Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) FodZilla


FodZilla
csendes tag

Voltam 5-6 éve, de ez meglepett:

"A hölgyek egy jelentős részének nincs is más munkája az év többi részében, csak a fesztivál alatt dolgoznak."

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Tudnak inni a nemetek az biztos. :DDD Voltam az oktoberfestplaccon, igaz nem az unnep idejen, hat nem kicsi na. :DDD

(#4) Hieronymus válasza Lauda (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez már régen túl nőtt a bajorokon, de még a németeken is. A látogatók túlnyomó többsége külföldi.
Az Oktoberfest, mint név, is ezért került használatba. A helybeliek a mai napig Wiesn ( a kiejtése teljesen azonos a magyar vízen szóval) néven emlegetik.

Eredetileg ez csak a Münchenben élők fesztiválja volt. Az utóbbi években kialakítottak egy elkerített területet, amin belül a hagyományos fesztivált tartanak. Az Oide Wiesn belépődíja kicsit megszűri a látogatókat, mondhatni családias a hangulat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) total90


total90
veterán

En voltam kint tegnap is es mindjart megyek a 2. napra. Tagnapi meglepetes volt, tavaly sokkal kevesebben voltak az elso napon... pedig az ido nem volt epp jo. Most is esik, de a satorban nem ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Hieronymus válasza #20749568 (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van ahol már 10, de minden sátorban 9 euró fölött van már az ára.

A fesztiválon kizárólag müncheni sört mérnek. Időről - időre más sörgyárak is bepróbálkoznának. Perelték is többször a rendezőket. A hagyományőrzés okán, eddig sikeresen hárítottak a szervezők.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Lauda válasza total90 (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Rohadt alkesz. ;]

Aweriot a 6 euros benzinkutas kave hogy fugg ossze egy literes korso sorrel az oktoberfesten ami 10 euro? :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Lauda válasza #20749568 (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Meg mindig nem ertem. Lehet kavet inni otthon is, meg lehet velenceben is 10-szer annyiert. Itthon a piacon 300 ft egy kolbasz, a forma 1-en 1200, itthon 1 liter sor 500 ft, az oktoberfesten meg 10 euro. Folytassam?

(#12) total90 válasza Lauda (#9) üzenetére


total90
veterán

Huuu, tegnap csunyan szetestem :DDD Azert mar keszen a mai napra is. Zuzunk mindjart haverokkal egy kis Weißwurst Frühstückre, aztan irany megint az Augustiner Zell :C
ma azert korlatozom magam, 1-2 korsotol tobbet nam akarok iszokazni, mert akarok 1 laza napot, alvassal meg minden... csutortokon aztan jonnek ismerosok es akkor lesz nagyobb darido ;]

(#10) Aweriot

2007-ben volt 6 € korul, annak meg mar egy par eve ugye. Egyebkent meg ha azt nezed, hogy 3,5 korul van egy halbe es hozzamered, hogy ez egy fesztival, akkor annyira nem huzos.
Persze a masik oldala a dolgnak, tavaly volt egy napom (delelott 11-tol este 11-ig), amikor 8 Maß, 3 föl csirke meg aprosagok es 150 € elrepult eleg gyorsan.
Szoval egy "jol erzem magam" naphoz konnyen el lehet verni akar tobbet is. Ezt nezve draga.

Amugy hetvegen valaki PH!-rol megy ki? Lehetne bandazni, par sor meg ilyesmi :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) total90 válasza #20749568 (#13) üzenetére


total90
veterán

Ez nem annak a kerdese... ki mire kolt, ennyi. En pl. mindent centet draganak velek, amit autora koltenek az emberek. Ez meg, egyszer van egy evben, szorakozas, megeri (nekem) :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) Hieronymus válasza total90 (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Milyen volt az olasz hétvége?

A második hétvége az olaszoké. Mindig sokan vannak, de ekkor többségben.

Sokan közülük lakókocsival vagy lakóautóval jönnek. Rendszerint már napokkal a fesztivál előtt beparkolnak a "megszokott" helyükre. Addigra már ki van táblázva a lakóautóval behajtani és parkolni tiltás de ezzel nem foglalkoznak. Naponta 1-2 alkalommal megbüntetik őket tilos parkolásért. (De ez még jóval olcsóbb, mint bármely más szállás.) A törzsvendégek többsége már áramellátást is kap valamelyik parkoló melletti ingatlanokból. Szóval majdnem összkomfortos szálláshely.

A fesztivál körül folyamatos a parkoló járművek ellenőrzése. Nagyüzemben megy a tilosban parkoló járművek elszállítása. Nagyon komolyan veszik a tűzoltáság számára fenntartott utak szabadon hagyását.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) total90 válasza Hieronymus (#15) üzenetére


total90
veterán

Zsir :) Forza Juve :))

Egyebkent en ugy erzem iden sokkal tobben vannak mint tavaly, vagy csak, mert minden nap kint vagyok ;]

En egyebkent metrozok, semmi jarmu meg ilyenek... ilyenkor csak az idiotak mennek a feszt kozelebe pl. autoval. Na meg ha vezetsz nem csuszik a maß :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.