Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smkb


smkb
őstag

.... ebben házban elfér a vashoz méltó hűtőrendszer?

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

Kicsit szkeptikus vagyok a hűtés teljesítményével kapcsolatban, szép kis melegszendvicssűtő lesz ez a laptop :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Sub-ZeRo válasza Armagedown (#2) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gémer melegszendvics sütő... stipi-stopi, én jegyeztetem be liszenszre ezt... :P ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Az alap verzió 400K felett fog startolni, azon az áron viszont jó hűtésű gtx 880M-es épek vannak, szóval ez így leves kategória...

(#5) Reggie0 válasza Dreadloord (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem ertem. Most gamer vagy 860M van benne?

(#6) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Ez egy sima 15-ös ultrabook, a világító billentyűzettől lenne gámer?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7) citkar válasza DeltaPower (#6) üzenetére


citkar
addikt

Szívesen megtekintenék pár ultrabookot Core i7-4710HQ processzorra és 2 GB-os NVIDIA GeForce 860M VGA-val, kérlek linkelj párat.

(#8) Armagedown válasza citkar (#7) üzenetére


Armagedown
őstag

Azért nem gyártanak olyat, mert ilyen vékony házba nem fér bele normális hűtés, ami egy erős processzorhoz és videokártyához szükséges.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9) kekegsm


kekegsm
őstag

az azért tetszik, hogy a sok kis 10-12 éves szakértő már most tudja, hogy nem megfelelő a hűtése...

Pedig én nem féltem...: http://www.pcworld.com/article/2841890/hps-omen-gaming-laptop-aims-to-smoke-competitors-while-keeping-very-cool.html

Ebben is megoldották a hűtést, pedig vastagságban kb ugyanott van: https://www.apple.com/hu/imac-with-retina/

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#10) citkar válasza Armagedown (#8) üzenetére


citkar
addikt

Azzal a kérdéssel arra szerettem volna utalni, hogy valóban sincs, mert "nem fér bele", különben már olyanom lenne.
Azt sem értem mi a baj a VGA-val, nyilván van erősebb, de gyengének semmiképp sem mondható.

(#9) kekegsm:
Ahogy mondod, valóban előfordulnak néha gondok a hűtéssel, de amíg nem látták... ráadásul garanciális, ha tönkre megy, viszem vissza, nekem az i7 4700 MQ és a GTX 765m is meleg tud lenni, terhelésnél hangja is van, mégis működik, rendben van.

(#11) babkukta :
Szerinted csinálnák, ha mind rájuk maradna? Nyilván van célcsoport, ha nem Te, hát más.
Én örülök, hogy a GTA IV-t és sok más játékot tudok játszani full HD-n egy hordozható 14 colos kis gépen.

[ Szerkesztve ]

(#11) babkukta válasza Armagedown (#8) üzenetére


babkukta
senior tag

Belefér vagy nem, belerakták. Lehet h egy sz.r lesz a hűtés, és főni fog a vga meg a proci, de benne van. Én se értem, h mi értelme egy ilyen gépbe ilyen teljesítményt rakni. Jól hangzik, el lehet kérni érte a zsét, de használni nem tudod. Tehát nincs értelme. Ha pedig nem játszani kell, minek GTX 860M? Nem értem, ki a célcsoport.
400k körül már lehet kapni a régebbi Asus ROG széria pár alanyát, ami valljuk be, játékra közel ideálisabb, mint ez. Tudom h nem egy kategória a kettő, mert ez vékony, az meg nem, + az egyik 5 kiló, a másik nem, de pont ez adja a gamer noti alapját, h értelmes hűtés van benne, tud szellőzni a gép. Akkor ez most mi is?

Üdvözlettel, Tibi

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Gémernek gémer, de mitől hétköznapi? :F :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Móci válasza kekegsm (#9) üzenetére


Móci
addikt

Az alját nézve nem lesz ez olyan vészes, de majd kiderül, hogy mennyire lesz strapabíró a cucc. Megnézném, mennyi megy majd vissza gariba...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Reggie0 válasza kekegsm (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja a throttlingra tervezett apple cuccok igen jo peldak:) De azert az is tetszik, ha valaki 18 folott hisz a csodakban.

(#15) zoleek


zoleek
tag

Nem értem miért is ne működhetne a hűtése relatíve jól. A hátulján mindkét oldalon van borda ráadásul réz lamellákkal, nem holmi aluval.
Nekem a 7750G Aceremben (i7 2670qm + 6850) laposomban sokkal komolytalanabb a hűtés és még nem ment 75 fok fölé a proc hőmérséklete sosem.
Szvsz.: Szerintem nem a kinyírod egy-két játékkal kategória ez...

[ Szerkesztve ]

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#16) satz18


satz18
őstag

2x 50 watt TDP az 2.1 kg házban dícséretes. Ez vajon idle-ben is thermal throttlingolni fog?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) NTonee válasza smkb (#1) üzenetére


NTonee
veterán

természetesen nem :N , borítékolható a bukta szerintem. Bár a pcworld cikke alapján legalább úgy tűnik, hogy azért komolyan foglalkoztak a témával, szóval majd kiderül mit produkál.

[ Szerkesztve ]

(#18) Ernest. válasza citkar (#7) üzenetére


Ernest.
tag

ACER Aspire VN7-591G

MSI GS60 2PC GHOST

És ezt se felejtsük azért ki, csak kicsit más kategória:

APPLE MacBook Pro 15"

[ Szerkesztve ]

(#19) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Még itt sem hajlandóak elhagyni a beats audio-t? :U
Nesze neked gamer noti.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#20) masholnap


masholnap
senior tag

terhelve ölben tuti nem fogod tartogatni :D

(#21) kovgab válasza citkar (#7) üzenetére


kovgab
aktív tag

+1
elsőre nem tűn vallósnak, de tényleg van ...

[ Szerkesztve ]

Ká Úr

(#22) Duree


Duree
veterán

A konfig nem rossz,de lehetne jobb is,viszont drága,akad jobb is ezért a pénzért.

duree54

(#24) buvartacsko válasza kekegsm (#9) üzenetére


buvartacsko
addikt

itt mindenki jobban tud mindenkinél mindent látatlanban is... a hangfalak is szarok, nem jelent meg, nem hallották, de ők tudják hogy szar. orion! stb

(#25) Assyd


Assyd
csendes tag

Tutkó ez a 400-as start?
1500 USD-ról ekkorára hízik mire ideér?

(#26) NTonee válasza Assyd (#25) üzenetére


NTonee
veterán

Majd kiderül, de nem lepődnék meg.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ferkósza


Ferkósza
tag

Hmm, jól látom, hogy nincs dedikált Home/End/PageUp/PageDown? Ez elég érdekes...

(#28) Prof


Prof
addikt

1. piros vilagitas - nagyon zavaro a szemnek
2. Minek egy gamer notinak hogy vekony legyen?
3. Vekony noti eros CPU-val + VGA-val = sutolap meg femnel is, lasd Macbook Pro-k
4. Optimus nelkul folyamatosan sutolap.

Egy gamer noti ott kezdodne, hogy normalis hutes, utana johet minden mas.

[ Szerkesztve ]

(#29) BatchMan válasza Prof (#28) üzenetére


BatchMan
senior tag

Re 1: piros világítás két okból hasznos:
- nem terheli a szemet éjszaka (gamer normal working hours), a zöld, kék, fehér, sárga bántóbb
- segít ébren maradni, mivel pszichikailag inspirál

Con: gyengébb a kontrasztja - de ez itt senkit nem érdekel.

(#30) Reggie0 válasza BatchMan (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Zold sem terheli. Ebren maradni pedig a kek szin(484 nm) segit, mert az csokkenti a melatonin termelest. (Viszont a 445nm, ami szinten kek, gyorsan oregiti a szemet, nagy intenzitasnal kemiai egest is okozhat a retinan.)

[ Szerkesztve ]

(#31) Assyd


Assyd
csendes tag

azért ha bárki tud valamit a hazai megjelenésről az kérem jelezze!

(#32) Sub-ZeRo válasza Prof (#28) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aki ilyen laptopot vesz, egy 10-est még belenyom és egy laptophűtőt vesz alá....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33) Armagedown válasza Sub-ZeRo (#32) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerinted az pótolja a rendes hűtést?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#34) Sub-ZeRo válasza Armagedown (#33) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, delegalább nem fő szét az asztalon a laptop... Annál jobb, hogy fél év múlva eldobd a kukába, mert szé ég benne valami...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35) Muerte


Muerte
addikt

Ismételten megpróbálják meghazudtolni a fizika törvényeit...

(#36) Reggie0 válasza Sub-ZeRo (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

De ennek mi ertelme? Amit nyernek vastagsagban, azt bukod a hutovel. Akkor mar inkabb egy rendes laptop es a laptophutot is el lehet felejteni.

(#37) Sub-ZeRo válasza Reggie0 (#36) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, őket kérdezd. Akkor sem vennék gémer laptopot, ha a fejemhez egy m82a1-est nyomnának... Inkább egy jó kis szálcsiszolt lenovo lapost vennék...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38) Reggie0 válasza Sub-ZeRo (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig, ha normalis gpu-t akarsz, akkor nincs mas valasztasod.

(#39) Sub-ZeRo válasza Reggie0 (#38) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Irodai munkához, vagy ami nekem kell, vagy amire én használom a mostani laptopomat, nem kell űber gpu. Felesleges számomra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40) citkar válasza Sub-ZeRo (#39) üzenetére


citkar
addikt

De az nem gamer laptop, valakinek egy számológép is elég a munkájához és felesleges a te laptopod is, ez itt lényegtelen. Gamer laptopokról van szó, ahhoz pedig kell erős GPU.

(#41) zh1972


zh1972
tag

Van egy ilyenem elado. 16GB RAM, 500GB SSD, 4.gen. i7, GTX960m (9 honap HP garival)

Kinek valo? Annak aki nem kivett akkuval, laptopbol akar asztali gepet faragni.
Annak aki sokat utazik es az erintokepernyo a szuk helyeken is nevetsegesen egyszeruve teszi a felhasznalast.
Annak aki ket prezentacio es egy unalmas meeting kozott szetlone par zombit, lealazna mindenkit rallye-ban, szanaszet varazsolna az ellenfel torzsfonoket, blokkolna egy hamesz triplat amit curry modjara bevagna a felpalyarol etc. etc. etc. ...es nem az lenne emberunknek a legnagyobb problemaja, hogy angol a billentyuzet, hiszen erdemben ugysem magyarul gepel! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.