foglalkoztam vele egy ideig, de miután átolvastam, rájöttem, hogy nem egészen úgy kellett volna. Vonnegut szerintem nem erre gondolt. :(
Hogyha az elmélkedős vezriót írom meg, az más kérdés, de ettől nem lettem több, nem lettem gazdagabb lelkiekben. Ettől csak megkönnyebbültem.
Attól sem lettem több, hogy kitöröltem az írást és azokat a hsz-eket, amik bántóak. Még egálban sem vagyok.
Más kérdés, hogy sokszor megkaptam azt, hogy mindig másokkal foglalkozom és magammal nem. Mindig mások érdekeit helyezem a magamé elé. Most csak az érdekelt, hogy az írás miatt nekem könnyebb legyen egy kicsit. Talán mégsem volt annyira jó ötlet, hogy nem figyelek másra is, csak magamra.
Kellene valami középút.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#56) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#55) üzenetére


moonlight115
tag

Oké, akkor a te lelked nem növekedett egy centit sem, hanem pár dekával könnyebb lett. Már megérte leírni.
Középút...Attól ugyan nyugisabb az élet, csak egy kicsit uncsi, szerintem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#57) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#56) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Talán ha lerakunk egy terhet, az is növekedés. Nem tudom, talán.

A középút viszont nem azonos a kompromisszummal. Főleg nem a kikényszerített kompromisszummal. Középút lehet az is, amikor úgy fogalmazzuk meg a gondolatainkat, hogy az nem bántó és nincs benne személyeskedés. Középút lehet az is, amikor egy adott problémát felvetünk, de nem foglalunk állást egyik mellett sem, mert mindkettőnek látjuk a pozitív és negatív oldalát is.
Középút az is, amikor nincs kompromisszum, de mégis megpróbálsz közös hangot találni valakivel.
A középút sokszor nehezebb és a legkevésbé sem nyugis (mivel sok benne a buktató), ezért nem is lehet unalmas.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#58) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#57) üzenetére


moonlight115
tag

Igazad van, így is lehet nézni. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.